Lanovky se záchrannými kabinami v Ötztalu

V rakouském údolí Ötztal najdeme hned dvě osmimístné kabinkové lanovky, které mají z důvodu pod trasou nepřístupního terénu evakuaci řešenou pomoci unikátního systému se záchrannými kabinami.

Tipy SNOW tour: Kaunertal – ledovcové sjezdovky i freeridový ráj

Dominantní vrcholy rakouského střediska Kaunertal leží v nadmořské výšce nad 3 tisíce metrů a společně s Kaunertálským ledovcem tak lyžařům zaručují kvalitní sněhové podmínky od října až do května. Dlouhé a přehledné sjezdovky všeho druhu jsou tu zasazené do nekonečných freeridových plání, které zaujmou především milovníky prašanového lyžování.

Lanovka Gaislachkoglbahn 3S v Söldenu slaví 15 let

Již téměř 15 let jsou v provozu nové lanovky na Gaislachkogel v Söldenu. Zatímco první úsek tvoří standardní 8místná kabinka, na druhém a z hlediska terénu náročnějším úseku byla postavena lanovka systému 3S.

Horní Rakousko: kde děti objeví krásy lyžování

Kde se učí lyžovat děti v Horním Rakousku? Tam, kde se to naučila většina tamních obyvatel, tedy v rodinných lyžařských střediscích, která mají hned za dveřmi svých domů. Tato střediska totiž nabízejí nejen výukové parky perfektně přizpůsobené dětem, ale hlavně přehledné terény, když děti opustí plácek pro začátečníky a zažívají svá první dobrodruž...

Tipy SNOW tour: Lienz – sluneční terasa s prázdnými sjezdovkami

Nad východotyrolským městem Lienz se tyčí menší areál Hochstein se sjezdovkou Světového poháru a větší a prosluněný areál Zettersfeld, který nabídne jezdivé červené sjezdovky bez davů lyžařů a s rovným povrchem i odpoledne. Zettersfeld je se svou ohraničenou Fun Areou a sáňkařskou dráhou vhodný i pro děti a nabídkou značených tras mimo sjezdovky os...

Innsbruck: lyžování, kultura i jiné atrakce s jediným superskipasem

Innsbruck, hlavní město Tyrolska s více než 140 tisíci obyvateli, je často označováno jako „hlavní město Alp“. Množství sportovních a kulturních atrakcí, které návštěvníkům nabízí, to jen potvrzuje. Mnoho z nich je přitom zahrnuto v jediném superskipasu SKI plus CITY Pass Stubai Innsbruck.

Horní Rakousko: zimní dovolená, která je nejblíže

Sedm lyžařských středisek v Horním Rakousku je zárukou lyžování bez dlouhého a úmorného cestování. Nejbližší alpská střediska se nacházejí pouhé dvě hodiny od jihočeských hranic.

Tipy SNOW tour: Semmering – rovné tratě i odpoledne kousek za moravskými humny

Rakouský Semmering budou mít v hledáčku hlavně lyžaři z Moravy, protože tento pohotový kopec leží necelé dvě hodinky od českých hranic u Mikulova. Sjezdovky všech barev včetně „svěťákové pisty“ se drží celý den ve stínu, takže jsou rovné i odpoledne. Momentálně v Semmeringu panují nefalšované zimní podmínky a v týdnu se lyžuje na prázdných sjezdovk...

Tipy SNOW tour: Zillertal Arena – lyžařské kilometry zpestřené atrakcemi

Rakouská Zillertal Arena je se svými 150 km sjezdovek největší lyžařskou oblastí údolí Zillertal a zahrnuje několik propojených areálů, které nabídnou převážně sportovní červené sjezdovky. Ve všech areálech pak najdete lyžařské atrakce jako jsou měřené slalomy, měřené rychlostní úseky, skicrossové tratě nebo snowparky. Letošní novinky tvoří zejména...

Zillertal Arena: dvě nové lanovky a mnoho akcí v rodinné lyžařské oblasti

Oblíbená lyžařská oblast Zillertal Arena přináší každý rok něco nového, díky čemuž patří mezi nejmodernější areály v Rakousku.

