Arlberg: [Středisko] - strana 3 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Arlberg: [Středisko] (diskuze strana 3)

Nalezené položky: 71 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

19.02.2013 21:23:15 #61 

bohous357

>> #59, DAVE71, 17. 02. 2013 21:30:34

Mohu potvrdit zkušenostmi z Kapplu :

Neděle odpoledne 17.2. katastrofa : konec bavorských prázdnin + začátek holandských + víkend, všechny parkoviště plná, sjezdovky rozježděné

Dnes dopoledne (jen holandské prázdniny) naprostá pohoda a kilometry manšestru

25.02.2013 17:21:32 #62 

DAVE71 muž

>> #54, DAVE71, 17. 02. 2013 09:00:57

Přátelé má stížnost na nemožnost koupit si odpolední permanentku platnou od 12:00 dříve než ve 11:45 došla až k Arleberg bergahnen – konkrétně to k Maria Lander (sekretářce – čti ta co nevýznamné stěžovatele jako já vyřizuje dopisem…) Přes mnohé zdvořilostní fráze jak je jim líto že jsme stál frontu, jsme se dozvěděl pouze to, že pernamentku platnou od 12:00 vydávají od 11:45 protože když ji v minulosti vydávali od 11:30 netrpěliví lyžaři blokovali vchody těm co měli celodenní. PROČ onu půldenní permici nejde koupit třeba v 9:00 ráno jsme se jaksi nedozvěděl. Hold nejsem ani „von“ ani Herr či "grafů. Prostě je to tak a hotovo.

Zdraví

Dave71

Jedu kam až to jde!

25.02.2013 18:41:18 #63 

bohous357

>> #62, DAVE71, 25. 02. 2013 17:21:32

Bohužel takto to funguje ve všech mně známých střediskách západních tyrol : odpolední permanentku včetně těch časově odstupňovaných (S-F-L)lze koupit nejdříve několik minut před začátkem platnosti, konkrétně ve Ski Arlberg to bývalo od 11:40 s platností od 11:45 (oficielně od 12:00).

12.03.2013 22:04:42 #64 

Libor261

Zdar všem,

aktuálně píšu z Arlbergu, konkrétně z Pettneu.

Pokud bych chtěl někdo něco aktuální věděti napište sem. Jinak tady už toho bylo hodně řečeno, pro „běžné“ sjezdaře (tj. ne freeride), např. rodiny St. Anton spíš nedoporučuji. Ano, stojí za to se tam podívat, třeba na Vallugu, ale lyžování v Zursu je opravdu lepší, a to i tehdy pokud nechcete na „bílej okruh“. V těchto dnech kdy je už tepleji je také znát množství lidí, které je v St. Antonu větší i v týdnu a podle toho sjezdovky brzo vypadají.

Jinak aktuálně je kvůli lavinám v St. Antonu zavřená přejezdová modrá 2, která trošku komplikuje návrat z oblasti Galzig (pod Vallugou) zpět na Kapall.

Dovolím si jeden tip, pokud si chce někdo projet svahy v St. Antonu a prudí ho tam placené parkovné jeďte směrem na Stuben a parkujte na místě označeném Alpe Rauz, velké parkoviště zdarma (2×) a jedna sedačka vás doveze přímo k Ulmer Hutte, tedy „jídelnu“ pod Vallugou, pak už můžete kamkoliv, případně si i projet opačný svah nad Stubenem. Podobně může zafungovat i parking v St.Christoph …

17.10.2013 20:18:11 #65 

bohous357

Za nevelké publicity a nadšení bylo oznámeno propojení Lech-Zürs s oblastí Warth-Schröcken kabinovou lanovkou od letošní sezóny.

Ski Arlberg nemá dosud toto rozšíření zapracováno do své interaktivní mapy a byl nově zrušen tarif pro vedlejší sezónu, patrně proto, že ve Warthu je kvalitního sněhu dost celý rok.

