Dotazy na mski - strana 7 - Diskuze - Diskuzní fórum o lyžování - SNOW.CZ

Dotazy na mski (diskuze strana 7)

Nalezené položky: 218 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

12.04.2011 08:06:19 #181 

PetrM muž

>> #180, mski, 08. 04. 2011 15:39:08

Tak jsem o vikendu na lyžích v Harrachově zjistil, že jsme pobavili dost lidí, takže se čeká na tvoje plužení v moři :-). Už padl i návrh, že by toto naše počínaní mohlo být začátkem nového vlákna s různými „lyžařskými“ kuriozitami :-)

14.04.2011 01:14:15 #185 

ivan

>> #184, Tomatáš, 13. 04. 2011 23:08:16

Ahoj Tomatáši. Fórum je takové, jací jsou jeho přispěvatelé včetně tazatelů = jediní tvůrci. Ti si tady povídají o tom, co je zajímá, resp. se snaží odpovídat na položené dotazy a reagovat na nastolené podněty. Tím, že lyžaři inklinující jinam než zdejší mainstream mlčí, se situace nezmění.

Že je zde, potažmo v Česku, top tématem pista a race? A co bys čekal v zemi nuceně sjezdovkové kultury, kde pod hrozbou explicitních sankcí a podle zákonných i podzákonných norem prakticky neexistují legální možnosti sjíždět jinde než po vyznačených tratích? Které se až na výjimky pečlivě rolbují, takže žádný prašan, žádné moguls (až ty, které se udělají během dne)? Navíc, kdybys toho nuceně naskákal v boulích půlku toho, co my kdysi dávno dlouhé roky museli, neboť jinak to dolů nešlo, měl bys jich asi po krk.

Berger: nějak si nevybavuju, že by se do něj někdo nějak víc troufl navážet. Snad jsem to kdysi dávno byl dokonce já, kdo ho poprvé zmínil jako rakouského etalona a myslím, že se tady celkově těšil největší úctě hned po Milanu Trnkovi. A jestli se někdo ozval, jak zmiňuješ (dohledávat to nebudu, ale pochybuju, že by to byli „mnozí“), tak to je prostě demokracie, kdy každý může hlásat svůj názor, byť třeba blbý. (Věděl jsi, že jeho jízdy na videích docela sepsul ex-demo USA a pmts-guru Harb?) To má svoje nevýhody, občas se tím zahlušuje kvalitní informace, ale když už není fórum kvalitně a výběrově moderované (věc majitele stránek), přijde mi to lepší než třeba diktatura skiplusu nebo chcíplé fórum interski.

Ad andyaskierable: snad víš, že on se napřed obrátil na skiplus a když neměl obratem reakci, hned asi 3. den oslovil fórum zde. Ty už jsi svého času s Járou Pluskalem virtuální meče zkřížil, a tak jistě pochopíš, že asi měl málokdo (můj případ např.) chuť za takové situace psát něco, co by si jinde mohli „vypůjčit“ a využít ke své slávě. A pak mu jízdu okomentoval mski včetně diagnostiky slabší strany.

Ale uznávám, byl to atypicky nelehký případ: dobrý lyžař, krátké otevřené oblouky na dost dlouhé lyži. Ale proč jsi třeba nezkusil rozbor a komentář ty nebo tvoji kolegové?

Jinak se tady probíraly i krátké oblouky, jména nepamatuju, ale třeba ten hoch, který jezdil na slalomce podle svých závodních vzorů. Kačka 83 i další. Včetně Hirschera, Pinturaulta a v neposlední řadě Šárky Záhrobské. Dokonce bych řekl, že při zdejší inklinaci k delším toho bylo až překvapivě hodně.

A že gros zdejších diskutérů jezdí spíš na delších lyžích a tedy oblouky o odpovídajícím radiusu? A ty se divíš, že netráví většinu času na tak vyhraněné lyži jako je slalomka (ty možná při výuce ano, ale to je zcela jiná situace)?

Souhlasím ovšem, že zde právě probíhá jakési hromadnější objevování delších lyží (GS FIS). To ti asi v tvých podmínkách a potřebách přijde neadekvátní, ale zase: jak sám víš, uplynulých minimálně 10 let tady panovalo oslnění krátkostí a slalomkovitostí. A teď se kyvadlo posunuje k rozumnějším parametrům a logicky pro část lepších lyžařů až k protikladu. Pro mladé je to vlastně objevování, oni už 210ky nezažili. A dále, komerční lyže prodělávají hlavně z obchodních důvodů značnou „debilizaci“ (snadnější, lehčí, ovladatelnější) a ten, kdo chce pořádný materiál pro vyšší rychlosti, už často naráží na meze jejich schopností. Takže jde po racestocku, který lze navíc sehnat za lepší peníze než přezdobený krámský top-segment.

Když vlákno nezaložíš, nebudeš ani vědět, jestli a kdo tam bude diskutovat. Odhaduješ zřejmě správně, že by na offpiste a newschool ohlasů moc nebylo, ale ani to nezkusit? Ale situace je holt taková, jak jistě dobře víš, že šahači se drží ve své enklávě carv.cz a že freeskieři mají taky svoje, jak už jsem zmínil. Ano, souhlasím, že zde by byl prostor pro jakýsi „mainstream offpiste“ pro no-hardcore freeskiers (asi jako Amíci mají hardcore TGR a mainstream epicski), ale tolik offpiste-jezdců tady není, viz výše odstavec 2.

Kdyby ses ale přece jenom odhodlal, věřím, že by se mnozí z těchto oblastí rádi dozvěděli to, co zatím znají málo nebo vůbec ne. Prostě trocha osvěty. Na rozdíl od výuky zadarmo, ale to už je fórum a zadarmo tady bojujeme všichni.

Když už jsi mě označil za stěžejního poučovalatele, tak blbuvzdorně zopakuju, že tady nikdo nikomu nic neservíruje a nepřiděluje práci a úkoly. Všechno si musíme vytvořit sami, někdo ve volnu, někdo možná i v práci. Časopis si koupíš a máš faktický i morální nárok se tam něco za své peníze dozvědět. Tady nejsou nároky žádné. Jen potěšení z diskuse, z kontaktů se souvěrci, z informací udílených i získávaných, z utvrzení ega, z uznání druhých (zdravím Maslowa). (Dobře, učitel nebo trenér si tu také může zpropagovat sebe a svůj byznys.) A i proto jsem se tak ohradil proti těm, kdo by zde rádi viděli to či ono (případně raději neviděli), ale nic pro to neudělají.

Osobně jsem byl potěšen, když ses ty i tvoji kolegové-učitelé zapojili do diskuse, a jistě nejenom já bych byl ještě raději, kdyby to bylo víc, nejenom ad Interski. Čím víc profíků a kompetentních lyžařů, tím vyšší kvalita.

Takže takhle to vidím já. Nesnažím se oponovat všem tvým argumentům, neboť mnohdy vidíš, jak to je. Spíš se soustřeďuju na (své) vysvětlení, PROČ to tak je. A na to, že bez snahy a pokusu to změnit to jiné nebude.

(Uff. Proč vlastně takovou kládu píšu do diskuse, kde mi za to nic neplatí?)

P.S. Bohužel jsme počínaje #176 (HOnzo!) zavedli téma vlákna úplně jinam. Bohužel právě hodně důležitého a založeného kvůli tomu, aby se zde soustřeďovaly mskiho poznatky a názory. Honzo, nechceš 176 převést jinam do vhodnějšího vlákna, já taky a Tomatáš by se jistě přidal?

14.04.2011 09:17:58 #187 

mski muž

>> #179, PetrM, 08. 04. 2011 15:19:57

Dobry den u vas… Dnes rano jsem se probudil s pevnym presvedcenim vzit si sebou na plaz maly fotacek s video a neco natocit..

tady je nacvik snezno-pisecneho pluhu se zvyraznenymi pohyby. Sice tam chybi sily vznikle z gravitace a oddstredive, ale zase jsou tam jine vyhody, zejmena nacvik kloubnich rozsahu.

Ale uz vice slov.. pripadne komentare nechavam na vas…-))

http://youtu.be/jBI8n0Yz5SQ

jen mrtva ryba plave s proudem...

14.04.2011 09:32:00 #188 

Thomas muž

Pohoda,klídek,le­háro a australský klobouk Ti rozjasní líc…Jak se dívám dle surfařů síla větru přibývá. Už by to pomalu chtělo absolvovat přesun z pláže :-) na jižní ostrov Nového Zélandu, začíná sezona.

