Ravascletto - aktuální report z 10.03.2016 - SNOW.cz

Ravascletto aktuální report z 10.03.2016

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Furlánsko (Friuli Venezia Giulia)

Ravascletto - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: LadaK
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.03.2016 do: 10.03.2016
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší (asi 30 km sjezdovek), ale docela pestré středisko. Úžasný je hlavně téměř 4km sjezd zpět dolů na parkoviště. Celý den bylo jasno a i když parkoviště dole bylo přeplněné, tak nahoře na sjezdovkách bylo poměrně liduprázdno.
Bohužel jsme zde byli jen jeden den a už jsme byli unavení ze 3denního lyžování v jiném středisku, takže jsme si to pořádně neužili a hlavně jsme se zde ztráceli v tom množství cest. Ale kdo je zde na celý týden, tak musí být spokojený moc.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Mají zde:

 • 4 černé sjezdovky (nejdelší kolem 1 400 metrů),
 • 4 červené sjezdovky (1 710 m, 1 496 m, 989 m a 3 600 m),
 • několik modrých, většinou různé spojovačky (skiwegy)

Nejvíce se nám líbila široká červená Tamai (1 496 metrů dlouhá), ale jeli jsme ji jen jednou, protože jsme se tam neorientovali a nevěděli jsme, jak se na ni znovu dostat.
Nakonec jsme skončili u červené Zoncolan 2 (délka 1 710 metrů), ta se líbila dětem, nahoře byly muldy a to bylo něco pro ně (děti 7 a 9 let).
Závěrečný sjezd zpět do údolí byl po červené sjezdovce č. 10 Lavet - Canalone. Byl to sjezd takovým kaňonem, z jedné strany sítě (dole byl sráz), z druhé zábrany proti lavinám, nebylo to moc příjemné, zdálo se mi to nebezpečné. Ale sjezd byl kouzelný, svižný, i když v jedné části dost strmý úsek (dal se objet skiwegem). Byla i možnost to zase zpět na parkoviště vzít kabinkovou lanovkou, protože ten sjezd opravdu nebyl pro všechny. Ale žádná hrůza. Děti v pohodě.

Sněhové podmínky:

Celý týden sněžilo, takže prašan a 2 metry sněhu na sjezdovkách i mimo. Vše upravené. Hodně se tam jezdilo i mimo sjezdovky v čerstvém prašanu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Hlavní lanovka z údolí z vesnice od parkovišť je pro 100 lidí (kabinová - jezdí dvě tam dvě proti sobě). Nahoře je hodně sedačkových lanovek různého druhu, jedna je i krytá (Tamai), ale některé jsou dost rychlé, nezpomalují a 7letá dcera zvyklá na pomalý dojezd z jedné u výstupu spadla, lanovka ji přejela a vlekař musel zastavit celou lanovku. Nic se jí ale nestalo :-) A prý už se jí to stalo i v Koutech, takže je asi zvyklá.

Zalidněnost:

Přijeli jsme z Forni di Sopra, kde jsme byli na týden na dovolené a protože zde platil stejný skipas a nebylo to daleko, tak jsme chtěli vyzkoušet větší středisko. Takže se nám zdálo, že je tu hodně lidí (ve Forni jsme byli skoro sami).
Ale i když bylo na parkovišti dole narváno, tak v areálu nahoře se to ztratilo a na fotkách vypadá, že tam bylo lidí málo. Fronty teda nebyly žádné. Dovedu si představit, že bychom jeli příští rok na dovolenou sem. Sice hodně spojovaček (a tam ty lidi poznat jsou, když se vám motají pod lyže – zdálo se mi, že tam bylo hodně začátečníků), ale na pořádné široké sjezdovce to bylo fajn. I když děti bych se bála tam nechat samotné (a jet si třeba na černou), to ve Forni jsem se nebála, tam jsme byli sami (černá a červená jsou většinou vedle sebe).

Občerstvení a aprés-ski:

Různých restaurací, barů, chatek a okének je tam spousta. Ceny nepřemrštěné.

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště tam bylo velké, ale plné, stáli jsme u silnice. Ale pak jsme si nahoře všimli, že další parkoviště je i výše, v podstatě ve střední části střediska, takže nebyl problém dojet výš a vyhnout se kabinové lanovce.

+ plusy

 • pestrá škála sjezdovek
 • široké krásné červené sjezdovky
 • kryté koberce pro děti

- mínusy

 • chybí tam nějaké překážky, tunely a srandy pro děti
 • WC nic moc
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

02. - 05.02.2022  | Ravascletto

 • autor: Gigiosa
 • hodnocení:

Z Ravascleto vás vyveze nahoru svižná kabina. Nahoře čeká fašistická policie, aby vás mohla zadupat, že nemáte ffp2 masku, a asi dvacet minut prohlíží vaše doklady, jestli máte vše v pořádku. Pokud vydržíte, tak pak už je vše v pořádku. Krásné dramatické výhledy na Julské Alpy (Triglav) i směrem k Jadranu. Sjezdovky nenudí, výborně upravené, v týdnu drží celý den, o víkendu už bohužel jen ráno, pak to rozbije masa lyžařů. V okolí málo sněhu, na sjezdovkách tak mix s umělým sněhem. Jeden malý snowpark. Skialpinistické možnosti omezené. Ve čtvrtek se rolbuje až po tom, co vyrazí nahoru po sjezdovce Lavet asi tak stovka skialpinistů. Hospody na jedničku, kafe a víno levné. Rakouské a německé pivo taky dobré, ale tak 4.5 E.

10. - 17.02.2019  | Ravascletto

 • autor: vasek4545
 • hodnocení:

Ravascletto je malé středisko, ideální pro rodiny s dětmi. Perfektně upravené sjezdovky, převážně modré a lehké červené. Rodinný skipas na 30 hodin ze sezóny za 117 eur dospělý, pro dítě 9 let za 25 eur a dítě 7 let zdarma, takže paráda! Každou jízdu jedete kolem nějaké horské chaty s terasou s pose...

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

Kopřivná

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 1 z 3
Otevřené sjezdovky 0 z 2