Saalbach Hinterglemm Leogang - aktuální report z 09.12.2013 - SNOW.CZ

Saalbach Hinterglemm Leogang | aktuální report z 09.12.2013

Saalbach Hinterglemm Leogang - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Saalbach Hinterglemm Leogang:
autor: HH
hodnocení:
návštěva od: 09.12.2013 do: 09.12.2013
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Lyžařský klub v Saalbachu oslaví 5. dubna sto let od svého vzniku. Pátého dubna 1914 podepsalo 44 členů zakládající listinu, mezi nimi farář Gumpold, učitel Hueter nebo doktor Rauch. Důležitým milníkem se stal rok 1955, kdy se v Saalbachu konalo mezinárodní mistrovství policie, v roce 1974 přišel první světový pohár a v roce 1991 dokonce mistrovství světa. Dneska patří Skicircus Saalbach Hinterglemm mezi největší a nejmodernější střediska v rakouských Alpách.

Vrcholy nad horskými vesnicemi Saalbach, Hinterglemm a Leogang jsou propletené 200 kilometry sjezdovek. Milovníci ski safari tak mohou obkroužit celé údolí podobně jako v Itálii na Sella Rondě. Hlavní doménou Saalbachu jsou perfektně upravené červené a modré sjezdovky. Kromě mančestru a moderních lanovek (mimochodem velmi často s vyhřívanými sedačkami) stojí za zmínku i luxusní panoramata Kitzbühelských Alp.

Po zpoplatnění rakouské dálnice již před Kufsteinem se stal Saalbach Hinterglemm jedním z mála rakouských skiareálů dostupných bez rakouské dálniční známky. Pro Saalbach hraje i příjemná dojezdová vzdálenost (550 km z Prahy).

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Pokud bych měl charakteristiku Saalbachu shrnout do jedné věty, pak bych napsal: „Saalbach jsou červené, do naprosté dokonalosti vyfrézované sjezdovky ideální pro carving.“ To samé v bledě modrém platí pro Leogang, zatímco Hinteglemm nenápadně koketuje s náročnějšími, černými svahy. Z 200 kilometrů sjezdovek se 90 km řadí mezi modré (43 sjezdovek), 95 km je červených (31 sjezdovek) a 14 km je nejtěžších černých (6 sjezdovek). Lyžaře turisty lákají hned tři různé okruhy. Objet celý skiareál během jednoho dne vám umožní okruh Skicircus circuit. Čeká na vás převýšení 7 240 výškových metrů a čtyřicet kilometrů převážně modrých sjezdovek. Okruh si můžete zpestřit sjezdy z vrcholků Kohlmais a Zwölferkogel. Náročnější okruh se točí kolem Hinterglemmu. Těšit se můžete na převýšení 3.848 výškových metrů a přes dvacet kilometrů dlouhých sjezdů do údolí Glemmtal. Pohodové modré sjezdovky a sluníčko si naopak užijete na okruhu v Saalbachu. Za dvě a půl hodiny obkroužíte 16 kilometrů sjezdovek a zvládnete 2 855 metrů převýšení.

Kromě klasických sjezdovek se v Saalbachu můžete těšit na několik snowparků. Do půl desáté večer můžete trénovat v Night parku, překážky a spoustu skoků naleznete ve snowparku playgroundSnow na Hochalmu, snowboard-crossovou dráhu si můžete zkusit na Bernkogelu. Oblíbenou atrakcí je SkiMovie sjezdovka u nádraží v Hinterglemmu. Tady si můžete vyzkoušet obří slalom mezi brankami a hned po dojezdu si svoji jízdu prohlédnout na videu. Děti si tady zase můžou vyzkoušet snow tubing. Všechny tyto atrakce jsou automaticky zahrnuty do ceny skipasu.

V Saalbachu platí hned několik skipasů. Klasický skipas Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang, dále pak Salzburger Super Ski Card, který platí v celém Salzbursku a pak také Kitzbueheler Alpen AllStarCard www.allstarcard.at Ti co mají děti ocení akci Power of Zehn, kdy každou sobotu platí děti a mládež do 19 let pouze 10 euro za jednodenní skipas. Děti narození po roce 2008 mají skipas automaticky zdarma.

Sněhové podmínky:

V údolí leží na sjezdovkách 35 centimetrů sněhu, na vrcholcích pak 75 centimetrů. Ráno a v horních partiích střediska panují perfektní lyžařské podmínky, v odpoledních hodinách je ale sníh v dolních částech horší.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Saalbach patří mezi nejmodernější střediska v Alpách. Za posledních roky investovali 251 miliónů euro do lanovek, umělého zasněžování a zvyšování komfortu lyžařů. Poslední novinkou je vyhřívaná šestisedačka Rosswaldbahn, která nahradila starý vlek na vrchol Rosswald. Ostatně vyhřívané sedačky jsou v Saalbachu skoro standardem. Přepravní kapacitu 100 000 osob za hodinu zajišťuje celkem 55 lanovek (17 kabinek, 19 sedaček a 19 vleků).

Zalidněnost:

Dvě stě kilometrů sjezdovek a velkorysá přepravní kapacita garantuje lyžování bez front. Relativně hustější provoz vás čeká na sjezdovkách pod vrcholem Kohlmaiskopf. Naopak v Leogangu a v zadních částech Hinterglemmu budete skoro sami.

Občerstvení a aprés-ski:

Saalbach patří ke špičce nejen lyžařsky, ale i díky perfektním službám. Lyžaři mají k dispozici hned 8 parkovišť přímo u lanovek. Lokální gastronomické speciality můžete ochutnat v každé ze 40 útulných horských chat a to pravé rakouské apreski si užijete v typických párty deštnících přímo na svahu. Novinkou je 30 WiFi stanic, díky kterým se můžete bezplatně připojit k internetu i s lyžemi na nohou.

Doprava do střediska a parkování:

Do Saalbachu se nejrychleji dostanete po dálnici přes Regensburg, Mnichov a Rosenheim. Za jezerem Chiemsee sjeďte na Inzell a přes Lofer a Saalfelden pokračujte až do Saalbachu. Pokud pojedete touto cestou nebudete potřebovat rakouskou dálniční známku.

+ plusy

  • Vynikající podmínky pro carving – široké, perfektně upravené a přiměřeně prudké sjezdovky
  • Moderní a velmi komfortní lanovky
  • Přes 200 kilometrů sjezdovek všech stupňů obtížností
  • Relativně blízko do ČR a navíc nepotřebujete rakouskou dálniční známku

- mínusy

  • Nižší kvalita sněhu v dolních partiích skiareálu
  • Nadprůměrná kvalita je logicky spojena s lehce nadprůměrnými cenami

Zajímavé odkazy

www.saalbach.com

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 24.03.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Po 2 letech jsme se opět vrátili do Leogangu, kde se dá najít ubytování u sjezdovky za přijatelnou cenu. Nevýhodou je pouze větší časová náročnost pro dosažení nejvzdálenějších částí resortu na lyžích. Celý resort má dohromady neuvěřitelných 270 km sjezdovek. Naproti tomu ale slibuje orientace svahů...

zobrazit celý report

01. - 03.02.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: radek1
hodnocení:

Prodloužený víkend padl letošní rok na Saalbach. Jeho pověst moderního střediska se potvrdila a jeho 270 km sjezdových tratí nebylo v našich silách za 3 dny zvládnout. Rozhodně se nejedná o středisko pro začátečníky. Řekl bych, že sjezdovky jsou zde značeny o trošku ostřeji než například v Itálii. ...

zobrazit celý report

13. - 17.01.2019  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: sparrow1
hodnocení:

Na doporučení jsem vybral toto středisko a chybu jsme rozhodně neudělali. Rozmanitost sjezdovek od modrých dálnic po strmé černé. Spousty možností kde se dobře najíst. A hlavně skvěle propojené celé středisko, které se skladá ze čtyř destinací.

zobrazit celý report

23. - 25.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: janousekml
hodnocení:

Velmi příjemné a rozsáhlé středisko se svahy orientovanými na všechny světové strany. A hojně navštěvovanými apres-ski, kde vládne výborná atmosféra.

zobrazit celý report

18. - 19.03.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Nahoru Adolu
hodnocení:

Letos jsme opět navštívili naše oblíbené středisko, které nabízí 270 km sjezdovek. Tentokrát nám příliš nepřálo počasí.
V sobotu dopoledne byly do 1 300 m občasné dešťové přeháňky. Krátce po poledni začalo vytrvale pršet a pršelo celých 24 hodin až do nedělního poledne. Potom se ale vyčasilo a pře...

