uskladnění lyží po sezóně - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

uskladnění lyží po sezóně

18.03.2008 17:57:17 #1 

administrator

(Martin, ) Má otázka bude navázáním na Ivanův článek o uskladnění lyží po sezóně. Podobných článků o údržbě apod. není dle mě nikdy dost a přesto si stále hodně lidí myslí, že lyže nepotřebují ani voskovat, natož další servis. V minulosti jsem se setkával s názorem, že je lyže dobré skladovat vodorovně vázáním dolů, podepřené ve spičce a patce, je to dle vás ostatních již dnes přežitek a nesmysl ? Já osobně na doma vyrobeném servisním stole, lyže takto skladuji. Díky

18.03.2008 19:04:11 #2 

administrator

(jarda, ) Já tak lyže nechávám „přespat“ taky, ale myslím, že dnešní lyžím by neměla uškodit jakákoliv poloha. Když vemeš jaké síly na ně působí v oblouku, tak nějaká gravitace je proti tomu úplné p.d Nakonzervovat skluznici, povolit případně vyčistit a promazat vázání a uložit do sucha, aby hrany nechytly přes léto lišku, to by ve stručnosti mělo stačit. V případě potřeby ještě zeservisovat, ať máš na novou sezónu připraveno k okamžitému použití.

18.03.2008 21:22:13 #3 

administrator

(arsi, ) Pred uložením na ne posledný krát zažehlím mäkký vosk( lacný servisný)Na uskladnenie nepoužívam lekárenský parafín(nemám na to žiaden dôvod,len to mám tak podelené).Nes­ťahujem,nechám tak celé leto a zavoskujem aj hrany.Vynulujem viazká a spojím klasicky pár lyží a uskladním vodorovne.Nepod­kladám a vodorovne len preto,že mám na ne tak vyhradené miesto.Kedysi dávno sme do stredu medzi spojené lyže vkladali drevený hranol.To už pri lyžiach tejto doby nerobím.Servis pred letom neriešim.Až pred novou sezónou.

Ešte jeden zábavný ale funkčný letný tip pre tých čo rozmýšľali o použití hot boxu(pece na prehriatie lyže pre lepšie absorbovanie vosku):Základ je servis sklznice a hrán po poslednom lyžovaní,naim­pregnovať voskom nestiahnuť a čakať na leto.Príde leto a ak máme vonku vhodnú teplotu a vhodné auto,máme aj hot box:-)Vhodná teplota v aute je asi 55 až 65°C.Zažehlíme lyžu vhodným základovým voskom,ktorý preniká dobre hlboko,nesťahovať a šup s ňou do auta aspoň na 4–5 hod.Jedno takéto voskovanie nahradí viac klasických.

20.03.2008 00:18:53 #4 

administrator

(ivan, ) Geniální :-))).
Zejména vhodné pro ty, kdo objednali včas a dostanou nové lyže dříve než na podzim. Akorát nedoporučuju nechávat na veřejném prostranství bez dozoru.
Pro ty, kdo nestihli, se nabízí sauna. Nákladnější, ale nezávislé na roční době. :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

17.09.2017

Aktuálně: ledovcová sezóna začíná vlažně, ale na novém sněhu

Letošní léto bylo k alpským ledovcům kruté, hned za...
15.09.2017

KROM WARS 2017 Return

Nad koupalištěm se smráká, organizátoři balí stany,...
14.09.2017

Novinka ve Ski amadé: „den plný vzrušení“

Ve Ski amadé, jedné z největších lyžařských oblastí...
11.09.2017

Čeští travní lyžaři se stali na MS nejúspěšnějším národem

Perfektní zakončení mistrovství světa travních lyža...
10.09.2017

Bike SNOW tour: Špindlerův Mlýn – nově s e-buginami a Fly Agaricem

Špindlerův Mlýn je v létě krkonošským průkopníkem n...
09.09.2017

Pauláthová se těší na první sníh s novými vazy v koleni

Bude to skoro na den přesně pět měsíců. Tak dlouho,...

Diskuze o lyžování

Alpine Ski World Cup 17/18

včera 22:51:34 od Martin47

Ortézy

včera 20:43:45 od Marek Bednář

Lusti SCT nebo CCT?

včera 08:50:45 od Vvladimir

Lyže Lusti

včera 07:11:10 od Vvladimir

Veronika Zuzulová

18.09.2017 19:28:31 od PetrAT

Zkusenost Head Worldcup Rebels i.Speed 2014 az 16