Černá hora - Janské Lázně - aktuální report z 11.02.2015 - SNOW.cz

Černá hora - Janské Lázně aktuální report z 11.02.2015

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Černá hora - Janské Lázně - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Rychle
 • hodnocení:
 • návštěva od: 11.02.2015 do: 11.02.2015
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Inverze - nahoře sluníčko, dole mlha, bezvadné sněhové podmínky, na sjezdovkách rozumně lidí = co víc si přát.

Už je to nějaký ten rok (přesně řečeno 6 let), co jsem byl naposledy lyžovat na Černé hoře. Důvod je hlavně ten, že místní sjezdovky byly úzké a plné lidí. Areálu také citelně chyběla černá sjezdovka ("černou" sjezdovku Pod kabinou za černou nepovažuji), na kterých se vždy rád projedu. Změnilo se od té doby něco?

Bohužel hned na začátku jsem narazil na nový mínus. Kdysi bylo možné parkovat na spodním parkovišti zadarmo. Tato možnost již padla, takže nový výdaj 60 Kč. Je toto skutečně v dnešní době nutné? Snad na Hofmankách bude od příštího roku zadarmo.

Černá sjezdovka stále chybí, ale na druhou stranu byly vytvořeny nové sjezdovky a vida, lidí na sjezdovkách ubylo, takže i první velký plus.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pod kabinou - dle mého nejlepší sjezdovka na Černé hoře. Jak již název napovídá, sjezdovka vede převážně pod kabinovou lanovkou. :-) Jak jsem napsal výše, oficiálně je černá, ale já ji považuju spíše za těžší červenou. Po 150 metrech od začátku začíná onen "černý" úsek, kdy se lyže příjemně rozjedou, ale není třeba se bát - sjezdovka je dostatečně široká. Ani po snížení sklonu, kdy se sjezdovka zúží, ale je to ještě snesitelné, rychlost sjezdu příliš neupadá, takže na dalším kilometru si lyžař příjemně zacarvuje. Problém začíná ve chvíli, kdy se sjezdovka odpoutá od kabinky. Následuje plochý úsek a po vracečce (kdy se spojí všechny sjezdovky vedoucí ke kabince) dle mého v tuto chvíli největší problém Černé hory - most přes silnici. Ten most je skutečně uzoučký (5 metrů?), zlatý Monínec.

Hofmanky - nová sjezdovka, která nevím, jestli je v provozu nebo není. Já tam jel. Šířka je na Černou horu luxusní, také sklon je příjemný (podobný jako prostřední část sjezdovky Pod kabinou). Jediný problém je, pokud se od ní chcete dostat zpět. Já si žádného značení nevšiml. Je třeba odbočit doleva na druhém křížení s lesní cestou. Počítejte s tím, že si zabruslíte/za­pícháte hůlkama, protože je to spíše velmi jemně skloněná rovina. Do budoucna ale s vlastní lanovkou velký příslib.

Anděl/Ford černohorská - víceméně podobné varianty, které mají společné to, že jsou po převážnou dobu velmi úzké. Vzhledem ale k nově vytvořeným sjezdovkám už to ale není takové maso jako v minulosti. Jsou to takové příjemné červené, které se rozpojují a zase spojují, takže se celý den nenudíte a nejezdíte pořád stejně.

Protěž - sjezdovka obsluhovaná sedačkovou lanovkou. Začátek červený a potom cca 1/4 sjezdovky víceméně po rovině. Po té co se to zase rozjede, brzdíte u lanovky.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající, snad jednou jsem zahlédl hlínu a možná nějaké jehličí, ale jinak paráda. Vzhledem k inverzi a teplotám (nahoře přes den nad nulou, v mlze kolem nuly) začal sníh v horních partiích (zhruba první třetina sjezdovek - inverze začínala ve výši cca 1 050 až 1 000 m n. m.) rychle měknout, dole byl nadále krásně přimrzlý a ani odpoledne se příliš nevyjížděl a krásně držel lyže. Nahoře i přesto, že bylo měkko, tak se netvořily příliš velké muldy, takže až do odpoledne parádní lyžování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinková lanovka - jediná v Čechách, což dodává středisku "alpského" ducha. Velmi mně potěšilo, že po celý den byl u nástupu zaměstnanec, který usměrňoval nástup, takže kabinky neodjížděly poloprázdné (velké plus)! Čekací doba byla dopoledne od cca 9:30 hodin 10 až 15 minut. Asi si nepomůžete, ani když to objedete a půjdete po schodech, taktéž fronta. Kolem oběda bez čekání a po obědě cca 5 až 10 minut. U výstupu by mohlo být víc místa na nasazení lyží/snowboardu, občas to bylo maso.

