Fischer Vacuum - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Fischer Vacuum (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 343 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

16.03.2012 21:38:49 #61 

Tom007 muž

>> #58, PetrAT, 16. 03. 2012 08:02:21

Já o nich přemýšlím čím dál víc. Konkrétně o SOMA VACUUM 130. Jen netuším, nakolik dát na první pocit při zkoušení, než proběhne úprava. Mám jinak s botama celkem zásadní problém, protože mám uzkou patu a k tomu hodně vystouplé kotníky. Zatím jsem nenašel botu, která by mě v patě podržela a za půl sezony pak naražím kotníkem na skelet. Uvažuji o nějakém vytěsnění a nebo právě zkusit ty Fischerky.

>> #59, HonzA_, 16. 03. 2012 20:18:34

stále žiju v tom, že mimo vystavených kusů mají zbytek v krabicích a tím pádem pozapínaných tak, jak jsou z fabriky. Dotaz byl sice na PetraAT, ale jen mě to tak napadlo.

16.03.2012 22:08:29 #62 

PetrAT muž

>> #61, Tom007, 16. 03. 2012 21:38:49
Tome a nepřemýšlel jsi nad tou vypěněnou botičkou od Sidasu ?
Já to řeším jen na jedné noze , mám zase kotník plochý, tak nezbylo, než to vytěsnit nalepením výstřižků

16.03.2012 22:26:40 #63 

Tom007 muž

>> #62, PetrAT, 16. 03. 2012 22:08:29

Přemýšlel. Hodně. Cenou vypěňovacích botiček se ale pomalu blížím k těm vacuum. Navíc si nejsem zrovna 2× jistý, že do mých současných skeletů to má cenu a jestli jsem to dobře pochopil, botičku asi těžko použiju i jinde. Třeba se pletu… Každopádně díky za nápad.

20.06.2012 09:46:06 #64 

Ičes

Cielene sa prepracovávam k lepšiemu štartovému číslu

09.07.2012 13:43:42 #66 

Jirka83 muž

Díval jsem se na Fischeří stránky a jako jediného dealera Vacuum mají uvedené sfcb v Českých Budějovicích. Chápu to tak, že je to jediná autorizovaná provozovna s vacuo vybavením u nás?

Teď se mi k obvyklým zimním otlakům kotníku přidalo opakované podvrtnutí kotníku druhého :/ Vložkou Sidas jsem pomohl chodidlu a chtěl bych si to omrknout, jestli to stojí za to a „tvar-bota“ uleví zbytku nohy v zimě…

186cm, ~100kg, Dynastar Course 67 178cm, Vacuum 130, začátečník

29.10.2012 19:08:54 #67 

ivan

Zajímavá insider-info (internet, bez záruky). Slovinský fotograf objíždějící WC takto na epicski komentuje příspěvek, v němž se konstatuje vysoký počet bot Fischer teď v Soeldenu:

„High number of Fischer boots is not really surprise. It has been for 2–3 years already, and no matter what some people here say about them, races like them… A LOT! In private conversations pretty much every consider them as best boots on tour, even though they are tied with contracts to other companies (that's why in public you will never hear that ;)).“

29.10.2012 19:12:30 #68 

Jirka83 muž

Tak kompletní vakuový servis by měla nově poskytovat i Madeja v Ostravě..

29.10.2012 19:20:07 #69 

ivan

>> #68, Jirka83, 29. 10. 2012 19:12:30

Byl jsem před týdnem ve S&F CB pomoci své švagrové s novými botami. Velmi profesionální fitting, v ceně je jedno přetvarování, kdyby bylo třeba.

Tuším, že mají u nás už sedm stanic, měly by být na jejich webu.

29.10.2012 19:47:22 #70 

Hermi88 žena

Jedna stanice je v Doksech nedaleko Ml. Boleslavi, zrovna minulý týden si tam přítel jel zkoušel lyžáky a úplně náhodou jsem to tam v koutě objevila stát, vůbec jsem netušila, že to tam mají… Nevím, jestli to už zkoušeli, ale mají tam zatím jen pár párů modelů Vacuum. Každopádně super vědět, že je taková věc vlastně za bukem :)

Pain is temporary, glory is eternal! ;)

29.10.2012 20:13:18 #71 

HonzA_ muž

>> #67, ivan, 29. 10. 2012 19:08:54

Zajímavé. Ivane, netušíš jak je to s používáním Fischer Vacuum ve svěťáku? Vloni tady kdosi zasvěceně psal o tom, že ve WC používají klasické Fischer boty a jen design je Vacuum. Ale neměl jsem možnost si to někde ověřit.

Já Igorovi ve Špindlu nesmrdím!

29.10.2012 21:56:38 #72 

ivan

>> #71, HonzA_, 29. 10. 2012 20:13:18

Nevím a netuším, bohužel.

29.10.2012 22:36:49 #73 

TNS muž

>> #71, HonzA_, 29. 10. 2012 20:13:18

Z mojich zdrojov som mal rovnaké info o WC plugs Fischer.Soma áno,Vacuum nie.

..nie som pravoverný lyžiar,som len tieň z minulého fóra.

10.11.2012 07:45:02 #74 

Jirka83 muž

Tak jsem našetřil a rozhodl jsem se, že Vacuum zkusím. I přes své neumětelství, vzhledem ke své váze a výšce uvažuju o flexi 130. Má někdo zkušenost, jaký je rozdíl mezi SOMA VACUUM RC4 PRO 130 a SOMA VACUUM RC4 130 (které jsou zřejmě totožné jako SOMA VACUUM 130))?

Ze stránek jsem pochopil, že mají výměnné kousky podrážek (irelevantní). V šířce se liší o 3 mm, ale pokud jsem pochopil správně, vacuum plast je schopen regulovat až 5mm, takže si říkám, že se to celkem maže (?). Moje 293 noha má na plochém podkladu šířku kolem 11,5 cm, takže s čísly kalkulovat nemůžu (nerozumím tomu, proč výrobci neudají tabulku pro všechny velikosti).

V textech Ivan píše, že by žlutá měla být tvrdší (?) – to mě zaráží.

10.11.2012 09:47:39 #75 

TNS muž

>> #74, Jirka83, 10. 11. 2012 07:45:02

Akú skúsenosť čakáš? Myslíš,že je tu medzi nami niekto,kto si dal natvarovať oba druhy?Rozdiely si dohľadáš na webe určite aj sám,ale skúsim,čo tam neni jasne napísané:

Plugy(RC4 PRO) majú šnurovaciu závodnú botičku FFS Worldcup FIT.Inú zeppu?Inú hrúbku plastu.

„s čísly kalkulovat nemůžu (nerozumím tomu, proč výrobci neudají tabulku pro všechny velikosti).“

U plugov je udávaná šírka napr.95mm pri veľkosti 26,5.Smerom nahor a nadol o celé čísla bude tento rozmer stúpať a klesať o cca 5mm.Orientačne by Ti to malo pomôcť.

„V textech Ivan píše, že by žlutá měla být tvrdší (?) – to mě zaráží.“

Bude to tak ako píše Ivan.Žltá má hrubšie plasty.FI 130 a FI 130 nemusí byť to isté:)

10.11.2012 10:21:21 #76 

ivan

>> #74, Jirka83, 10. 11. 2012 07:45:02

TNS už v podstatě odpověděl i za mě. Musím jenom dokola opakovat, že „130“ je jenom číslo, žádná exaktní, změřitelná a srovnatelná hodnota. Plugy obecně mívají tlustší plast jednak kvůli tuhosti skeletu, jednak kvůli potřebě frézovat vnitřní tvar. Jak je to ausgerechnet u modelů z vacuplastu deklarovaných jako plug (Vacuum Pro 130 a 150) nevím, svou botu jsem zatím nerozřezal. Ale logice věcí i praxi branže odpovídá opět stav, kdy užší 95mm plug Pro bude tlustší a tím tužší než model 98mm „ne-Pro“.

Ani já nemám zkušenosti s tou druhou. Mně kdysi Leitner řekl „eindeutig 130 Pro“ a nic jiného jsem neuvažoval ani nezkoušel.

Obecně vždy boty Fischer platily za relativně hodně tuhé/“tvrdé“, vícekrát se to zmiňovalo. Nevím, co myslíš svým „neumětelstvím“, ale Vacuum Pro 130 už je hezky tuhá bota pro slušného „umětela“ včetně mladých/lehkých závodníků/závodnic. Počítá s obouváním/zou­váním s nasazenou botičkou, takže třeba při zouvání „klasicky“ tě chlopně fest pokoušou na nártu.

Fakt je, že tu 130 jde zčásti změkčit běžnými způsoby.

Možnosti radit takhle na dálku jsou vždycky silně omezené a konkrétní rozhodnutí vždycky zůstane na lyžaři (+ dobrém botaři, je-li k dispozici).

10.11.2012 11:08:47 #77 

Jirka83 muž

Díky za přesné odpovědi. To zásadní Plug/nePlug mě ušlo. Vím, že FI není objektivně měřitelné, ale u jedné firmy (a řady bot) bych čekal nějakou konzistenci. Jestli odhad od TNS bude zhruba sedět, mohl bych mít v šířce rezervu i pro ty PRO. Vyzkouším obě a pokud by mi náhodou pasovaly obě tak bych vzal žluté. Z extrému do extrému, na druhou stranu, utahování přezek na krev a poslední zoubek, aby to pak bylo stejně málo taky není med. Takže „hurá“ zkoušet.

11.11.2012 16:45:06 #78 

romík muž

Zdravím, nezkoušel jste někdo oslovit vacuum servis, zda-li by v tý jejich troubě natvarovali i boty jiné značky? Nebo dělají jen Fischerky? A za kolik.

dík

11.11.2012 18:19:05 #79 

TNS muž

>> #78, romík, 11. 11. 2012 16:45:06

Ahoj,to by bolo aj zbytočné.Na tvarovanie Fischeráckeho vacuplastu stačí tuším 80°C.Bota s klasického polyetheru takej teplote odolá bez zmeny tvaru.

15.11.2012 00:44:44 #80 

worwan

TO ALL: cetl jsem temer vse na forech a webu…cetl jsem i clanek od Ivana v cisle..65

V patek si jdu koupit (nejspis:) Fischery Soma RC4 Vacuum 130…uvazoval jsem jeste o Lange RX 130, ale tlacili me dost na nartu. Mam nohy sice bez ruznych vyrustku ci nesymetricnos­ti..ale vzhledem k tomu, ze fischery stoji vcetne upeceni na miru stejne jako treba ty lange ci podobne boty, tak sem se presvedcil, ze to je dobry kauf :)

Ivane? Ci nekdo dalsi – chapu to tak, ze v nich par z vas jezdilo celou sezonu – mate nejake postrehy i po cele sezone?

Pri „skeletovem testu“ mam mezi patou a skeletem asi 1.3 cm mista – prijde mi to docela dost, ale mensi uz me lisuje prsty – rikam si, ze po „upeceni“ by to mohlo byt lepsi, ale presto mam trochu obavu :) – ne kazdy den kupuju lyzaky za 13k.

Diky za kazdy dalsi postreh:)…idealne kdyz mi to potvrdi me rozhodnuti do techto bot jit.

Radim

15.11.2012 03:26:05 #81 

ivan

>> #80, worwan, 15. 11. 2012 00:44:44

Po sezoně plná spokojenost. Pravidelně kontrolovat a dotahovat „velké“ šrouby (přezky drží) a i malé u velkropásku. Velký pozor u zdrojů tepla a jistě i při používání vkládacích vyhřívačů.

1,3 cm by mělo ještě být OK. Zkonzultuj to kdyžtak předem a dohodni se na tlaku, jestli třeba zvýšený „nescukne“ trochu botu i na délku tak, abys měl co nejtěsněji.

Já je za sebe doporučit můžu. Jiné upozornění než ta už publikovaná/zmíněná poctivě nemám. Hodnotím ale Vacuum Pro, tedy úzký plug. Jak moc jiná je širší „ne-Pro“, nevím. Lze předpokládat, že v zásadě ne mnoho – víc prostoru uvnitř, skelet měkčí, botička polstrovanější, pohodlnější a teplejší, bez šněrování. Výměnné díly podešve na špičce a patě.

18.11.2012 22:40:54 #82 

worwan

>> #81, ivan, 15. 11. 2012 03:26:05

diky Ivane. V patek jsem tam byl a jeste jsem nakup odlozil a pozadal jsem je, at dovezou Fischery Ranger 12 – freeridova verze boty s 120 flexi a „chodicim“ modem. Obcas na pasech slapnu (sice vyjimecne), ale rekl jsem si ze za zkousku nic nedam.

Je to novy model, takze asi lidi moc zkusenosti nemaji…co rikate obecne na tyto freeridove verze? flexi maji stale peknou (120–130 asi zas tak nepoznam) – to prepinani na chuzi je pry udelano velmi bytelne, takze by to nemelo snizovat zivotnost a pouzitelnost boty.

