Paganella - aktuální report z 16. - 18.12.2012 - SNOW.CZ

Paganella | aktuální report z 16. - 18.12.2012

Paganella - recenze z osobní návštěvy střediska (aktuální podmínky, doporučení a zkušenosti)

Všechny reporty najdete i ve svém mobilu - stáhněte si aplikaci SNOW reporter!

Itálie Itálie - Trentino

průměrné hodnocení Paganella:
autor: V0174
návštěva od: 16.12.2012 do: 18.12.2012
reagovat na report

Celkový dojem z návštěvy střediska

Sjezdovky dobře upravené, o víkendu i s občasným čekáním na lanovku cca 5 minut, ve všední dny krásně vyprázdněné.

Nejsilnější zážitky a zkušenosti z návštěvy střediska

Sjezdovky:

Nadchly zejména červené sjezdovky na straně k Fai della Paganella, které jsou dostatečně široké a díky vyprázdněnosti nezboulovatěly ani k večeru a oblouky se stále řezaly parádně, hlavně Dosso Larici. Pro odpočinkový carving se pak dá použít modročervená Paganella 2 (na mapě jsou ty tři lanovky nakreslené špatně, lanovka totiž vede až nahoru nad modrou sjezdovku). V centrální části si pak užijí milovníci krátkých smýkaných oblouků a odpoledních muld (zejména o víkendu).

Sněhové podmínky:

Sněhu bylo dostatek, mimo sjezdovky dost na to, aby se člověk nemohl opřít o hůlky :)

Komfort – lanovky, vleky a zázemí:

Všechny zásadní lanovky jsou kryté a dostatečně rychlé. Snad jen pokud omylem sjedete k nástupní stanici Prati di Gagiia, což je kabinková lanovka bez sedaček... nebo omylem sednete na jednu z pomalých a krátkých lanovek v "modré" části areálu. Černá sjezdovka byla zavřená, prý by se měla otevírat o víkendu 22. až 23. prosince.

Zalidněnost:

O víkendu bylo středisko poměrně plné a byl problém se neustále vyhýbat začátečníkům na do černa laděných červených sjezdovkách. Kolem třetí tak byly na frekventovanějších sjezdovkách (zejména Olimpionica 3) muldy přesně takové, jaké známe z českých středisek.

Občerstvení a aprés-ski:

Aprés-ski jsme nevyužili, Andalo ale vypadá spíše jako poklidné horské městečko. Občerstvení je téměř u každé stanice lanovky, ceny jsou obvyklé - 10 € za menší jídlo (např. lasagne), 5 € za housku se salámem, 2,5 € za pivo.

Doprava do střediska a parkování:

Téměř až ke středisku vede dálnice, zbývá jen pár desítek km z Trenta nahoru do Fai Della Paganella / Andalo, což je asi 800 m převýšení po klikatící se úzké silnici. Ta ale byla vzorně udržovaná. Nejvíce místa na parkování bylo asi u začátku lanovky Prati di Gaggia v Andalu, tedy nejdále od Trenta. Fai della Paganella disponuje také poměrně velkým parkovištěm.

+ plusy

  • Zajímavé červené sjezdovky, které jen tak neomrzí
  • Vyprázdněnost svahů přes týden
  • Rychlé lanovky
  • Mnoho Čechů (v některých bistrech se domluvíte česky)

- mínusy

  • Jen jedna černá sjezdovka (navíc toho času zavřená)
  • Málo svahů vysloveně pro začátečníky
  • Mnoho Čechů (pro případ, že si chcete připadat jako v cizině)

Zajímavé odkazy

Interaktivní mapa areálu

zpět na přehled všech reportů reagovat na report

Níže naleznete další reporty ze střediska

24. - 29.03.2016  | Paganella

autor: HH
hodnocení:

Široké červené sjezdovky, nádherné výhledy na Lago di Garda a ostré vrcholky pohoří Brenta, bombardino a modrá obloha. Jarní lyžování na Paganelle je prostě pohoda. Skákací hrady a vysoký podíl modrých a červených sjezdovek dělá z Paganelly ideální středisko pro lyžování s dětmi, a to i přes skutečn...

zobrazit celý report

31.01. - 02.02.2016  | Paganella

autor: salomon skart
hodnocení:

O jarních prázdninách jsme se po minulých nezdařilých zimách rozhodli navštívit Alpy v Itálii, konkrétně středisko Paganella. Letos se ale situace obrátila tak, že u nás bylo sněhu relativně dost a v Itálii panovala "suchá zima". Ovšem smekám před vlekaři a rolbaři v Paganelle, že i za extrémních po...

zobrazit celý report

12. - 19.12.2015  | Paganella

autor: Laco Chlumec
hodnocení:
Moc mě to překvapilo: pěkný upravený sjezdovky, super počasí, parádní skibary. Moc se nám líbilo... Doporučuji!

12. - 14.03.2015  | Paganella

autor: Alex07
hodnocení:

Paganellu jsem navštívil poprvé a celkový dojem z návštěvy byl i díky počasí výborný. Středisko nás všechny překvapilo velikostí, která se z mapky zdála menší, než byla skutečná. Za celé tři dny jsem se zde nenudil. Díky slunečnému počasí jsme si užívali neuvěřitelné výhledy. Středisko je na náhorní...

zobrazit celý report

15. - 17.03.2014  | Paganella

autor: kolovoz
hodnocení:

Vynikající úroveň střediska jak z hlediska vybavenosti tak i úpravy sjezdovek a jejich profilu. Ráno a dopoledne špičkově upravené sjezdovky, později během dne vlivem vyšší teploty povrch sjezdovek ztrácel parametry a lyžování bylo poměrně obtížné, zejména v rychlejších pasážích. Přepravní kapacita ...

zobrazit celý report

26.02.2014  | Paganella

autor: Milka
hodnocení:

Paganella je výrazná hora tyčící se nad Trentem, ale abyste se dostali do lyžařského areálu, musíte jí alespoň z části objet.
Sjezdovky jsou tu převážně červené a hlavní přepravní zařízení jsou převážně pohodlná a rychlá, na druhou stranu zde i přes nepřízeň počasí bylo docela dost lidí.

zobrazit celý report

17. - 19.03.2013  | Paganella

autor: eva

Malé, ale příjemné středisko s poklidnou atmosférou. Sjezdovky jsou rozdělené do dvou částí a spojuje je vrchol s nadmořskou výškou 2 125m. 50 km sjezdovek je většinou střední obtížnosti.

zobrazit celý report

17. - 19.12.2011  | Paganella

autor: fildasmahy

Poprvé jsem využil nabídky slevových serverů a koupil jsme zde předvánoční zájezd do italských Alp. Původně jsme měli jet do jiného střediska, ale kvůli tehdy špatným sněhovým podmínkám byl zájezd přeložen do Paganelly, o které jsem toho do té doby moc neslyšel. Ale na místě jsem byl mile překvapen ...

zobrazit celý report

Lyžařské zájezdy

Hotel Santa Caterina
Orientační cena za noc vč. polopenze a dopravy 1 921 Kč/os.
Residence Alele
Orientační cena za noc 903 Kč/os.
Hotel JUFA Lungau
Orientační cena za noc vč. polopenze 1 274 Kč/os.