Protěž - čtyřsedačka s rozběhovým pásem. Byl jsem tam jen párkrát, vždy bez čekání. Kdo ji jezdil, tak se víceméně nedostal nad inverzi, ale nemusel stát frontu na kabinku. :-)

Úsměvná historka z nástupu do kabinky. Odpoledne, kdy od schodů nebyla žádná fronta a z druhé strany od mostu stojí fronta cca 8 metrů dlouhá, přichází od schodů postarší pár s běžkami. Místo toho, aby šli rovnou k turniketům si po centimetrech prodírají cestu frontou, která se naopak valí jak lavina opačným směrem. Říkám si co blázní, ale pochopím, až když se zařazují na konec řady. Nevídané...

Zalidněnost:

Na sjezdovkách bylo z mého pohledu nečekaně prázdno. Trochu jsem se děsil, jak to bude vypadat, ale dopadlo to nad očekávání dobře. Problém je vrch Andělu než se sjezdovky rozdělí a potom nešťastný most přes silnici. Pokud jste pomalejší, tak se pokaždé děsíte, kdo vás sejme.

Občerstvení a aprés-ski:

Nevím, jestli to bylo počasím, ale na vrchu Černé hory na mě dýchnul "alpský" duch - krásný bar s lehátkami, slunce, kabinka... Samozřejmě i ceny jsou vyšší, ale žijeme jen jednou.

Jinak možností je fůra, jen si vybrat, co vám sedí - restaurace, pizzeria, bar nebo klasický bufík.

Doprava do střediska a parkování:

Cestou od Jičína je problém jen ve Studenci. Nevím koho napadlo rozkopat cestu v prosinci. Počítejte s drobným zpožděním. I dál na Vrchlabí to není žádný zázrak, je rok od roku horší. Nevím, jestli není lepší varianta jet přes Hostinné - sice je to o kousek dál, ale co si pamatuju, tak ta cesta byla lepší (jen úsek přes Slemeno je užší a klikatější).

Parkování za 60 Kč. Přijde mi výhodnější parkovat při pohledu z kopce dolů vpravo. Jde tam dojet na lyžích (pokud tedy nevracíte permici).

+ plusy

 • Široká nabídka sjezdovek
 • Velmi dobrá úprava tratí
 • Zaměstnanec koordinující nástup do kabinky
 • Parkoviště kousek od nástupu na sjezdovky/lze dojet na lyžích k autu
 • Neustálé zlepšování střediska

- mínusy

 • Parkování 60 Kč
 • Chybějící černá
 • Úzký most přes silnici
 • Některé sjezdovky užší
 • Chtělo by to více místa při výstupu z kabinky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

18.12.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: romík
 • hodnocení:

První lyžování v sezóně, to by si správný lyžař neměl nechat ujít. Zvlášť v téhle těžké době. I když jsem ráno váhal, jestli opravdu vyrazit. Přece jenom gauč, voňavá káva na stole a také přímý přenos sjezdu žen a super-G mužů v televizi bylo velké lákadlo. Nakonec jsem přece jen vyrazil. Mrknul jse...

25.03.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: JenaJena
 • hodnocení:

Když už to vypadalo hodně nadějně, že zimní sezóna bude na českých horách dlouhá, objevil se čínský virus, kterého k nám snad dopravili čeští lyžaři z Alp, a je najednou po sezóně. Byly uzavřeny skiareály, aby se lidé nemohli houfovat na horském vzduchu, někde došlo dokonce k uzavření parkovišť či z...

04.03.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: skart
 • hodnocení:

Po delší odmlce jsme opět vyrazili na hory. Podmínky se konečně trochu vylepšily, ve vyšších polohách nasněžilo, a tak nebylo na co čekat. Počasí se ještě navíc změnilo na slunečné, což ještě zlepšilo dojem z dnešního dne.

27.02.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Konečně se počasí trošku umoudřilo, a tak jsem vyrazil na jedny z nejdelších sjezdovek u nás Čechách. V letošní sezóně jsem zde ještě nelyžoval, a tak jsem se velmi těšil na pořádnou lyžovačku, a to se celkem povedlo. A dokonce zde nebylo ani tak narváno jak jsem očekával, když mají prázdniny synci ...

