Saalbach Hinterglemm Leogang - aktuální report z 01.01.2017 - SNOW.CZ

Saalbach Hinterglemm Leogang | aktuální report z 01.01.2017

Saalbach Hinterglemm Leogang - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Saalbach Hinterglemm Leogang:
autor: plamice
hodnocení:
návštěva od: 01.01.2017 do: 01.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Novoroční lyžovačka až na sněhové podmínky byla celkově vydařená. V tomto středisku jsme byli poprvé a líbila se nám tu rozmanitost sjezdovek, možnost dojet na ostatní kopce i moderní lanovky. Celkově středisko ale spíš pro sportovnější, zkušenější lyžaře, protože modré sjezdovky byly na naše poměry spíš červené a červené jako u nás černé. Parkovali jsme v Leogangu u druhé lanovky Asitzbahn (u první nebylo volné parkoviště). Lyžovali jsme jen čtyři hodiny, ale za dvě hodiny jsme se pomalu dostali až na kopec Brundlkopf (se sedmiletou dcerou, někde jsme něco sjely i dvakrát).Po lyžovačce jsme dole u automatu na vrácení skipasu zjistili také prolyžované kilometry (cca 23km).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovky zde jsou určitě rozmanité, nejsme profi lyžaři, takže jsme jezdili jen po modrých, místy po červených, když to jinak nešlo. Oproti našim sjezdovkám v Česku jsou zde modré spíš sportovnější červené, ale široké. Zážitek je určitě dlouhý sjezd dolů na parkoviště k Asitzbahn, kde poslední úsek si můžou užít na odbočce i milovníci černých sjezdovek. Jediná pro nás docela velká chybička se vyskytla na sjezdovce pod lanovkou na Grosser Asitz, kudyma jsme se museli vrátit nazpět. Začátek sjezdovky modré a pod ní červený (spíš ale černý) zledovatělý krpál, kde lyžaři popadávali na ledě jako hrušky, kdo se udržel jen tak tak, byl také smeten. To byl můj a dcerky zatím nejhorší lyžařský zážitek. :-( Holt byly špatné sněhové podmínky.

Sněhové podmínky:

Na vrcholkách byl sníh přírodní prašánek, co bylo ve stínu a i níže položené, mělo zmrzlé ledové plotny bez sněhu. Začalo sněžit, až když jsme další den odjížděli domů, celkem škoda. Takže nedostatek přírodního sněhu bylo to jediné, co nám vadilo, špatně se na tom lyžovalo (ale za to areál nemůže :-)).

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovky moderní, rychlé, čekali jsme jen půl hodiny frontu na hlavní kabinkovku z parkoviště, jinak všude jinde fronty skoro nulové.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lidí tak akorát a jak kde, někde prázdněji, někde větší množství vyučujících skupinek.

Občerstvení a aprés-ski:

Velké množství horských chat s terasami, možnost si odskočit na toaletu, bylo zrovna krásné počasí, azuro, tak se hodně lidí slunilo na lehátkách.

Doprava do střediska a parkování:

Jezdíme všude svým autem, skibusy nevyužíváme. Parkování zadarmo, mají to organizované.

+ plusy

  • rozmanitost sjezdovek
  • moderní a rychlé lanovky
  • dobré zázemí
  • velký areál
  • kilometrovník na skipasu

- mínusy

  • spíš pro sportovnější zkušenější lyžaře
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 24.03.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po 2 letech jsme se opět vrátili do Leogangu, kde se dá najít ubytování u sjezdovky za přijatelnou cenu. Nevýhodou je pouze větší časová náročnost pro dosažení nejvzdálenějších částí resortu na lyžích. Celý resort má dohromady neuvěřitelných 270 km sjezdovek. Naproti tomu ale slibuje orientace svahů...

zobrazit celý report

01. - 03.02.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: radek1
hodnocení:

Prodloužený víkend padl letošní rok na Saalbach. Jeho pověst moderního střediska se potvrdila a jeho 270 km sjezdových tratí nebylo v našich silách za 3 dny zvládnout. Rozhodně se nejedná o středisko pro začátečníky. Řekl bych, že sjezdovky jsou zde značeny o trošku ostřeji než například v Itálii. ...

zobrazit celý report

13. - 17.01.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: sparrow1
hodnocení:

Na doporučení jsem vybral toto středisko a chybu jsme rozhodně neudělali. Rozmanitost sjezdovek od modrých dálnic po strmé černé. Spousty možností kde se dobře najíst. A hlavně skvěle propojené celé středisko, které se skladá ze čtyř destinací.