Dynamika pohybu se přizpůsobí vizi

14.04.2011 09:32:16 #189 

garfield muž

no,paráda,jak takovej jednoduchej pluh v písku není jednoduchej cvik-ukazuje zdvižený palec levé nohy… ,při tlaku na levou stranu se to jeví jako boj se záklonem,–písek je potvora :-),zvlášť vyhřátej u moře ,a pod patou povolí, a už je tam záklon ?,a nebo byla pod palcem škeble :-) mluví ze mě čistě závist,ale na druhou stranu,na jak dlouhých lyžích ten písko pluh je? grf

14.04.2011 09:44:23 #190 

ivan

>> #187, mski, 14. 04. 2011 09:17:58

>> #189, garfield, 14. 04. 2011 09:32:16

Dobrej postřeh. Nejenom palec, znatelně větší pronace levé nohy, tedy i větší zahranění. Dysbalance, škeble, kopec na jednu nohu?

Jinak bych řekl, že to v mezích možností jako statické cvičení vypadá použitelně.

Where there´s a will, there´s a way.

14.04.2011 10:14:51 #192 

HOnza muž

>> #191, ivan, 14. 04. 2011 09:47:20

Už jsem převedl příspěvek 176 do vlákna Interski – tak ještě ty a Tomatáš… :-).

www.vl-snow.cz

14.04.2011 11:18:58 #193 

mski muž

pro ty kdo to chce rozebirat pohyb do tedajlu, tady jeste dalsi pokus,…

http://www.youtube.com/watch?…

14.04.2011 11:28:07 #194 

mski muž

v mensim rozsireni stopy, dynamicteji…

http://youtu.be/GGzjVR0HJfA

14.04.2011 11:31:48 #195 

mski muž

a pozrav od Roberta sve teticce… trochu OT

14.04.2011 11:33:03 #196 

mski muž

a pozdrav ode me…

14.04.2011 12:01:19 #197 

ivan

>> #194, mski, 14. 04. 2011 11:28:07

Levá noha (leg) jde v závěru záběru trochu do „prolomení“, takže ti zřejmě nepracujou oba boky stejně. Pravá to nedělá. Proto zřejmě i větší „hranění“ levé foot. Spíš tedy dysbalance nebo nestejný pohyb, ne ta škeble.

Jinak záviděníhodná kulisa.

>> #196, mski, 14. 04. 2011 11:33:03

To je o tom, jak ses utopil? Odkoukal jsem do konce a vypadalo to, žes odplaval jak that dead fish flowing with the current :-)

14.04.2011 12:15:09 #198 

mski muž

>> #197, ivan, 14. 04. 2011 12:01:19

Ano, je to tak jak jste kluci sikovni odhalili…

ten pohyb se mi opravdu lepe dela na levou nohu. Na te prave to jde vic ztuha a boli to.. Vida, ze toi bylo pro me vytecne zdokumentovani, alespon na tom mohu se zamerenim pracovat!

Ano ten proud je tam pri te stene opravdu silny. Funguje to jako vytah a je zadarmo!

Vlny se dnes lamaly az dosti daleko od brehu, obeplouvas pak delfini rodinku ktera ma okolo delty teritorium. Byly uz slabe baterky tak jsem to nechal „dojet“ a padloval tam dozadu chytit nejakou poradnou vlnku.

Garfielde, rekl bych s klidem ze piskopluh je jako delany na obracku s R mezi 18 az 22.5m.

prijed vyzkouset!!:-)

14.04.2011 12:43:16 #199 

garfield muž

>> #198, mski, 14. 04. 2011 12:15:09 Jasan, :-) ,radius je tedy dán palcem pravé nohy , neboť u krátkejch slalomek „trnkovek“by se ti ty palce na nohou kroutili na obou stejně a hoodně :-) :-) ještě mi chybí mimo „klammeršvungu“ ..chycená ryba na prutu bržděná riderem na vodních 2 lyžích pluhem ,něco jako water plow :-)with big fisch on the run…:-)
joo v Písku,tam se jezdívalo -na hmotě… garf