Diky Radim

19.11.2012 04:36:58 #83 

Jirka83 muž

Tak už jsem taky „v klubu“ a brzo (doufám) dodám další postřehy. Co mě nepřekvapilo bylo, že mám levou nohu širší snad o 5–7mm a ostřejší kotníky (odpovídá bolestem z minulých zim). Z tvarovacího procesu mám dobrý pocit, jediný brouk co mi hlodá je ten, že jsem se se svýma 291/292 nohama nechal překecat na větší skelet (29.5) s tím, že ve 28.5 nemám místo skoro ani na nejmenší půlcentimetrové „dřívko“.

Trochu jsem je tam pobavil, ukecali mě nakonec tím, že do větších se mi tak tak vleze odhadem 1cm, že by mi slezly nehty a že jsem asi hokejista.

Už aby napadlo, ukáže se, zda to byl dobrý kup, doufám že lepší než dovolená ve stejné ceně :-)

19.11.2012 06:28:09 #84 

PetrAT muž

>> #83, Jirka83, 19. 11. 2012 04:36:58
Jirko, kde jsi nechával dělat? U Madeji ?

19.11.2012 13:34:37 #85 

Jirka83 muž

Tak tak.

EDIT: první dojmy po vytuhnutí skeletu jsou smíšené. Chlopně při vyndávání pěkně řežou do nohy, ale žádný terror, krev zatím neteče. Horší je, že se v nich cítím pohodlně..

06.12.2012 21:26:10 #86 

Honza_Janky

Ahojte, chci se taky podelit o zkusenosti. Amatersky zavodim v Masters kategorii, boty jsem mel drive Lange L10 ale po zniceni kotniku jsem od nich utekl k Salomonu ve flexi 110, ktere jsem asi 2 sezony ladil vytahovanim kotniku a nakonec bezbolestne usazeni nohou doresil vlozkami Sidas. Navic mam nohy vyrazne do O a v lyzakach jsem tak v podstate stal vzdy na vnejsich hranach i pri cantingu na max. Na zazrak od Fishera jsem cekal dlouho…(kdyz jsem mel ty Lange, myslel jsem, ze zkoncim s lyzovanim – v te dobe bylo tvarovani bot v u nas v plenkach).

Mam nove RC4 Worldcup 130., koupeno v Praze ve Scott sportu. Tlak pri tvarovanř 240. VELIKOST 26,5 pri velikosti nohy cca 41–42, uvnitr na delku mam dost malo mista, tak cca 0,5 cm, vazim 67kg. Postrehy: JE TO BOMBAAAAAAA. Mam za sebou 5 dni na Tuxu. Prvni del byl naprosto uzasny, pocit z lyzovani, jaky jsem v zivote nezazil. Boty jsou naprosto presne a lyze delaly presne to, co jsem chtel. Mirne postaveni do V Somatec napomaha tomu, ze se lyze v oblouku lepe vedou a vnejsi lyze neodjizdi stranou (pri chybnem zatizeni), na coz jsem trpel. Ted mam lyze v oblouku jako koleje. Vytvarovani je perfektni pro moje nohy do O – canting presne podle nohou ma za nasledek to, ze me na vleku a pri stani ve fronte neboli nohy – stoji se v nich totiz naprosto prirozene a uvolnene. U nekoho obcas vidite, ze pri jizde na vleku mu jdou kolena k sobe, to je podle mne spatne postaveni a nastaveni bot. Ve Fisherkach stojim naprosto rovne, kolena na sirku panve. Naklopeni nohou do O do oblouku je dost problematicke, ale s temahle botama byl sebemensi impulz k toceni vyslysen. Bal jsem se vysoke flexe, ale je to take v pohode. I se svoji pome3rne nizkou vahou je zvladam. Vytvarovani kotniku se povedlo v podstate na poprve (kotniky mi prelepili v servisu dvemi vrstvami filcu). Takze fakt super. Po nekolika hodinach lyzovani (normalne lyzuju jen 2 hodiny rano, ale na ledovci samozrejme cely den), me zacaly tlacit vnejsi malikove klouby – boty jsou prece jen dost uzke. Taky mam problem s mensimi narustky na patach a hodne uzka pata v tehle botach je citit. Dnes jsem proto absolvoval druhe prepeceni a uvidime,. Paty to asi nezpravi, tam budu muset asi trochu brousit, ale malikove klouby by to melo vyresit. PROZATIMNI ZAVER: super, bomba, nejlepsi bota co znam. CIt na lyzich je neskutecny, citim jak snih pod lyzema jede, citim ze spicka lyzi je moje prodlouzena noha. NESKUTECNE, FAKT. A na zaver jen to, ze kazde boty pred tim jsem musel vzdycky dole u vleku rozepnout a nahore zase zapnout, jinak v nich neslo vydrzet – ve Fischerkach jsem jezdil cely den se zapnutymi prezkami.......

