Rališka - aktuální report z 23.03.2019 - SNOW.CZ

Rališka | aktuální report z 23.03.2019

Rališka - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Beskydy

průměrné hodnocení Rališka:
autor: LBS
hodnocení:
návštěva od: 23.03.2019 do: 23.03.2019
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Když jsem v pátek proházel stránky středisek, kam by šlo ještě vyrazit, padla mi do oka Rališka. Jednak proto, že tento víkend má být závěrečný a jednak proto, že jsme si zde za celou letošní sezónu zatím nenašli cestu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Když jsme přijížděli, vypadalo to tak všelijak, ale nakonec se ukázalo, že je vlastně v provozu ještě vše. Ano, na modré, kam se opírá slunce již bylo pár míst, kde prosvítal trávník, ale vlastně to vůbec nevadilo, protože bylo kolem dost prostoru, kudy je objet. Červená byla po ránu docela přimrzlá, což v zastíněných částech vydrželo po celou dobu naší návštěvy.

Sněhové podmínky:

Vzhledem k poslednímu lyžovacímu víkendu na Rališce už byl sníh místy nahnědlý, ale to bylo asi tak vše, na žádné kameny jsme nenarazili, sem tam byly úseky s nafoukaným lesním materiálem :-)
Červená pak byla zasněžená až dolů a věřím, že vzhledem k očekávanému ochlazení by se zde možná i příští týden ještě jezdit mohlo. Očekávali jsme jarní břečku, ale nakonec se z návštěvy trochu nečekaně vyklubalo velmi příjemné polyžování.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu už byla jen starší dvousedačková lanovka, která jela vcelku pomalu, ale člověk alespoň načerpal nějaké ty paprsky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Naprosto mizivá - první půlhodinu od osmé ráno jsme zde byli jen my + 2 lidé, kolem deváté tak do 10 osob a když jsme v deset odjížděli, lyžovalo zde max. 20 lidí.

Občerstvení a aprés-ski:

Pro pití jsme zabrousili do nové restaurace, zvenku neomítnuto, vevnitř už zařízeno a v provozu, od stolů pěkný výhled na sjezdovku. Starý bufet a přilehlé unimo stavby na dojezdu červené šly k zemi.

Doprava do střediska a parkování:

Vše na asfalt.

+ plusy

  • Málo lidí
  • Stále se lyžuje

- mínusy

  • Estetický dojem z nahnědlého sněhu :-)
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

11. - 15.02.2019  | Rališka

autor: jiri.krt
hodnocení:

Na Rališce jsme strávili 5 dní v rámci lyžařského výcviku 7. třídy. Pro kurzy to je výborné středisko: blízkost ubytovacího zařízení, velmi mírná sjezdovka s vlekem pro úplné začátečníky a také prudší sjezdovka s 500 m dlouhou lanovkou. Kurz proběhl ke spokojenosti všech. Jen jako každoročně je troc...

zobrazit celý report

28.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Dnes jsme si opět zopakovali scénář, kdy jsme dopoledne lyžovali na Rališce a po obědě jsme se přesunuli ještě na dvě hoďky na Mezivodí. Tak nějak jsme tušili, že zde tentokrát bude těsno a také bylo. Po jedenácté hodině už to začínalo být trošku trápení.

zobrazit celý report

14.01.2018  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme již pár let, takže víme, co od areálu očekávat. Věřili jsme, že i při současné bídné zimě by to nemuselo být špatné. Když jsme tedy vysadili mladšího juniora na Mezivodí, vypravili jsme se spolu se starším o pár kilometrů dál. A myslím, že to nebyla špatná volba.

zobrazit celý report

30.12.2017  | Rališka

autor: MarkiL
hodnocení:

Návštěva střediska v sobotu, což znamenalo opravdu dlouhé čekání na jízdu lanovkou. Čekali jsme ve frontě cca 20 min. Fronta byla dost nepřehledná, takže docházelo k předbíhání. Svah hodně zmrzlý a vyškrkaný.

zobrazit celý report

03.02.2017  | Rališka

autor: JindraK
hodnocení:

Menší klidnější středisko. Jen dnes v pátek – pololetní prázdniny – tady bylo docela narváno.

zobrazit celý report

27.01.2017  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po měsíci jsme se vypravili zalyžovat si na Rališku. Toto menší valašské středisko je velmi sympatické tím, že jako jedno z mála disponuje sedačkovou lanovkou (i když se jedná o starší dvojsedačku) a také se zde dá lyžovat za velmi rozumné ceny. A pokud se zde člověk nepotká s čtyřmi lyžařskými kurz...

zobrazit celý report

23. - 27.01.2017  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již pátým rokem organizuji do tohoto střediska lyžařský výcvik pro základní školu. A pokud to bude možné, rád bych se zde vrátil i v nadcházející sezóně.

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Na Rališku jezdíváme docela pravidelně, protože se zde lyžuje většinou bez velkého čekání a docela levně. :-) Ani během letošních prázdnin jsme nemohli udělat výjimku, i když to máme do střediska trošku dál. Už když jsme projížděli přes Bílou, bylo jasné, že tentokrát si o - na facebooku inzerovaném...

zobrazit celý report

29.12.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Na Rališku občas jezdíme, protože zde zatím provozují dvousedačku za sympatické ceny. Na začátku prosince tu bylo skvěle, žádné čekání. I když mi bylo jasné, že zde bude více lidí, vyrazili jsme se známými a doufali, že to nebude tak hrozné. Bylo. :-)

zobrazit celý report

10.12.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Po minulém víkendu na Rači jsme byli stejně natěšeni na letošní brzké lyžování, a proto jsme s přáteli opět vyrazili za zimními radovánkami. Bohužel počasí nám tentokrát ukázalo svou odvrácenou tvář a ovlivnilo tak i stav sjezdovek. Po roce jsme se vypravili na valašské kopce - na Rališku.

zobrazit celý report

29.02. - 01.03.2016  | Rališka

autor: batdik
hodnocení:

Při naší návštěvě silně sněžilo, sníh byl těžký a mokrý. Vzhledem k tomu, že jezdila jen sedačková lanovka, tak zadky byly mokré a promrzlé i přes snahu obsluhy ometat sníh ze sedaček. Areál se nachází v Horní Bečvě v Beskydech.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: LBS
hodnocení:

Ve skiareálu Rališka na Horní Bečvě jsme v půli února strávili týden se synem. V jeho průběhu se s vývojem počasí vcelku významně měnily podmínky. Musím říct, že naštěstí k lepšímu.

zobrazit celý report

08. - 12.02.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Jako již pravidelně jsem do tohoto střediska zavítal na týdenní lyžařský kurz pro žáky druhého stupně základní školy. I přes drobné nedostatky se zde rád vracím a jsem přesvědčen o tom, že toto středisko je k uspořádání lyžařského výcviku ideální.

zobrazit celý report

09.02.2016  | Rališka

autor: Ivanos-vanos
hodnocení:

Rališka je sympatický areál nacházející se v obci Horní Bečva. Hlavní výhodou je sedačková lanovka, kterých v Beskydech zas tak moc nenajdeme.

zobrazit celý report

05.02.2016  | Rališka

autor: TomasT11
hodnocení:

Na Rališku jsem vyrazil po dlouhé době. A na dlouho se zde asi zase neukážu. Hned po příjezdu nám zkazila náladu paní na pokladně, která měla jasno v tom, že náš syn v 11 letech nemůže mít 140 cm, ale minimálně 160. A byla ochotna mi ho změřit 8-O, což jsem odmítl a zaplatil za jedenáctiletého kluka...

zobrazit celý report

09.01.2016  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Středisko je nám známé, takže jsme věděli, co očekávat. Trochu jsme si přivstali, abychom byli na kopci v 9 h v domnění, že si užijeme téměř prázdnou sjezdovku. Opak byl pravdou, chumel lidí a téměř plné parkoviště bylo již před spuštěním vleku.

zobrazit celý report

09. - 13.03.2015  | Rališka

autor: cestmir
hodnocení:

Již třetí rok po sobě jsem vybral toto středisko jako ideální lokalitu pro uspořádání lyžařského kurzu pro naší základní školu. Loňská sezona byla tragická, takže jsme museli volit alternativní program a dojíždět na středisko Sachova studánka.

zobrazit celý report