14. - 18.02.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Omut83
 • hodnocení:

Na Černou horu jsme zavítali opět zhruba po dvou letech, takže žádná velká překvapení jsme nečekali. Poprvé jsme ale vyrazili s dítětem (4 roky), takže jsme mohli vyzkoušet spoustu nových věcí. Nabídka lyžařských i nelyžařských aktivit je v Janských Lázních skutečně pestrá, jen to stojí dost peněz.

13. - 15.01.2020  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: lyzar22
 • hodnocení:

Na Černou horu jezdíme vcelku pravidelně. Bohužel letošní náštěva bude patřit k těm méně vydařeným. Hlavní důvod zřejmě je letošní velmi teplá zima, kvůli níž spousta menších středisek nejede. Lidé se pak koncentrují v několika málo funkčních areálech, které jsou tím pádem přeplněné.

27.12.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: shrimp
 • hodnocení:
Sněhové podmínky jsou zatím velice špatné, nicméně touha po lyžování byla silnější, a tak jsem s kamarády zkusil jednodenní lyžování v Janských Lázních. Na Černé hoře byla otevřená zhruba polovina sjezdovek. Anděl byl plný už ráno. Velké množství lidí společně s užším profilem sjezdovky tvořilo smrtící koktejl. Nejlepší bylo sjet na Zalomenou nebo přejet na Hofmanky. Zhruba po dvou hodinách se začaly objevovat první vydřená místa. V poledne se místy jezdilo po trávě. Na uzavřených sjezdovkách jela děla na plný výkon. V provozu Černohorský express, sedačka Hofmanky, kotva Anděl a dvě pomy u modrých sjezdovek Sport 1 a 2. 5Vzhledem k omezenému provozu byla koncentrace lidí opravdu velká. Kdyby areál fungoval naplno, bylo by to mnohem snesitelnější. Ceny opravdu neúměrně vysoké vzhledem ke kvalitě jídla: smažený sýr za 200, párek v rohlíku za 45. Jinak klobása, smažák, hranolky atd. Cesta byla bez problémů, volných parkovacích míst bylo ráno dost.

11.12.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Dnešní předpověď počasí se nedala ignorovat a když jsem ráno mrknul na kamery z vršku Černé hory, bylo rozhodnuto, vyrazím se podívat, jak to tam vypadá. Po pravdě nečekal jsem, že by se to jen přiblížilo Livignu. Lyžuje se za 400 Kč a k tomu 70 Kč za parkoviště, to je jejich specialita... :-?

13.03.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Mirek
 • hodnocení:
Dnešní lyžování na Černé hoře bylo překvapivě dobré. Sjezdovky vydržely v dobrém stavu celý den, přestože na nich byly ráno asi 2 cm čerstvého sněhu. Přestože jsem měl namazáno, moc to nejelo, což byla jediná chyba dnešního lyžování. Na lanovkách bylo volno, dvakrát jsem dokonce jel sám v kabince. Na svahu bylo celkem prázdno, jen tam bylo několik lyžařských kurzů. Počasí bylo docela dobré, ráno trochu mlha, přes den polojasno, teplota na sjezdovce okolo nuly. Rozbředlý sníh byl jen odpoledne na příjezdové cestě ke kabince. Lyžoval jsem jen Pod kabinou a dvě jízdy na Hofmankách.

12.03.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Sparťan
 • hodnocení:

Další den z jarních prázdnin trávíme na Černé hoře, která je po pondělní vichřici již opět celá v provozu. Včera tomu tak prý nebylo. :-( Nebyl to špatný den, ale po nočním sněžení, kdy napadlo pár čísel sněhu, spolu s jižní orientaci místních sjezdovek to bylo velmi brzo dosti zničený v dolních par...

02.03.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Joho
 • hodnocení:

Třetí den na Černé hoře a rozhodně nejlepší. Přes noc konečně mrzlo a ráno bylo na vrcholku -5, takže konečně pořádná lyžovačka. I když byla sobota, tak do 10 hodin byly sjezdovky a lanovky poloprázdné. Večerní urolbování, které zmrzlo, dobře drželo až do 10 hodin a rychle to jezdilo. Dopoledne přiš...

01.03.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Joho
 • hodnocení:

Další den v Janských Lázních na Černé hoře. Po včerejším krásném slunečném dnu to dnes bylo přesně naopak. Zataženo s deštěm. Ráno jsme měli privátní půl hodinu ještě před otevřením pro veřejnost. Ranní manžestr byl super a na celé sjezdovce jen 20 lidí. Pak už to bylo horší a horší. Dešťové přeháňk...

