Saalbach Hinterglemm Leogang - aktuální report z 28.02.2016 - SNOW.CZ

Saalbach Hinterglemm Leogang | aktuální report z 28.02.2016

Saalbach Hinterglemm Leogang - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Saalbach Hinterglemm Leogang:
autor: Sparťan
hodnocení:
návštěva od: 28.02.2016 do: 28.02.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Dnes jedeme da Saalbachu, který se letos spojil s nedalekým Fieberbrunnem, a tak vzniklo největší rakouské středisko. V blízké budoucnosti dojde ještě ke spojení s Zell am See. K projetí tohoto obra slouží 270 km sjezdovek všech obtížností a ty černé jsou opravdu lahůdkové.
Jednodení permanentka je za 51 euro a dítě zaplatí přesně půlku. Mám to zde velmi rád, jen to dnešní teplé počasí mě moc velkou radost neudělalo. Jo, včera na Kaprunu to byla jiná paráda. Ale co se dá dělat, atak hurá na lyže a projet toho co nejvice. Hlavně mě zajímá spojení s Fieberbrunnem, kde se pomyslně spojilo Salcbursko s Tyrolskem krásnou kabinkou Tirol S pro deset cestujicích.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovek je zde opravdu strašně moc. Za jeden den se toho opravdu nedá stihnou hodně projet, člověk neví, kam dřív jet. Již jsem zde byl několikrát, a tak si můžu dobře vybírat. Mým tipem jsou sjezdovky až úplně na konci údolí pod vrcholem Spieleckkogel (1 998 m n. m.). A ještě jedna lahůdka na konec je vždy sjezd z Schattbergu Ost až dolů do údolí po sjezdovce Jauserabfahrt, která je 7 km dlouhá a zajímavě členitá. Fieberbrunn je svou členitostí sjezdovek hodně podobný Saalbachu.

Sněhové podmínky:

Sněhu je na jižních stráních tohoto údolí velmi málo. Ještě že jsou sjezdovky uměle zasněžené. Na ostatních svazích a ve vyšší nadmořské výšce je to o dost lepší. Ale dnešní počasí, kdy bylo ve 2 000 m n. m. +8 st. a dokonce ve Fieberbrunnu ukazoval teploměr +13 st., udělalo na sjezdovkách klasický firn, a to dost těžký. Na severních svazích to zas bylo dosti ledové.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Tak to je zde velká moderna. Každým rokem dochází k výměně starých lanovek za nové. Převažují vyhřívané šestisedačky s bublinou. Největší úlet je asi šestisedačka dlouhá jen 405metrů. Jinak jsou zde i dvě pulzní lanovky, osmisedačky, kabinky, kotvy, pomičky atd. V údolí jezdí stále skibus.

Zalidněnost:

Po ránu je zde málo lidí, až kolem desáté hodiny je na některých lanovkách jedoucích z údolí (Bernkogelbahn) fronta max. do 5 min. Jinak se celý den jezdí bez front, ba naopak to jezdí velmi málo obsezeno - super. Ta kapacita lanovek je zde obrovská.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvovacích míst je zde velmi mnoho. Vybere si jistě každý. Jen ty ceny... Hold Rakousko.

Doprava do střediska a parkování:

Z Prahy je to sem necelých 500 km převážne po dálnici. Jen posledních cca několik desitek km se jede údolím po klasické jedničce. Nic záludného. Sníh na silnicích v neděli nebyl, takže super jízda. Parkujeme hned u kabinky ve Vorderglemmu, kde je parkoviště zdarma. Po skončení lyžování usedáme do auta a hurá domů - cesta trvá přes Lofer, Salcburk, Prahu a Jičín 6 hodin.

+ plusy

  • obrovská velikost areálu
  • šíře sjezdovek
  • rozmanitost sjezdovek
  • dlouhé sjezdy do údolí
  • moderní lanovky

- mínusy

  • dnešní teplé počasí
  • horší úprava sjezdovek
  • ceny občerstvení
  • dost sjezdovek v Saalbachu na jižní straně
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 24.03.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po 2 letech jsme se opět vrátili do Leogangu, kde se dá najít ubytování u sjezdovky za přijatelnou cenu. Nevýhodou je pouze větší časová náročnost pro dosažení nejvzdálenějších částí resortu na lyžích. Celý resort má dohromady neuvěřitelných 270 km sjezdovek. Naproti tomu ale slibuje orientace svahů...

zobrazit celý report

01. - 03.02.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: radek1
hodnocení:

Prodloužený víkend padl letošní rok na Saalbach. Jeho pověst moderního střediska se potvrdila a jeho 270 km sjezdových tratí nebylo v našich silách za 3 dny zvládnout. Rozhodně se nejedná o středisko pro začátečníky. Řekl bych, že sjezdovky jsou zde značeny o trošku ostřeji než například v Itálii. ...

zobrazit celý report

13. - 17.01.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: sparrow1
hodnocení:

