holčičí boty - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

holčičí boty

09.01.2010 19:39:30 #1 

Verunura

Ahoj všem, vím že výběr bot je už stokrát omleté téma, nicméně dobrých rad není nikdy dost. Po osmi letech ve starých lyžákách (navíc špatně vybraných takže mám po dni lyžování obří vyboulené modřiny na holeni)bych chtěla utrpení učinit přítrž a koupit nové boty. Zkoušela jsem už dost bot Tecnica, Nordica, Atomic, ale stále nemůžu najít tu pravou (když jsou správně těsné, dřou většinou na achylovce). Nejlepší byly zatím asi Nordicy Speedmachiny http://www.bilsport.cz/…w-p-355.html ale ta cena je pro mě nepřekonatelná a navíc se bojím flexe 115 (jsem obstojná lyžařka, žádnej profík, ale myslím, že patřím k rychlejším a lepším na svahu, preferuji kratší oblouk zatím stále s pomylými pokroky přecházím na carving :-) Jinak měřím 178 váha 65, jezdím na skicrossech radius 14,1. Ráda bych tipy na dobré boty nebo alespoň obchody v Praze (chtěla bych investovat tak okolo 5000 dá se to vůbec takhle stlačit?) Nerada bych prostě draze investovala a dalších osm let trpěla. Díky moc za každou radu.

09.01.2010 19:54:54 #2 

˘Ö˘Krab muž

Chtěl jsem říct „flexi neřeš“, ale pokud na carving teprve zvolna přecházíš, mohlo by se stát, že bys trpěla. Nezmínila jsi další značky jako Head, Salomon, Lange, Alpina, Dolomiti, Dalbello … a netřeba se omezovat jen na dámské modely, možná by mohly být některé nižší pánské i vhodnější, cenově určitě. Ale asi půjde i o vzhled, že?
Jak konkrétně Tě tlačí ta achilovka? Je to i v nezapnutých botech nebo až třeba při nákleku? Jak velké ty boty mají být? Nestálo by za to si nechat upravit třeba juniorské boty?

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

09.01.2010 23:40:29 #3 

Verunura

>> #2, Krab, 09. 01. 2010 19:54:54

Další značky bych určitě ráda vyzkoušela, ale zatím jsem prošla pár obchodů kde mi toho ve finále až tak moc nenabídli, proto bych uvítala tipy kam zajít, kde jsou lidi co tomu rozumí a nenutí mi nesmysly. O vzhled vážně až tak nejde z té boty jsou vidět vlastně jen dvě přezky a zbytek je pod gatěma nebo sněhem :-)když bude ideální poměr cena výkon design bude na posledním místě. Spíš se všude tvrdí, že dámské boty mají jinou konstrukci kvůli odlišné anatomii atd., proto mě ani nanapadlo zkoušet pánské (mám velikost 25.5 či 26) S tou achylovkou je to tak, že to většinou cítím už při nazutí a v nákleku se to zesílí. Je to tam prostě jakoby sevřený. Někdy mám problém jen s pravou nohou (asi ji mám po několikanásobném zranění kotníku prostě deformovanou), jinak si to neumím vysvětlit.

19.01.2010 17:26:11 #4 

Verunura

Tak pokračuji s výběrem, navštívila jsem 4 krámy, vyzkoušela asi tak 20 různých bot Nordica, Tecnica, Lange, Atomic, Rossignol, Fischer, Salomon a pořád si nejsem jistá, že je něco z toho to ono. Flexi teda dle rady až tak neřeším, zkouším boty tak od 80 výš.Pročítám diskusi a straší mě, že by ty boty měly být úplně těsné, až se v nich noha nepohne a děsí mě příběhy statečných mužů, kteří boty doma vytahují u telky, nohy jim modrají a chytají křeče. Změřila jsem si nohu – zarazil mě velký rozdíl mezi levou a pravou (251 a 255 mm) a zkoušela jsem podle rad z diskuse menší boty, i 24,5, na délku byly asi dobré, v botičce mě až tlačil palec, ale pořád jsem nenašla boty, které by mi byly opravdu těšné i do šířky. V některých mi navíc při nákleku nebo když se snažím nohou pohnout vyjede kousek nahoru pata. Předpokládám, že to není dobře. Otázka je, měly by mi být boty úplně těsné nejen na délku ale i do šířky? Když natrefím na užší botu, zpravidla mě velmi nepříjemně tlačí na nártu nebo na té achylovce, jak už jsem psala, je šance že se vytáhne botička/jazyk i v těchto místech? Zkoušela jsem i ty pánské modely a vypadá to, že to není cesta – bývají zpravidla ještě širší než dámské.Nemáte někdo nějaký tip na boty vhodné pro úzkou nohu a vysoký nárt?

20.01.2010 01:06:52 #5 

ivan

>> #4, Verunura, 19. 01. 2010 17:26:11

Dobrým tipem bývaly nejměkčí Dobermanny XS/100, svého času asi nejužší bota flexe přijatelné pro hromadnější použití. Ve světle toho dávají logiku i ty zmíněné Speedmachine.

Co takhle zkusit pár nejvýkonnějších bot juniorských?

