Rališka - aktuální report z 30.12.2017 - SNOW.CZ

Rališka | aktuální report z 30.12.2017

Rališka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Rališka:
autor: MarkiL
hodnocení:
návštěva od: 30.12.2017 do: 30.12.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Návštěva střediska v sobotu, což znamenalo opravdu dlouhé čekání na jízdu lanovkou. Čekali jsme ve frontě cca 20 min. Fronta byla dost nepřehledná, takže docházelo k předbíhání. Svah hodně zmrzlý a vyškrkaný.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Jezdilo se jen na jedné sjezdovce pod lanovkou, takže tam bylo docela nahuštěno, nedalo se moc zajezdit. Každý to jen seškrkal dolů a šel se zase na 25 min zařadit do fronty. Další sjezdovka nebyla srolbovaná. Nasněžilo tam na trávu 40 cm sněhu, takže docela nebezepečné pro zničení lyží.

Sněhové podmínky:

Na to, že v Beskydech je to se sněhem bída, tak jedna sjezdovka sjízdná. Další modrá mimo provoz, lezla tam tráva a hlína.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Zázemí zastaralé, nedodělané. K využití WC formou Toitoi, což mně moc nelákalo. Přijeli jsme okolo 10. hod. a parkoviště bylo plné. Tak jsme tam tak 10 min. jezdili, než jsme našli místo, zrovna někdo odjížděl.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Mnoho lidí a málo místa, malá kapacita sjezdovky a pomalá lanovka. Středisko je vhodné pro děti, ale zajeďte si tam přes týden, ne o víkendu.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení formou bufetu, nevyužili jsme jej. Měli jsme vlastní svačinu a čaj, nechtělo se nám čekat opět ve frontě. Na aprés-ski jsme nečekali, ani mi nepřipadalo, že tam nějaké bude.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava je náročnější. Jeli jsme z Frýdku-Místku, přes Rožnov, tato cesta je dobře sjízdná, horší to bylo od Horní Bečvy přímo ke středisku. Nesmí se tam solit, takže řetězy nebo čtyřkolka. Zajišťují ale svoz lyžařů z parkoviště od přehrady.

+ plusy

  • lanovka

- mínusy

  • přelidněnost
  • nedalo se kde zaparkovat
  • není pořádné občrstvení

Zajímavé odkazy

www.raliska.cz

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

23.03.2019  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Když jsem v pátek proházel stránky středisek, kam by šlo ještě vyrazit, padla mi do oka Rališka. Jednak proto, že tento víkend má být závěrečný a jednak proto, že jsme si zde za celou letošní sezónu zatím nenašli cestu.

zobrazit celý report

11. - 15.02.2019  | Rališka

autor: jiri.krt
hodnocení:

Na Rališce jsme strávili 5 dní v rámci lyžařského výcviku 7. třídy. Pro kurzy to je výborné středisko: blízkost ubytovacího zařízení, velmi mírná sjezdovka s vlekem pro úplné začátečníky a také prudší sjezdovka s 500 m dlouhou lanovkou. Kurz proběhl ke spokojenosti všech. Jen jako každoročně je troc...

zobrazit celý report

28.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme si opět zopakovali scénář, kdy jsme dopoledne lyžovali na Rališce a po obědě jsme se přesunuli ještě na dvě hoďky na Mezivodí. Tak nějak jsme tušili, že zde tentokrát bude těsno a také bylo. Po jedenácté hodině už to začínalo být trošku trápení.

zobrazit celý report

14.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme již pár let, takže víme, co od areálu očekávat. Věřili jsme, že i při současné bídné zimě by to nemuselo být špatné. Když jsme tedy vysadili mladšího juniora na Mezivodí, vypravili jsme se spolu se starším o pár kilometrů dál. A myslím, že to nebyla špatná volba.

zobrazit celý report

03.02.2017  | Rališka

autor: JindraK
hodnocení:

Menší klidnější středisko. Jen dnes v pátek – pololetní prázdniny – tady bylo docela narváno.

