uskladnění lyží po sezóně - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

uskladnění lyží po sezóně

18.03.2008 17:57:17 #1 

administrator

(Martin, ) Má otázka bude navázáním na Ivanův článek o uskladnění lyží po sezóně. Podobných článků o údržbě apod. není dle mě nikdy dost a přesto si stále hodně lidí myslí, že lyže nepotřebují ani voskovat, natož další servis. V minulosti jsem se setkával s názorem, že je lyže dobré skladovat vodorovně vázáním dolů, podepřené ve spičce a patce, je to dle vás ostatních již dnes přežitek a nesmysl ? Já osobně na doma vyrobeném servisním stole, lyže takto skladuji. Díky

18.03.2008 19:04:11 #2 

administrator

(jarda, ) Já tak lyže nechávám „přespat“ taky, ale myslím, že dnešní lyžím by neměla uškodit jakákoliv poloha. Když vemeš jaké síly na ně působí v oblouku, tak nějaká gravitace je proti tomu úplné p.d Nakonzervovat skluznici, povolit případně vyčistit a promazat vázání a uložit do sucha, aby hrany nechytly přes léto lišku, to by ve stručnosti mělo stačit. V případě potřeby ještě zeservisovat, ať máš na novou sezónu připraveno k okamžitému použití.

18.03.2008 21:22:13 #3 

administrator

(arsi, ) Pred uložením na ne posledný krát zažehlím mäkký vosk( lacný servisný)Na uskladnenie nepoužívam lekárenský parafín(nemám na to žiaden dôvod,len to mám tak podelené).Nes­ťahujem,nechám tak celé leto a zavoskujem aj hrany.Vynulujem viazká a spojím klasicky pár lyží a uskladním vodorovne.Nepod­kladám a vodorovne len preto,že mám na ne tak vyhradené miesto.Kedysi dávno sme do stredu medzi spojené lyže vkladali drevený hranol.To už pri lyžiach tejto doby nerobím.Servis pred letom neriešim.Až pred novou sezónou.

Ešte jeden zábavný ale funkčný letný tip pre tých čo rozmýšľali o použití hot boxu(pece na prehriatie lyže pre lepšie absorbovanie vosku):Základ je servis sklznice a hrán po poslednom lyžovaní,naim­pregnovať voskom nestiahnuť a čakať na leto.Príde leto a ak máme vonku vhodnú teplotu a vhodné auto,máme aj hot box:-)Vhodná teplota v aute je asi 55 až 65°C.Zažehlíme lyžu vhodným základovým voskom,ktorý preniká dobre hlboko,nesťahovať a šup s ňou do auta aspoň na 4–5 hod.Jedno takéto voskovanie nahradí viac klasických.

20.03.2008 00:18:53 #4 

administrator

(ivan, ) Geniální :-))).
Zejména vhodné pro ty, kdo objednali včas a dostanou nové lyže dříve než na podzim. Akorát nedoporučuju nechávat na veřejném prostranství bez dozoru.
Pro ty, kdo nestihli, se nabízí sauna. Nákladnější, ale nezávislé na roční době. :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...
03.12.2016

Adelboden: oáza klidu ve švýcarských Alpách

Při příjezdu do Adelbodenu vás přivítá pohled na do...
02.12.2016

Světový pohár: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže se Skier.cz!

Už známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a e-sh...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

včera 23:25:27 od Boryš

Úplně nový typ lyží

včera 23:01:39 od HonzA_

Ester Ledecká

včera 22:21:35 od m3

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 19:50:20 od Marek Bednář

Co v lyžárně přebývá

včera 18:47:55 od oblouk

Klínovec: [Středisko]