Flachau Wagrain Alpendorf - aktuální report z 14. - 17.03.2019 - SNOW.CZ

Flachau Wagrain Alpendorf | aktuální report z 14. - 17.03.2019

Flachau Wagrain Alpendorf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Flachau Wagrain Alpendorf:
autor: Orhor
hodnocení:
návštěva od: 14.03.2019 do: 17.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Flachau nás oproti únoru přivítalo mimořádně proměnlivým počasím, kdy jsme aktuálně zažili vánici a ježdění v prašanu, mráz, déšť a slunečno s teplotami nad 20 stupňů. To vše během 4 dnů, takže každý den byl pro nás překvapením.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Mírnější svahy upravené, v nižších partiích sníh rozměklý a tvořily se velké boule. Po vydatném sněžení od středeční noci až do čtvrtka večer připadlo cca 30 až 40 cm, na sjezdovkách to bylo náročnější, nicméně volný terén parádní. Do pátku přišla obleva a celonoční déšť, který se podepsal na kvalitě sněhu i v nejvyšších polohách střediska. Úprava sjezdovek vzala za své hned po pár jízdách. V neděli již přes noc mrzlo, takže se kvalita sjezdovek vrátila do standardu.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky stále mimořádné, dokonce podle sněhových zábran na Top Lineru (nejvýše položená lanovka ve Flachau) to vypadá, že od února sněhu ještě přibylo. Sníh leží i dole v údolí, odhadem 20 až 30 cm.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Sedačky pohodlné, všechny s bublinami a až na výjimky vyhřívané. Podle informace z letáku by mělo dojít k výměně Flying Mozarta během tohoto roku, což je asi nejméně pohodlná kabinka v celém středisku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Parkoviště plná, přesto se až na výjimky netvořily téměř žádné fronty. Je vidět, že prázdniny jsou již pryč. Oproti únoru působí středisko poloprázdně.

Občerstvení a aprés-ski:

Kousek od Achter Jetu na hlavní silnici je supermarket M-price, který má překvapivě otevřeno i v neděli od 15 hod. :)

Doprava do střediska a parkování:

Parkoviště již beze sněhu, nicméně po dešti a sněžení se přezouváte v kalužích nebo i trochu blátě. Pokud dorazíte po 10 hod., už se trochu projdete k lanovkám, neboť část plochy je zabraná ohromnými hromadami sněhu.

+ plusy

  • Stále vynikající sněhové podmínky
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

15. - 20.02.2019  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Orhor
hodnocení:

Vynikající sněhové podmínky, větší zalidněnost a perfektní počasí.

zobrazit celý report

30.01.2019  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: xnv
hodnocení:

Po lyžování ve Špindlu, které nás znechutilo, jsme zavítali na pár dnů do Rakouska, abychom si zlepšili chuť. Vybrali jsme sice profláknuté Flachau, ale spokojenost byla veliká. Zázemí jako parkoviště, WC, úprava sjezdovky, ochotný personál, občerstvení, atd. Vše prostě super.
Permice na den 53 € ...

zobrazit celý report

31.01.2019  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: xnv
hodnocení:
Ve čtvrtek jsme zavítali na Wagrain. Počasí skvělé. Sjezdovky skvělé. Lidí o poznání méně než o den dříve ve Flachau. Projeli jsme až do St. Johannu a zpět. Panoramata nádherná. Kdyby to šlo, tak bych dal šest hvězd. Panoramata, rozmanitost sjezdovek. Méně lidí než ve Flachau. Kromě čekání na sedačku na Grafenberg Expresu II, když se přivalil G-Liner, vše bez čekání. Nejvíce čekání někde do 5 minut. ale to si člověk ani nevšimne a už sedí.Lanovky pohodlné, vyhřívané, jen některé bez výhřevu a bez bubliny. Jen tedy 6kabinka Grafenberg pamatuje ještě Žižku, když měl obě oči. Dostatečný počet restaurací s dostatečnou kapacitou. Polévka 4 €, limonáda kolem 4 € za půl litru, kafe kolem 3 €. Prostě standard v Rakousku. Obsluha šla super rychle. Sedli jsme a už u nás stála slečna. Objednali jsme si a za minutu přiběhl pikolík a donesl nápoje a za další 2 minuty byly polévky na stole. Za 15 minut jsme odjížděli spokojeni.

14. - 16.12.2018  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: zemlo
hodnocení:

Snow Space Salzburg patří určitě k tomu nejlepšímu, co lze v Rakousku navštívit. Houpačka Flachau Wagrain St. Johan je propojena pomocí moderní velkokapacitní lanovky pendlující nad obcí Wagrain. Lyžovali jsem zde v pátek a v neděli.

zobrazit celý report

15. - 18.03.2018  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Orhor
hodnocení:

Upravené svahy, hromady sněhu a velmi příjemné teploty. Možnost bodové jízdenky - vhodná pro začínající lyžaře, co zvládnou pouze několik jízd za den.

zobrazit celý report

30.01.2018  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: moravecpeta
hodnocení:

Wagrain je velmi pěkné středisko, které je na rozdíl od sousedního (a propojeného) Flachau méně zalidněné a také vzhledem k tomu, že tratě jsou více roztaženy, není tam problém jako ve Flachau s častým křížením tratí. Navíc je tady i spousta dalšího vyžití mimo lyžování.

zobrazit celý report

29.01.2018  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: moravecpeta
hodnocení:

Velmi pěkné, i když menší středisko. Blízko dálnice, což je výhoda (perfektní dojezd i za špatných podmínek) i nevýhoda (značná zalidněnost i přes týden).

zobrazit celý report

25.12.2017  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Lehla
hodnocení:

Flachau byla druhá zastávka našeho vánočního lyžování (po Zauchensee a před Schladmingem). Opět se mi potvrdilo, že Flachau je úžasné, navíc 100% vyšlo počasí a bylo to můj nejhezčí den v Alpách.

zobrazit celý report

20.01.2017  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Kubro
hodnocení:

Mrazivý, ale jinak parádní den. Dokážu si v této oblasti představit klidně i více dnů lyžařské dovolené, ačkoliv vyloženě černých sjezdovek je velmi málo.

zobrazit celý report

06.02.2016  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: hovadocb
hodnocení:

Jako již několikrát za zimu jsme vyjeli s místní cestovkou na jednodení zájezd do Alp - tentokráte se jelo na Flachau. Rodiště Hermanna Maiera nás přivítalo slunným počasím. Skipas náš vyšel v rámci zájezdu na 40 €, což je cca o 300 Kč více než na blízkém Kramolíně, ale při nesrovnatelném komfortu.

zobrazit celý report

26.01.2016  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: marnov
hodnocení:

Středisko perfektně zasněžené, sjezdovky upravené, parkoviště odhrnutá a všude ochotná obsluha.

zobrazit celý report

23.02.2015  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Dana.ce
hodnocení:

Chtěla jsem navázat na report ze dne 18. 3. 2014. Ten však motá dohromady Flachau a Wagrain. Vzhledem k tomu, že obě střediska jsou propojena a mají jednotný skipas, o nic nejde. Flachau je hezké středisko, vybavené vykajícími přepravními zařízeními, skvělým zázemím, ale čekala jsem víc - zejména vě...

zobrazit celý report

15. - 18.03.2014  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Orhor
hodnocení:

Upravené okolí, výborná dostupnost, velké množství restaurací a několik dětských hřišť. Když se přidá až neočekávaně velké množství sněhu a málo lidí, tak prostě ideální středisko na několik dní.

zobrazit celý report