Kraličák - aktuální report z 27.02.2014 - SNOW.CZ

Kraličák | aktuální report z 27.02.2014

Kraličák - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Králický Sněžník

průměrné hodnocení Kraličák:
autor: jaroslav69
hodnocení:
návštěva od: 27.02.2014 do: 27.02.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Tak jsem řešil dilema, zda nechat zakoupené skipasy propadnout, nebo to risknout. Jak se ukázalo, šlo o poslední den provozu střediska v této tolik povedené lyžařské sezoně. Středisko Kraličák patří k oblíbeným střediskům pro rodinné vyžití.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Ve středisku je asi 6 plnohodnotných sjezdovek všech druhů obtížnosti. Ve standardní zimě si přijde každý lyžař na své: zdatní lyžaři na Pánské až po dětičky na cvičné. Mě letos potěšil pohled na nově budovanou sjezdovku směrem na Stříbrnice.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky byly katastrofa. Jezdilo se na zbytcích sněhu na dvou sjezdovkách. Obsluha na pokraji sil udržovala stopu pod vlekem, ale marný boj. Dle mého názoru, tuto zimu nemělo středisko vůbec zahajovat provoz.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Středisko je vybaveno staršími zařízeními typu rychlopoma, dvoukotvou a repasovanou dvousedačkou. Pro příští sezónu se buduje nová páteřní lanovka. Kapacita zařízení je dostatečná.

Zalidněnost:

Vzhledem k sněhovým podmínkám jen pár lyžařů.

Občerstvení a aprés-ski:

Občerstvení je možné v okolních chatách a restauracích. Apres-ski bary jsou dva přímo na svahu.

Doprava do střediska a parkování:

Doprava do střediska je možná po vedlejší cestě - při sněhové pokrývce nutné řetězy - nebo po hlavní cestě přes Staré Město pod Sněžníkem a poté lanovkou ze Stříbrnic. Kapacita několika parkovišť je i v plné sezoně dostatečná.

+ plusy

  • Rozmanitost jednotlivých sjezdovek
  • Cenová hladina
  • Při naší návštěvě fyzické nasazení zaměstnanců střediska

- mínusy

  • Slabší sociální zázemí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

28.01.2017  | Kraličák

autor: Jouza6
hodnocení:

Toto středisko jsem chtěl již nějakou dobu navštívit, konečně se poštěstilo a vydali jsme se. V rozpuku sezóny při výborných podmínkách je to opravdu správná volba, jelikož zde není přeplněno jako jinde. :)

zobrazit celý report

11.03.2016  | Kraličák

autor: garry
hodnocení:

Na Kraličák jezdím takřka každý rok, a tak jsem návštěvu do tohoto skiareálu naplánoval i na letošek. Plán byl vyložit babičku se synkem v báječném penzionu Kraličák, kde skvěle vaří a mají tam také úžasný dětský koutek. Zjistili jsme však, že propojující vlek Pevnůstka nejede, a nelze se proto dost...

zobrazit celý report

08.03.2016  | Kraličák

autor: Andhilek
hodnocení:

Dojeli jsme odpoledne na Kraličák s myšlenkou, že si ještě trochu zalyžujeme. Už od kostela byl vidět dojezd k vleku po blátě, tak nás to trochu zchladilo... Hlídací babička se připravila převzít batole a začalo trochu pršet, následně sněžit. Potom si muž vzpomněl, že mu známý dal tip na steak v pen...

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kraličák

autor: LadaK
hodnocení:

Perfektní středisko pro rodiny s dětmi. Jsme tu letos poprvé, ale před 2 lety jsme tu už jednou byli. Autem jsme vyjeli v Hynčicích nahoru až k horní kase. Celodenní skipas je za 440 Kč.

V sobotu 23. 1. skoro celý den sněžilo a místy byla mlha, ale užili jsme si to. Ten den byla možnost si půjči...

zobrazit celý report

24.01.2016  | Kraličák

autor: duruz
hodnocení:

Před pár dny jsme si zajeli zalyžovat do Jeseníků a pro náš víkendový pobyt jsme vybrali dva lyžařské areály. Jedním z těchto areálů byl i Kraličák, na který jsme dostal doporučení od kamarádů, kteří ho jeli o dva dny dříve. Vzhledem k dokonalým sněhovým podmínkám a objednanému počasí na míru, jsme ...

zobrazit celý report

23.01.2016  | Kraličák

autor: ladalee
hodnocení:
Milé překvapení - za rozumný peníz rodinné středisko se sjezdovkami různé obtížnosti. K tomu perspektiva již téměř vybudované dvojsedačky a na straně Stříbrnic nově budovaná dlouhá sjezdovka. Určitě tam pojedeme zas.

