Saalbach Hinterglemm Leogang - aktuální report z 30. - 31.01.2016 - SNOW.CZ

Saalbach Hinterglemm Leogang | aktuální report z 30. - 31.01.2016

Saalbach Hinterglemm Leogang - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Saalbach Hinterglemm Leogang:
autor: Tesna
hodnocení:
návštěva od: 30.01.2016 do: 31.01.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Po třech letech jsem opět zavítal do Skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang, který se letos výrazně rozrostl ještě o dříve nepříliš známý Fieberbrunn. Vzhledem k cenám ubytování v hlavním údolí jsem opětovně zvolil cenově příznivější Leogang, kde v minulé(?) zimní sezoně vyrostl nový kapacitní přístupový bod do celého areálu - moderní kabinka o dvou sekcích Steinbergbahn. Ta začíná o cca 1 km níže proti starší Asitzbahn (směrem od Saalfeldenu).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V provozu bylo o tomto víkendu cca 85 až 9 0% sjezdovek, kdy mimo provoz byly především ty bez umělého zasněžování, např. dlouhý návratový sjezd do Viehhofenu nebo červené na jižní straně nad Hinterglemmem. V provozu a sjízdný byl celý hlavní okruh S-H-L. V sobotu ránu byly sjezdovky solidně přimrzlé, ale nádherné slunečné a dubnové počasí již okolo poledne udělalo své a jížní svahy začaly doslova pod lyžemi téci. Naopak náročné severní svahy v hlavním údolí, odvrácené od slunce, byly naopak skoro čistý led, kdy třeba černý Nordabfahrt byl za těchto podmínek ve svých nejprudších pasážích skutečně extrémně náročný.

Podobně náročný, jen naopak v boulích a mokrém sněhu, byl vytížený sjezd Jausernabfahrt (2b), který využívají všichni, co si dávají "okruh". Tato sjezdovka je sice značená z marketingových důvodů modře, ale její spodní část má sklon náročnější červené tratě, takže slabší lyžaři zde již v horní části padali po houfech a jiní doslova odhazovali lyže.

V neděli se počasí otočilo a celý den hustě sněžilo, takže se jednalo o klasické lyžování v boulích a velmi omezené viditelnosti.

Sněhové podmínky:

Sněhu již bylo proti minulým týdnům relativně dostatek, ale mimo uměle zasněžované sjezdovky bylo vidět, jak při jarních teplotách rapidně ubývá. Následující den sice výrazně připadlo, ale v noci začalo silně pršet, což udělalo ze sněhu při teplotách stále nad nulou těžkou mokrou břečku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Skicirkus patří co do vybavení lanovkami také ke špičce a od naší poslední návštěvy před třemi lety jsem mimo zmíněné nové Steinbergbahn zaznamenal náhradu staré návratové lanovky směr Leogang za moderní osmičku a podobně nová šestka nahradila dvě paralelní kotvy na Bernkogel.

V celém údolí tak na okruhu dnes zůstávají jen dvě pomalé čtyřky - na Schattberg Ost a nad Leogangem. Slabý místem přepravních zařízení tak nyní zůstávají kabiny na obou koncích údolí, které jsou na stojáka a které využívají i lyžaři, kteří předtím sjeli náročné dlouhé tratě (Nordabfahrt, Jausernabfahrt), takže je to solidní záhul na nohy.

Podobně i výjezd na přímo nad Saalbachem ležící Kohlmaiskopf by si zasloužil modernější přepravní zařízení, než je stará trojsedačka a pulzační kabina.

Komfort střediska bohužel trpí jeho ne úplně ideální propojeností, kdy se jedná o lyžařskou turistiku v obou smyslech tohoto slova. Přejezd z jedné strany údolí na druhou kluznou nohou je možný jen na začátku (jednosměrně) a na konci údolí (zde z jedné strany opět jen náročnou černou), což výrazně určuje pohyb lyžařů po areálu a směr jejich "rotace".