Kdo vaha, at nevaha, protoze tohle je fakt zazrak. Nechapu, ze kolem toho neni vic medialniho poprasku, pro mne osobne je to inovace stoleti – mozna nejvetsi vubec od vynalezu lyzi, pevnych bot a vazani. Nekecam.

Mejte se. Honza.

07.12.2012 10:47:25 #87 

ivan

Proč mám pocit jako nad slohovkou žáka nějaké takové „Střední a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby“, jakou je například Michael v Praze?

Úvod: respektábl identifikace (údajně závodník Masters) pro to, aby si autor získal respekt

Problém: dosavadní problémy („myslel jsem, že zkončím“) – věrohodnost podpoří občasná „lidová“ chyba

Řešení: „JE TO BOMBAAAAAAA“!

Takhle píše lyžař-veterán? To je spíš výkřik jeho dcery nebo vnučky, ne? Nešikovný pokus zdánlivě se identifikovat se „současným“ vyjadřováním? Co na to žáčkův pedagog? Nebo jím byl nějaký ještě nevyrovnaný postadolescent fandící infantilní mluvě mladé generace? Nebo externistka píšící píáry do Bravíčka a podobných?

„Mám za sebou 5 dnů“: 5 dnů bylo zajímavých ještě před rokem, kdy vacuplast na trhu začínal.

Ouvej. Občas se holt něco nepovede. Závodník Masters nám sděluje, jak skvělé bylo celý den nerozepínat přezky.

Závěr: bombastický, superlativní, mnohomluvný, nadšení tryská z uší a dalších tělesných otvorů. Puberťačka zamilovaná do Justina Biebera se ve svém deníčku nerozplývá mnohomluvněji a něžněji. Nechybí ani ultimativní slovo „zázrak“ (neučí na té škole nějaký Američan, z velké Ameriky zvyklý na barnumsky velká slova?). S takovým prvoplánovým nadšením jako píárista do světa díru neuděláš. Ale jestli je študentík v prváku, může na sobě zapracovat.

Vyznění. Závodník kategorie Masters – tedy žádný vyjukaný dorostenec – je totálně odvařený. Vyvádí jako řidič Trabantu, jehož nechali šoférovat Ferrari nebo Veyron. Leží v prachu a líbá podešev svých zázračných bot. Ten verbální ejakulát je i přes web a PC skoro cítit.

Jenže. Proč se divit. Náš borec údajně hrdinně nacpal „velikost nohy“ (on si vážně myslí, že 41 a 42 jsou „velikosti nohy“?) 41–42 do bot velikosti 26,5. Popelka hadr. Což o to, 26,5 je podle tabulek přesně 41–42. Jenže my víme to, co študentík zjevně ne. A tak si s nohama 285/290 mm (velikost nejblíže 45) lebedím v plugu Fischer 27,5, tedy botě jen o číslo (centimetr) větší. Problematika zde rozpitvaná do mrtě.

Závěr: výzva konat revoluční činy. Pisatelova volba se ukázala být„zázrakem“ a „inovací století“. Kdo nevěří, ať tam běží. Tedy kupuje.

Můj závěr:

• jestli si někdo testuje, kolik blábolu lze naservírovat, má feedback, že se příště musí snažit více a lépe, resp. stejně, ale na jiné adrese

• jestli se někdo virálově snaží podpořit prodej bot Fischer (a stokrát nevěřím, že by za takovým blábolem byl český dovozce, jedna z nejstarších a nejserioznějších firem v branži u nás), je to blbec amatér a výborným botám ZDE spíš škodí

• a jestli si někdo na Michaelu apod. vysluhuje ostruhy a maturitu, má feedback, že takhle ne. Buďto blbou kavku, ta sežere skoro všechno, nebo pořádný produkt pro ty, kdo úplně blbí nejsou

Kdyby to náhodou mělo být autentické, tak jen vrtím hlavou. Ale lidi jsou různé a každý jsme nějaký. Pro případ jednoznačně prokázané autenticity se omlouvám. Jsem zlej a podezíravej arogant a po Šalamounovu exkrementu ke snídani se ještě olizuju.