14.04.2011 12:43:43 #200 

mski muž

>> #197, ivan, 14. 04. 2011 12:01:19

Hezky jsi me nachytal Ivane, jak si tady jdu proti svemu motu.. : „jen mrtva ryba plave s proudem…“ tedy vyjimka zni: proud vyuzivany vyhradne k vyplouti na more misto placani se na miste proti vlnobiti je zadouci…-))

14.04.2011 16:17:03 #201 

PetrM muž

>> #193, mski, 14. 04. 2011 11:18:58

Hezký Milane, jsi taky muž činu :-D, akorát teda krom již výše zmíněného ti nesměřují špičky k sobě, jak by asi při pluhu měly ;-)

14.04.2011 17:20:34 #202 

mski muž

>> #201, PetrM, 14. 04. 2011 16:17:03

snazim se spicky k sobe sec mi sily staci.. ale nejde to lip jak vidis.. vidis tedy ze rada veci se deje i kdyz se dit nechce a take nedeje i kdyz se dit chce.. no to je to zas pekne komplikovane…–)))

myslim ze uz jsem na to tady ekde mirne narazel, ze v tak sirokem rozkroceni se vyrazne zmencuje schopnost vnitrni rotace nohy.. zajimave zjisteni.. -))

14.04.2011 18:18:04 #203 

Thomas muž

to široké rozkročení: Milane co třeba to zkusit jinak:-D: Rozkroč se jak kdybys seděl na koňovi – kolena tlač hodně ven out z oblouku-sniž postoj-opři se hranami chodidel do písku a uvidíš,že se rotace pánve dost výrazně zlepší a dostaneš ji tam kam potřebuješ. Biomechanika je svi.a

14.04.2011 18:33:33 #204 

Thomas muž

Ještě apropo k tomu cvičení: ruky v bok a doprava a doleva zkusit to před zrcadlem-zvětšení rozsahu pohybu rotace pánve je evidentní a méně zde hrozí poškození vazů oproti tomu,co jsi v tom cvičení dělal doposud.

14.04.2011 22:45:36 #205 

mski muž

>> #203, Thomas, 14. 04. 2011 18:18:04

Proc neprihodis Thomasi do placu alespon nejake foto znazorneni toho co popisujes? pro lepsi vsestrane pochopeni.. pokud ovsem chapu to co popisujes spravne, ani zde tu biomechaniku neocu.., docilis timto zpusobem sice spicky dovnitr lepe ale clkove rozkroceni nebude zdaleka tak velike. a tim se ztrati z 90% efektivita a vyznam puvodniho cviceni.

ke cviceni ruce v bok.. to je opet uplne jine cviceni, ktere ostatne provadim take a ma sve opodstatneni. dochazi tady k zamerne dostredne rotaci panve, spisky a cele chodidlo se vyrazne nataci a opravdu celkovy „stretch“ regionu o ktery se snazim v mem provedenim cviku je vyrazne zkracen. Ano jiste, nebezpeci poskozeni svalu a vazu je zde take vyrazne mensi, cimz ovsem zaroven eliminujes benefit cviceni v prvni rade! Popiras tim padem Jogu jako takovou, kde k cilenemu pozvolnemu, postupnemu, velmi malemu poskozovani svalu, slach a vazu dochazi prave tak jako k nasledne adaptaci a zpevneni i zpruzneni pohyboveho aparatu. (podotykam ze k vlastnimu cviceni je treba pristupovat po dukladnem zahrati, rozcviceni a prupravnem protahovani), jinak nebezpeci nezadouciho poskozeni je opravdu velike!!

Ale jak pisi, podel se, HOnza baterii cviku pro suchy trening potrebuje jako sul, a pro uplnost dokumentuj nazorne//verim ze fotacek po ruce nekde mas…

15.04.2011 03:07:51 #206 

Gravedigger

>> #198, mski, 14. 04. 2011 12:15:09

kdyz se budes snazit udelat ten sand plow symetricky, kdyz se zameris na prekonani tech handicapu na prave strane, je porad videt na videu rozdil mezi obema stranama? neboli, nakolik je ta dysbalance zpusobena navykem a zpohodlnenim (slabsi strany) a nakolik pohybovym a silovym omezenim. Ptam se, protoze s podobnym rozdilem mezi levou a pravou pulkou tela taky bojuju.

