Albeřice - aktuální report z 08.01.2017 - SNOW.CZ

Albeřice | aktuální report z 08.01.2017

Česko Česko

průměrné hodnocení Albeřice:
autor: Yose
hodnocení:
návštěva od: 08.01.2017 do: 08.01.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Krkonošský lyžařský areál Horní Albeřice leží ve stejnojmenné vesničce poblíž polských hranic, jen 4 km od obce Horní Maršov. Jedná se o poměrně zastrčenou vesničku, ve které najdete lyžařský vlek o délce 550 m a dvě sjezdovky. My se tam vydali tuto neděli a díky přírodnímu upravenému sněhu a minimu lidí na svahu jsme si tam lyžování opravdu užili! A ten výhled přímo ze sjezdovek na okolní zasněžené kopce měl také něco do sebe.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Na netu areál prezentuje tři sjezdovky, upravené rolbou byly pouze dvě. Sjezdovka ležící podél lyžařského vleku je na samém začátku prudší, což některým začínajícím lyžařům může dělat problémy. Často v tomto místě bývají i ledové plotny. Na druhou stranu díky tomu tam mají zkušenější lyžaři alespoň volněji. :-) Po překonání prudšího úseku následuje příjemná sjezdovka. Druhá sjezdovka má pozvolnější sklon.

Sněhové podmínky:

Na sjezdovkách se nacházela 30- až 50cm vrstva přírodního sněhu, který byl dobře upravený, ideální podmínky pro lyžování. Přírodní sníh, to je prostě radost.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

V areálu je lyžařský vlek - poma o délce 550 m, na kterém jsou i umístěné reflektory pro večerní lyžování. Víc toho přímo u sjezdovek asi nečekejte. Ale ono by se to tam ani snad nehodilo. Pokud budete potřebovat WC, asi budete muset využít WC v nedalekém hotelu Stará Celnice.

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Včera úplně ideální podmínky, dopoledne si s námi zalyžovalo 10 lyžařů a odpoledne 2 lyžaři. Paráda, sjezdovka jen pro nás. Co si přát víc?

Občerstvení a aprés-ski:

To na sjezdovce moc nenajdete, v boudě, kde se kupují jízdenky, můžete koupit kávu čaj a nějakou tu mlsku. Kus pod sjezdovkou se nachází hotel Stará Celnice, kde se něco k snědku snad dá zakoupit a posedět se tam dá i na terase, ale my jsme to nezkoušeli.

Doprava do střediska a parkování:

Dopravu do střediska jsme použili vlastní. Přímo pod sjezdovkou zaparkuje několik vozidel, další mohou použít parkoviště poblíž hotelu Stará Celnice. Spousta lidiček na svah přijde pěšky přímo z okolních chalup nebo nedalekého hotelu Vápenka.

+ plusy

  • Hezky upravená sjezdovka
  • Přírodní sníh
  • Minimum lidí na svahu
  • Žádné fronty u vleku
  • Okolí sjezdovky bez moderních komerčních staveb

- mínusy

  • Upravené pouze dvě sjezdovky
  • Malá možnost občerstvení přímo u sjezdovky
  • Délka sjezdovky

Diskuze: Albeřice

K reportu střediska nebyly dosud napsány žádné komentáře.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.


Níže naleznete další reporty ze střediska

31.01.2016  | Albeřice

autor: mikels
hodnocení:

Albeřický hřeben
Vzhledem k tomu, že začaly jarní prázdniny, a tento areál je ideální pro výuku dětí na lyžích za rozumnou cenu, rozhodl jsem se s dětmi navštívit lyžařský areál Albeřický hřeben. Před odjezdem jsem našel i webové stránky, které informovaly, že zde je přírodní sníh. Bohužel čím...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Residence Pre Da Nai
Orientační cena za noc 1 933 Kč/os.
Chalets de Florence
Orientační cena za noc vč. skipasu 916 Kč/os.
Apartmány Villa Lageder
Orientační cena za noc 1 001 Kč/os.