Proc si (ne)brat priklad se zavodniho lyzovani? - strana 11 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Proc si (ne)brat priklad se zavodniho lyzovani? (diskuze strana 11)

Nalezené položky: 398 « První | < Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další > | Poslední »

12.01.2014 20:55:59 #301 

˘Ö˘Krab muž

>> #299, Hreben, 12. 01. 2014 20:48:56

Hledej, hledej … je tady mezi námi. (Projdi si trenéry a jejich asistenty.)

A nejen smyk, on i kročný oblouk je carving, dnes v podstatě cokoliv je carving nebo aspoň carven, přinejhorším. Divím se, že i běžky se nestaly carvingem.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.01.2014 21:05:45 #302 

garfield muž

>> #292, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 18:42:44

>> #294, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 19:07:47

v sobotu večer a v neděli ráno, a vono udeřilo v neděli večer bože to je matroš ,vem si nůžky a vystřihuj si :-) lyže a zkus s nima zajet radius přes R …
fyzika, nůžky+ papír geometrie jsou důkaz , a zkus si to, je to ze základky… děti,kinder, bueno,. howno – guáno… argumenty došly, je to elementární geometrie základní školy , …jen není tam třeba možný rozdíl zatížení lyže lyžařem=průhyb o vlastní hmotnosti 60kg a na stejné lyži lyžařem 120kg ,průhyb jiný ,mimo techniky zaříznutí lyže do hran špičkou, a atd …je to marný ,je to marný vystřihuj si , bože lyžuj v klidu …

12.01.2014 21:10:07 #303 

˘Ö˘Krab muž

>> #302, garfield, 12. 01. 2014 21:05:45

… lyžuj v klidu = odpočívej v pokoji.

To, že jsem nelyžař, se snažím už několik let nepříliš úspěšně maskovat psaním příspěvků. Nepomáhá to.

12.01.2014 21:21:42 #304 

kokoska.rokoska muž

>> #297, Mirek, 12. 01. 2014 20:28:56

Mirku, teď vážně nevím, jestli si děláš legraci, nebo to myslíš vážně.
To co jsem zmiňoval nesouvisí s vlastnostmi lyží, sněhu ani s žádnými jinými fyzikálními (a ani chemickými, že) vlastnostmi čehokoliv. Samozřejmě ani se způsobem a stylem jízdy. A to nemá vliv ani na funkci rostlináře.
Je to prostá matematika základní školy, nazývaná geometrie. Kdy se přesně probírá nevím, vím jen, že na začátku 5. třídy se již opakuje. Dcera konstrukci kuželu zvládla, ostatní děti ve třídě prý též (Aneb jaký je vztah mezi poloměrem podstavy kuželu k poloměru kruhové výseče rozvinutého pláště?).

„Tak špatnej lyžař snad ani nemůže bejt slušnej člověk!“

12.01.2014 21:30:52 #305 

kokoska.rokoska muž

>> #300, ˘Ö˘Krab, 12. 01. 2014 20:50:02

Člověče, zrovna Olympia nade mnou docela vítězila. Na bubínku jsem na SGčkách buď nadriftovával oblouky nebo zatáčel sporadicky jak polák na slalomkách, na hony vzdálen Daliho sekundovým 20metrovým obloukům v nadzvukové rychlosti na armabetonových Rózách 210+…

12.01.2014 21:32:08 #306 

Buzzy

No, já jsem spokojenej:-) Ty staré donutí nedonutí pořádně mluvit nic jiného, než drzost a troufalost těch mladých!:-D Jinak si to nedovedu vysvětlit, co vás tak nakoplo k tak pěkné a plodné diskuzi?! Martin47? Klobouk dolů, měl jsem tě jen za ‚rejpala‘ bez názoru, ale teď si zabodoval a s tvým názorem souhlasím. Nechci se urážet a omlouvat se, ale zároveň nechci s někým nevycházet jen z principu, takže díky za názor.

A celkově k tématu, nakousla se tady zajímavá tématika, slovník. Obecnost některých názvů a popisů je opravdu strašnej problém. Pojem Carving pro znamená to samé, co pojem lyžování. Souhlasím s názorem, že ten teoretickej ideál nejde úplně převést do praxe. Jak zde bylo napsáno, oni podle mě neřeší, jestli je drift, hrana, skluznice, nebo cokoliv celkově lepší, oni se tam prostě musí vejít, radius nerádius, technika netechnika, ale hlavně rychle. Chtějí jet ideál, udělají chybu, udělaj cokoliv aby jí smazali. Není to přesně to, co chceme? Umět řešit situace třeba i využitím chyb ve svůj prospěch?