07.12.2012 15:58:59 #88 

TNS muž

>> #87, ivan, 07. 12. 2012 10:47:25

No nechcel som do toho vstupovať pred Tebou.RC4 Vacuum nemám a neviem o koľko sa dokážu úpravou zmrštiť na dĺžku a či vôbec.Keďže shape ostal rovnaký ako pri klasických RC4,bez váhania by som Honzovi napísal,že kúpil bohužial veľké boty.To nerozopínanie praciek po jazdách tomu tiež veľmi nasvedčuje,ale aj tu by som bol trochu opatrný s vyhláseniami,lebo to nemusí platiť pri každom jazdcovi na 100%.Má to rovnakú váhu ako tvrdedenie,že ak si dotiahneš pracky na posledný zub hrebeňa(na fest),máš zaručene veľké boty.Platí to takmer vždy,ale napríklad Ted Ligety inak ani nedoťahuje.Má priveľké boty? Úzku nohu? Nevieme,možno nejaký problém s Raptormi má.Asi si tiež zachytil neoverené info,že pomáha Headu pri tvorbe nového SL plugu.Ale nafest doťahujú aj iní pretekári vo Sveťáku,nielen Ted.Alebo známy bootfitter Louis B. Rosenfeld je až alergický,keď sa téma zvrtne na downsizing väčší než 1 veľkosť nadol.Lou je ale medzi kolegami tak trochu rebel.

..ale zhodnem sa s Tebou,že v príspevku viac vecí nehrá.Štýl a jazyk vôbec neriešim,len fakty.

>> #86, Honza_Janky, 06. 12. 2012 21:26:10

Honzo,si si istý tými 5mm miesta za pätou?Pred úpravou?Po úprave?

07.12.2012 18:33:26 #89 

Jirka83 muž

K té velikosti, Petr Socha odsud vybral myslím podobně „velkou“ botu jako Honza a já (viz výše)..

Nepíše tam, jak se botička vyšlápla dále. Nevím, jestli z toho bude více vidět (zkreslení pohledu), ale takto vypadala stará 295tková vložka (na kterou seděla moje noha změřená jako 292mm skoro úplně přesně) ve skeletu Vacuovek 130 29.5 – po tvarování (nemyslím, že by délku nějak ovlivnilo, ale pro úplnost):

http://img820.imageshack.us/…1resized.jpg

http://img717.imageshack.us/…2resized.jpg

08.12.2012 20:23:23 #90 

Honza_Janky

>> #87, ivan, 07. 12. 2012 10:47:25

Ahoj Ivane, diky za feedback, trochu me zklamal, priznavam. Omlouvam se vsem za svou agitku, chtel jsem ohodnotit boty, na ktere jsem cekal cely lyzarsky zivot. Pokud to zni pateticky, tak ok, muj nazor je takovy, jak jsem napsal, nestydim se za to. Netusil jsem, ze se to muze obratit proti me Udaje o sobe jsem uvedl pro dokresleni. Nemyslim si, ze jsou boty velke, merak Fisheru na prodejne dokonce ukazoval velikost 27. Moc nechapu, ale je to tak. Dal jsem ted do skeletu vlozku(Sidas na miru) jako vyse a je tam opravdu 5mm mista.

Mam problematicke nohy, silne zakriveni do O, vystouple kotniky. Takze vyber bot byl vzdy problematicky a bez uprav jsem jezdit nemohl. Nedotahuju na krev, to je asi pravda, ale taky musim v botach zvladnout svoje lyzovani rano a pak jeste s detma odpoledne, nejakych 50 dni v sezone, takze jsem nikdy nesel do plugu nebo tvrdych zavodnich bot, az ted. To, ze se skelet prizpusobi tvaru nohy, pro me zejmena v zakriveni kominu, povazuju proste za super vec. To obycejny canting nedokaze. Pro neproblematicke nohy to treba takova bomba byt nemusi, ale kdo takove ma.

Nalezené položky: 343 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo