lyžování v Itálii - tématické články - SNOW.cz

Alpe Cimbra v Trentinu: 100 km sjezdovek až do března

Lyžařská sezóna v oblasti Alpe Cimbra v Trentinu je dlouhá a díky únorové nadílce sněhu jsou podmínky perfektní.

Bez pojištění odpovědnosti si v Itálii nezalyžujete

1. ledna 2022 vstoupil v Itálii v platnost nový zákon týkající se lyžování a snowboardingu. Ti, kdo chtějí sportovat v italských lyžařských střediscích, tedy využívat tamní sjezdovky, musí mít povinně sjednáno pojištění občanskoprávní odpovědnosti za škody, které způsobí třetím osobám. Na vyzvání také musí prokázat, že toto pojištění mají, což bude...

V Dolomitech je skipas nutné propojit s covidovým certifikátem Green pass. Jak na to?

0

V Itálii platí při lyžování povinnost prokázat se tzv. Green passem neboli certifikátem potvrzujícím očkování, vyléčení z nemoci nebo negativní test (pravidlo O-T-N). V oblasti Dolomiti Superski probíhá ověření automatizovaně tím, že se číslo skipasu propojí s QR kódem, získaným např. z české aplikace Tečka. Jak spárování provést?

Tipy SNOW tour: Livigno – aktuální podmínky (nejen sněhové)

Livigno je pro české lyžaře italským evergreenem a klasikou. Vzhledem k tomu, že Rakousko bylo v lockdownu a na malou chvíli se před českými lyžaři uzavřelo i Švýcarsko, byla Itálie krátce jedinou blízkou volbou pro lyžování ve „velkých horách“. Vyrazit do Itálie aktuálně můžete s certifikátem o očkování, prodělání nemoci nebo s negativním testem.

Lyžování v Trentinu za úsvitu nebo za tmy

Ještě intenzivnější zážitek přináší lyžování na čerstvě urolbovaných tratích při východu slunce. Od prosince do března si jej můžete dopřát v rámci akce Trentino Ski Sunrise, která se koná ve vybraných termínech v různých střediscích Trentina. Ještě před úsvitem se s průvodcem a dalšími účastníky vydáte lanovkou na vrchol, kde si užijete výhled na ...

Folgaria Lavarone Alpe Cimbra - 100 km rodinných sjezdovek v Trentinu

V lyžařské oblasti Alpe Cimbra nedaleko italského Trenta na vás čeká 100 km sjezdovek, 80 km běžeckých stop, trasy pro skialpinisty, psí spřežení, jízda na fatbiku, lezení v ledu nebo bruslení na zamrzlém jezeře Lavarone. Sezóna začíná již 27. listopadu 2021!

Novinky 2021/22 v Trentinu: skipas bez front i komfortnější lanovky

Obě hlavní lyžařské oblasti Trentina, Dolomiti Superski i Skirama Dolomiti Adamello Brenta, v nichž se nachází téměř 800 km sjezdovek, jsou po roční odmlce připraveny od konce listopadu přivítat lyžařské hosty. V hotelích, lanovkách i horských chatách se bude pečlivě dbát na prevenci před nákazou, např. bezpečnými rozestupy nebo možností zakoupit s...

Seiser Alm - největší evropská horská louka pro malé i velké lyžaře

Největší horská louka v Evropě, obklopená dolomitovými vrcholy Schlernu, Langkofel a Plattkofel, je ideálním místem pro nejrozmanitější zimní aktivity, a to v klidném rytmu a na zdánlivě nekonečném prostoru, který je v současné době ještě cennějším parametrem než dříve.

Kronplatz a Falkensteiner, nejlepší kombinace je tady hned dvojitě!

S omezením bezpečnostními pravidly, ale přece jen! Po 21 měsících se v sobotu (27. 11.) vydají lanovkou vzhůru lyžaři na italském Kronplatzu, pro Čechy jednom z nejnavštěvova­nějších resortů. Jihotyrolský horský solitér nabízí také možnosti kvalitního pobytu ve dvou hotelech rodiny Falkensteiner, která zde má své kořeny.

Obereggen a Carezza - lyžařské souznění s přírodou

Mezi dvěma mohutnými dolomitskými masivy Latemar a Rosengarten se rozprostírají dvě všestranně rodinná lyžařská střediska Obereggen a Carezza. Kromě přírodních divů mohou lyžaři obdivovat i lidskou rukou stvořené architektonické skvosty.

Trentino: Lyžujte srdcem v italském rytmu!

Každá zimní dovolená je příjemná a osvěžující, jen některé jsou ale nezapomenutelné. A právě v tom je kouzlo Trentina, kde se vysokohorský duch mísí se středomořskou uvolněností. Masivy rozeklaných Dolomit či ledovci přikryté hřebeny Adamella jsou nepopsatelně působivou kulisou, perfektně upravené sjezdovky pak zárukou lyžařské spokojenosti, ovšem ...

3 Zinnen Dolomity – safari se zážitky

Lyžařskou oblast tvoří pět horských vesniček a městeček se svými lyžařskými areály, z nichž většina je propojena do výletního safari Giro delle Cime. Celodenní lyžařský okruh po sjezdovkách Sextenských Dolomit není jen výletem na lyžích, je to vyhlídková odysea s mnoha milými překvapeními. A trasa okruhu je prakticky každoročně vylepšena nějakou no...

Ratschings - široké sjezdovky pro carvingové nadšence

Jižní Tyrolsko je oblíbenou destinací lyžařů všech věkových kategorií včetně rodin s dětmi. Velmi moderní lyžařské středisko Ratschings nabízí 28 km širokých sjezdovek, na které lyžaře dopraví 8 ultramoderních lanovek.

Ahrntal - rodinné lyžování s výhledy na třítisícovky

Ahrntal je údolí v Jižním Tyrolsku, který nadchne milovníky lyžování s výhledy na vysokohorskou krajinu.

Kalendář školních prázdnin pro lyžaře 2021/22: nejrušněji bude na přelomu února a března

Souběh školních prázdnin dětí v Evropě je tradiční nápovědou, kdy bývá v lyžařských střediscích rušněji (a dráže) a kdy naopak prázdněji (a levněji). Během pandemie je však vliv prázdnin pochopitelně mnohem omezenější.

Top 5 nejlepších lyžařských středisek v Itálii

Chcete si zimní dovolenou užít s plnou parádou a jistotou bohaté sněhové nadílky?

Alpe Cimbra v Trentinu - vše je bezpečně připraveno pro lyžaře!

100 km sjezdovek oblasti okolo zimních středisek Folgaria a Lavarone se rozprostírá na opravdu velkém území, které je obsloužené výhradně otevřenými lanovkami. Lyžařských areál má hned 10 nástupních míst. Díky tomu se lyžaři nemusejí shlukovat, a mají tak zajištěny bezpečné podmínky pro zimní dovolenou v sezóně 2020/21.

Pojištění lyžařské dovolené v době pandemie covidu: jak se zajistit proti storno poplatkům?

Zimní sezóna 2020/21 bude v mnoha ohledech nevyzpytatelná. Obavy z nepředvídatelných situací a následně propadlých peněz odradí mnoho lyžařů od plánování dovolené dlouho dopředu. Lze se proti případným storno poplatkům zajistit a za jakých podmínek?

Nápověda pro lyžaře: kde a kdy bude na sjezdovkách volno 2020/21

Které národy jezdí lyžovat do kterých zemí, a tedy které školní prázdniny je dobré sledovat? Jaká se dá očekávat návštěvnost v jednotlivých zemích v průběhu sezóny 2020/21?

Komerční tipy