Příchovice - aktuální report z 29.12.2017 - SNOW.cz

Příchovice aktuální report z 29.12.2017

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Jizerské hory

Příchovice - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:
 • návštěva od: 29.12.2017 do: 29.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Pro účel výuky dítěte více méně ideální areál, náročnější lyžař se zde ale musí začít brzy nudit. Líbí se mi odělená sjezkovka s pomičkou a zvířátkovým slalomem pro nejmenší, která je přístupná i veřejnosti - není tedy pouze pro lyžařskou školu, jak někde bývá zvykem. Jsou zde ochotní vlekaři. Fronta na skipasy a na občerstvení tragická.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Dvě hlavní sjezdovky jsou prakticky propojené v jednou velmi širokou sjezdovku, kotvy vedou vně sjezkovek a uprostřed je dělí pouze několik stromů a děl, mezi kterými je ale upravený terén, takže lze přejíždět dle libosti a využít tak celou šíři. Bokem od areálu, přímo u parkoviště, je plácek s dětskou pomičkou s měkkými unašeči (hadice) a zvířátkovým slalomem pro nejmenší, přístupná všem návštěvníkům.

Sněhové podmínky:

Technický sníh sypkého charakteru, odpoledne se tvořily plotny. Jen na několika málo místech hromádky kamení, kterým nebyl problém se vyhnout, jinak převážná část široké sjednovky perektně pokrytá sněhem.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Jsou ze dvě rychlé kotvy, kde každému podává kotvu ochotný vlekař. Dětský plácek obsluhuje pomalá dětská pomička, též s obsluhou. Dlouhé čekání ve frontě na skipas! Nebylo před námi ani mnoho lidí, ale postáli jsme si ve frontě cca 15 minut, pomalu to odsejpalo. Ze dvou okének v provozu jedno. Během dopoledne se fronta prodloužila na dlouhého hada lidí.

Fronta na vleky přijatelná, cca 5 až 10 minut. Na dětskou pomičku výrazně méně.

Denní lyžování je v provozu 8:30 - 16:30, tedy poctivých 8 hodin, což v tento termín nabízí ke konci lyžovačky možnost prožít atmosféru večerního lyžování v rámci denního skipasu. V našem případě to byl pro děti zážitek.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Na svahu a ve frontě na vlek mi zalidněnost nepřipadala extra vysoká. Svoji roli hraje i opravdu veliká šířka sjezdovky, kde se dav rozptýlí.

Občerstvení a aprés-ski:

Co se týče občerstvení, tragédie. Restaurace U čápa beznadějně přeplněná, což nás nepřekvapilo, jelikož je to vyhlášená místní restaurace. Zvolili jsme tedy bufet vedle pokladny, kde se vinula dlouhá fronta v hadovi až ke dveřím, k okénku s milou, usměvavou, ale velice pomalou paní, která zde byla rovněž sama. Ve frontě na občerstvení jsme strávili celých 50 minut. Nabídka také není nijak zajímavá (hranolky, bramboráčky, klobása, hotdog, toť vše). Doporučuji tedy raději velkou svačinu z domova s sebou! ;-)

Doprava do střediska a parkování:

Doprava ideálně autem. Kolem půl desáté jsme brali jedno z posledních parkovacích míst. Parkoviště v době otvířačky areálu zdarma. Na parkovišti byla souvislá vrstva ledu, je v kopci. Mnoho lidí dopoledne roztlačovalo auta a nasazovalo řetězy. Během dne parkoviště posypali štěrkem, odpoledne už bylo takto ošetřené.

+ plusy

 • široké sjezdovky
 • ochotní vlekaři
 • dětský plácek pro veřejnost
 • kulturní toalety
 • osmihodinová provozní doba denního lyžování až do 16:30, v případě potřeby za umělého osvětlení

- mínusy

 • fronta na skipas
 • občerstvení - dlouhá fronta v bufetu a přeplněná restaurace
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

09.02.2020  | Příchovice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:
K Čápovi jsme s mladší dcerou vyrazili záměrně, poprvé po dlouhé době oprášit snowboardové náčiní. Na takové začátky je pěkný pravidelný mírný sklon střediska ideální, sjezdovka je široká (v dolní části se rozdělí na dvě). Sníh byl na celé ploše sjezdovek (funpark s nedostatkem sněhu mimo provoz), obě kotvy v provozu. Sníh jarní, měkký a vlhký, skvělý pro tlumení občasných pádů. Parkování nad sjezdovkou veliké, lidí tak, že se po obědě tvořily menší fronty, na svahu tedy skoro plný „objem“, což v případě příchovického Čápa nabádá k obezřetnosti. Areál logicky vyhledávají rodiny s dětmi a začátečníci, takže směsice stylů a nestylů (šusujících dětí i různě pokročilých dospělých), je extrémně pestrá. Do toho lyžařský výcvik menších dětí (obdivuju a držím palce učitelkám a učitelům, kteří se nebojí děti vzít na svah) čítající 15 jedinců v dolní částí křižuje sjezdovku ve špalíru z jedné strany na druhou. Jak to bývá, přednost střediska je v exponovaných týdnech i jeho prokletím.

16.03.2019  | Příchovice

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Už dávno na dopolední nebo jednodenní lyžování v českých podmínkách nepotřebuji velký areál typu nedaleké Rokytnice. A stejně tak jsem asi zlenivěla a červené, nebo dokonce černé sjezdovky také ke štěstí nepotřebuji. Zjistila jsem, že mi stačí jeden vlek a u něj jedna sjezdovka. A tak, hlavně když v...

29.12.2018  | Příchovice

 • autor: tereskaska
 • hodnocení:

Menší skiareál s nenáročnými sjezdovkami, ideální pro rodinu s malými dětmi. Provozovatel udává celkovou délku sjezdovek 3 km. Bokem od hlavního svahu se nachází dětská loučka s pomou a "zvířátkovým" slalomem.

06.01.2018  | Příchovice

 • autor: Petr Havelka - SNOW
 • hodnocení:

Naše návštěva areálu U Čápa potvrdila, že se jedná o docela „placaté“ středisko. Tento fakt byl ještě umocněn plusovými teplotami a mokrým sněhem, takže to moc nejelo a nejvíc z toho byla z počátku rozčarovaná nejmladší dcera, které to kvůli chybějícím kilům (a i trochu vysušené skluznici, já vím, m...

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski