Horní Mísečky - aktuální report z 22.02.2021 - SNOW.cz

Horní Mísečky aktuální report z 22.02.2021

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Krkonoše

Horní Mísečky - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Martin2
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.02.2021 do: 22.02.2021
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Jednoznačně jeden z nejlepších dnů letošní sezóny. Na Aldrově jsme se probudili do mlhy a ani se nechtělo ven. Aladin sice předvídal, že bude inverze a ve vyšších polohách bude jasno, ale aktuální webka z Míseček i Medvědína byla stále v mraku. Zvažovali jsme se, zda vůbec vyrazíme, ale nakonec jsem zavelel, že bez ohledu na počasí se půjdeme hýbat. A velice se vyplatilo. Po příjezdu na Horní Mísečky stále mlha / mrak a mírně mžilo. Teplota kolem nuly a vlezlá vlhká zima. Následovalo rychlé nasazení skialpů a vzhůru společně s rodinkou na běžkách a lyžařským vozíkem. Postupně jsme stoupali po hlavní cestě směrem na Vrbatku a počasí se nelepšilo. Plán byl zdolat vrchol a rychle zpět dolu do bezpečí. Při výjezdu z lesa jsme se dostali nad mraky a nastala totální nirvána. Mraky nepatrně klesly, ale ani Medvědín nebyl vidět, hranice slunce / mraky kolem 1 300 m n. m. Následovalo posezení v lehátkách, polévka, klobása, pivo, palačinky a pak dále na Labskou na kafe a zpět přes Harrachovy kameny.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sněhové podmínky:

Sněhu dostatek. Nad mraky na slunci příjemně teplo. Sníh sice tál, ale ne nějak dramaticky. Stopa z Míseček na Vrbatku v celé šířce pevná, vhodná na klasiku u skaty. Nejspíš to museli nedávno zrolbovat. Z Vrbatky na Labskou také super projeto, takže velká spokojenost. Příště zkusím místo skialpů běžky.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Překvapivě méně lidí, než jsme čekali. Určitě dáno i tím, že bylo pondělí. Postupně přicházeli jednotlivci i skupinky z údolí, ale nic dramatického.

Občerstvení a aprés-ski:

Vrbatka v provozu s výdejním okénkem. Měli jsme kliku, protože prý nejsou otevřeni každý den - rozhodují se dle lidí a počasí. Ale za lehátka umístěná venku proti slunci dostávají velkou pochvalu! Pivko i jídlo chutné, byť s vysokohorskou přirážkou, ale to se dá samozřejmě pochopit. Labská bouda je naopak v provozu každý den od 10 do 17 hod.

Doprava do střediska a parkování:

Parking kolem 10.30 bez problémů.

+ plusy

 • super inverze a pobyt na slunci
 • méně lidí
 • občerstvení v provozu a lehátka na Vrbatce

- mínusy

 • inverze v údolí

Diskuze: Horní Mísečky

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

13.12.2022  | Horní Mísečky

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Když jsem viděl předpověď, tak se nedalo nic jiného než naházet lyže do auta a vyrazit. Jen ještě kam, mrkl jsem na kamery a bylo rozhodnuto, budou to Horní Mísečky. I když jsem tušil, že se tam lanovka netočí. Ta léta jsou nenávratně pryč, když tam byli první v provozu. Vzal jsem si běžky a plán by...

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

Risoul Vars

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 36
Otevřené sjezdovky 0 z 185 km