Ovčárna Praděd - aktuální report z 06. - 08.03.2017 - SNOW.CZ

Ovčárna Praděd | aktuální report z 06. - 08.03.2017

Ovčárna Praděd - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Česko Česko - Jeseníky

průměrné hodnocení Ovčárna Praděd:
autor: svena
hodnocení:
návštěva od: 06.03.2017 do: 08.03.2017
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Při výběru střediska, kde jsem si chtěl slušně zajezdit, rozhodlo momentální počasí a pohled na webkamery, když všude byl déšť a počasí nad nulou, jen na Pradědu sníh a mráz, jelikož se areál nachází ve výšce 1 300 m n. m.
Areál má sice jen pár relativně kratších sjezdovek, zato nabídl zimní počasí a nádhernou kulisu hor s výhledem na Praděd. Pravdou je, že více návštěvníků bylo běžkařů, jelikož středisko je trochu retro... O to větší byl klid a prostor na sjezdovkách. K mojí spokojeností přispělo i ubytování na Ovčárně, blízkost sjezdovek a relaxace v hotelovém wellness.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

V areálu se nachází jen pár sjezdovek v délce 250 až 800 m, navzájem ovšem nejsou propojeny, tudíž jsou nutné přesuny po svých. V provozu jsou sjezdovky u vleku C, A, MV a VV.
Sjezdovky u vleku B bohužel zřejmě minimálně letos mimo provoz.
Sjezdovky u vleku C jsou dvě - červená a modrá. Červená nabídne 600 m dlouhou, přímou trať vedle vleku, již z vrcholu poměrně svižný rozjezd, po 200 m se ještě více propadne a po dalších 200 m dojíždí již mírněji k vleku. Modrá sjezdovka měří 800 m a červenou prakticky obloukem objíždí, začíná mírněji, jen v polovině se lehce propadne a pak již pozvolna dojíždí k vleku. Převýšení obou sjezdovek je kolem 130 m. Obě sjezdovky jsou středně široké, vhodné na střední oblouk.
Sjezdovka A je černá, poměrně prudká a také přímá trať, navíc asi ve své druhé třetině protíná cestu, na které se pohybují běžkaři a turisté, což mě moc nevyhovovalo, proto jsem se svezl jen párkrát. Převýšení sjezdovky je kolem 150 m na délce 800 m. Sjezdovky C a A jsou od sebe vzdáleny asi 300 m.
Sjezdovka Malý Václavák je vhodná pro nejmenší, nachází se u točny na Ovčárně, dlouhá kolem 250 m.
Velký Václavák byl pro mě dost z ruky, tak jsem nejezdil, nachází se v blízkosti hotelu Kurzovní a chaty Barborka.
Úprava sjezdovek k úplné spokojenosti.

Sněhové podmínky:

Sněhové podmínky vynikající. Jezdí se jen na přírodním sněhu, na tratích ho leží v průměru dle místních znalců kolem 80 cm. Nikde žádné plotny ani muldy. Po ránu pěkně umrzlé a každý den nových pár cm prašanu na upravené sjezdovce. Kolem 11. hod začaly sjezdovky lehce povolovat. Krásné svezení na pěkně vodivém sněhu, ve středu dokonce na sluníčku.

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Nachází se zde pouze pomy a kotva. Na Céčko vás vyveze postarší poma, řízená semaforem, ale celkem rychlá, ze začátku trochu táhne. Na Áčku funguje bezproblémová kotva. Žádné sedačky tady nehledejte. :-)
Občerstvit se můžete buď v hotelu Figura, nebo VZ Ovčárna a dále u horské služby. Lyžaři na Velkém Václaváku zase v chatě Barborka. To stejné s WC. Nefunguje zde bezdotykový odbavovací systém, jen starý na čárový kód.
Po vypnutí vleků zábava jen v rámci hotelů. Žádný apres se nekoná...

Zalidněnost:

malá střední vysoká

Zalidněnost nízká, sjezdovky poloprázdné až prázdné, vzhledem ale k nízké hodinové přepravě se nárazově tvořily na Céčku fronty až na 5 min, aniž by to bylo na sjezdovkách znát. Áčko bez čekacích dob.

Občerstvení a aprés-ski:

Žádné občerstvení na sjezdovkách nenajdete, jen u dolních stanic vleků v hotelech a horské službě.

Doprava do střediska a parkování:

Na Praděd se dostanete od parkoviště Hvězda v Karlové Studánce, a to buď autem za nemalý peníz, nebo skibusem. Výjezd je v každou celou hodinu, návrat vždy v půl. Do výšky cca 1 200 m n. m. silnice suché, potom uježděný a posypaný sníh.

+ plusy

  • horská kulisa
  • přírodní sníh
  • prázdné sjezdovky

- mínusy

  • nepropojené sjezdovky
  • starší vleky
  • nevyzpytatelné počasí
zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

14. - 17.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

V provozu už byla pouze 1 sjezdovka, ale po ránu umrzlá a perfektně připravená. Krásná příroda, výhled na Petrovy kameny a na Praděd a samozřejmě přírodní sníh je obrovská výhoda tohoto střediska. Sjezdovky bývají velmi dobře připravené. Bohužel se zde vůbec neinvestuje do nějaké údržby - vše rezaté...

zobrazit celý report

31.03. - 02.04.2017  | Ovčárna Praděd

autor: pmaja
hodnocení:

Na Ovčárnu jezdíme již několik let a vždycky touto dobou. Letos bohužel je tady nejméně sněhu, co jsme tady kdy zažili. Zima letos přešla přímo do léta a sníh ubývá doslova před očima. Přesto to pro nás bylo velmi pěkné lyžování na přírodním sněhu v krásné přírodě.

