uskladnění lyží po sezóně - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

uskladnění lyží po sezóně

18.03.2008 17:57:17 #1 

administrator

(Martin, ) Má otázka bude navázáním na Ivanův článek o uskladnění lyží po sezóně. Podobných článků o údržbě apod. není dle mě nikdy dost a přesto si stále hodně lidí myslí, že lyže nepotřebují ani voskovat, natož další servis. V minulosti jsem se setkával s názorem, že je lyže dobré skladovat vodorovně vázáním dolů, podepřené ve spičce a patce, je to dle vás ostatních již dnes přežitek a nesmysl ? Já osobně na doma vyrobeném servisním stole, lyže takto skladuji. Díky

18.03.2008 19:04:11 #2 

administrator

(jarda, ) Já tak lyže nechávám „přespat“ taky, ale myslím, že dnešní lyžím by neměla uškodit jakákoliv poloha. Když vemeš jaké síly na ně působí v oblouku, tak nějaká gravitace je proti tomu úplné p.d Nakonzervovat skluznici, povolit případně vyčistit a promazat vázání a uložit do sucha, aby hrany nechytly přes léto lišku, to by ve stručnosti mělo stačit. V případě potřeby ještě zeservisovat, ať máš na novou sezónu připraveno k okamžitému použití.

18.03.2008 21:22:13 #3 

administrator

(arsi, ) Pred uložením na ne posledný krát zažehlím mäkký vosk( lacný servisný)Na uskladnenie nepoužívam lekárenský parafín(nemám na to žiaden dôvod,len to mám tak podelené).Nes­ťahujem,nechám tak celé leto a zavoskujem aj hrany.Vynulujem viazká a spojím klasicky pár lyží a uskladním vodorovne.Nepod­kladám a vodorovne len preto,že mám na ne tak vyhradené miesto.Kedysi dávno sme do stredu medzi spojené lyže vkladali drevený hranol.To už pri lyžiach tejto doby nerobím.Servis pred letom neriešim.Až pred novou sezónou.

Ešte jeden zábavný ale funkčný letný tip pre tých čo rozmýšľali o použití hot boxu(pece na prehriatie lyže pre lepšie absorbovanie vosku):Základ je servis sklznice a hrán po poslednom lyžovaní,naim­pregnovať voskom nestiahnuť a čakať na leto.Príde leto a ak máme vonku vhodnú teplotu a vhodné auto,máme aj hot box:-)Vhodná teplota v aute je asi 55 až 65°C.Zažehlíme lyžu vhodným základovým voskom,ktorý preniká dobre hlboko,nesťahovať a šup s ňou do auta aspoň na 4–5 hod.Jedno takéto voskovanie nahradí viac klasických.

20.03.2008 00:18:53 #4 

administrator

(ivan, ) Geniální :-))).
Zejména vhodné pro ty, kdo objednali včas a dostanou nové lyže dříve než na podzim. Akorát nedoporučuju nechávat na veřejném prostranství bez dozoru.
Pro ty, kdo nestihli, se nabízí sauna. Nákladnější, ale nezávislé na roční době. :-)

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

24.04.2017

SNOW tour 2016/17: Sölden – „Jako Bond, James Bond!“

Söldenský ledovec i jeho „neledovcové příslušenství...
24.04.2017

Máte ho rádi? Něco vás naštvalo? Ohvězdičkujte střediska!

Záplava sněhu na horách přišly coby symbolická rozl...
21.04.2017

Česká horská střediska zažila po třech letech normální sezónu

Tři zimy po sobě nebyly pro provozovatele lyžařskýc...
20.04.2017

SNOW tour: Hannibal v Söldenu – show s vrtulníkem nad hlavou

Po pravidelné dvouleté pauze se Hannibal opět vydá ...
19.04.2017

Tři údolí krok za krokem (8. díl): Zase o pár (k)roků dále - Le Menuires a Val Thorens

Když jsem před třemi lety psal sérii článků o Třech...
18.04.2017

FreerideFest 2017 aneb oslava českého freeridingu

První dubnový víkend se v rakouském Hochfügenu kona...

Diskuze o lyžování

Strojove vs. rucni voskovani

dnes 18:20:53 od HonzA_

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:23:27 od johnycek

Vyplnění skeletu

dnes 09:15:23 od t603

Jaké boty k Rossignol Hero E-ST Ti?

dnes 08:33:09 od johnycek

Rozteč Tyrolia Raceplate

včera 08:10:32 od opc

broušení hran -> vlastnosti