19.01.2016  | Kraličák

autor: mastra67
hodnocení:

Dnešního dne jsme se rozhodli udělat průzkum v lyžařském středisku Kraličák. Přiznám se bez mučení, že jsem se musel podívat, kudy se tam vlastně jede :-) a z toho je zřejmé, že to byla naše první návštěva tady.

Hned po ránu jsme vychytali naprosto úžasné sluníčkové počasí. Svahy zcela prázdné a ...

zobrazit celý report

09. - 10.01.2016  | Kraličák

autor: batdik
hodnocení:

Na tuto sjezdovku jezdíme opakovaně každý rok. Jsme spokojeni, na občerstvení chodíme do nedaleké hospůdky ve Stříbrnicích U Kampů (rodinné prostředí, skvělá jídla). Máme většinou štěstí na sníh, když níže už není. Pokud jsou vhodné sněhové podmínky, dá se v okolí areálu podnikat kratší i dlouhé túr...

zobrazit celý report

12.03.2015  | Kraličák

autor: Macoun
hodnocení:

Velmi sympatický menší areál, který má však celkem dost sjezdovek rozprostřených na více kopcích, takže působí větším dojmem. Starší přepravní zařízení, ale díky tomu nepřelidněnost sjezdovek. Občerstvení přímo na sjezdovkách.

zobrazit celý report

21.02.2015  | Kraličák

autor: garry
hodnocení:

Využil jsem akci vodáckého klubu Slavia Hradec Králové a pohodlně jsem se dopravil vodáckým autobusem do skiarealu Kraličák. V tomto skiareálu jsem byl podruhé a je radost pozorovat, jak se rozvíjí. Oproti minulé návštěvě přibyla jedna modrá sjezdovka. Z Hynčic pod Sušinou je rozestavěná nová čtyřse...

zobrazit celý report

27.01.2015  | Kraličák

autor: kordis
hodnocení:

V malebném údolí vyrostlo příjemné lyžařské středisko. Zatím jen s jednou sedačkovou lanovkou. Možnost výběru až z 12 sjezdovek různých obtížností. Najdete tady i nádech historie - přímo mezi sjezdovkami tu na vás vykukují 4 bunkry z 2. světové války.

zobrazit celý report

17. - 18.01.2015  | Kraličák

autor: duruz
hodnocení:

Kvůli oblevě nejsou všechny tratě přístupné, a i většina přístupných není dokonale zasněžena. Na sjezdovkách se vyskytují zrádné "díry", které mohou začátečníka (i zkušeného lyžaře) vylekat. Sněhové podmínky jsou bohužel ovlivněny vývojem počasí, které není poslední roky zrovna ideální. Ve většině a...

zobrazit celý report

02.01.2015  | Kraličák

autor: elf
hodnocení:
V celém středisku jedou 2 vleky pro dospělé na jednu sjezdovku. Podle internetu se mají další 2 zasněžovat, ale dělo v provozu jsem viděla jen jedno, a to při teplotách hodně pod nulou. K dispozici tu je krásná červená a černá sjezdovka, ale provozovateli se je údajně nevyplatí zasněžit. Takže pro malé děti super, pro dospělé v žádném případě. P.S. S sebou starou bundu, ze všech vleků hodně kape "kolomaz" a po dvou hodinách jsme byli celá rodina kropenatí. Návštěva se opravdu vyplatila...

23.02.2013  | Kraličák

autor: V0174

Kraličák je nově zrekonstruované středisko na úbočí Kralického Sněžníku, a tedy technicky vzato už ne v Jeseníkách. Je sem odevšad daleko, a tak sjezdovky nejsou přeplněné jako v mnoha "provařených" jesenických střediscích a vládne zde pohodová až rodinná atmosféra.

Středisko disponuje zejména le...

zobrazit celý report

15.02.2013  | Kraličák

autor: Bohouš

Ski Areál Králičák je malé středisko nedaleko Hanušovic, vhodné pro méně náročné lyžaře. Disponuje celkem 10 sjezdovkami o celkové délce 7,6 km.

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Best Western Hotel Hofgut Sternen (zimní speciál)
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 942 Kč/os.
Hotel Sherlock Holmes
Orientační cena za noc vč. polopenze 3 355 Kč/os.
Central Sporthotel
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 809 Kč/os.