Szczyrk - Szczyrkowski - aktuální report z 22.01.2022 - SNOW.cz

Szczyrk - Szczyrkowski aktuální report z 22.01.2022

  průměrné hodnocení:

Polsko Polsko - Beskidy

 • autor: masakr69
 • hodnocení:
 • návštěva od: 22.01.2022 do: 22.01.2022
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Druhý den ve Szczyrku si připlácíme za Fresh track. Den začíná rozcvičkou při vyhrabávání auta. Přes noc totiž napadlo okolo čtvrt metru, a tak to chvíli zabere. Ale chvíli po půl osmé už sedíme v gondole a kocháme se urolbovaným svahem. Naštěstí nevychází předpověď s mlhou a srážkami, ale dokonce vykukuje sluníčko a modrá obloha. Krutovstávání nám vynahrazují super jízdy na prázdném svahu a později fantastická snídaně v podobě švédských stolů v restauraci Kuflonka u horní stanice gondoly. Fresh track mají ve Szcyrku vymyšlený tak, že na svah pustí maximálně 60 lyžařů. První hodinu lyžují pouze oni, po hodině už se přidává lyžující veřejnost, ale u turniketu máte přednost (Fast track), takže předběhnete celou frontu. To probíhá další hodinu a pak jdete luxusní snídani. Za ty dvě hodiny se dá nalítat zhruba deset jízd. Pro porovnání - Fresh track ve Szczyrku vyjde na 139 zlotých (v přepočtu cca 750 Kč), podobná sranda stojí na Dolní Moravě 1 290 Kč a ve Špindlu 3 000 Kč. Tam asi podívají šampaňské a kaviár nebo je v ceně i společnice, jinak si to nedokážu vysvětlit. V 11 h už víme, že Fresh track byla výborná investice a super zážitek. Přesto jdeme ještě jezdit a poznávat středisko. Pokud bych měl hodnotit první část dne, musel bych dát čtyři a půl hvězdy, přeci jen na pět hvězd byl terén až moc měkký se spoustou prašanu. Pokud bych měl hodnotit další ježdění, musel bych dát hvězdy tak dvě, protože to opravdu za moc nestálo, ale o tom o pár řádků níže.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na Fresh track jsou v provozu stejné dvě sjezdovky jako na večerní lyžování (viz předchozí report). Po snídani projíždíme zbytek areálu, začínáme černou č. 5, která má i plošší pasáže a hlavně byla neupravená. Ač to moc neumíme, byla jízda v hlubokém prašanu vcelku zajímavá a zábavná. Jen na konci jsme museli dupat prašanem, aby jsme se dostali ke křížení červené č. 1 s onou nešťastnou silnicí. Dále zkoušíme úplný vršek areálu, kde je značena modrá 3b. Nevadí mi modré louky, ale tohle je v reálu zelená cesta, kde se musí až bruslit. Červenou č. 7 sjíždíme na Solisko, kde začínají dvě lanovky. To už jsou pisty pořádně rozbité, objevují se plotny a muldy, protože opět hustě padá sníh. Vyjíždíme na další kopec areálu - Wierch Posredni. Tam jsme zklamáni, protože dolů vede cesta pouze kombinací modré č. 8 a 10 a je to hlava na hlavě. Pak už se přesouváme do poslední části areálu, kam bych zpětně už určitě nejel. Zdlouhavý přejezd, špatná viditelnost a hlavně naprosto nesmyslně otevřená červená 22b. K lanovce to ale jinak nešlo, pokud člověk nechtěl vjet na zavřenou černou sjezdovku, kde probíhalo zasněžování. Na dvacetdvojce nejenže jsem nechal kus skluznice (a to zcela určitě nejen já), ale byly vidět i ošklivé pády a bylo to tam hodně nebezpečné. Sjezdovka s trávou, kameny a listím připomínala spíš motokros a bohužel nám trochu pokazila dojem ze skvělého začátku dne.