Stejně tak v Saalbachu je nutné přejít nejen mezi stranami údolí (což už je celkem procházka), ale za využití dvou výtahů i pokud se chcete posunout po straně jižní. A chodecký přesun v Hinterglemmu už kvůli délce nedoporučuji vůbec.

Stejně tak bych už dnes vzhledem ke kvalitě oblasti na některých místech očekával pomocná lana nebo vleky tam, kde lyžaři dnes musí stále pěšky do kopce k lanovce nebo sjezdovce.

Zalidněnost:

V sobotu díky nádhernému slunečnému počasí vcelku silná, příjezdová parkoviště u všech nástupních lanovek byla již okolo deváté dopoledne zaplněná a do Saalbachu se šinul nepřetržitý proud aut. Na svazích to pak znamenalo fronty do cca 5 minut u páteřních lanovek, kdy největší byla u Bernkogelbahn, kdy osobně jsem ještě takový nástupní frmol při naprosto plném vytížení této osmikabinky ještě neviděl. V okrajovějších částech byl nástup prakticky okamžitý. Stejně tak některé sjezdovky a přejezdy byla až nebezpečně přeplněné.

V neděli byla zalidněnost kvůli sněžení zlomková a parkoviště zela prázdnotou.

Občerstvení a aprés-ski:

"Standardní" rozsah běžné zimní nabídky alpských megaareálů, ceny občerstvení taktéž odpovídající.

Doprava do střediska a parkování:

Jediným problémem byl sjezd z dálnice za Salzburgem, kde byla páteční špička a zdržení tak 15 minut. Na místě bylo nutno dojet k lanovce brzy ráno, aby člověk nemusel chodit z daleka.

Nejnižší cena benzínu - Leogang, samoobslužná pumpa - 1,014 EUR za N95.

+ plusy

 • Velká a geograficky rozsáhlá oblast (270 km sjezdovek)
 • Moderní a kapacitní přepravní zařízení
 • Orientace terénů na všechny světové strany
 • Počet nástupních stanic a lanovek do areálu
 • Možnost několika lyžařských okruhů

- mínusy

 • Při nástupu na okruh mimo hlavní údolí omezený čas na poznání centrálního údolí
 • Zalidněnost
 • Kapacita parkovišť ve vrcholné sezoně
 • Ne úplně ideální propojenost areálu - nutné i pěší přesuny
 • Občas zcela neodpovídající barevné značení svahů
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 24.03.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po 2 letech jsme se opět vrátili do Leogangu, kde se dá najít ubytování u sjezdovky za přijatelnou cenu. Nevýhodou je pouze větší časová náročnost pro dosažení nejvzdálenějších částí resortu na lyžích. Celý resort má dohromady neuvěřitelných 270 km sjezdovek. Naproti tomu ale slibuje orientace svahů...

zobrazit celý report

01. - 03.02.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: radek1
hodnocení:

Prodloužený víkend padl letošní rok na Saalbach. Jeho pověst moderního střediska se potvrdila a jeho 270 km sjezdových tratí nebylo v našich silách za 3 dny zvládnout. Rozhodně se nejedná o středisko pro začátečníky. Řekl bych, že sjezdovky jsou zde značeny o trošku ostřeji než například v Itálii. ...

zobrazit celý report

13. - 17.01.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: sparrow1
hodnocení:

Na doporučení jsem vybral toto středisko a chybu jsme rozhodně neudělali. Rozmanitost sjezdovek od modrých dálnic po strmé černé. Spousty možností kde se dobře najíst. A hlavně skvěle propojené celé středisko, které se skladá ze čtyř destinací.

zobrazit celý report

23. - 25.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: janousekml
hodnocení:

Velmi příjemné a rozsáhlé středisko se svahy orientovanými na všechny světové strany. A hojně navštěvovanými apres-ski, kde vládne výborná atmosféra.

zobrazit celý report

18. - 19.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Letos jsme opět navštívili naše oblíbené středisko, které nabízí 270 km sjezdovek. Tentokrát nám příliš nepřálo počasí.
V sobotu dopoledne byly do 1 300 m občasné dešťové přeháňky. Krátce po poledni začalo vytrvale pršet a pršelo celých 24 hodin až do nedělního poledne. Potom se ale vyčasilo a pře...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: skiwelt
hodnocení:

Minulý týden mi nabídl kamarád, zda bych nejel na víkend do Alp - středisko Saalbach. Neváhal jsem a řekl ano. Vzhledem k počasí proběhla lyžovačka jen v sobotu. Celý víkend zde chumelilo a napadlo okolo 50 cm sněhu.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: plamice
hodnocení:

Novoroční lyžovačka až na sněhové podmínky byla celkově vydařená. V tomto středisku jsme byli poprvé a líbila se nám tu rozmanitost sjezdovek, možnost dojet na ostatní kopce i moderní lanovky. Celkově středisko ale spíš pro sportovnější, zkušenější lyžaře, protože modré sjezdovky byly na naše poměry...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Sparťan
hodnocení:

Dnes jedeme da Saalbachu, který se letos spojil s nedalekým Fieberbrunnem, a tak vzniklo největší rakouské středisko. V blízké budoucnosti dojde ještě ke spojení s Zell am See. K projetí tohoto obra slouží 270 km sjezdovek všech obtížností a ty černé jsou opravdu lahůdkové.
Jednodení permanentka j...

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska - musím se opakovat - na jedničku. Upravené tratě, každý den přívětivý personál lanovek a vleků. Těším se opět v březnu. Jen mne trošku zklamal Fieberbrunn - lyžování spíše pro rodiny s dětmi a pro začínající lyžaře.

zobrazit celý report

19. - 22.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Martin_B
hodnocení:
I když se to zdá při současném teplém počasi k neuvěření, je téměř celý skicircus v provozu (s vyjímkou několika údolních, níže položených sjezdovek). Počasi skvělé. Lyžování stejně tak.

12. - 14.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Pěkné, poměrně velké středisko, bohužel však zoufale nízko.

zobrazit celý report

01. - 07.03.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Po měsíci jsme se opět ocitli v lyžařském ráji. Středisko perfektně připraveno a i přes sněžení (takřka každý den) svahy skvělé.

zobrazit celý report

01. - 06.02.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Patří právem mezi top ten v Rakousku!

zobrazit celý report

03. - 05.01.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Saalbach tentokrát s dětmi

Letos jsme vyrazili na hory s dvěma dětmi ve věku 2,5 a 4,5 let, a tak jsme bohužel nemohli využít všech 200 kilometrů sjezdovek. O to více jsme ocenili vyhřívané sedačky s bublinou. Každý den nám tyto vymoženosti prodloužily lyžařskou pohodu s dětmi minimálně o hod...

zobrazit celý report

09.12.2013  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Lyžařský klub v Saalbachu oslaví 5. dubna sto let od svého vzniku. Pátého dubna 1914 podepsalo 44 členů zakládající listinu, mezi nimi farář Gumpold, učitel Hueter nebo doktor Rauch. Důležitým milníkem se stal rok 1955, kdy se v Saalbachu konalo mezinárodní mistrovství policie, v roce 1974 přišel pr...

zobrazit celý report

13. - 16.12.2012  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH

Pod lehce kostrbatým názvem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se ukrývá jedno z největších a nejmodernějších středisek v rakouských Alpách. Propojením 200 kilometrů sjezdovek nad horskými vesničkami Saalbach, Hinterglemm a Leogang vznikla taková rakouská „Sella Ronda“. Pokud máte rádi ski safar...

zobrazit celý report

28. - 29.04.2011  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ve dvousetkilometrovém safari se sportovnějšími tratěmi budou všechna střediska lyžařsky propojena až do 10. dubna, poté zůstanou v provozu jen severní svahy Schattberg Ost a West, Zwölferkogel a dále Asitz v Leogangu.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

 • jižní svahy...
zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Landhotel Post
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 310 Kč/os.
Sportresidenz Zillertal
Orientační cena za noc vč. skipasu 5 580 Kč/os.
Veronza Holiday Centre
Orientační cena za noc vč. polopenze 844 Kč/os.