Flachau Wagrain Alpendorf - aktuální report z 15. - 18.03.2014 - SNOW.CZ

Flachau Wagrain Alpendorf | aktuální report z 15. - 18.03.2014

Flachau Wagrain Alpendorf - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Rakousko Rakousko - Salcbursko

průměrné hodnocení Flachau Wagrain Alpendorf:
autor: Orhor
hodnocení:
návštěva od: 15.03.2014 do: 18.03.2014
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Upravené okolí, výborná dostupnost, velké množství restaurací a několik dětských hřišť. Když se přidá až neočekávaně velké množství sněhu a málo lidí, tak prostě ideální středisko na několik dní.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Široké carvingové dálnice, velmi často i přes 100 m, téměř všechny červené s konstantním sklonem. Jediné černé sjezdovky k nalezení u nejvyššího bodu střediska, ale poměrně krátké a nezáživné. Pro sportovní jízdu ideální sjezdovky obsluhované kabinkami Flying Mozart a Rote, obě se blíží 1 000m převýšení a na jeden zátah již dají docela zabrat. Téměř všechny tratě na úrovni lesa, super i při horším počasí (vítr, mlha...)

Sněhové podmínky:

Překvapivě vynikající, sněhu spousty i mimo sjezdovky. Na freeride to samozřejmně není, ale působí to stále zimním dojmem. Vydřená místa žádná. Díky nadprůměrným teplotám sníh měkl již od rána a kolem poledne se začínaly dělat menší muldy. U dolních stanic odpoledne teplota mezi 15-20 stupni, ale ani tak netekla voda po sjezdovce a v stinných úsecích byly pisty stále celkem tvrdé. Doporučuji před mezistanicí Flying Mozart odbočit vpravo, sjezdovka je téměř celý den ve stínu a kvalita sněhu ani úprava svahu žádný den nezklamaly.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny sedačky expresní, pojízdné koberce, bubliny. Zbytek kabiny. Jen ve Flying Mozart se nedá sednout. Dole pár dětských vleků, za které musí i malé děti platit. Nově propojení gondolou do Wagrainu.
Středisko umožňuje sdílení 1 skipasu rodičům malých nelyžujících dětí, nutné se nechat na pokladně vyfotit i s dítětem, bez příplatku.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Parkoviště cca z poloviny zaplněné, fronty téměř žádné. Díky velmi širokým svahům zalidněnost minimální. Při jízdě s malými dětmi jsem měl vždy pocit bezpečí.

Občerstvení a aprés-ski:

Téměř na každé stanici WC, restaurací velké množství.

Doprava do střediska a parkování:

Neznám středisko s lepší dostupností, od dálnice cca 1 km po rovině. Flachau Winkl je snad přímo na sjezdu z dálnice. :) Po okolí několik tras skibusů, které dodržují jízdní řády a jsou tak výborným doplňkem k dopravě autem.

+ plusy

  • dostupnost z Čech, hned u dálnice
  • možnost střídání 1 skipasu mezi rodiči
  • extrémně široké sjezdovky

- mínusy

  • nic :-)

Zajímavé odkazy

www.flachau.at

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

25.12.2017  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Lehla
hodnocení:

Flachau byla druhá zastávka našeho vánočního lyžování (po Zauchensee a před Schladmingem). Opět se mi potvrdilo, že Flachau je úžasné, navíc 100% vyšlo počasí a bylo to můj nejhezčí den v Alpách.

zobrazit celý report

20.01.2017  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Kubro
hodnocení:

Mrazivý, ale jinak parádní den. Dokážu si v této oblasti představit klidně i více dnů lyžařské dovolené, ačkoliv vyloženě černých sjezdovek je velmi málo.

zobrazit celý report

06.02.2016  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: hovadocb
hodnocení:

Jako již několikrát za zimu jsme vyjeli s místní cestovkou na jednodení zájezd do Alp - tentokráte se jelo na Flachau. Rodiště Hermanna Maiera nás přivítalo slunným počasím. Skipas náš vyšel v rámci zájezdu na 40 €, což je cca o 300 Kč více než na blízkém Kramolíně, ale při nesrovnatelném komfortu.

zobrazit celý report

26.01.2016  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: marnov
hodnocení:

Středisko perfektně zasněžené, sjezdovky upravené, parkoviště odhrnutá a všude ochotná obsluha.

zobrazit celý report

23.02.2015  | Flachau Wagrain Alpendorf

autor: Dana.ce
hodnocení:

Chtěla jsem navázat na report ze dne 18. 3. 2014. Ten však motá dohromady Flachau a Wagrain. Vzhledem k tomu, že obě střediska jsou propojena a mají jednotný skipas, o nic nejde. Flachau je hezké středisko, vybavené vykajícími přepravními zařízeními, skvělým zázemím, ale čekala jsem víc - zejména vě...

zobrazit celý report