Na achilovce by se to časem trochu podat mělo. Problémem ale může být omezená dorsiflexe (může být i z nošení vysokých podpatků), kdy chybějící rozsah pohybu znamená tah na šlachu a zvedání paty, zejména když by bota měla velký náklek. Tohle ale nevíme.

Metodu tvrdých mužů v těsných botách aplikovat nemusíš, ale správně cítíš, že noha by neměla kvedlat ani stranově. Počítej přitom s tím, že typická ženská botička se běžně dělá polstrovanější, takže se časem i o to víc rozšlápne. Holkám se běžně do příliš širokého skeletu nacpe tlustá („pohodlná“, „teplá“ apod.) botička – v krámě a ze začátku budou spokojené a později už holt jejich smůla…

20.01.2010 11:21:05 #6 

Verunura

OK, ten typ Dobermannů jsem na webu nějak nenašla, ale obecně si z tvojí rady beru, že bota má být nejěsnější, co snesu, ale úplně odkrvenou nohu z ní mít nemusím. Každopádně nebrat botu, když už v krámě cítím, že mám do strany místo? Ještě jsem narazila na Olympie sm 12 model 08/09 (oranžové), vytáhli jsme z nich botičku a byla v porovnání s jinými dámskými „kozačkami“ vidítelně tenčí. Navíc oproti Speedmachinám je to o trochu měkčí bota, takže mému polocarv stylu by mohla vyhovovat líp? Ale ta cena, ach jo nějak se nemůžu smířit s takovou pálkou za kus plastu :-)

20.01.2010 12:08:42 #7 

20.01.2010 12:12:40 #8 

˘Ö˘Krab muž

>> #7, TomáS, 20. 01. 2010 12:08:42 … vypadají skoro stejně, jako ty FreeSpirit, které mají naši kluci. Ale ta cena… To chtělo předloňský a loňský výprodej Lange v Hypernově, boty za 2–4,5 tisíce. Včera jsem mírně upravoval Lange 100 comp TEAM, to by asi byla ona vhodná bota (koupil jsem za cca 1.400Kč). Dá se na ní pracovat s flexí a je co frézovat, tenké tvrdé botičky. Jen s tou achilovkou nevím, nevím.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

21.01.2010 12:33:07 #9 

Verunura

Teda, v životě by mě nenapadlo, že se dají opravdu kvalitní boty pořídit i v Hypernově :-) Každopádně moc netuším, jak by se dala juniorská bota na mě upravit, ani nevím, kde by mi takovou úpravu provedli (jsou vůbec junirské boty ve velikosti 25,5?). Různé Lange jsem také zkoušela, ale to jsou zrovna boty, u kterých mě u každého modelu tlačil nárt. V krámě mě taky přesvědčovali, že prý si mám koupit boty přesně té velikosti, kterou mi naměřili (25,5), jinak prý budu trpět a pokud nejsem závodník a nejezdím vyloženě agresivně, tak se mi zas tak neroztáhnou a rozhodně v nich celý den nevydržím. Nutno dodat, že prodat za každou cenu nechtěli (měli jak menší tak větší velikost bot, které jsem zkoušela). Vy jste určitě diametrálně jiná kategorie lyžařů, než já, takže pro vás dočasné utrpení není problém. Já sice jezdím ve srovnání s většinou lidí na sjezdovce slušně, ale nikoli profesionálně :-) a pohodlí tudíž není úplně věc zanedbatelná. Ach jo, každý říká něco jiného, čert aby se v tom vyznal :-) Už jsem byla skoro rozhodnutá, že rozbiju prasátkou a koupím ty Olympie sm 12 v 25,5 velikosti (cena 7900), ale teď zas nevím… a co říkate třeba na tohle? http://www.kuplyze.cz/…lympia-sm-8/#…

21.01.2010 13:00:15 #10 

Pavlos muž

>> #9, Verunura, 21. 01. 2010 12:33:07

Je to tak :) Před 2 lety jsme s manželkou nakupovali v Hypernově a náhodou jsem narazil na výprodej bot. Manželce nejlíp seděli Dolomite s FI 80 za 1590,– Kč. Tak jsme je koupili. Tenkrát tam měli Atomic RT CS Junior za 1990,– Kč. Já vůl je tenkrát nekoupil. Teď budu muset sehnat pro dceru jiné a obávám se, že do stejné ceny se nevejdu :/

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

21.01.2010 13:06:43 #11 

Verunura

>> #10, Pavlos, 21. 01. 2010 13:00:15 myslíš, že letos už výprodeje nebudou?

21.01.2010 15:06:50 #12 

tomv muž

>> #10, Pavlos, 21. 01. 2010 13:00:15

pár let nazpět jsem koupil v hypernově lyže kneisl superfly(jedna z prvních freelyží, twintip, titanal) s vázáním tyrolia sl 100 za 500,– . na dokladu jsem měl vázání tyrolia + lyže :-)

21.01.2010 17:16:35 #13 

Pavlos muž

>> #11, Verunura, 21. 01. 2010 13:06:43

Obávám se že ne. Ta popisovaná výprodej byla před Vánoci.

Výše uvedený názor je jen soukromým subjektivním dojmem autora. Nemusí, ale někdy i může to být pravda.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

dnes 19:29:11 od Boryš

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:06 od TomáS

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky