Meribel - aktuální report z 10.01.2022 - SNOW.cz

Meribel aktuální report z 10.01.2022

  průměrné hodnocení:

Francie Francie - Savojsko

Meribel - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: Milka
 • hodnocení:
 • návštěva od: 10.01.2022 do: 10.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Méribel je podle mého super výchozí bod pro prozkoumávání Tří údolí. Bohužel místní ceny ubytování neodpovídají našim zvyklostem, takže opakovaně bydlíme v sousedním Les Menuires a Méribel nám často slouží jen pro tranzit. Je to docela škoda, protože toho nabízí opravdu hodně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Údolí je ze tří stran obklopené horami, jejiž výška atakuje 3.000 metrů. Je to záruka dostatku sněhu i krásných výhledů.

Na jižní straně údolí uzavírá dominantní vrchol Mont Vallon, který zpřístupňuje kabinková lanovka. Vedou odtud dvě červené sjezdovky Combe du vallon a Champagnol. První jmenovaná končí až u dolní stanice sedačky Mures Rouges, která ale byla mimo provoz a následný zdlouhavý travez po modré sjezdovce Ours nás od sjezdu odradil. Druhá sjezdovka Champagnol je o poznání kratší, napojuje se na modrou Lac de la chambre, a v porovnání se zdejšími modrými sjezdovkami bych ji označila za „fialovou“.

Východně od Méribelu najdeme vrcholek Saulire, ze kterého stékají převážně červené sjezdovky do obou vesniček - Méribel-Mottaret i Méribel Centre. Zatímco Saulire dosahuje 2.740 m n. m., Méribel leží ve výšce 1.450 metrů, takže třeba červená sjezdovka Mauduit nabízí převýšení 1.290 metrů. Zatímco nad Mottaretem jsou červené sjezdovky doplněny i o dvě černé (Couloir Tournier radši nechám bez povšimnutí :-), nad Méribel Centre najdeme rozlehlou oblast s modrými a zelenými sjezdovkami. Je to jedno z mála míst, kde jsou sjezdovky těchto barev opravdu sjezdovkami a ne jen přejezdovými cestami.

Na západní straně údolí je nabídka ještě pestřejší. Nad Mériel Centre najdeme i několik černých sjezdovek - Ecureuil, Bosses nebo Face. Červené sjezdovky na této straně údolí jsou kratší, ale svah není tak přehledný jako ten protější, takže sjezdovky mi přijdou členitější a zábavnější. To vše doplňuje několik sjezdovek modrých, některé z nich jsou ale právě spíše přejezdovými cestami. Za vypíchnutí stojí Lac de la chambre s krásnými výhledy v horních částech nebo naopak nejníže položená Raffort, která je odkázaná na přírodní sníh, vede lesem do vesničky Le Raffort a zaujme svou členitostí, terénními zlomy, zatáčkami...

Sněhové podmínky:

Po sněžení v uplynulých dvou dnech leží na sjezdovkách vrstva přírodního sněhu, který se ani rolbováním zatím nezvládl spojit s původním podkladem. Sjezdovky jsou tedy docela měkké a vyjma plochých částí se všude tvoří muldy. V podstatě ale zmizely zmrzlé úseky.

Mimo sjezdovky je sněhu dostatek a ačkoli přetrvává 4. stupeň lavinového nebezpečí, jsou už všechny volné terény rozježděné.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Z Méribel-Mottaret i Méribel Centre vybíhají vzhůru především kabinkové lanovky, které tvoří páteřní přepravní zařízení. Dlouhý Saulire Express není kabinka s mezistanicí, jak je zakresleno v mapce, ale jde o dvě na sebe navazující kabiny, které jen sdílejí společnou stanici, ale je nutné přesedat..

Stará tříúseková kabinková lanovka z Brides les bains do Méribel Centre byla z roku 1990, její trasa byla dlouhá 6.408 metrů a doba jízdy 23 minut. Mylně jsem se domnívala, že došlo k nové výstavbě, ale jde „pouze“ o modernizaci původní lanovky. Hlavním prvkem jsou nové moderní a pohodlné kabinky a menší přeměnou prošly také stanice. Bohužel, v horní stanici nedošlo v podstatě k žádné změně, a i když od kabinky podle mapky vede zelená sjezdovka, reálně je potřeba vyjít do krátkého kopce, po nasazení lyží odpichováním zdolat plochý a úzký (bruslit nelze) úsek na „náměstí“ v Méribel Centre a tam dobruslit k dolní stanici některé z lanovek. Asi netřeba zmiňovat, že parametry lanovky, hlavně doba její jízdy, se v podstatě nezměnily.

Kabinky jsou doplněny o početné sedačkové lanovky, z nichž ale některé vůbec nejezdily - mimo provoz byla Mures Rouges, Chatelet, Cherferie, Dent de burgin a zřejmě ještě nějaká další.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Lanovky v podstatě bez čekání, nástup do 3. kabinky za čekání nepovažuji :-). V okrajových částech areálu vylidněno, což je zřejmě i důvod, proč nejsou v provozu některé lanovky.

+ plusy

 • Rozlehlost areálu
 • Převýšení sjezdovek
 • Malá zalidněnost
 • Krásné výhledy z vrcholků

- mínusy

 • Provoz až od 9:00
 • Hodně kabinkových lanovek a neustálé sundávání lyží
 • Několik lanovek mimo provoz
 • Většina lanovek je spíše staršího data
 • Trochu zdlouhavější přesuny i v rámci Méribelu
 • Naprosto plochá modrá sjezdovka Ours
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

13.01.2022  | Meribel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Pobyt se nám výrazně krátí, zbývají 3 dny, takže jsme se rozhodli vrátit do Méribelu, kde jsme ještě měli nějaké „resty“. Bohužel, po dalším dni lyžování nemohu konstatovat, že se nám je podařilo odbavit. Francouzský přístup je trochu ve stylu španělského „mañana“.

03. - 09.02.2019  | Meribel

 • autor: Milka
 • hodnocení:

Méribel spolu s přilehlým Mottaretem leží v podstatě uprostřed Tří údolí, takže umožňuje rychlé přejezdy do vedlejších údolí. Pocitově se mi ale Méribel zdá být nejmenším střediskem.

05. - 12.01.2019  | Meribel

 • autor: eva
 • hodnocení:

Toto středisko jsem zvolila kvůli ideální poloze uprostřed Les 3 Vallés, odkud je možno během týdne vyrážet na skitour buďto směr Courchevel, nebo na opačnou stranu k Val Thorens, Les Menuries a ještě vzdálenějšímu Orelle. Celkový dojem - velkolepost, rozlehlost, trochu připomíná rakouský Sölden, al...

17. - 18.01.2017  | Meribel

 • autor: moravecpeta
 • hodnocení:

Po pěti letech jsem navštívil Meribel a dojmy byly stejné, jako když jsem tam byl poprvé. Prostě pohádka. Počasí úžasné, jen sněhu mohlo být trochu víc. Ale krásné počasí to vynahradilo.

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Karlov pod Pradědem - Ski Aréna Karlov

Výška sněhu 90 cm
Otevřené lanovky a vleky 9 z 11
Otevřené sjezdovky 12 z 16