zobrazit celý report

13. - 18.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Ovčárna, resp. okolí Pradědu je velice známé tím, že zde lze lyžovat až do dubna. Ač všude bude jaro v plném proudu, zde ještě budou dobré podmínky k lyžování. Nevýhodou jsou omezení, která plynou z nařízení ochranářů. Velmi zastaralé a de facto retro vleky, ne vždy otevřené všechny sjezdovky atd. N...

zobrazit celý report

16.03.2017  | Ovčárna Praděd

autor: hans
hodnocení:

Po delší odmlce jsme vyrazili na "Moravský ledovec". Od té doby se tam vůbec nic nezměnilo. Bohužel. Je to velká škoda. Měli by se podívat, jak se to dělá v Rakousku.

zobrazit celý report

05.02.2017  | Ovčárna Praděd

autor: zdenek.b
hodnocení:

Naše dnešní návštěva padla na Ovčárnu - Praděd, který je nejvýše položeným lyžařským střediskem v ČR. Patří mezi ty problematičtější hlavně z hlediska dostupnosti a zastaralé infrastruktury. Výjezd jsme zvládli výborně, co se týče lyžařského zázemí a infrastruktury, tak se tady opravdu několik deset...

zobrazit celý report

08. - 09.10.2016  | Ovčárna Praděd

autor: chodera
hodnocení:
V Jeseníkách už se lyžuje. Sice to ještě asi roztaje, ale povedlo se upravit několikasetmetrovou trať podél silnice z Ovčárny na Praděd. Na běžkách je to sjízdné na Švýcárnu a ještě asi tak půl cesty na Červenohorské sedlo. Dalo by se také od Vřesové studánky na Šerák.

17.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: rradek
hodnocení:

Jako poslední lyžování této sezony jsem vybral opět Praděd. Né že by to bylo tak výborné středisko, spíš je to jedno z nejhorších u nás, ale pokud je všude jinde zavřeno, tak prostě jiná možnost není. Přestože tu neexistuje technické zasněžování, tak tu udrží vleky v provozu často až do konce dubna....

zobrazit celý report

21.03. - 01.04.2016  | Ovčárna Praděd

autor: gabriemaski
hodnocení:

Velikonoční lyžování na Pradědu je téměř vždy dobrá volba. Když člověk dopředu počítá s velmi zastaralým, téměř retro vybavením střediska... Tuto sezónu je to jediné naše středisko s přírodním sněhem. A to je krása a super zážitek! :) Krásné prostředí s výhledem na chráněné území, vysílač Praděd. Mn...

zobrazit celý report

28.02.2016  | Ovčárna Praděd

autor: V0174
hodnocení:

Už před nějakou dobou jsem četl recenze na toto středisko, nejvyšší v ČR, s historickými vleky i přístupem. Takže dnes, i když byl sníh i jinde, jsme se tam konečně na půl dne vypravili, abychom ověřili, co je na tom pravdy. Výsledek vidíte sami. Přístup a vybavení hrozné, ale sjezdovky upravené a l...

zobrazit celý report

25.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Jelikož byla Ovčárna jediné otevřené středisko široko daleko, tak nebylo potřeba řešit, zda tam jet či ne. Sice se tam asi těžko něco někdy změní k lepšímu, ale i tak hodnotím návštěvu pozitivně. Na konci dubna je to tradičně moravská jednička, a tak dávám plný počet vloček. Krásná modrá obloha a op...

zobrazit celý report

11.04.2015  | Ovčárna Praděd

autor: K2 cigi
hodnocení:

Dojem umocnilo pouze počasí, služby a vleky srazily hodnocení na pouhé dvě vločky.

zobrazit celý report

29.03.2014  | Ovčárna Praděd

autor: radek OL
hodnocení:

Na závěr sezony jsem navštívil největší lyžařský skanzen u nás. Vzhledem k tomu, že jsem tam byl po třech letech, jsem očekával alespoň nějakou změnu k lepšímu, opět marně. Plus ovšem udělím za to, že jsou stále v provozu, a to i přes to, že zde technické zasněžování ani neexistuje.

zobrazit celý report

09.03.2014  | Ovčárna Praděd

autor: Lenička_lyžař
hodnocení:

Na Praděd jsme se vydali za hromadou sněhu, protože přírodní nikde v okolí už není. Další důvod byl ten, že jste tam nikdy ještě nebyli. Počasí nám přálo, byl parádní slunečný den :-)

zobrazit celý report

24. - 31.01.2014  | Ovčárna Praděd

autor: petr.c
hodnocení:

Na Pradědu se zastavil čas. Vzhledem k letošním sněhovým podmínkám se dá na Pradědu slušně zalyžovat, musíte však počítat s omezeními, která přináší umístění areálu v CHKO a nadmořská výška. Osobně doporučuji lyžovat na Pradědu na jaře (konec března, duben), kdy je příjemné počasí a dostatek sněhu.

zobrazit celý report

17.04.2012  | Ovčárna Praděd

autor: leok

Nejvýše položené středisko České republiky s vynikajícími sněhovými podmínkami. Sezóna často začíná již koncem října a sníh se obvykle udrží až do začátku května. Středisko disponuje 6 vleky s celkovou přepravní kapacitou 1000 osob/hodinu a lyžovat lze na sjezdovkách o celkové délce 4,5km. Sjezdové ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Apartmány Pitztal
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 476 Kč/os.
Hotel Lebzelter
Orientační cena za noc vč. polopenze a skipasu 3 245 Kč/os.
Chalets Grand Panorama II
Orientační cena za noc vč. skipasu 1 343 Kč/os.