Třeba si představím situaci na nějakém dlouhém alpském dojezdu, kde každý chce zrychlit jen aby co nejméně ‚šlapal‘. Stačí to trochu sprasit, hodit tam záklon a točit to hodně přes vnitřní a můžete krouhat i tam, kde už ostatní bruslí. nebo naopak na prudkém svahu poznat moment, kdy tam hodit na dva oblouky smyk, nechat odletět trochu sněhu, ale získat tak možnost zbytek čistě odkrouhat. Jak jsem řekl, sport nejde brát příručkově a ideálově, chce to cit proto co dělám.

Já jsem do dneška vnímal smyk jako něco, za co se mám stydět a co esteticky kazí dojem z celé jízdy. Takovej ten trend krásné stopy od začátku až do konce. Vždycky mě štvala ta kaňka 2, 3 míst, kde se stopa na pár metrů přerušila. Jel jsem třeba za honzou, a on jí měl i tam, kde jsem byl bez šance. Ale podle vás nejede dobře. Nikdo nepopírá, že to tam tlačí silou, technika netechnika, fyzika nezájem, když něco nejde silou, jde to ještě větší silou. Má stehna jak valach, jede ‚po staru‘, ale čistou ‚carvingovou‘ stopu udělá ve volné jízdě všude. Abych pravdu řekl, tak už vlastně ani nevím, co je správně:-D

12.01.2014 21:33:21 #307 

˘Ö˘Krab muž

>> #304, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 21:21:42

Možná bych věděl o jedné výjimce. Blátovité pěnovky, které při naklopení jsou pod botou sice na hraně (díky botě a vázání), ale vlivem vlastní torzní netuhosti jsou špička i pata vrtulovitě zkrouceny, možná dokonce bez kontaktu s podložkou. Pak zajedeš R jakýkoliv, protože krojení mají tyto lyže jen pro ozdobu. To je teprve echt-curving, panečku. Skoro něco jako rax-curving, řekl bych.

12.01.2014 21:39:39 #308 

Hreben

Sice tazes Mirka, ale ja musim… Obuj si lyze, zapomen na matematiku a bez si to vyzkouset! Myslim ze asi kazdy tady z diskuze ti zajede na jakekoliv lyzi klidne 100m radius ciste bez smyku. Neco uz jsem oducil a odtrenoval a tohle zvladne opravdu i dite 5. tridy jak pises i duchodce mirne pokrocily…

PS: Nemelo by se zde spise resit jak zajet radius na obracce pod 20m ciste? :) Ikdyz ja teda nejsem zastance te ciste jizdy, ale aspon to vyzaduje nejakou tu techniku…

12.01.2014 21:48:00 #309 

Mirek muž

Při carvingu se lyže sice pohybuje především ve směru hrany, ale zároveň, i když minimálně, se hrana pohybuje i ve směru kolmém na hranu. Minimálně musí hrana vytlačit stopu do sněhu. Proto nelze poloměr oblouku přesně spočítat z poloměru lyže a jejího zahranění, teoreticky ano, prakticky ne.

12.01.2014 21:51:45 #310 

˘Ö˘Krab muž

>> #308, Hreben, 12. 01. 2014 21:39:39

Sice odpovídáš kokoskovi, ale já musím. Když on se opravdu snaží, soudruzi, už několik let se snaží, Dali je tomu svědkem.

Ale zatím čistou hranu nad R nedává, snad se to časem ještě zlepší. To už spíš ten oblouk dost pod 20 m na chlapských GS, to by mu možná šlo.
Leč nepropadá trudomyslnosti, nevzdává se, zkouší a zkoušet bude, minimálně to druhé.

12.01.2014 21:54:32 #311 

Hreben

>> #306, Buzzy, 12. 01. 2014 21:32:08

…oni podle mě neřeší, jestli je drift, hrana, skluznice, nebo cokoliv celkově lepší, oni se tam prostě musí vejít, radius nerádius, technika netechnika, ale hlavně rychle. Chtějí jet ideál, udělají chybu, udělaj cokoliv aby jí smazali.

Jestli myslis zavodniky, tak s timhle souhlasim.

Není to přesně to, co chceme? Umět řešit situace třeba i využitím chyb ve svůj prospěch?

