Schadming nebo Saalbach? - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Schadming nebo Saalbach?

Nalezené položky: 60 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

21.09.2014 22:53:58 #1 

martin4

Ahoj, po vanocich se chystame na lyze na 4 dny. Zvazuji mezi Schadming nebo Saalbach. Co mi vic doporucujete, kde je to lepsi ? Jeste by me zajimalo, v jakem terminu je nejlepsi jet do Rakouska? Kdy byva nejmin lidi a nejvetsi pravdepodobnost dobreho pocasi-azura. Dva roky po sobe jsem natrefil na snezeni,mlhu atd. Diky moc Martin

22.09.2014 07:31:22 #2 

mr_tom muž

Me osobne se nejvic libi ve Schladmingu(Hauser Kaibling) mam to tam proste rad. Obdobi 09.01.2015 az 24.01.2015 je mid season, ktery je idealni na pocty lidi, kvalitu snehu a ja jsem mel vzdy stesti i na pocasi. Ale rozhodoval bych se max na tyden dopredu podle predpovedi. Ubytovani se v tomhle obdobi da sehnat v pohode a bydleli jsme v krasnem apartmanu za 25eur/os. na farme 8km od Hauseru…

Možná nejezdím úplně podle norem, ale zato jezdím s radostí a úsměvem!!!

22.09.2014 09:44:51 #3 

korsičan muž

Určitě Schladming. Na rozdíl od Toma, já jsem postižený Hochwurzenem. Jinak s tím počasím s ním naprosto souhlasím. Nemá smysl plánovat něco měsíc dopředu. V lednu je tam prázdno a ubytování je v každé chalupě, takže max. týden dopředu, spíš tak tři dny.

v žádném případě s davem, protože pouze leklá ryba plave po proudu ... :-)

22.09.2014 11:17:55 #6 

martin4

Byl jsem minuly rok v Nasfeldu a byl jsem zklamany. Stredisko nic moc a pocasi spatne.

22.09.2014 11:44:48 #7 

jurav muž

>> #6, martin4, 22. 09. 2014 11:17:55

Já bych taky doporučil Schladming + okolí,ale ani se Saalbachem neuděláš chybu. A pokud pojedeš mimo sezónu,tak taky doporučuji objednat ubytko až podle počasí. Dělám to tak už dlouho a vždy jsem něco sehnal.

22.09.2014 12:02:06 #8 

martin4

Ted jsem se dival na velikost strediska Schladming a celkem malo kilometru sjezdovek. Saalbach ma vic.

22.09.2014 13:46:05 #9 

Tesna muž

Tak obě 2 střediska jsou špičková, dobře propojená rychlými a moderními lanovkami, dnes již pouze s pár výjimkami. Pro mne srovnatelný výběr bez jasného vítěze.

Saalbach je o něco větší, rozsáhlejší. Sjezdovky více na otevřených pláních. Schladming je zase v průměru o něco prudší, s větším podílem sjezdovek v lesních průsecích. Převýšení obou areálů taktéž srovnatelné (okolo 1 km), sjízdné na jeden zátah po mnoha sjezdovkách. Přírodou a okolím alespoň mně připadá Schladming malebnější a díky 4 „samostatným“ kopcům je lyžování o něco pestřejší, než jedno údolí Saalbachu. Ve Schladmingu mimo hlavní sezonu šance najít ubytování za rozumný peníz i přímo u sjezdovky/la­novky. A v případě, že by těch 123 km na místní houpačce bylo málo, dá se přejet autem 30 km vedle do Flachau.

22.09.2014 14:02:03 #10 

Radek Holub - SNOW muž

>> #8, martin4, 22. 09. 2014 12:02:06

Udávanou velikost bych nebral až tak vážně – skutečnost se vždy více či méně liší. Pocitově jsou obě podobně velká. Navíc skipas Ski amadé (Schladming) automaticky zahrnuje i mnoho středisek v okolí, takže se v případě „nudy“ dá bez problémů odjet jinam – jak do malých, tak větších center (např. Flachau Wagrain).

Je to výběr ze dvou podobných a velmi dobrých možností, takže pokud není třeba rezervovat s velkým předstihem, dá se vybrat na poslední chvíli i podle aktuálně volných nabídek ubytování.

Osobně bych jel v lednu asi spíš do Saalbachu, kde jsou i jižní svahy, zatímco ve Schladmingu je většina otočená na sever a ve stínu. Ale to se dá ve Schladmingu řešit výletem jinam.