Radstadt: všestranné hýčkání horami nedaleko Salcburku

Radstadt, staré město v horách, je díky své jedinečné poloze v horní části Ennstalu, jen 70 km jižně od města Salcburk, mezi masivem Dachsteinu a Radstadtskými Taury, jednoduše ze všech stran „hýčkáno horami“. Malé městečko s 5 000 obyvateli v srdci Salcburska okouzlí svou středověkou atmosférou a jedinečnou přírodní kulisou jako perfektní rekreačn...

Aktuálně: Alpy jsou už zasypané sněhem - podmínky na ledovcích výborné, začátek sezóny může být skvostný

Sněhové podmínky v Alpách jsou v polovině listopadu nevídaně dobré - od Francie až po Rakousko jsou svahy zasypané a v nejvyšších polohách leží sněhu i víc než metr. Na ledovcích se lyžuje v prašanu a postupně se otevírají i mimoledovcová střediska, k tomu se intenzivně zasněžuje. Již začátkem prosince tak mohou být otevřené tisíce kilometrů sjezdo...

Aktuálně: ledovce odkládají začátek sezóny anebo skýtají velmi omezené lyžování

Mizernější začátek podzimní sezóny asi ledovce dlouho nepamatují. Ještě v polovině října se dá v Rakousku jen velmi omezeně lyžovat na Hintertuxu, Pitztalu a Kaunertalu, ostatní ledovcové areály začátek sezóny odkládají. Nynější ochlazení snad pomůže podmínky postupně vylepšit.

Tyrolsko: nové lanovky i nové zimní aktivity 2023/24

Kromě několika nových lanovek se mohou zimní návštěvníci v Tyrolsku v sezóně 2023/24 těšit i na další nové atrakce.

Kitzbühel: skipas v mobilu a dvě nové vyhřívané lanovky

Kitzbühel je jedním z největších, nejinovativnějších a nejlépe hodnocených lyžařských středisek v Rakousku, a tak není divu, že bude i jedním z prvních, kde bude možné lyžovat se skipasem v mobilním telefonu místo čipové karty.

Stubai: nová kabinková lanovka Gailtalm s novými sjezdovkami v areálu Schlick 2000

Novou kabinkovou lanovku a spolu s ní nové sjezdovky budou moci lyžaři v sezóně 2023/24 využít v rodinném lyžařském areálu Schlick 2000 v údolí Stubai.

Encyklopedie: ledovce – podzimní tělocvična a jarní ráj

Ledovce mají výsadní postavení v tom, že lyžařům dopřávají jejich kratochvíli už na podzim, v době největších abstinenčních příznaků souvisejících s blížící se, ale stále vzdálenou zimou. Nejlepší podmínky nabízejí na jaře, kdy už je však zájem o lyžování o poznání slabší.

Kaiserwinkl v Tyrolsku: tajný tip pro rozmanitou zimní dovolenou

Tyrolská prázdninová oblast Kaiserwinkl je velmi známá a populární v Rakousku i v Německu, čeští návštěvníci o ní však moc povědomí nemají, přestože se nachází hned za bavorsko-tyrolskými hranicemi nedaleko města Kufstein, kudy mnozí projíždějí. Co tedy tento skrytý kout tyrolských Alp nabízí lyžařům?

Kam s dětmi na lyže (3): nejlepší rodinná střediska - Rakousko

Rodinnou zimní dovolenou si chtějí plnohodnotně užít jak děti, tak rodiče. Kam se v Rakousku vydat, aby byli všichni členové rodiny spokojení?

Zillertal Arena: nová lanovka Wilde Krimml jako pohodlnější a spolehlivější spojení Gerlosu a Zellu

Moderní lyžařskou houpačku Zillertal Arena v sezóně 2023/24 posílí nová kabinková lanovka na klíčové páteřní trase mezi letovisky Zell am Ziller a Gerlos. Kromě toho nahradí pohodlná 6sedačka Mitterleger starou dvousedačku v Königsleitenu.

Komerční tipy