28.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Joho
 • hodnocení:
Nádherný sluneční den na Černé hoře. Černohorský Express se rozjíždí už v půl 9. Teploty nad nulou, tak musím využít ranní manžestr. Lidí je tady zatím málo. Sjezdovky jsou upravené a lanovky jezdí. Krásný začátek dne. Vše, jak má být. Už po první hodině lyžování se ale začínají tvořit boule nahoře na černé. Sníh je těžký a pomalý, ale je ho na sjezdovkách dostatek, tak ještě vydrží. Kabinka je super, ale od 10 hodin se tam začínají tvořit fronty. Šestisedačka jezdí rychle a dopoledne je bez front. Na kotvě také nejsou žádné fronty. Občerstvení je všude a je ho dostatek, takže OK. Doprava až na parkoviště je bez problému po suché silnici.

22.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

V noci pršelo, sníh je už před polednem jako cukr v hromadách. Po zítřejším ochlazení těžko říct, co nás čeká, ale aspoň je krásné počasí na jarní lyžování a protože ráno pršelo, je na místní poměry velmi málo lidí.

19.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Když jsem se podíval na výhled počasí, tak dnešek byla jasná volba a do výběru po poslední zkušenosti opět padl na skiareál v Jánských lázních. Do toho jsme využili možnost vyzkoušet zdejší školičku, kde obsluha je velice ochotná. Trošku mají problém s rezervačním systémem, ale nakonec dopadlo vše d...

12.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: garry
 • hodnocení:

Po mnoha letech jsem využil nabídku kamaráda a svezl jsem se na noční lyžování v Jánských lázních. Bohužel byly zřejmě někde prázdniny, protože tolik lidí jsem tu nikdy nezažil. Bylo to až nebezpečné, bylo vidět i několik úrazů, a proto také hodnotím třemi hvězdami.

13.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: PavelVYh
 • hodnocení:
Lyžování je zde boj o přežití. Už jsem tu byl několikrát a vždy jsem odjel se stejným pocitem. Sáňkaři na sjezdovce. Prý tradice. Tohle prostě nechápu. Cíleně posílají lidi se sáňkama křižovat několikrát přes sjezdovku. Je to i v propagačních materiálech. O průšvihy tu asi nebude nouze. Osobně jsme se s dcerou museli na vleku Anděl těsně minout se ztracenými saněmi řítícími se neřízeně sjezdovkou dolů. O kotvu níž to napálily do mladé Polky. Asi nemusím popisovat, jak dopadla. Po chvilce sjezdovkou pobíhal nějaký její krajan, kterému ujely. Na jiné sjezdovce zase postávají další sáňkaři, saně nezajištěné, nasměrované po svahu, jen se rozjet. Resort má z půjčování saní příjmy. Tak se holt i sáňkuje. Zejména ráno zde bylo neobvykle málo lidí. Po desáté už bylo na sjezdovkách plno a začal zmíněný boj o přežití. Přesto se u lanovek dlouho nečekalo. Chceš-li jíst a pít, pořádně zaplať. Nebo si voz chleba s paštikou.

07.02.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Podíval jsem se na předpověď počasí a vypadalo to hrozivě. Předpověď na víkend zněla jasně, příjde oteplení. Naštěstí kamarádka, dobrá duše, zařídila vše, aby jsme si dnes mohli užít pěkného počasí ve ski areálu Černá Hora - Pec. Počasí vyšlo skvěle, po ránu sluníčko a mráz. Jediné mínus byly fronty...

24.01.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Mirek
 • hodnocení:

Dnes to byla paráda. Ráno azuro a pět pod nulou, časem se sice zatáhlo, ale pořád pohoda. Oproti předpovědi ani nefouklo. Sněhové podmínky skvělé, zalidněnost přijatelná. Lyžoval jsem převážně Pod kabinou a pár jízd na Hofmankách.

22.01.2019  | Černá hora - Janské Lázně

 • autor: Joho
 • hodnocení:

Letošní první večerní lyžování a naprostá spokojenost. Dostatek sněhu, málo lidí a teploty okolo -10 °C. Upravená sjezdovka Protěž byla připravená pro večerní lyžování ideálně. Skibus jezdil z parkoviště pravidelně a stačil odvážet lidi z parkoviště, které bylo zdarma.

Další reporty ze střediska: Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Černá hora - Janské Lázně

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 12
Otevřené sjezdovky 0 z 18