Sněhové podmínky:

Dobré, ale ne tak dobré, aby byly otevřeny všechny sjezdovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V provozu jsou všechny lanovky (gondola, 3x šestisedačka, 2x čtyřsedačka) v areálu, i když ty na Skrzyczne by zasloužily zavřít stejně jako sjezdovky. Z vleků byl v provozu pouze ten na Male Skrzyczne.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Po ránu (myšleno až po Fresh tracku) to ještě šlo, kolem oběda to ale už byla noční můra. U lanovek se sice netvořily nijak hrozné fronty, ale na svahu byla zalidněnost opravdu velká i kvůli tomu, že část sjezdovek ještě není v provozu.

Občerstvení a aprés-ski:

Vzhledem k tomu, jak jsme se nacpali na Fresh tracku, využíváme až na konci dne stánek Martini u dolní stanice gondoly. Tam nabízí několik míchaných drinků s tímto nápojem, a to jak studené, tak teplé.

Doprava do střediska a parkování:

I po nočním návalu sněhu silnice i parkoviště stažené pluhem. Parkování zdarma stejně jako jízda skibusem, který jsme ale nevyužili.

+ plusy

 • fantastický Fresh track
 • po ránu lepší počasí, než hlásila předpověď

- mínusy

 • lyžování po Fresh tracku
 • otevření sjezdovek s málo sněhem
 • nekonečné a rovné přejezdy

Zajímavé odkazy

Covidová opatření existují v polském středisku pouze na papíře. Roušky se nenosí nikde, nikdo ani nic nekontroluje.

https://www.szczyrkowski.pl

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

03.02.2022  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: had
 • hodnocení:

Moderní středisko kousek od hranic, které se skládá ze dvou samostatných středisek Szcyrk a Skrzyczne, ne příliš dobře propojených.

23.01.2022  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Do třetice Szczyrk. Lyžařský pobyt v tomto středisku uzavíráme večerním lyžováním. Čekáme, že by mohlo být alespoň o fous méně lidí než v pátek. Tato myšlenka ale rychle bere za své - plné parkoviště a hrozen lidí u lanovky bohužel trochu kazí dojem z jinak skvělého lyžování. Nebýt tolika lidí, dal ...

21.01.2022  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: masakr69
 • hodnocení:

Za dalším lyžařským dobrodružstvím míříme do polského Szczyrku, kde opět můžeme využít naše celosezónní Gopassy. Přijíždíme plni očekávání, jaké bude lyžování v Polsku, kde jsme nikdy nelyžovali i s otázkami, jak areál obstojí ve srovnání s českými a rakouskými středisky.

07.03.2021  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: ondraszek
 • hodnocení:

Život v Česku se téměř zastavil, v zahraničí se ovšem lyžuje stále. Oteplení v předchozích dnech bylo alespoň na malou chvíli skryto bílým popraškem z předchozích dnů a navodilo tak krásnou zimní atmosféru a nádherné slunečné počasí vše jen podtrhlo. Jediným zádrhelem je větší množství kamení nacház...

24.02.2021  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: Cesmik
 • hodnocení:

Na beskydské poměry nevídané středisko evropského formátu bohužel přitahuje také větší zalidněnost. Dlouhé mírné sjezdovky jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Spousta lidí se projevila hlavně u nástupů k lanovkám.

23.02.2021  | Szczyrk - Szczyrkowski

 • autor: ondraszek
 • hodnocení:

Vzhledem k informacím, které se začaly objevovat, že Polsko zavře hranice, nebylo nač čekat. I přes velmi plusové teploty jsme se vydali do Szczyrku doufajíc v alespoň trochu hezké ježdění. No, nebyla to žádná sláva, ale i tak jsem rád, že jsem asi na poslední lyže v sezóně vyrazil.

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

Zauchensee Flachauwinkl

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 16
Otevřené sjezdovky 0 z 45 km