zobrazit celý report

27.01.2017  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po měsíci jsme se vypravili zalyžovat si na Rališku. Toto menší valašské středisko je velmi sympatické tím, že jako jedno z mála disponuje sedačkovou lanovkou (i když se jedná o starší dvojsedačku) a také se zde dá lyžovat za velmi rozumné ceny. A pokud se zde člověk nepotká s čtyřmi lyžařskými kurz...

zobrazit celý report

23. - 27.01.2017  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již pátým rokem organizuji do tohoto střediska lyžařský výcvik pro základní školu. A pokud to bude možné, rád bych se zde vrátil i v nadcházející sezóně.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme docela pravidelně, protože se zde lyžuje většinou bez velkého čekání a docela levně. :-) Ani během letošních prázdnin jsme nemohli udělat výjimku, i když to máme do střediska trošku dál. Už když jsme projížděli přes Bílou, bylo jasné, že tentokrát si o - na facebooku inzerovaném...

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku občas jezdíme, protože zde zatím provozují dvousedačku za sympatické ceny. Na začátku prosince tu bylo skvěle, žádné čekání. I když mi bylo jasné, že zde bude více lidí, vyrazili jsme se známými a doufali, že to nebude tak hrozné. Bylo. :-)

zobrazit celý report

10.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po minulém víkendu na Rači jsme byli stejně natěšeni na letošní brzké lyžování, a proto jsme s přáteli opět vyrazili za zimními radovánkami. Bohužel počasí nám tentokrát ukázalo svou odvrácenou tvář a ovlivnilo tak i stav sjezdovek. Po roce jsme se vypravili na valašské kopce - na Rališku.

zobrazit celý report

29.02. - 01.03.2016  | Rališka

autor: batdik
hodnocení:

Při naší návštěvě silně sněžilo, sníh byl těžký a mokrý. Vzhledem k tomu, že jezdila jen sedačková lanovka, tak zadky byly mokré a promrzlé i přes snahu obsluhy ometat sníh ze sedaček. Areál se nachází v Horní Bečvě v Beskydech.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Ve skiareálu Rališka na Horní Bečvě jsme v půli února strávili týden se synem. V jeho průběhu se s vývojem počasí vcelku významně měnily podmínky. Musím říct, že naštěstí k lepšímu.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Jako již pravidelně jsem do tohoto střediska zavítal na týdenní lyžařský kurz pro žáky druhého stupně základní školy. I přes drobné nedostatky se zde rád vracím a jsem přesvědčen o tom, že toto středisko je k uspořádání lyžařského výcviku ideální.

zobrazit celý report

09.02.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Rališka je sympatický areál nacházející se v obci Horní Bečva. Hlavní výhodou je sedačková lanovka, kterých v Beskydech zas tak moc nenajdeme.

zobrazit celý report

05.02.2016  | Rališka

autor: TomasT11
hodnocení:

Na Rališku jsem vyrazil po dlouhé době. A na dlouho se zde asi zase neukážu. Hned po příjezdu nám zkazila náladu paní na pokladně, která měla jasno v tom, že náš syn v 11 letech nemůže mít 140 cm, ale minimálně 160. A byla ochotna mi ho změřit 8-O, což jsem odmítl a zaplatil za jedenáctiletého kluka...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko je nám známé, takže jsme věděli, co očekávat. Trochu jsme si přivstali, abychom byli na kopci v 9 h v domnění, že si užijeme téměř prázdnou sjezdovku. Opak byl pravdou, chumel lidí a téměř plné parkoviště bylo již před spuštěním vleku.

zobrazit celý report

09. - 13.03.2015  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již třetí rok po sobě jsem vybral toto středisko jako ideální lokalitu pro uspořádání lyžařského kurzu pro naší základní školu. Loňská sezona byla tragická, takže jsme museli volit alternativní program a dojíždět na středisko Sachova studánka.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány La Fonte
Orientační cena za noc 910 Kč/os.
Residence Parc des Airelles
Orientační cena za noc vč. skipasu a dopravy 1 044 Kč/os.
Hotel Edelhof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 2 067 Kč/os.