Na doporučení jsem vybral toto středisko a chybu jsme rozhodně neudělali. Rozmanitost sjezdovek od modrých dálnic po strmé černé. Spousty možností kde se dobře najíst. A hlavně skvěle propojené celé středisko, které se skladá ze čtyř destinací.

zobrazit celý report

23. - 25.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: janousekml
hodnocení:

Velmi příjemné a rozsáhlé středisko se svahy orientovanými na všechny světové strany. A hojně navštěvovanými apres-ski, kde vládne výborná atmosféra.

zobrazit celý report

18. - 19.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Letos jsme opět navštívili naše oblíbené středisko, které nabízí 270 km sjezdovek. Tentokrát nám příliš nepřálo počasí.
V sobotu dopoledne byly do 1 300 m občasné dešťové přeháňky. Krátce po poledni začalo vytrvale pršet a pršelo celých 24 hodin až do nedělního poledne. Potom se ale vyčasilo a pře...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: skiwelt
hodnocení:

Minulý týden mi nabídl kamarád, zda bych nejel na víkend do Alp - středisko Saalbach. Neváhal jsem a řekl ano. Vzhledem k počasí proběhla lyžovačka jen v sobotu. Celý víkend zde chumelilo a napadlo okolo 50 cm sněhu.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: plamice
hodnocení:

Novoroční lyžovačka až na sněhové podmínky byla celkově vydařená. V tomto středisku jsme byli poprvé a líbila se nám tu rozmanitost sjezdovek, možnost dojet na ostatní kopce i moderní lanovky. Celkově středisko ale spíš pro sportovnější, zkušenější lyžaře, protože modré sjezdovky byly na naše poměry...

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska - musím se opakovat - na jedničku. Upravené tratě, každý den přívětivý personál lanovek a vleků. Těším se opět v březnu. Jen mne trošku zklamal Fieberbrunn - lyžování spíše pro rodiny s dětmi a pro začínající lyžaře.

zobrazit celý report

30. - 31.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Tesna
hodnocení:

Po třech letech jsem opět zavítal do Skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang, který se letos výrazně rozrostl ještě o dříve nepříliš známý Fieberbrunn. Vzhledem k cenám ubytování v hlavním údolí jsem opětovně zvolil cenově příznivější Leogang, kde v minulé(?) zimní sezoně vyrostl nový kapacitní přís...

zobrazit celý report

19. - 22.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Martin_B
hodnocení:
I když se to zdá při současném teplém počasi k neuvěření, je téměř celý skicircus v provozu (s vyjímkou několika údolních, níže položených sjezdovek). Počasi skvělé. Lyžování stejně tak.

12. - 14.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Pěkné, poměrně velké středisko, bohužel však zoufale nízko.

zobrazit celý report

01. - 07.03.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Po měsíci jsme se opět ocitli v lyžařském ráji. Středisko perfektně připraveno a i přes sněžení (takřka každý den) svahy skvělé.

zobrazit celý report

01. - 06.02.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Patří právem mezi top ten v Rakousku!

zobrazit celý report

03. - 05.01.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Saalbach tentokrát s dětmi

Letos jsme vyrazili na hory s dvěma dětmi ve věku 2,5 a 4,5 let, a tak jsme bohužel nemohli využít všech 200 kilometrů sjezdovek. O to více jsme ocenili vyhřívané sedačky s bublinou. Každý den nám tyto vymoženosti prodloužily lyžařskou pohodu s dětmi minimálně o hod...

zobrazit celý report

09.12.2013  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Lyžařský klub v Saalbachu oslaví 5. dubna sto let od svého vzniku. Pátého dubna 1914 podepsalo 44 členů zakládající listinu, mezi nimi farář Gumpold, učitel Hueter nebo doktor Rauch. Důležitým milníkem se stal rok 1955, kdy se v Saalbachu konalo mezinárodní mistrovství policie, v roce 1974 přišel pr...

zobrazit celý report

13. - 16.12.2012  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH

Pod lehce kostrbatým názvem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se ukrývá jedno z největších a nejmodernějších středisek v rakouských Alpách. Propojením 200 kilometrů sjezdovek nad horskými vesničkami Saalbach, Hinterglemm a Leogang vznikla taková rakouská „Sella Ronda“. Pokud máte rádi ski safar...

zobrazit celý report

28. - 29.04.2011  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ve dvousetkilometrovém safari se sportovnějšími tratěmi budou všechna střediska lyžařsky propojena až do 10. dubna, poté zůstanou v provozu jen severní svahy Schattberg Ost a West, Zwölferkogel a dále Asitz v Leogangu.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

  • jižní svahy...
zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Alpina
Orientační cena za noc 520 Kč/os.
Park Hotel Gastein
Orientační cena za noc vč. all-inclusive a skipasu 2 543 Kč/os.
Apartmány Aignerhof
Orientační cena za noc 591 Kč/os.