Šumavský Špičák ozáří před koncem roku světlušky a na Silvestra pochodně na nejprudší české sjezdovce. - kaledář akcí - SNOW.cz
Domů Kalendář lyžařských akcí alpské závodní lyžování Šumavský Špičák ozáří před koncem roku světlušky a na Silvestra pochodně na nejprudší české sjezdovce.

Šumavský Špičák ozáří před koncem roku světlušky a na Silvestra pochodně na nejprudší české sjezdovce.

Již uskutečněná akce - archiv
28.12.2012 - 31.12.2012
Kalendář  -  alpské závodní lyžování

- - - Špičák

Šumavský Špičák ozáří před koncem roku světlušky a na Silvestra pochodně na nejprudší české sjezdovce.

V pátek 28.12. se pak koná večerní pochod s průvodcem. Sjezdovky jsou i přes nepřízeň počasí perfektně upravené.

Se starým rokem se na šumavském Špičáku rozloučí malí i velcí lyžaři jako vždy jízdou po nočních sjezdovkách. V neděli 30. prosince čeká na děti večerní lyžování se světluškami. V dětské areálu pod hotelem Sirotek začnou první lyžaři sjíždět s lampiony v rukou od 17,30 hodin. „ Večerní lyžování je tady pro všechny děti zcela zdarma, navíc na ně čekají i různé soutěže. Vrcholem večera bude zapálení táboráku a velký ohňostroj,“ říká spolumajitel areálu Vladimír Kasík. Otevřen zde bude i stánek s občerstvením a hrát bude hudba.

O den později na Silvestra vyrazí za tmy na nejprudší českou sjezdovku Šance několik desítek lyžařů. Jako každoročně sjezd s pochodněmi pořádá místní horská služba. „ Rozloučení s končícím rokem 2012 začíná už v 17,00 hodin, kdy bude pod dojezdem nejstrmější části Šance (jinak sjezdovka č. 4) připraveno občerstvení u rozdělaného ohně, hudební produkce a závěrečný ohňostroj. Samotný „hořící had“ odvážných lyžařů se na sjezdovce objeví v 17,30 hodin,“ upřesnil V.Kasík.

Historická data: Tato tradice je na Špičáku udržována již od roku 1948. V roce 1951 musela být kvůli hraničnímu pásmu přerušena a obnovena byla znovu v zimě 1957. Tehdy se ale sjížděly jiné sjezdovky a úseky. „ Sjezd pochodní“ v současné podobě se po trati černé sjezdovky Šance jel poprvé o Silvestru roku 1972 (dvakrát se kvůli nedostatku sněhu nekonal).

Už zítra, v pátek 28. prosince, pak Ski&Bike Špičák pořádá zhruba hodinovou večerní vycházku po Špičáku. „ Sraz je v 17,30 hodin na parkovišti pod hotelem Sirotek a pak vyrážíme s pochodněmi v rukou a s průvodcem na zhruba hodinový pochod. Trasa povede po nové cyklostezce na Jezerní cestu a dále přes Špičák. Startovné je 60 korun a v ceně je i pochodeň,“ upřesňuje za pořadatele Radek Vaniš ze Ski&Bike Špičák.

Aktuální sněhové podmínky: Na Špičáku jsou všechny tratě a vleky v provozu. Do rána napadlo 3–10 cm nového sněhu a na sjezdovkách ho nyní leží 40–60 cm. „ Osobně jsem dnes všechny hlavní tratě projížděl a jsou perfektně připravené. Chápu, že se lidem v tomto počasí na hory moc nechce, ale podmínky mají ideální a lyžuje se úplně bez front, což se jim v období mezi svátky zase dlouho podařit nemusí,“ komentoval aktuální situaci Vladimír Kasík.

Přiřazené štítky: sjezdové lyžování, šumava

Další akce v kalendáři v kategorii alpské závodní lyžování

V této kategorii nejsou žádné další akce

Komerční tipy