Steinach am Brenner - aktuální report z 13. - 14.03.2019 - SNOW.CZ

Steinach am Brenner | aktuální report z 13. - 14.03.2019

Steinach am Brenner - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Tyrolsko

průměrné hodnocení Steinach am Brenner:
autor: plamice
hodnocení:
návštěva od: 13.03.2019 do: 14.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Název tohoto střediska je Bergeralm a nachází se nad obcí Steinach am Brenner, hned nad brennerskou dálnicí. Jeho návštěva nebyla vůbec v plánu. Ale protože nám během jarních prázdnin v údolí Stubai zrovna uzavřeli všechny sáňkařský dráhy a dcera se na ní tak těšila, hledala jsem v okolí jinou otevřenou.
Naštěstí je středisko v půlhodinovém dojezdu od Neustiftu, takže jsme jeden den dopoledne zkusili jen sáňkařskou dráhu, obhlédli středisko a druhý den už tam jeli i s lyžema. Jeho výhodou je také to, že se nachází na jiné straně kopce než střediska v údolí Stubaie. Takže zatímco na Schlicku a Stubai (potažmo i Elferu) byla mlha, tady bylo jen zataženo, ale viditelnost normální, počasí přívětivější.
Je to sice malé středisko, ale velmi přívětivé, jak cenou skipasu, tak pěknou středně náročnou 5 km dlouhou sáňkařskou dráhou. Uvedené ceny skipasů sice platí pro držitele ubytovacích karet, nicméně i když jsme byli "odvedle", ji nikdo vidět nechtěl. A tak zatímco jsme na Schlicku neplatili za dítě do 10 let, tak zde se skipasem pro dceru nás to vyšlo finančně nastejno a užili jsme si to zde lépe než tam. Přívětivá je i větší možnost volby skipasu podle času.
Dle webových stránek skiareál nabízí i ranní lyžování se snídaní a jiné akce...

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovek tu sice moc není, ale je výběr od modré až po černou. V den návštěvy byla uzavřena horní část s vlekem a modrou sjezdovkou, takže se z vrcholu dala jezdit jediná červená sjezdovka, která se vlevo rozdvojila i na černou a pak ústila do modré.
Červená sjezdovka č.2, která kopíruje trasu lanovky, je krásná široká dálnice, přehledná a poctivě červená. Je odtud hezký výhled na okolní panoramata.
V mezistanici buď nastoupíte znovu na kombi lanovku (sedačky a kabinka), nebo jedete už prudší červenou č. 1 až dolů ke kabince - má různé varianty.
Černá č. 3 vede od horní lanovky do střední části a je spíš užší. Já jí sice nejela, ale dcera s manželem ano, a prý tak hrozná nebyla. :-)
V prostřední části se černá napojuje na modrou č. 5, kterou obsluhuje kratší sedačková lanovka. Modrá je opět širší, v její prostřední části je vlevo měřený slalom a pod ním se sjezdovka ještě rozdvojuje ve výukový svah s vlekem.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky naprosto perfektní. Sjezdovky i po nočním sněžení upravené a i když nemrzlo, podklad byl hezky pevný. Nikde žádné muldy i proto, že areál byl skoro prázdný. Horší byl dojezd úplně dolů ke kabince, tam už sníh byl rozbředlý a myslím, že ani sáňkařská dráha už dlouho otevřená nebude.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Dole u nástupu do kabinky je pokladna, za nás uzavřený bar a obchůdek s půjčovnou a toalety. V mezistanici u kabinky půjčovna sáněk a větší restaurace. U vleku pak malý bar, otevřen jen pro lyžařskou školu.
Pod barem vede 5 km dlouhá sáňkařská dráha. Má sem tam ostrou zatáčku a vede místy tunely pod červenýma sjezdovkama. Super zážitek - půjčení sáněk za 5 euro, vrací se pak dole u kabinkovky.
Z kabinkovky je hezký výhled na brennerskou dálnici a městečko.
Lanovka na vrchol je kombi, tři pohodlné sedačky s bezpečnostní závorou a mezi nimi kabinka, je odpojitelná, při první návštěvě nebyla v provozu, druhý den již ano.
Modrou sjezdovku obsluhuje sedačková lanovka s pojízdným pásem (trochu sešup na ten pás).
Kratší vlek talířkový na výukové modré a vlevo pojízdný pás s kolotočem (za nás v provozu nebyl).

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Nebýt pár lyžařských kurzů, tak jsme tam asi zcela sami. :-) Být skoro sám na sjezdovkách v poledne je skoro luxus. :-)

Občerstvení a aprés-ski:

Dali jsme si jídlo v restauraci v mezistanici, napůl samoobslužná, sladký knedlík a dvě polévky za necelých 15 euro.

Doprava do střediska a parkování:

Pokud sem pojedete ze Stubaie, tak pozor, kam odbočíte. Navigace vás automaticky navede na dálnici, kde se platí 9,60 euro mýtné. Manžel se špatně podíval a šup, už jsme byli u mýtné brány. :-( To se vyplatilo na těch pár km... :-( Jinak se jede přes Matrei am Brenner, cesta je dobře značená. Parkoviště je bezplatné.

+ plusy

  • dobré ceny za skipas i za jídlo
  • super sáňkařská dráha
  • málo lidí
  • hezké sjezdovky
  • vhodné pro začátečníky i rodiny s dětmi
  • dobrá dostupnost
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 17.03.2019  | Steinach am Brenner

autor: zdenek.langer
hodnocení:
Komu nevadí ranní vstávání, tak je zde v so a v ne brzké ranní lyžování od 6:30 do 8:30. Na březen nádherný sníh, málo lidí, manšestr jak má být. Cena 25 EUR na 2 hodiny včetně teplého nápoje a croissantu v restauraci v mezistanici. Takže lyžovačka 6:30-8:30, pak lehká snídaně a slunění do 10:30 a půlka dne ještě před váma! Vřele doporučuji!