Rališka - aktuální report z 03.02.2017 - SNOW.CZ

Rališka | aktuální report z 03.02.2017

Rališka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Rališka:
autor: JindraK
hodnocení:
návštěva od: 03.02.2017 do: 03.02.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Menší klidnější středisko. Jen dnes v pátek – pololetní prázdniny – tady bylo docela narváno.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Mají tu tři sjezdovky. Červená mezi lanovkou a tatrapomou má ideální sklon, je rovná, krásně upravená. Modrá sjezdovka je pestrá, jsou tam různé sklony svahů, je zábavná. Dole je ještě modrá mírná, která je ale i součástí té delší modré, je určená pro malé děti.

Sněhové podmínky:

Dva dny v kuse sněžilo, podmínky ideální, čerstvý sníh. Na sjezdovce celkem 75 cm sněhu. Dopoledne sníh super, odpoledne mokřejší, hlubší, ale ledové plotny se netvořily.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanová dráha (1 427 os./hod., délka 520 m, převýšení 124 m).
Tatrapoma (500 os./hod., délka 450 m, převýšení 105 m).
Dětský vlek – poma (400 os./hod., délka 180 m, převýšení 25 m).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Dopoledne hodně lidí, byl pátek, ale pololetní prázdniny. Odpoledne na tatrapomě fronta max. 4 lidé, na lanovce tak třetina toho, co bylo ráno, možná i čtvrtina.

Občerstvení a aprés-ski:

  1. Stánek pod svahem (hranolky, hamburger...) – bohužel zrovna když byl čas oběda, visela tam cedulka Příjdu hned, po 10 minutách jsme se přesunuli do bufetu.
    1. Bufet je fajn, dá se tam v teple posedět, bez obsluhy, u okénka mají párky (2 ks s chlebem 30 Kč nebo hot dog za 25 Kč), polévky po 40 Kč apod.

Doprava do střediska a parkování:

Silnice nahoru byla ráno zasněžená, některá auta vyjela jen s řetězy, ale odpoledne to bylo prohrnuté.

+ plusy

  • Ceny skipasů
  • Přírodní sníh
  • Lanovka

- mínusy

  • Hodně lidí
  • Malý výběr jídla v bufetu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme si opět zopakovali scénář, kdy jsme dopoledne lyžovali na Rališce a po obědě jsme se přesunuli ještě na dvě hoďky na Mezivodí. Tak nějak jsme tušili, že zde tentokrát bude těsno a také bylo. Po jedenácté hodině už to začínalo být trošku trápení.

zobrazit celý report

14.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme již pár let, takže víme, co od areálu očekávat. Věřili jsme, že i při současné bídné zimě by to nemuselo být špatné. Když jsme tedy vysadili mladšího juniora na Mezivodí, vypravili jsme se spolu se starším o pár kilometrů dál. A myslím, že to nebyla špatná volba.

zobrazit celý report

30.12.2017  | Rališka

autor: MarkiL
hodnocení:

Návštěva střediska v sobotu, což znamenalo opravdu dlouhé čekání na jízdu lanovkou. Čekali jsme ve frontě cca 20 min. Fronta byla dost nepřehledná, takže docházelo k předbíhání. Svah hodně zmrzlý a vyškrkaný.

zobrazit celý report

27.01.2017  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po měsíci jsme se vypravili zalyžovat si na Rališku. Toto menší valašské středisko je velmi sympatické tím, že jako jedno z mála disponuje sedačkovou lanovkou (i když se jedná o starší dvojsedačku) a také se zde dá lyžovat za velmi rozumné ceny. A pokud se zde člověk nepotká s čtyřmi lyžařskými kurz...

zobrazit celý report

23. - 27.01.2017  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již pátým rokem organizuji do tohoto střediska lyžařský výcvik pro základní školu. A pokud to bude možné, rád bych se zde vrátil i v nadcházející sezóně.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme docela pravidelně, protože se zde lyžuje většinou bez velkého čekání a docela levně. :-) Ani během letošních prázdnin jsme nemohli udělat výjimku, i když to máme do střediska trošku dál. Už když jsme projížděli přes Bílou, bylo jasné, že tentokrát si o - na facebooku inzerovaném...

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku občas jezdíme, protože zde zatím provozují dvousedačku za sympatické ceny. Na začátku prosince tu bylo skvěle, žádné čekání. I když mi bylo jasné, že zde bude více lidí, vyrazili jsme se známými a doufali, že to nebude tak hrozné. Bylo. :-)

zobrazit celý report

10.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po minulém víkendu na Rači jsme byli stejně natěšeni na letošní brzké lyžování, a proto jsme s přáteli opět vyrazili za zimními radovánkami. Bohužel počasí nám tentokrát ukázalo svou odvrácenou tvář a ovlivnilo tak i stav sjezdovek. Po roce jsme se vypravili na valašské kopce - na Rališku.

zobrazit celý report

29.02. - 01.03.2016  | Rališka

autor: batdik
hodnocení:

Při naší návštěvě silně sněžilo, sníh byl těžký a mokrý. Vzhledem k tomu, že jezdila jen sedačková lanovka, tak zadky byly mokré a promrzlé i přes snahu obsluhy ometat sníh ze sedaček. Areál se nachází v Horní Bečvě v Beskydech.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Ve skiareálu Rališka na Horní Bečvě jsme v půli února strávili týden se synem. V jeho průběhu se s vývojem počasí vcelku významně měnily podmínky. Musím říct, že naštěstí k lepšímu.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Jako již pravidelně jsem do tohoto střediska zavítal na týdenní lyžařský kurz pro žáky druhého stupně základní školy. I přes drobné nedostatky se zde rád vracím a jsem přesvědčen o tom, že toto středisko je k uspořádání lyžařského výcviku ideální.

zobrazit celý report

09.02.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Rališka je sympatický areál nacházející se v obci Horní Bečva. Hlavní výhodou je sedačková lanovka, kterých v Beskydech zas tak moc nenajdeme.

zobrazit celý report

05.02.2016  | Rališka

autor: TomasT11
hodnocení:

Na Rališku jsem vyrazil po dlouhé době. A na dlouho se zde asi zase neukážu. Hned po příjezdu nám zkazila náladu paní na pokladně, která měla jasno v tom, že náš syn v 11 letech nemůže mít 140 cm, ale minimálně 160. A byla ochotna mi ho změřit 8-O, což jsem odmítl a zaplatil za jedenáctiletého kluka...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko je nám známé, takže jsme věděli, co očekávat. Trochu jsme si přivstali, abychom byli na kopci v 9 h v domnění, že si užijeme téměř prázdnou sjezdovku. Opak byl pravdou, chumel lidí a téměř plné parkoviště bylo již před spuštěním vleku.

zobrazit celý report

09. - 13.03.2015  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již třetí rok po sobě jsem vybral toto středisko jako ideální lokalitu pro uspořádání lyžařského kurzu pro naší základní školu. Loňská sezona byla tragická, takže jsme museli volit alternativní program a dojíždět na středisko Sachova studánka.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Gästehaus Achental
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 1 540 Kč/os.
Hotel Solaris
Orientační cena za noc vč. polopenze, skipasu a dopravy 2 898 Kč/os.
Hotel Villa Emma
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 724 Kč/os.