S. Martino di Castrozza Passo Rolle - aktuální report z 21. - 28.01.2023 - SNOW.cz

S. Martino di Castrozza Passo Rolle aktuální report z 21. - 28.01.2023

  průměrné hodnocení:

Itálie Itálie - Trentino

S. Martino di Castrozza Passo Rolle - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: svena
 • hodnocení:
 • návštěva od: 21.01.2023 do: 28.01.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Ski areál San Martino di Castrozza se nachází na okraji Dolomit v Trentinu. Středisko jsme si vybrali vzhledem k jeho menší návštěvnosti a udělali jsme velice dobře. Samotné městečko se nachází pod průsmykem Passo Rolle v nadmořské výšce 1 450 m n. m. Okolní vrcholy vytváří skutečnou horskou atmosféru se vším všudy. Velice příjemný je výlet kabinou na vrchol Rosetta, který je v ceně skipasu.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Hlavni areál lze rozdělit do dvou lokalit, a to pod vrcholy Punta Ces a Tognola, které jsou navzájem lyžařsky propojené.

Mírnější, ale velice příjemné a jezdivé sjezdovky se nacházejí pod vrcholem Alpe Tognola - jedná se o modré, středně široké tratě na horských pláních o délce kolem 1,5 km. Z protějšího vrcholu Cima Tognola se řítí směrem k pláním parádní, ve své horní části točivá a později přímá a široká červená trať Cigolera s délkou kolem 2 km. Směrem k nástupní stanici na kabinku vedou v lesních pasážích dvě červené tratě - jedna přímější od nástupní sedačky Rododendro a druhá více točivá s občasným prudším úsekem, obě jsou více sportovní s mírným dojezdem, nejdelší má délku cca 4 km.

Pod vrcholem Ces se podél přístupové kabinky vine příjemná modrá sjezdovka s jedním prudším úsekem, ale v dostatečné šíři s více možnostmi sjezdu s délkou přes 3 km. Z vrcholu Punta Ces směrem ke kabině vedou ostřejší, točivé červené a černé tratě, které nabídnou pro sportovní lyžaře vynikající možnost sjezdu.

Mezi oběma areály lze přejíždět po červených, spíše ostřejších tratích v nádherné kulise hor.

Další menší areál v San Martinu - Col Verde - se nachází na jeho okraji a nabídne dvě sjezdovky: modrou, která byla mimo provoz, a červenou v délce 2 km. Sjezdovka je dostatečně široká, točivá s občasným prudším úsekem a mírnějším dojezdem. Profil sjezdovky osloví středně náročné lyžaře a pro nás byl dobrou volbou na dopolední lyžování. Všechny námi ježděné sjezdovky precizně upravené, nikde led a mírné muldy se tvořily pouze v prudších úsecích v odpoledních hodinách, ale nic co by vadilo.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky momentálně vynikající - v údolí 40 cm a v nejvyšších partiích metr sněhu. V neděli připadlo dalších 30 cm čerstvého prašanu, takže se jezdilo výhradně na přírodním, krásně vodivém sněhu.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Kabinka z města na Ces je nová, pohodlná pro 10 lidí, kdy si lyže berete s sebou do kabinky. Na Tognolu stoupá starší vajíčko pro 6 lidí, které má pouze opěrky a je pomalejší. Sedačky na pláních jsou staré a pomalé. Novější a rychlejší jsou pouze sedačky pod Cima Tognolou a Alpe Tognolou. Jediná bublina vede na Punta Ces. Propojení mezi areály je pouze pomalými dvousedačkami. Na Col Verde vás vyveze moderní kabinka pro 8 osob. Tady je bohužel největší slabina střediska.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

V neděli tradičně nejvíce lidí, ale nic závažného, jen si bylo občas potřeba počkat na volné okno. Při pondělním sněžení v provozu pouze kabinka na Ces, ale lidí bylo málo. Ostatní dny zalidněnost spíše nižší s výjimkou na Col Verde, kde jsme byli prakticky úplně sami.