Ale s timhle urcite ne! Ja nechci byt prvni dole, ja chci jet pekne, spravne, pod kontrolou, ekonomicky a mit z toho dobrej pocit. Nechci to nekde honit horem dolem…

PS: Fajn ze i po 300 prispevcich se stale drzime tematu… :)

12.01.2014 22:04:30 #312 

kokoska.rokoska muž

>> #307, ˘Ö˘Krab, 12. 01. 2014 21:33:21

Vím co myslíš, Krabe, ale možná teď zbytečně mateš ostatní.

>> #308, Hreben, 12. 01. 2014 21:39:39

Na matematiku nezapomenu, když už jsem ta léta základní školy absolvoval, tak je přece jen tak nezahodím, že.
Víš, Hřebene, to že si Ty a spousta dalších myslí, že zajeli čistě oblouk nad radius lyže neznamená, že tomu tak je. Není tomu tak a důvodem je právě onen vztah mezi podstavou a pláštěm kuželu, probíraný na 1. stupni základní školy. V tomto případě větší či menší část lyže buď musí jet smykem nebo nesmí být v kontaktu s podložkou, bez ohledu na pocity jezdce, barvu jeho bundy, kůže, teplotu sluneční korony a spoustu dalších nesouvisejích veličin.

Ad PS: Já jsem Vám, dámy a pánové, nechtěl vstupovat do odborné diskuse v tomto tématu. Nemám do ní co přinést a – upřímě řečeno – zatím ji ani neshledávám jakkoliv přínosnou. Jen mi přišlo potřebné upozornit na tento mýtus o „jízdě čistě po hraně nad poloměr lyže“. Poukazoval jsem na jeho principiální neuskutečnitelnost již minimálně jednou a, obávám se, budu na ni muset poukazovat i v budoucnu.
Na gymplu mi říkali: „Můžete stokrát cítit, že Pythagorova věta neplatí, můžete si to dokonce demmokraticky odhlasovat, ale moc platné vám to nebude…“ Takže nechť si každý soudruh dle vlastního uvážení vybere, zda pro něho Euklidovská geometrie platí, nebo ne.

12.01.2014 22:06:49 #313 

Buzzy

>> #311, Hreben, 12. 01. 2014 21:54:32

Jo, myšleno na závodníky. Jinak já netvrdím, že chci bejt rychle dole, ale že ty chyby jdou i zneužívat.

No, ne všude, ale snažím se. Kvůli tomu jsem tady, zajímavej pokec a teď to je ještě zajímavější. bez urážek a zbytečností, ale o tématu. Fakt super.:-)

12.01.2014 22:10:27 #314 

Buzzy

12.01.2014 22:34:36 #315 

Hreben

>> #312, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 22:04:30

Ja ti nevim. Matematika vs. praxe. Dej mi lyzi r. 15m a ja ti na ni zajedu r. 30m dve koleje. Sice tohle nesnasim, kdyz takhle nekdo „lyzuje“, ale vsadim svoje novy obracky ze to zvladnu :) Nevim cim to je, panacka na vykrojenych lyzich doc. Bedricha jak zataci na naklonene desce znam. Ale to neni realita. Ja nerysuju, ale lyzuju. Lyze ma camber a pokud na ni jen stojis, tak camber rekneme vyrovnas a treba je pak „rovna“ a nejede svuj radius. ? Tohle fakt nevim, spekuluju. Proste zakladni cviceni na ten ‚hloupej‘ carving, nechas lyze aby samy jely a ony neco vykroji az do protisvahu. Urcite to nebude odpovidat radiusu lyze. Pokud pritvrdis, bude mensi. Pokud to nechas fakt jet bez snahy, tak bude hoodne velkej. Ale i na ledu jsou tam jen dve(nebo jedna – vnejsi) centimetrovy linky…

12.01.2014 22:35:48 #316 

Mirek muž

„V tomto případě větší či menší část lyže buď musí jet smykem nebo nesmí být v kontaktu s podložkou, bez ohledu na pocity jezdce, barvu jeho bundy, kůže, teplotu sluneční korony a spoustu dalších nesouvisejích veličin.“ – to je to co myslím, minimální podíl smyku části lyže, či její nezatížení má velký vliv na poloměr oblouku. Nevím, zda lze takový oblouk nazvat čistým carvingem, ale lyže se při něm pohybuje ve směru hrany, tak snad ano.

12.01.2014 23:08:17 #317 

kokoska.rokoska muž

>> #315, Hreben, 12. 01. 2014 22:34:36

Podívej, Hřebene, pokud myslíš, že jsi schopen zkonstruovat kužel s podstavou o větším poloměru než plášť, přeju Ti úspěch.

A zajet tak, aby na sněhu zůstaly dvě koleje jistě umíš. Umím to já, umí to moje děti, zřejmě většina zde diskutujích, Jan Tleskač a možná i jeho létající kolo. Dvě koleje ve sněhu ovšem mají pramálo společného s čistou jízdou po hraně. K „dvěma kolejím“ je třeba aby lyže nebyly v příčném směru rovnoběžné s podložkou, aby byly patky alespoň trochu zatížené a směr jejich pohybu svíral s hranou lyže podélně ostrý úhel. Zbytek lyže může klidně jet smykem, jak tomu ostatně u většiny lyžařů bývá (co tak vídám na svahu).

Jak jsem již psal, kde-kdo má pocit, že jede „čistě po hraně“, ale není tomu tak. Většina lyže driftuje/smýká/bla-bla-bla. I to je jeden z důvodů, proč jsou SL v obřáku pomalejší než GS, kde může být (díky většímu R) podíl driftu/smyku/bla-bla-bla v oblouku mnohem menší…

12.01.2014 23:09:59 #318 

MPS

>> #315, Hreben, 12. 01. 2014 22:34:36

>> #316, Mirek, 12. 01. 2014 22:35:48

To jak velkej oblouk lyže pojede čistě po hraně na tvrdý podložce zcela zásadně ovlivní úhel zahranění,neboli překopírování bočního vykrojení na podložku průhybem lyže,optimálně bych viděl že svůj rádius bočního vykrojení překopíruje při zahranění 45 stupňů,při menším zahranění pojede oblouk větší a to čistě po hraně a při větším zahranění naopak. Takže nevim o čem se tu spekuluje…

12.01.2014 23:27:59 #319 

kokoska.rokoska muž

>> #318, MPS, 12. 01. 2014 23:09:59

Á, další matematik, koukám.
Dnes už naposledy zopakuju, že vztah mezi podstavou kuželu a pláštěm je zcela nezávislý na vůli lyžařů, lyží, úhlů zahranění a dalších ptákovin.
A, řekl bych, že tu o ničem nespekulujeme, já pouze připomínám učivo prvního stupně základní školy a někteří kolegové diskutéři se mnou polemizují, zda i pro ně Euklidovská geometrie platí. Třeba s Krabem se zase někdo v jiném vlákně dohadoval, zda pro něj platí Newtonovská fyzika, no…

12.01.2014 23:37:10 #320 

MPS

>> #319, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 23:27:59

Ok kromě tvého kuželu který jsem zbochybňovat ani nechtět mi to přišlo trochu ujetý.

12.01.2014 23:44:21 #321 

kokoska.rokoska muž

>> #320, MPS, 12. 01. 2014 23:37:10

V tom případě se omlouvám za příkrou reakci. O užitečnosti tohoto vlákna si myslím své a již jsem to zmiňoval…

13.01.2014 01:00:13 #322 

Navvy

>> #301, ˘Ö˘Krab, 12. 01. 2014 20:55:59

I některé běžky už mají rozdílnou šířku v různých místech své délky. Závodní skoro všechny…

13.01.2014 01:30:14 #323 

Navvy

>> #255, Buzzy, 11. 01. 2014 08:35:03

Nepochopil jsi podstatu věci. Ten trenér neměl nikdy připustit, aby mu jinak slušný kluk řekl, že je kretén. Já samozřejmě neschvaluji co mu ten kluk řekl, ale je to dost ilustrativní příklad toho kam může dojít špatný přístup. Přitom ten trenér byl výborný pro menší děti.

Také nesmíš zaměňovat dril a hulvátství. Bez naučení se základů nemůžeš dělat dobře nic, ani sport. Jenže ono to jde i bez zbytečných nadávek, pouštění hrůzy a podobně. Vysvětlení (i co se týká chování) má obvykle mnohem lepší výsledky než řvaní.

13.01.2014 07:56:46 #324 

˘Ö˘Krab muž

>> #322, Navvy, 13. 01. 2014 01:00:13

Takže postavit na hranu a carvujeme, vážení, carvujeme.
Jaký že to udávají k těm běžkám R? Sáhnu si v zakrojeném oblouku rukou na sníh? A co prdelačka – dá se?