zobrazit celý report

23. - 25.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: janousekml
hodnocení:

Velmi příjemné a rozsáhlé středisko se svahy orientovanými na všechny světové strany. A hojně navštěvovanými apres-ski, kde vládne výborná atmosféra.

zobrazit celý report

18. - 19.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Letos jsme opět navštívili naše oblíbené středisko, které nabízí 270 km sjezdovek. Tentokrát nám příliš nepřálo počasí.
V sobotu dopoledne byly do 1 300 m občasné dešťové přeháňky. Krátce po poledni začalo vytrvale pršet a pršelo celých 24 hodin až do nedělního poledne. Potom se ale vyčasilo a pře...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: skiwelt
hodnocení:

Minulý týden mi nabídl kamarád, zda bych nejel na víkend do Alp - středisko Saalbach. Neváhal jsem a řekl ano. Vzhledem k počasí proběhla lyžovačka jen v sobotu. Celý víkend zde chumelilo a napadlo okolo 50 cm sněhu.

zobrazit celý report

28.02.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Sparťan
hodnocení:

Dnes jedeme da Saalbachu, který se letos spojil s nedalekým Fieberbrunnem, a tak vzniklo největší rakouské středisko. V blízké budoucnosti dojde ještě ke spojení s Zell am See. K projetí tohoto obra slouží 270 km sjezdovek všech obtížností a ty černé jsou opravdu lahůdkové.
Jednodení permanentka j...

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska - musím se opakovat - na jedničku. Upravené tratě, každý den přívětivý personál lanovek a vleků. Těším se opět v březnu. Jen mne trošku zklamal Fieberbrunn - lyžování spíše pro rodiny s dětmi a pro začínající lyžaře.

zobrazit celý report

30. - 31.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Tesna
hodnocení:

Po třech letech jsem opět zavítal do Skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang, který se letos výrazně rozrostl ještě o dříve nepříliš známý Fieberbrunn. Vzhledem k cenám ubytování v hlavním údolí jsem opětovně zvolil cenově příznivější Leogang, kde v minulé(?) zimní sezoně vyrostl nový kapacitní přís...

zobrazit celý report

19. - 22.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Martin_B
hodnocení:
I když se to zdá při současném teplém počasi k neuvěření, je téměř celý skicircus v provozu (s vyjímkou několika údolních, níže položených sjezdovek). Počasi skvělé. Lyžování stejně tak.

12. - 14.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Pěkné, poměrně velké středisko, bohužel však zoufale nízko.

zobrazit celý report

01. - 07.03.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Po měsíci jsme se opět ocitli v lyžařském ráji. Středisko perfektně připraveno a i přes sněžení (takřka každý den) svahy skvělé.

zobrazit celý report

01. - 06.02.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Patří právem mezi top ten v Rakousku!

zobrazit celý report

03. - 05.01.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Saalbach tentokrát s dětmi

Letos jsme vyrazili na hory s dvěma dětmi ve věku 2,5 a 4,5 let, a tak jsme bohužel nemohli využít všech 200 kilometrů sjezdovek. O to více jsme ocenili vyhřívané sedačky s bublinou. Každý den nám tyto vymoženosti prodloužily lyžařskou pohodu s dětmi minimálně o hod...

zobrazit celý report

09.12.2013  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Lyžařský klub v Saalbachu oslaví 5. dubna sto let od svého vzniku. Pátého dubna 1914 podepsalo 44 členů zakládající listinu, mezi nimi farář Gumpold, učitel Hueter nebo doktor Rauch. Důležitým milníkem se stal rok 1955, kdy se v Saalbachu konalo mezinárodní mistrovství policie, v roce 1974 přišel pr...

zobrazit celý report

13. - 16.12.2012  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH

Pod lehce kostrbatým názvem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se ukrývá jedno z největších a nejmodernějších středisek v rakouských Alpách. Propojením 200 kilometrů sjezdovek nad horskými vesničkami Saalbach, Hinterglemm a Leogang vznikla taková rakouská „Sella Ronda“. Pokud máte rádi ski safar...

zobrazit celý report

28. - 29.04.2011  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ve dvousetkilometrovém safari se sportovnějšími tratěmi budou všechna střediska lyžařsky propojena až do 10. dubna, poté zůstanou v provozu jen severní svahy Schattberg Ost a West, Zwölferkogel a dále Asitz v Leogangu.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

  • jižní svahy...
zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Chalet Lions Blancs
Orientační cena za noc vč. skipasu 2 032 Kč/os.
Hotel Gasthof Stangl
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 854 Kč/os.
Familienhotel Rotspitz
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 2 182 Kč/os.