Ve Warth-Schröcken se nadále jezdí na 3-Täler Skipass a jeho výměna za Ski Arlberg stojí drsných 20 EUR / den. Nechtěl bych to více komentovat. Uvidíme.

V každém případě nasadit v Zürs Weisse Ring a zvládnout ještě Warth-Schröcken bude pěkná honička.

18.10.2013 14:06:49 #66 

DAVE71 muž

Dík za INFO do Pettneu se chystám v únoru.

Jedu kam až to jde!

23.02.2014 08:19:43 #67 

DAVE71 muž

ST. Anton 2014 Vážení přátelé, i tento rok jsme zamířil do st.Antonu a dovolím si několik poznámek. 1.) Albonagrat 2400 mn.n Tentokráte jsem jezdil nad Stubenem, vrchol Albonagrat. Freeridem se dá jezdit směrem jak to údolí Verwall tak na opačnou stranu na Stuben resp. Klosterle. Je třeba říci, že tento rok bylo méně sněhu a tak jsem občas chytl o kameny, ale i tak byli podmínky skvělé. Na Stuben je třeba se držet tratí okolo vedení vysokého napětí a jet až za chatou na vrcholu NIKOLIV blízko sjezdovky, kde jsou skály. Na Verwall se pak traverzuje přímo za vlekem Albona II, k malé chatě v Moroi a pak lesní cestou do údolí.

2.) Verwall – Moroi 1445 – 2085 mn.n. Jeden z dnů jsem věnoval výstupu na tuleních pásech, na lyžích opačným směrem. Tj. z údolí Verwall na horu k dolní stanici lanovky Albonagrat. Celkové převýšení cca 650 m.n. Délka chůze 2,5 hod. Skvělý zážitek jít sám v prázdném údolí mímo signál a civilizaci. 3.) Zurs – Warth Jako každý rok i nyní jsme navšítivili Zurs – Lech. Znova jsem se rozhodl absolvovat traverzem ze sedla Madloch 2 437 m.n. (trasa 12,vrchol) cestu do údolí Stierlochjoch 2 009 m.n. Sníh však díky teplotám byl poměrně mokrý a jelo se těžko. Nicméně krásně bylo jako vždy. Po vystoupání na lanovku v Zug a dál na vrchol lanovkou na Zuger Hochlicht 2377mn. jsem traverzem zadem dojel mimo sjezdovku (za skirout 65.) k nové lanovce na Warth. Zde jsem pochopil že tato nová lanovka pro freeridery má jednu výhodu. Lze pod vrcholem Mohnenfluh 2544 m.n. sjet k lanovce Sonenen-Jet ve středisku Warth a pak se novou lanovkou vrátit zpět. Bohužel freeridové trasy na návrat Warth-Stubenbach(Lech) okolo Karhornu 2416 m.n. by znamenaly nejprve nastoupat cca 1 hod do kopce a na to mi už nezbýval čas. Takže zpět novou spojovací lanovkou Auefeldjet do Lechu pak nahoru na Rufikopf 2362 m.n. a dolů po náročné a skvělé Skirout 39 do Lechu pak znova na Rufikopf a traverzy zpět do Zursu.

4.) Údolí za Vallugou 2811 m.n.

Tento rok jsem se v pátek 21.2.2014 odvážil do doliny za Vallugou. Jak již psali jiní bez horského vůdce Vás na Vallugu s lyžemi nepustí. I zde však existuje řešení. Od vleku Valluga HNED za budovou vystoupáte cca 30 min. s lyžemi na baťohu (ne na zádech jak já hlupák !!!) do sedla nad vlekem prudkým krpálem a tak se dostanete na druhou stranu. POZOR, dostanete se na sklaní římsu ze které nelze jet okamžitě dolů. Musíte buď dolů do leva mezi ocelovými lany, dále po římse o šířce cca 2 metry. Nebo naopak dále stoupat na Vallugu v pravo a pak sjet dolů. Po sjezdu prvního nejtěžšího klesání, je pak klesání v podstatě pozvolné a klidné. Jak přesně však vypadá Vám neřeknu, jel jsem skoro stále v mlze a držel se stop a dvojice, kterou jsem náhodou potkal.

Takže tolik.

Celkově šla cena jednodenních permic navrch letos 48 EUR/ rok 2011/12 byla 45,5 !!! Pokud si však koupíte vícedenní cena klesá u 6 denní až na přijatelných 39 EUR (Což je mimochodem skoro stejná cena jako jednodenní na Stuhlecku kde stojí 38 EUR). Spojením s Warthem je ziskem pro Warth ale nikoliv pro Lech. Pokud pak prošvihnete poslední odjezd lanovek Warth – Lech máte celkem smůlu. Cesta pro dopravu je přes zimu zavřená, takže zřejmě musíte někde přespat a čekat do rána do otevření lanovek. Bohužel pak móda freeridu se dále šíří a tak mimo sjezdovky naleznete čím dál větší počet lidí. Dle vybavení lidí bych typl, že mimo sjezdovku je poměr 4:1 tj. na jednoho freeiridera – 4 klasičtí lyžaři.

Moje vybavení – Lyže –Scott Dozer 175 cm http://www.scott-sports.com/…version-185/ Vázání Marker Tour 12 http://www.boatpark.cz/…10-11-z3366/

Baťoh – Scott vertical Pack – oranžový http://www.scott-sports.com/…rey-no-size/

Bunda Hannah Mervel Extreme – oranžová

Lyžáky na freeride Salomon quest max 100 http://www.salomon.com/…max-100.html

Zdraví Dave71

Jedu kam až to jde!
Fotky

23.02.2014 08:20:34 #68 

DAVE71 muž

ST. Anton 2014 Vážení přátelé, i tento rok jsme zamířil do st.Antonu a dovolím si několik poznámek. 1.) Albonagrat 2400 mn.n Tentokráte jsem jezdil nad Stubenem, vrchol Albonagrat. Freeridem se dá jezdit směrem jak to údolí Verwall tak na opačnou stranu na Stuben resp. Klosterle. Je třeba říci, že tento rok bylo méně sněhu a tak jsem občas chytl o kameny, ale i tak byli podmínky skvělé. Na Stuben je třeba se držet tratí okolo vedení vysokého napětí a jet až za chatou na vrcholu NIKOLIV blízko sjezdovky, kde jsou skály. Na Verwall se pak traverzuje přímo za vlekem Albona II, k malé chatě v Moroi a pak lesní cestou do údolí.

2.) Verwall – Moroi 1445 – 2085 mn.n. Jeden z dnů jsem věnoval výstupu na tuleních pásech, na lyžích opačným směrem. Tj. z údolí Verwall na horu k dolní stanici lanovky Albonagrat. Celkové převýšení cca 650 m.n. Délka chůze 2,5 hod. Skvělý zážitek jít sám v prázdném údolí mímo signál a civilizaci. 3.) Zurs – Warth Jako každý rok i nyní jsme navšítivili Zurs – Lech. Znova jsem se rozhodl absolvovat traverzem ze sedla Madloch 2 437 m.n. (trasa 12,vrchol) cestu do údolí Stierlochjoch 2 009 m.n. Sníh však díky teplotám byl poměrně mokrý a jelo se těžko. Nicméně krásně bylo jako vždy. Po vystoupání na lanovku v Zug a dál na vrchol lanovkou na Zuger Hochlicht 2377mn. jsem traverzem zadem dojel mimo sjezdovku (za skirout 65.) k nové lanovce na Warth. Zde jsem pochopil že tato nová lanovka pro freeridery má jednu výhodu. Lze pod vrcholem Mohnenfluh 2544 m.n. sjet k lanovce Sonenen-Jet ve středisku Warth a pak se novou lanovkou vrátit zpět. Bohužel freeridové trasy na návrat Warth-Stubenbach(Lech) okolo Karhornu 2416 m.n. by znamenaly nejprve nastoupat cca 1 hod do kopce a na to mi už nezbýval čas. Takže zpět novou spojovací lanovkou Auefeldjet do Lechu pak nahoru na Rufikopf 2362 m.n. a dolů po náročné a skvělé Skirout 39 do Lechu pak znova na Rufikopf a traverzy zpět do Zursu.

4.) Údolí za Vallugou 2811 m.n.

Tento rok jsem se v pátek 21.2.2014 odvážil do doliny za Vallugou. Jak již psali jiní bez horského vůdce Vás na Vallugu s lyžemi nepustí. I zde však existuje řešení. Od vleku Valluga HNED za budovou vystoupáte cca 30 min. s lyžemi na baťohu (ne na zádech jak já hlupák !!!) do sedla nad vlekem prudkým krpálem a tak se dostanete na druhou stranu. POZOR, dostanete se na sklaní římsu ze které nelze jet okamžitě dolů. Musíte buď dolů do leva mezi ocelovými lany, dále po římse o šířce cca 2 metry. Nebo naopak dále stoupat na Vallugu v pravo a pak sjet dolů. Po sjezdu prvního nejtěžšího klesání, je pak klesání v podstatě pozvolné a klidné. Jak přesně však vypadá Vám neřeknu, jel jsem skoro stále v mlze a držel se stop a dvojice, kterou jsem náhodou potkal.

Takže tolik.

Celkově šla cena jednodenních permic navrch letos 48 EUR/ rok 2011/12 byla 45,5 !!! Pokud si však koupíte vícedenní cena klesá u 6 denní až na přijatelných 39 EUR (Což je mimochodem skoro stejná cena jako jednodenní na Stuhlecku kde stojí 38 EUR). Spojením s Warthem je ziskem pro Warth ale nikoliv pro Lech. Pokud pak prošvihnete poslední odjezd lanovek Warth – Lech máte celkem smůlu. Cesta pro dopravu je přes zimu zavřená, takže zřejmě musíte někde přespat a čekat do rána do otevření lanovek. Bohužel pak móda freeridu se dále šíří a tak mimo sjezdovky naleznete čím dál větší počet lidí. Dle vybavení lidí bych typl, že mimo sjezdovku je poměr 4:1 tj. na jednoho freeiridera – 4 klasičtí lyžaři.

Moje vybavení – Lyže –Scott Dozer 175 cm http://www.scott-sports.com/…version-185/ Vázání Marker Tour 12 http://www.boatpark.cz/…10-11-z3366/

Baťoh – Scott vertical Pack – oranžový http://www.scott-sports.com/…rey-no-size/

Bunda Hannah Mervel Extreme – oranžová

Lyžáky na freeride Salomon quest max 100 http://www.salomon.com/…max-100.html

Zdraví Dave71

Jedu kam až to jde!
Fotky

23.02.2014 08:33:00 #69 

DAVE71 muž

Foto 1) dolina Verwall Foto 2) stoupaní do sedla na Vallugu Foto 3) rozcestí pod Vallugou Foto 4) Valluga v mlze

Jedu kam až to jde!

23.02.2014 08:36:06 #70 

DAVE71 muž

Tak ZNOVA

Jedu kam až to jde!
Fotky

01.04.2014 11:11:06 #71 

bohous357

Čerstvě jsem se vrátil ze Západních Tyrol a musím říci, že poslední sněhová nadílka (a jediná pořádná tuto zimu) ubývá v teplotách ke 20st. před očima.

Pátek 28.3, Zürs

Super lyžovačka dopoledne na svazích Zürser See a Muggengratu, odpoledne na opačné straně. Minimum lidí, pouze na Weisse Ring nárazově fronta max. 2 minuty. Absenci rodin s dětmi nejlépe dokumentovaly prázdné turnikety Hexenboden. Na červené 7 ještě odpoledne místy prašan, na straně Zürser See neprorolbované některé úseky, které už byly zřejmě před týdnem holé.

Sobota 29.3. St. Anton

Soustředili jsme se na Schindlerkar 15 a Schindlergrat 14+Valfagehr 17, na Kandaharu 2 hafo lidí, které zjevně neuspokojil rozteklý olympijský kopec Kapall. Severní strana Albony S3 a S5 super, místy stále prašan. Neobvykle špatné sněhové podmínky dokumentuje Schindlerkar, který obvykle bývá sjízdný v celé šíři, nyní jen napůl, vpravo je prohluběň, kde chybí těch několik metrů sněhu.

Neděle 30.3. Zürs – Lech – Warth/Schröcken

Nápor lidí od brzkého rána i přes časový posun. Opět dopolední superlyžovačka pod Zürser See, pak přesun přes Lech dál. Prašan v horní polovině routy 33, v Lechu v dobrém stavu jen 46/50, 45 na hraně a varianta bez sněhu. Ve spodních partiích rozbředlá i údolní modrá 35, která obvykle drží, přesun Auenfeldjetem dál cca ve 12:30.

Co říci k Warth/Schröcken, který má pověst nejzasněženějšího střediska ve Vorarlbergsku? Jižní svahy úplně hotové, pěkné černé 1 a 2 na severních svazích Saloberkopf. Změť sjezdovek všech obtížností nacpaná na dva kopce nás moc neoslovila. Za lepších sněhových podmínek určitě prima, ale takových středisek je mnoho.

Přesun zpět po Weisse Ring do Zürsu jen dřina v rozbředlém sněhu a hele, v Zürs 1+1a stále tvrdá.

Pondělí 31.3. Galtür

Těšili jsme se na prázdné sjezdovky v Kapplu na dopoledne za slušnou cenu, ale ouha : Kappl zavřel pro nedostatek sněhu 3 týdny před termínem !

Pokračovali jsme kolem předraženého Ischglu tedy do Galtüru a tady lyžování na prakticky prázdných sjezdovkách neměla chybu. Vítězem celé výpravy a nositelem titulu „nejlepší jednohubka Tyrol“ se tak stala černá 6.

Fotky
Nalezené položky: 71 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

02.12.2016

SP v alpském lyžování: co napověděla premiéra

Poslední listopadový víkend se stal již tradičně př...
02.12.2016

Vložky do lyžařských bot – proč a pro koho?

Při sjezdovém lyžování je noha v botě zatěžována ve...
02.12.2016

Známe vítěze souteže se Skier.cz!

Známe vítěze soutěže s lyžařským obchodem a eshopen...
01.12.2016

Vyhlášení vítěze soutěže o celosezónní Czech Skipass 2016/17

Czech Skipass – unikátní lyžařská celosezónní perma...
30.11.2016

Lyžařská sezona je tady! Nejezděte na hory bez servisu, radí odborníci

Venku první vločky a někteří z nás už plni očekáván...
30.11.2016

SP v alpském lyžování: kde bere ta holka energii?

O víkendu se jely další závody světového poháru alp...

Diskuze o lyžování

vosky Skivo

dnes 19:29:11 od Boryš

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 19:29:06 od TomáS

Čím nahradit Dynastar Omecarve 10?

dnes 18:59:53 od Marek Bednář

Saalbach vs. Zell am See - prosím o radu!

dnes 16:18:08 od Martin_B

Bootfitting

dnes 14:26:12 od orim

Klínovec: [Středisko]

dnes 13:58:52 od silversurfer

Krátký nebo dlouhý oblouk

dnes 09:32:46 od Vvladimir

Výber vhodných lyží pre muža

dnes 08:32:29 od Mefko1

Testování Sporten Stupava

včera 20:43:35 od BoB

Slalomky