zobrazit celý report

14.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: skiwelt
hodnocení:

Minulý týden mi nabídl kamarád, zda bych nejel na víkend do Alp - středisko Saalbach. Neváhal jsem a řekl ano. Vzhledem k počasí proběhla lyžovačka jen v sobotu. Celý víkend zde chumelilo a napadlo okolo 50 cm sněhu.

zobrazit celý report

01.01.2017  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: plamice
hodnocení:

Novoroční lyžovačka až na sněhové podmínky byla celkově vydařená. V tomto středisku jsme byli poprvé a líbila se nám tu rozmanitost sjezdovek, možnost dojet na ostatní kopce i moderní lanovky. Celkově středisko ale spíš pro sportovnější, zkušenější lyžaře, protože modré sjezdovky byly na naše poměry...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Sparťan
hodnocení:

Dnes jedeme da Saalbachu, který se letos spojil s nedalekým Fieberbrunnem, a tak vzniklo největší rakouské středisko. V blízké budoucnosti dojde ještě ke spojení s Zell am See. K projetí tohoto obra slouží 270 km sjezdovek všech obtížností a ty černé jsou opravdu lahůdkové.
Jednodení permanentka j...

zobrazit celý report

23. - 30.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Celkový dojem z návštěvy střediska - musím se opakovat - na jedničku. Upravené tratě, každý den přívětivý personál lanovek a vleků. Těším se opět v březnu. Jen mne trošku zklamal Fieberbrunn - lyžování spíše pro rodiny s dětmi a pro začínající lyžaře.

zobrazit celý report

30. - 31.01.2016  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Tesna
hodnocení:

Po třech letech jsem opět zavítal do Skicirkusu Saalbach Hinterglemm Leogang, který se letos výrazně rozrostl ještě o dříve nepříliš známý Fieberbrunn. Vzhledem k cenám ubytování v hlavním údolí jsem opětovně zvolil cenově příznivější Leogang, kde v minulé(?) zimní sezoně vyrostl nový kapacitní přís...

zobrazit celý report

19. - 22.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Martin_B
hodnocení:
I když se to zdá při současném teplém počasi k neuvěření, je téměř celý skicircus v provozu (s vyjímkou několika údolních, níže položených sjezdovek). Počasi skvělé. Lyžování stejně tak.

12. - 14.12.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Comeback_CZ
hodnocení:

Pěkné, poměrně velké středisko, bohužel však zoufale nízko.

zobrazit celý report

01. - 07.03.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Po měsíci jsme se opět ocitli v lyžařském ráji. Středisko perfektně připraveno a i přes sněžení (takřka každý den) svahy skvělé.

zobrazit celý report

01. - 06.02.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: purple
hodnocení:

Patří právem mezi top ten v Rakousku!

zobrazit celý report

03. - 05.01.2015  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH
hodnocení:

Saalbach tentokrát s dětmi

Letos jsme vyrazili na hory s dvěma dětmi ve věku 2,5 a 4,5 let, a tak jsme bohužel nemohli využít všech 200 kilometrů sjezdovek. O to více jsme ocenili vyhřívané sedačky s bublinou. Každý den nám tyto vymoženosti prodloužily lyžařskou pohodu s dětmi minimálně o hod...

zobrazit celý report

13. - 16.12.2012  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: HH

Pod lehce kostrbatým názvem Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang se ukrývá jedno z největších a nejmodernějších středisek v rakouských Alpách. Propojením 200 kilometrů sjezdovek nad horskými vesničkami Saalbach, Hinterglemm a Leogang vznikla taková rakouská „Sella Ronda“. Pokud máte rádi ski safar...

zobrazit celý report

28. - 29.04.2011  | Saalbach Hinterglemm Leogang

autor: Radek Holub - SNOW
hodnocení:

Ve dvousetkilometrovém safari se sportovnějšími tratěmi budou všechna střediska lyžařsky propojena až do 10. dubna, poté zůstanou v provozu jen severní svahy Schattberg Ost a West, Zwölferkogel a dále Asitz v Leogangu.

Nejsilnější dojmy:

Sjezdovky

  • jižní svahy...
zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Wengener Hof
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 4 709 Kč/os.
Hotel Schladmingerhof Schladming
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 637 Kč/os.
Hotel Alte Post
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 185 Kč/os.