Jinak z hlediska sněhových podmínek a jistoty počasí to není skoro rozdíl – lehce sušší (statisticky méně srážek) bude nejspíš Schladming, který je dále od návětrného úpatí Alp.

Nic se nejí tak horké, jak se to uvaří.

22.09.2014 22:17:48 #11 

Honza M muž

Dříve jsem jezdil jen do Schladmingu, pak jsem vyzkoušel Saalbach a konstatoval, že do Schladmingu už nepojedu. Za nějakou dobu jsem zase vyrazil do Schladmingu a říkal jsem si, proč jsem vlastně jezdil jen do Saalbachu. Pak jsem jel zase do Saalbachu a říkal jsem si proč … . A tak se to asi bude motat pořád dokola. Jediné co vím jistě, je to, že lyžování je krásné prakticky všude. Radek píše, že v lednu by jel spíše do Saalbachu a myslím že v lednu je to lepší volba ( v prosinci je sněhově jistější Schladming – obvykle první neledovcové středisko v provozu ). Pozor na termín kolem Tří králů na začátku ledna – tomu se pokus vyhnout. P.S.: v Saalbachu jsou lepší hospody

22.09.2014 22:51:10 #12 

martin4

Ktere z tech dvou stredisk je podobnejsi Serfaus? Tam jsem byl a super. Bohuzel daleko. Nasfeld KATASTROFA. Dekuji vsem za rady. Martin

22.09.2014 23:32:40 #13 

Honza M muž

Serfaus neznám, ale je také na S ;-). Do Nasfeldu bych už také nejel. Obě S jsou dle mého názoru podstatně lepší. Hodně záleží na aktuálních podmínkách ( viz. Radkem zmiňovaná orientace svahů sever/jih ). Jakou roli pro tebe hraje dojezd od ubytování a cena? H.

23.09.2014 08:38:10 #14 

martin4

Dojezd od ubytovani tak maximalne 15 km. A cena tak max 1000 noc. Martin

24.09.2014 00:58:57 #15 

martin4

Mate nejake tipy na ubytovani v okoli Saalbachu nebo Schladmingu?

24.09.2014 23:39:01 #16 

Honza M muž

Mám vyzkoušeno hledat těsně před odjezdem. Zadávám poptávku na stránkách střediska nebo blízkých obcí (zde ušetříš). V blízkosti Saalbachu mám vyzkoušeno http://www.maishofen.com/…nfte/anfrage Nebo v Leogangu využij apartmány zde diskutujícího Martina_B. Když chci lyžovat ve Schladmingu, tak hledám v Altenmarktu nebo Radstadtu – pak se rozhoduji dle aktuálních podmínek kde si zalyžuji ( Schladming, Flachau, Zauchensee, popř. Obertauern ).

29.09.2014 13:24:25 #17 

lapierre

Obojí je dobrá volba.V Saalbachu jsme byli 4× před vánocema a je to naše best of all v Rakousku.V Schlad­mingu 2 x taky v prosinci,pro nás volba č.2./Serfaus se podle mě víc podobá Schladmingu,ale je to se spoustou přejezdů-pro nás to bylo celkem zklamání/.V Sa­albachu jsou sjezdovky široký,rozhodně ne mírný-to co je jinde už černá je tam často červená,není tam snad ani jedna stará lanovka,kupodivu jsme vždycky měli velmi slušný počasí.Někomu může vadit přecházení mezi lanovkama-končí na kraji městeček a když chceš přejít z jižní na severní stranu,tak musíš pěšky,na lyžích to jde jen za Hinterglemmem-na Zwölferbahn.Leogang je bokem,to hlavní lyžování je na okruhu nad S-H.Problém Saalbachu je termín-všichni kdo tam byli před vánocema-nadšení,v plné sezóně často zklamání-bývá tam už moc lidí,kteří často neumí moc lyžovat.Po Třech králích tak do 20.ledna by to mělo být ještě dobrý.Na ubytování je dobrý Viehhofen-levnější než S-H,schibusem 5 min na Schönleiten a odpoledne na lyžích krásné svezení po 68 zpet do Viehhofenu. Schladming je blíž,na to že je to dost nízko tak výbornej sníh,řádově víc Čechů,podle mě je míň kompaktní a přehledný,ale není to podstatný.Jak píší často přede mnou-důležitější než který středisko je počasí a termín.Tak šťastnou ruku.

02.10.2014 22:00:30 #18 

Martin_B muž

>> #17, lapierre, 29. 09. 2014 13:24:25

Souhlasím s Tebou. Obě střediska patří mezi špičku. Já jen k tomu, že je Leogang bokem, jak píšeš. S tím také souhlasím, ale nemyslím si, že by tamní sjezdovky byly nějaké „béčkové“. Já mám jako svou nejoblíbenější sjezdovku Asitz, z horní stanice do mezistanice. Tam se prostě vyřádím tak, jak potřebuji. Občas se nechám kamarády ukecat a přehoupnu se přes kopec do S-H, vetšinou na jižní svahy. Chvíli pojezdím, ale pak si vždy najdu důvod, proč se vrátit na ten svůj Asitz – severní svah, dlouho kvalitní sníh… A mimochodem v Leogangu je levnější ubytování než v S-H a přitom si tam skvěle zalyžuješ. Viehhofen je fajn, ale trochu víc než „z ruky“. To bych už raději bydlel v Maishofenu, kde ubytování vyjde ještě levněji.

Díky tomu, že jsem expandoval i do Kaprunu a ledovec zrovna nemusím, zkusil jsem vyrazit na Maiskogel, který je přímo ve vesnici. Od nás z pensionu jsem tam za 5 minut. Musím říct, že jsem byl neskutečně mile překvapen oběma horními sjezdovkymi. Parádní široké dálnice, ideální pro rodiny s dětmi, protože nemusíš nikam daleko dojíždět. Taková „Popelka“, protože vetšina lidí pod pojmem Kaprun zná jen ledovec. A to je možná dobře, ponevadž tam zatím nebývá přelidněno. :-D

Ukážu Vám cestu rájem (lyžařským)...tak přijeďte.

19.10.2014 00:03:45 #19 

Martin_B muž

Aktualita se Skicircusu.

Na jaře přístího roku se začne s výstavbou propojení Skicircusu Saalbach-Hinterglemm-Leogang a tyrolského Fieberbrunnu. Spojí se tedy 200+35 km sjezdovek, potažmo 56+11 lanovek a vleků. Skicircus se tak do dvou let stane největším rakouským střediskem a současně se zařadí mezi tři nejvetší střediska na světě.

Na Kitzsteinhornu v Kaprunu se začalo se stavbou dvou nových lanovek Gletscherjet 3 a 4. A v Zell am See, ve Schmittenhöhe se zprovozňují nové freeridové sjezdovky směrem na Viehhofen, takže je snad jen otázkou času, kdy se propojí Schmittenhöhe a Skicircus!

Zdroj: http://www.salzburg24.at/…ichs/4116918

Ukážu Vám cestu rájem (lyžařským)...tak přijeďte.

19.10.2014 11:21:45 #20 

silversurfer

panove, mam trochu podobny dotaz a min zkusenosti s lyzovanim v Rakousku. Da se vubec nekde slusne zalyzovat i mezi svatky, tzn cca mezi 29–30.12? nebo to je prakticky prast jako uhod vzhledem k poctu lidi? diky, jirka

19.10.2014 12:27:45 #21 

Kelly01

Ahoj, já dal vabank a zaplatil Rakousko 21–27.12 do Tauplitzu tak jsem zvědav jestli bude sníh a jaké bude počasí.....

19.10.2014 12:47:27 #22 

silversurfer

TAuplitz? tve:-) omlouvam se, ale tam jsem asi pred 3 lety jel trochu na blind, a „lyzovani“ tam je pro me do dneska nocni murou…vazne:-) Nahodou jsme tam potkali nejaky Cechy a meli ty same pocity. tam snad neni jedna normalni sjezdovka, nam prislo , ze jsme porad nekam prejizdeli minilanovkama a tahacima lanama…hruza hruz. i moje manzelka, ktera neni takovy extra lyzar a fajsmekr, chtela jit po hodine domu…jeste,ze tam jsou fajn lazne, termalni bazen a vyborne jidlo. Treba bude mit nekdo jiny nazor, ale radsi bych si jel zajezdit u nas nez tam.

19.10.2014 13:01:02 #23 

Kelly01

Uvidíme, před pár lety jsem tam byl na pár dní u Snílků a líbilo se mi, že chata je přímo na sjezdovce, navíc od 9 do oběda se mi to tam zdálo vždycky v pohodě.. Po obědě už to bylo horší, ale zas jsem za 4 hodiny doma na rozdíl od letošní Itálie kde ze 7 dnů 6 trvale sněžilo a byla mlha.. Ale je to sázka do loterie, ovšem furt lepší tam i s přejezdy a dlouhými sjezdy v lese, než v Koutech kde jsem za 10 návštěv nezažil upravenou sjezdovku – nikdy více.. No, a holt někdo tam jet musí:-D

19.10.2014 13:09:01 #24 

silversurfer

urcite, pokud mas dobrou zkusenost, neni co resit:-) ja jezdim prakticky jen do Italie, ale ted mohu jen na par dni a manzelce se zase tak daleko jet nechce, byt ja s tim problem nemam:-) je mi jasny ,z e 27–30.12 je asi nejhorsi termin, ale i tak…premyslim o Saalbachu nebo nekde v Zillertal arene, ale nemam moc predstavu. preci jen po me zkusenosti v Tauplitzu, dam nyni na doporuceni zkusenejsich:-)

19.10.2014 13:16:59 #25 

Kelly01

Mně bohužel nikdo neporadil a hlavně přítelkyně na tom trvala že to tam zvládne i beze mne a můžu jezdit sám – což je pro mne důležité bo bych si jinak nezalyžoval ;-) Takže více méně „o nás, bez nás“, což už známe z historie takže nás to nemůže překvapit, nebo jo…8-O A taky byl trošku problém sehnat volný dvoulůžkáč jindy než ve vánočním termínu.. Další lyžovačka je týden na Mísečkách u kamaráda na chatě a pak bych chtěl ještě třetí týden koncem sezóny zas někde v Rakousku v podstatě na „last minute“ a to už si pak tady vystuduji zkušenosti a doporučení.

19.10.2014 13:24:02 #26 

silversurfer

aha:-) no, porad to je Tauplitz..haha ja jedu v pulce prosince do Ponte di legno s kamosema, tam to mam hodne rad. ten prosince je kvuli zene, abych taky nekde byli trochu spolu;-) byl jsi v tomhle terminu jak ted jedes, uz nekdy v Rakousku, nebo to je poprve? Ja to vidim, ze neco buknu az na posledni chvili podle snehu..asi nebudeme pak bydlet nekde u lanovky, ale aspon bude jistota …

19.10.2014 13:32:03 #27 

Kelly01

V tomhle termínu jedu poprvé. Ponte di legno je právě to místo u kterém jsem psal, letos 6 dní v kuse sníh a mlha, ledovec a ta dlouhá 4,5km za skálou + 2,5(3,5 – už nevím přesně) u hospody byly fajn – ale pouze když bylo chvíli vidět, celá ta spodní řada 10 či kolika vleků byla na prd, samé kurzy, narvané od rána, ještě že bylo mistrovství a narazili jsme na českej penzion v centru kde nám ho pouštěli a nechávali sedět i dlouho po zavíračce..

19.10.2014 13:41:17 #28 

Kelly01

Myslel jsem Olympiáda 2014 Sochi, no nic jdu se psem spytovat svědomí jestli jsem udělal s tím termínem dobře:-D

19.10.2014 13:41:52 #29 

silversurfer

no, ja tam jezdim kazdy rok, ale na Tonale nelyzuji skoro vubec, prevazne v Ponte a Temu. trosku jsi mel asi smulu na pocasi, to byva malokdy:-) ta cerna za skalou je nicmene vyborna, Paradiso. tak uvidime, co se Rakouska tyka, treba se tady nekdo ozve a hodi neco do placu:-)

19.11.2014 21:54:38 #30 

maceska žena

My jedeme v lednu 13. – 17.1. do Schladmingu, zbylo nám dost míst, tak kdybyste se chtěl někdo přidat, dejte vědět – ubytko,doprava, polopenze na 4 dny 4500,–. Jinak jak to tam vypadá viz video.

Video
Nalezené položky: 60 « První | < Předchozí | 1 | 2 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...
06.12.2016

Představujeme značku Völkl

Völkl je tradiční německá značka, vyráběná v soused...
06.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o zájezd do La Normy

CK Beta tour připravila soutěž o jednodenní lyžařsk...
05.12.2016

Počasí 2016/17: zima je blízko, ale…

Zima připravila lyžařům velmi příjemný vstup do měs...

Diskuze o lyžování

Klínovec: [Středisko]

dnes 18:33:31 od johnycek

Co v lyžárně přebývá

dnes 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

dnes 18:15:19 od CzechSkier

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:20:29 od Honza_S

Alpine Ski World Cup 16/17

včera 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo