Kubova Huť - lyžování - SNOW.CZ

Kubova Huť

Česko - Šumava

Foto

V Kubově Huti se ve více než tisícimetrové nadmořské výšce nacházejí čtyři sjezdovky a velký snowpark. A komu je to málo, může se zdejším skipasem lyžovat i ve čtyřech nedalekých šumavských střediscích.

Kubova Huť - sjezdovky

45%55%
1.8 celkem sjezdovek (km)
1.2 zasněžování (km)

Kubova Huť - lanovky a vleky

vlek
2
1000 os./h Přepravní kapacita

Nadmořská výška

1000-1200 m n.m.200 m

Mapa sjezdovek

Kubova Huť - mapa sjezdovek
  leden únor březen duben květen červen červenec srpen září říjen listopad prosinec 

Kubova Huť - lyžování

Kubovka je typickým rodinným střediskem, které ale kromě rodičů s dětmi láká i freestylisty. Tři lehké modré sjezdovky doplňuje jedna červená o délce 600 m, která budí respekt zejména svým názvem – Střecha. Nejlehčí výukový svah se nachází u lyžařské školy, odkud mohou začátečníci postoupit na krátkou Školní trať a nakonec na 500 m dlouhou modré Pod Obrovcem. V blízkosti školního svahu se dá navíc bezpečně sáňkovat a bobovat.

Zdejší snowpark má na poměry střediska slušnou výbavu – tři skoky a 15 railů, kde si přijdou na své i zkušenější rideři. Začátečníci pak ocení freestylový minipark. V případě dobrých sněhových podmínek je v prostoru sjezdovky Střecha dráha na ski&snb cross.

Při vícedenním pobytu přijde vhod rozšířený superskipas. Čtyř- a vícedenní skipasy totiž zahrnují neomezené lyžování v nedalekých střediscích Kvilda, Nové Hutě (vlek Tatrapoma), Zadov (jen vleky) a nakonec ještě jeden den v oblíbeném německém Mitterdorfu. A naopak čtyř- a vícedenní skipasy z Mitterdorfu platí jeden den ve vybraném českém areálu.

Výjezd na svah zajišťují dva vleky, o sníh se kromě nadmořské výšky stará zasněžovací systém. Přímo v areálu je lyžařská škola, půjčovna sportovního vybavení a kvalitní ski servis. Novinkou minulé sezóny byla ohřívárna pod Školní sjezdovkou. Hlad se dá zahnat v občerstvení, které najdete přímo na svahu. Parkuje se na bezplatném parkovišti nedaleko vleku.

V okolí Kubovy Hutě se pravidelně udržuje 25 km běžeckých tratí na klasiku i bruslení. Jejich start je přímo u vleku. Tratě jsou značeny a v lese jsou umístěny i jejich orientační mapy.

Kubova Huť vznikla původně jako sklářská osada a dnes se může kromě příjemného lyžařského areálu chlubit i nejvýše položeným nádražím v Česku.

Kubova Huť - SNOW rating

SAFE-SKI RATIO

556

Terén

sjezdovky:
velikost areálu:

Komfort

kompaktnost:

Klima

sněhová jistota:

Doprava

příjezd:
Vysvětlivky k ratingu SNOW

Odkazy

Sníh Kubova Huť

Výška sněhu 70 cm
Otevřené lanovky a vleky 2 z 2
Otevřené sjezdovky 4 z 5

Počasí Kubova Huť

čtvrtek (23.02.) weather /
pátek (24.02.) weather -3°/
sobota (25.02.) weather -7°/

Lyžařské zájezdy

Hotel Steinbock
Orientační cena za noc vč. snídaně a skipasu 3 000 Kč/os.
Wegerhof

Wegerhof

Itálie Itálie - Toblach
polopenze vlastní doprava bez skipasu
Od 6 021 Kč
Orientační cena za noc vč. polopenze 2 090 Kč/os.
Appartement Regina
Orientační cena za noc 617 Kč/os.