15.04.2011 05:33:30 #207 

mski muž

>> #206, Gravedigger, 15. 04. 2011 03:07:51

pred lety, (25), jsem pracoval velmi intenzivne na obnoveni funkce leveho kycelniho kloubu. Trvalo mi to 4 roky, az pak jsem se vratil do vrcholoveho lyzovani. S vynikajicimi vysledky. I potom, naucen drilu zamerenych vice na tu starou spatnou levou stranu jsem nadale vykompenzovaval puvodni nedostatky..

Dnes vidim vysledek zretelny z toho cviceni na plazi a take z nahravek co mam z lyzovani ze moje byvala dobra strana je dnes ta horsi!

Pokud se tedy zamerim na prekonani bolesti, jde to. Je to tedy jen o tom pokracovat, byt trpelivy a umet tolerovat nepohodli az bolest tak jak pises..

Nebyt toho meho puvodniho zraneni a naslednou dukladnou rehabilitaci, nikdy bych zrejme nelyzoval tak jak lyzuju a nikdy bych o lyzovani nevedel tolik kolik dnes vim..

To je Gravedigre pozitivni zprava ze? Ty bydlis v Kanade full time?

A kdepak se nam zatoulal nas pritel Harry?

Ze by konecne narazil pri sazeni jarnich stromku na hroudu zlata a prestehoval se do Argentiny kde taky za chvili zacne sezona? Treba tam nema internetove spojeni??-))

M.

16.04.2011 03:10:52 #208 

Gravedigger

>> #207, mski, 15. 04. 2011 05:33:30

dik za vysvetleni. ja uz ted taky taky dekuju utrzenemu LCA, ze se mi diky tomu otevrely oci. Poznal jsem lip nedostatky mojeho tela a porovnanim toho, co dela lepsi a horsi strana, jsem lip pochopil lyzovani celkove.

v kanade jsem treti a nejspis posledni sezonu. ale z whistleru je tezke uniknout, je tu hodne lidi, kteri sem prijeli na tyden a uz neodjeli. ja mam vyhodu, ze to vecne snezeni nesnasim. taky obcas mluvim s insruktory z alp, kteri sem prijeli jen na jednu sezonu, a ti vsichni rikaji, ze europe is so much better. ja jsem v evrope ucil jen na cervenohorskem sedle a v harachove jeste pred a na uplnem zacatku carvingove ery. tuto zimu jsem se velice uspesne zapojil do whistler adaptive sports program (for mentally and body disabled guests) a tam by o me neradi prisli. ale asi maji (aspon na chvili smulu). v planu je Jasna na pristi zimu a pak Verbier na par let.

za harryho odmlceni se asi muzu trochu ja, ale nebudu to tady rozvadet. kazdopadne ho tu uz par tydnu taky nervozne vyhlizim.

muzes nas milane prubezne informovat o tvojem angazma v australii? v kterem stredisku, na jake pozici, co je naplni prace atd.?

16.04.2011 04:37:57 #209 

mski muž

>> #208, Gravedigger, 16. 04. 2011 03:10:52

no je to tak.. v zivote co nas potkaji zapeklite situace ktere se nam v momente prozitku samozrejme silne prici a az casem zjistime ze vlastne diky tomu jsme se dostal az tam o cem se nam treba drive ani nesnilo.. A „living your dream“, naplnovat predstavy ciny, realizovat sva prani, to je silny dar a preji ti vsechny ty uspechy ( i neuspechy-)), ktere te na tve ceste bezpochyb cekaji!!

zmena je zivot!!(a opacne)…

to je me dalsi velmi silne moto!!

Harry uz se probral z jarniho spanku, vse v poradku..-))

Vzesel jsem do kontaktu s Perisher Valley, kde jsem presne pred 30 lety absolvoval svoji tehdy prvni sezonu v Australii.

S reditelkou na kterou mi uvodni kontakt obstaral Frak, po tom co jsme spolu u me v Evans Head po vecerech zapredli debaty o lyzovani. Jinak bych se asi jeste letos neangazoval, moje partnerka studue full time, 5 dni v tydnu od rana do vecera v miste od nas vzdaeneho 45km a ja bych je tady nerad nechaval na delsi dobu samotne. Ale v July, na ktery jsme se dohodli ze „na zkousku“, vniknu na tri tydny do jejich zavodniho programu a vice mene krom nejakeho standarniho platu o kterem jsem jiz zminoval, budu schopen vyjednat „vyhodne“lyzovani ke konci sezony kam chci na tyden, dva, celou rodinku vzit.. Perisher je idealni pro deti..-))

Jinak o svem hostovani tam nevim vubec nic, necham se rad prekvapit a tesim se na stare tvare ktere jsem v nekterych pripadech skoro 20 let nevidel.

K tomu jsem musel oprasit svoji APSI (ISIA) registraci, kterou mi uznali v hodnosti Full Cert, Alpine level4.

Pry budu muset formalne absolvovat konzultaci na snehu s Conem Poulosem, ktereho znam z mladych let a dnes je tusim ze sefem nebo alespon prednim funkcionarem, mozna demonstratorem v Interski Australia.. tak se tesim co se na kopci dozvim za „novinky“..-))

Vybavu si pujcim od Jono Brauera, ma toho plny sklep, teprv pred rokem zapichl kuli dobitemu telu karieru..

Akorat boty musim jeste sehnat. Psal jsem Petru Z. mladsimu, ma stejnou nohu a jeho posledni dar jsem uzival do chvile odletu sem..Mel jsem si je jako jedinou soucast vybaveni vzit, co nadelam..

Cau, M.

16.04.2011 14:52:29 #210 

Thomas muž

>> #205, mski, 14. 04. 2011 22:45:36, HOnza Má za to,že se biomechanice se tím mým minulým způsobem více přiblížíš.Dostaneš se tak bez bolesti k většímu tlaku na lyže a ke zvětšení účinku rotace o cca 20%. Nemám zkušenost s TOP lyžováním jako ty nebo jiní zde, ale zasílám můj vytvořený komplexní cvik vycházející z východních vyrovnávacích cvičení.:-).Je úplně dole na stránce. telemark Pokud se ujme, nazvi ho třeba Thomasův TM cvik oo)) :-D na zvětšení rozsahů pohybu. Podstatou je přitáhnutí noh a cílený pressing tlak s co největší protirotací a prošlápnutím pat i malíkových hran zaklesnutím o vnitřní. Hlava se otáčí vně rotace pro zvětšení účinku.S dlouhým pomalým výdechem zvětšíme rozsah a uvolníme. Pokud to zacvičím já se svými 110 kg, tak si myslím, že by neměl být problém. S pomalým výdechem se dostáváme postupně do maxima. Cvik se odvíjí z toho, že správný postoj je základem dobrého lyžování a základem impulsu veškeré rotace a tlaku je oblast těžiště těla asi 8cm pod pupkem. Třeba bude přínosem na rozsahy i do toho vašeho bránového lyžování i dalším.:-)

Nalezené položky: 218 « První | < Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Další > | Poslední »

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit nebo registrovat, pokud ještě registraci nemáte.

Hledat v diskuzi

Články

10.12.2016

Hinterstoder Wurzeralm - hit pro děti do 10 let

Hinterstoder a Wurzeralm v kouzelné kulise pohoří T...
10.12.2016

Soutěž o dva 4denní skipasy do oblasti Alpe Cimbra (Folgaria Lavarone)

Skiregion Alpe Cimbra v italské provincii Trentino ...
09.12.2016

Je freeride (ne)bezpečný?

Odpověď na tuto otázku není černobílá. Záleží na to...
09.12.2016

Alpe Cimbra - znamenitá adresa pro rodinnou dovolenou

Nově vzniklý skiregion v italské provincii Trentino...
09.12.2016

Soutěž Poznej a vyhraj: nejbližší Alpy, kde děti do 10 let lyžují téměř zdarma

Jedna z nejbližších a dopravně nejdostupnějších alp...
08.12.2016

SNOW 100 - jubilejní vydání s 8 skipasy zdarma!

Prosincové vydání SNOW – historicky rekordní – je t...

Diskuze o lyžování

Co v lyžárně přebývá

dnes 19:11:33 od AntonByckov

Alpine Ski World Cup 16/17

dnes 14:49:07 od MMartin

Klínovec: [Středisko]

dnes 11:19:41 od johnycek

Lyzovani Prosinec 2016

včera 17:40:31 od oblouk

Oprava lyžiarok

08.12.2016 18:15:19 od CzechSkier

vosky Skivo