Občerstvení a aprés-ski:

Tady jsme čekali podstatně více muziky. Jediná obstojná restaurace byla na modré sjezdovce Ces a dále velká restaurace pod Alpe Tognola s terasou a výhledy. Nejlepší restaurace opět na Col Verde s terasou.

Doprava do střediska a parkování:

Po středisku pravidelně pendloval po celý den skibus, který spojoval městečko s nástupními kabinkami v asi 15min. intervalech. Parkoviště u kabinky na Ces prostorné, na Tognolu malé. Skibus asi nejlepší volba.

Cesta z Brna přes Salzburg, Innsbruck, Bolzano a Predazzo zabere s přestávkami kolem 9 hod.

+ plusy

 • Krásné sjezdovky
 • Horská atmosféra
 • Hory všude okolo
 • Menší zalidněnost
 • Prostě Itálie se vším všudy

- mínusy

 • Lanovky
 • Málo horských chat na svahu
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

22. - 29.01.2023  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: Zoidberg
 • hodnocení:

Při týdenním pobytu jsme lyžovali 4x v San Martinu, 2x v Passo Rolle a část jednoho dne jsme projezdili na sjezdovce Col Verde pod Rosettou. Obě střediska jsou velmi pěkná. Všude kolem dokola jsou vidět vrcholy hor.

27.01.2023  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: svena
 • hodnocení:

Pro zpestření pobytu v San Martinu di Castrozza jsme si vybrali areál Passo Rolle, ležící ve stejnojmenném průsmyku nad městečkem. Areál je to skromný, ale nabídne pohodové lyžování v nádherné kulise pod masivem Pale.

20.01.2022  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: mikels
 • hodnocení:

Hlavním cílem byl areál San Martino di Castrozza. Bohužel každý den není posvícení a po zaparkování pod lanovkou Tognola jsme zjistili, že nejezdí. Při dotazu na infocentru si paní vzala svítivý fix a ve ski mapě zakroužkovala 2 lanovky, co jezdí v San Martinu di Castrozza a že je v provozu také cel...

01. - 07.03.2020  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: radekmraz
 • hodnocení:

Už jsme zde potřetí s dvěma menšími dětmi a jsme velice spokojeni. Na lanovky se nikde nečeká. Dva dny sice sněžilo, ale zato si teď všichni užívají freeride mimo sjezdovky.

02. - 04.03.2015  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: mex
 • hodnocení:

San Martino di Catrozza nás mile překvapilo horskou kulisou masivu Pale tyčícího se nad městečkem. V pondělí bylo pod mrakem, včera azuro, dnes do odpoledne taky. Teď přechází sněhová přeháňka a od zítřka doufejme bude předpověď vycházet a bude opět polojasno až jasno :-). Kvůli menší 4leté dceři se držíme vesměs na modrých tratích, takže celé středisko zatím nemáme zdaleka projeté, i když 60 km není mnoho. Zatím jsme lyžovali 2 dny, dnes jsme vyrazili bez lyží do 2700 na Rosettu a udělali si tam pěknou procházku. Sjezdovka pod Rif. Col Verde ale byla liduprázdná a vypadala perfektně, takže to možná byla chyba, nechal lyže doma :-) Zatím všude platí, že sjezdovky jsou dobře upraveny, sníh kompaktní, vydrží v supr stavu až do odpoledne, protože lidí je docela málo (jen na uzlových bodech se to se to trochu sem tam přihustí). Tratě rozmanité, někdy velmi široké pláně, jindy členité a sem tam užší, což ale nijak neomezuje. Těšíme se na další dny, i na expedici na Passo Rolle.

28.01.2015  | S. Martino di Castrozza Passo Rolle

 • autor: Petr
 • hodnocení:

Super lyžování, výběr sjezdovek rychlá a příjemná obsluha ve ski barech - nádherný ski areál. :-) Rád tam jezdím každý rok, i když z KV 700 km není zrovna za rohem.

Krvavec

Krvavec

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 13
Otevřené sjezdovky 0 z 30 km