Orlické Záhoří - Jadrná - aktuální report z 08.09.2023 - SNOW.cz

Orlické Záhoří - Jadrná aktuální report z 08.09.2023

  průměrné hodnocení:

Česko Česko - Orlické hory

Orlické Záhoří - Jadrná - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální lyžařské podmínky, doporučení a zkušenosti)

 • autor: mikels
 • hodnocení:
 • návštěva od: 08.09.2023 do: 08.09.2023
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Nedávno jsem zahlédl na facebooku pár fotek z prací na nové lanovce v areálu Orlické Záhoří - Jadrná. Bylo krásné počasí a já si udělal výlet na obhlídku tohoto nového areálu. Co jsem mluvil s místními, tak ti už doufají, že letos bude lanovka spolu se sjezdovkou k dispozici. Při dotazu na pracovníky už ta odpověď nebyla tak zřetelná. Jako by nedoufali v to, že to stihnou v termínu dodělat. Procházka nahoru byla pěkná a náročná v tomto vedru. Každopádně jsem mohl zhodnotit, jak asi bude sjezdovka náročná a musím říci, že se už na svezení opravdu těším. Co se týká běžeckého okruhu, ten zůstává, ale bude ve zkrácené podobě. V současnosti se tam přebudovává osvětlení. Při pohledu na tento areál tam vidím velký potenciál. Prostor je ještě v levé části areálu, kde bych si představoval lyžařskou školičku. Ten dojezdový svah od lesa k lanovce je na to naprosto ideální. Doufám v brzké otevření a zbytek se určitě dobuduje postupně.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Sjezdovka bude mít délku okolo 1,5 km. Počítal jsem to k dolní stanici lanovky. Sjezdovku bych rozdělil do 4 partií: Vrchní část je ryze červená s prudším sklonem, následuje modrá nudná rovinatá část a opět přechod do už né tak prudké časti, která se postupně bude měnit v mírný dojezd k lanovce. Šířka sjezdovky je dostatečná a líbila se mi její členitost. I když to vyšlápnutí byla dřina.

Sněhové podmínky:

Sjezdovka bude vybavena sněžnými děly. V současnosti je již položen zasněžovací systém, zbývá už jen umístit sněhová děla, popř. osvětlení sjezdovky.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Lanovka by měla být repasovaná čtyřsedačka s bublinami o délce 1 450 metrů.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Podél sjezdovky se pohybovalo několik dělníků s technikou, kdy docházelo k pokládce kabelů k osvětlení. Horní část už je většinou zasypána.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení tu zatím není. O toto zázemí by se měl postarat soukromý investor. V současné době to zatím ani na stavbu nevypadá.

Doprava do střediska a parkování:

Dopravu do střediska jsem volil přes polskou stranu, kde jsem se podíval i do skiareálu Zieleniec. Silnice jsou bez problémů, jen v Zielenci se vrhli na opravy děravé silnice, tak to byl trošku slalom.

Parkování ve středisku je možno zatím na malém parkovišti, kde se nachází ještě mnoho součástek ke stavbě lanovky.

+ plusy

 • Délka a rozmanitost sjezdovky
 • Vypadá to, že by jsme se mohli už letos svézt

- mínusy

 • Chybí ještě zázemí

Diskuze: Orlické Záhoří - Jadrná

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

27.05.2023  | Orlické Záhoří - Jadrná

 • autor: Bohouš
 • hodnocení:

V sobotu jsem se toulal po Orlických horách a měl jsem možnost omrknout nově budovaný skiareál Jadrná v Orlickém Záhoří. Bohužel nedá se říci, zda-li to letos dají do provozu. Aktuálně jsou vybetonovaný základy patek sloupů a obou stanic. V dolní části jsou postavené dva sloupy, zbytek lanovky je složen na dolním parkovišti. Sjezdovka už je vykácená - má délku 1 650m a převýšení kolem 350 m, nebude to žádný krpál, ale pro začátečníky ideální. O dopravu lyžařů na vrchol se bude starat repasovaná odpojitelná čtyřsedačka s bublinou.

17.10.2022  | Orlické Záhoří - Jadrná

 • autor: sejk68
 • hodnocení:

Letos jsem opět před sezónou projel všechna střediska, kam v zimě jezdívám a ani bych nic nepsal, kdybych se v Orlických horách nezatoulal do Orlického Záhoří, kde mě překvapilo, že najednou zmizelo osvětlení běžkařského osvětleného okruhu. Při podrobnějším pohledu více k lesu jsem zjistil, že vykác...

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

Hochficht

SNOW tipy

Výška sněhu 0 cm
Otevřené lanovky a vleky 0 z 9
Otevřené sjezdovky 0 z 15