A kdy se konečně dočkáme na běžkách rockeru a reverse camber?

13.01.2014 08:06:21 #325 

Hreben

>> #317, kokoska.rokoska, 12. 01. 2014 23:08:17

Dvě koleje ve sněhu ovšem mají pramálo společného s čistou jízdou po hraně.

Aha, takze zase slovickareni…

Uz tuhle blbost neresim.

13.01.2014 08:48:36 #326 

˘Ö˘Krab muž

>> #299, Hreben, 12. 01. 2014 20:48:56

Tím samozřejmě nebojuji proti oblouku po hranách, právě naopak. Ale je potřeba vědět, že dobrý lyžař má nejen cit po hraně jet, ale také cit po hraně nejet. A jiný zase neumí ani jedno, a to je potom trochu jako parafráze Cimrmanových neduhů stáří, mezi které patří dvě vady komplementárně spojené, a to je nejen neschopnost myšlenku udržet, ale také neschopnost myšlenku opustit. (odkaz)

13.01.2014 09:24:29 #327 

˘Ö˘Krab muž

>> #316, Mirek, 12. 01. 2014 22:35:48

Použiji jinou definici: všechny části zatížené hrany procházejí během carvingového oblouku postupně týmž bodem na kontaktu s podložkou.

Jak je zřejmé, ani během carvingového oblouku neplatí definice neustále, je tam vždy jakási „šedá zóna“, ve které se jezdec pokouší dostat do souladu momentální vlastnosti podložky, lyží, své možnosti a záměr, aby z toho následně vytvořil carvingový oblouk co nejčistěji po hranách. Lyže ostatně potřebuje čas, aby se zařízla, prohnula … Někdy to trvá sotva postřehnutelný okamžik, někdy se to vůbec nepovede, někdy povést ani nemůže.

A jsou tací, kteří se naučili pohybovat se takřka výhradně v této šedé zóně carvingu, v intencích svého PCL /*personal carving limit*/ ji vnímají jako tu zásadní a jedinou, ba dokonce ji povýšili na hlavní využití carvingových lyží. Ale i to je legitimní způsob pohybu na lyžích. Ale je to ještě carving?

Zatímco dříve se jezdilo vše na jedněch lyžích (nebo velmi podobných) a lišily se techniky, dnes je technika velmi podobná (s trochou nadsázky), ale liší se lyže. Pro PCL jsou lyže jedním ze základních faktorů. Není dost dobře představitelné vymanit se z tenat newtonovské fyziky a euklidovské matematiky jen proto, že ‚mám pocit‘.
Každé carvingové lyže mají své carvingové limity dané materiálovým složením a geometrií. Pouze v rozsahu těchto limitů umožňují carving. Mimo tyto limity jde o jiný druh lyžování. Jakýkoliv oblouk nad konstrukční R lyže nemůže být čistě po hranách ve smyslu výše uvedené definice, nanejvýš přibližně.

Už zde bylo řečeno, že GS oblouk se na SL lyžích dá zajet, ale běžně se to na závodech nedělá, a to ani tam a tehdy, kde by se mohlo. Bylo také řečeno, že carving je zhusta tím nejrychlejším způsobem průjezdu trati.
Pokud si dám dvě a dvě dohromady, tak se GS na SL nejezdí proto, že se na nich v tomto druhu oblouku a v této rychlosti nedá carvovat. Také proto existují, krom utajených slalomek, i bestie zvané obřačky. Slalomky dovolují carving ve slalomovém oblouku, obřačky v obřákovém atd., vždy po R nebo pod R dané lyže.

13.01.2014 09:39:43 #328 

valerius

>> #325, Hreben, 13. 01. 2014 08:06:21

Jakto slovickareni? Odvinulo se to od jizdy ciste po hrane a pouziti slalomky v obraku (to jsi ty pouzil jako argument). Kokos… te opravil, ze v obraku na slalomkach ciste nejedes a vytahl „dukaz kuzelem“ a i vysvetlil, proc koleje ve snehu automaticky neznamenaji, ze jedes ciste po hrane, coz mi prijde pomerne fundamentalni, zadne slovickareni.

Je zde diskuze a nekteri se snazi argumentovat vecne a predkladat fakta a jini tuto vlastnost postradaji.

Mimochodem, takovy Buzzy se tu holedbal, jak je bojovny v diskuzich a ze narusuje zazite poradky atd., ale problem Buzzyho neni bojovnost, ale ze neni schopen dost dobre porozumet psanemu textu (alespon dle jeho reakci) a vecne a fakticky argumentovat.

Jsou/byli zde jini demoni, bojovni az arogantni a presto se dokazali drzet tematu a pouzivat fakta a bylo fajn s nimi diskutovat.

13.01.2014 10:35:28 #329 

Martin47 muž

Jak správně píše Kokoška, tohle téma je nesmysl od samého začátku z jednoho prostého důvodu. Je to útok na to, narvat všechny do jedné škatulky a ovlivnit jejich myšlení jedním směrem. To je zhola nemožné z mnoha důvodů o nichž nemá cenu psát, protože inteligentní je znají a ti ostatní je nepochopí a kdyby náhodou tak nepřijmou. Tudíž na název tématu neexistuje odpověď. Je to z důvodu INDIVIDUALITY. Tady se dá vlastně nalézt určité vyústění vlákna – na otázku v názvu tématu nejde odpovědět, porotože každý v lyžování sleduje jiné cíle, má o něm jiné představy, má jiný vkus atd. (samozřejmě se najdou skupiny lidí, kteří se v lecčems shodnou). Je asi dobré si najít nějaký vzor, kterému se budeme snažit příblížit. První a nejdůležitější není z jaké oblasti lyžování vzor pochází ale zda je v mých silách zajet to co jezdí vzor. Pochopitelně bude můj vzor jezdit tak, jak se mi to líbí a je mi srdečně jedno, zda by se komise světových lyžařských veličin shodla zda jezdí dobře nebo špatně. Jelikož mi Krab dobil kredit a zde na fóru se to stalo díky zástupci WC kultovním slovem, mohu si dovolit napsat, že mám srdečně u prdele, co si kdo o mém vzoru myslí. Mně se líbí a já se budu snažit jezdit jako on. U mě osobně je to minule prolinkovaná jízda F. Strobla. Tu jsem si stáhnul, zpomalil, rozfázoval a podle ní se snažím zdokonalit. Žádnou roli v tom nehraje jak je ta jízda stará, kdo ji jede, prostě se mi líbí a vím, že jsem schopen tak jet (tady by v duchu vlákna Stroblova jízda musela dostat na frak, protože Strobl byl top speedař). Koho ale baví hledat svatý Grál, nic mu v tom nebrání. Hledají ho marně milióny lidí v obrovském množství oborů.

13.01.2014 11:49:27 #330 

Hreben

>> #328, valerius, 13. 01. 2014 09:39:43

Ja s tim nesouhlasim. Podle me je jizda sikmo svahem „rovne“, jizda ciste po hranach a tudiz i carving. Ikdyz carving je samozrejme i jizda neciste po hranach… Plast kuzele a kruzitka si na kopec neberu a matemetiku zakladni skoly jsem jiz davno zapomnel.. A vubec mi nechybi. Asi mate pravdu, kdyz by se to vysvetlovalo u tabule ve skole, ale ja ziju na kopci s lyzema a vysvetluju to lidem prakticky a realne v dane situaci…

>> #329, Martin47, 13. 01. 2014 10:35:28

Nejdriv jsem si rikal, co jsi to za utocneho aroganta, ale tohle jsi napsal rozumne a lyzarsky.

Nalezené položky: 398 « První | < Předchozí | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...
08.12.2016

Paseky nad Jizerou - top lyžování pro děti i ambiciózní lyžaře

Lyžařský areál v Pasekách nad Jizerou může nabídnou...
08.12.2016

Vyhrajte 4 luxusní lyžařské dny v Dolním Rakousku!

V Dolním Rakousku najdete rodinné sjezdovky i trať ...
08.12.2016

SP v alpském lyžování: ach ten materiál. Hudcovi premiéra nevyšla

Jan Hudec, šumperský rodák, který ještě před pár mě...
07.12.2016

Hodinky na lyže

Moderní, sportovní GPS hodinky umí často měřit širo...

Diskuze o lyžování

Lyzovani Prosinec 2016

dnes 17:40:31 od oblouk

Klínovec: [Středisko]

dnes 12:27:15 od PetrAT

Co v lyžárně přebývá

včera 18:20:00 od CzechSkier

Oprava lyžiarok

včera 18:15:19 od CzechSkier

Alpine Ski World Cup 16/17

07.12.2016 13:32:36 od Martin47

vosky Skivo