aktuální sněhové zpravodajství - tématické články - SNOW.cz

Kde a jak se aktuálně lyžuje: v Alpách o Velikonocích nový sníh, slunce, ale i vítr

Turbulentní jarní počasí, mnohde s přívaly sněhu, v Alpách pokračuje i o Velikonocích. Více oblačnosti a ve vyšších polohách nového sněhu je na jižní straně Alp, slunečněji pak na severní. Silný vítr však může omezovat provoz areálů.

Aktuálně: famózní začátek sezóny v Česku i Alpách obleva neohrozí

Pod sněhem se na přelomu listopadu a prosince ocitly nejen domácí hory, ale i nížiny a vydatně nasněžilo také ve velké části Alp. Mrazivé teploty navíc dovolily vypreparovat sjezdovky také technickým sněhem. Nejlepší začátek lyžařské sezóny za poslední léta sice o víkendu nebo po něm naruší obleva, ve výše položených areálech ale současné výtečné p...

Na českých horách začíná lyžařská sezóna 23/24 slibně již o prvním prosincovém víkendu

Horská střediska v ČR dokončují přípravy k zahájení lyžařské sezóny a již o nadcházejícím víkendu se rozjedou první areály. Počasí milovníkům zimy nebývale přeje, přírodní sníh a mrazy umožňují brzké otevření středisek. Již od poloviny listopadu se lyžuje na Monínci.

Aktuálně: Alpy jsou už zasypané sněhem - podmínky na ledovcích výborné, začátek sezóny může být skvostný

Sněhové podmínky v Alpách jsou v polovině listopadu nevídaně dobré - od Francie až po Rakousko jsou svahy zasypané a v nejvyšších polohách leží sněhu i víc než metr. Na ledovcích se lyžuje v prašanu a postupně se otevírají i mimoledovcová střediska, k tomu se intenzivně zasněžuje. Již začátkem prosince tak mohou být otevřené tisíce kilometrů sjezdo...

Aktuálně: všechny rakouské ledovce v provozu a slušný sněhový základ do blížící se sezóny

Teplý a suchý podzim přerušila na přelomu října a listopadu série tlakových níží s vydatnými srážkami, které zasypaly zejména vyšší alpské polohy vydatnou sněhovou nadílkou. Na ledovcích tak panují konečně slušné sněhové podmínky.

Aktuálně: ledovce odkládají začátek sezóny anebo skýtají velmi omezené lyžování

Mizernější začátek podzimní sezóny asi ledovce dlouho nepamatují. Ještě v polovině října se dá v Rakousku jen velmi omezeně lyžovat na Hintertuxu, Pitztalu a Kaunertalu, ostatní ledovcové areály začátek sezóny odkládají. Nynější ochlazení snad pomůže podmínky postupně vylepšit.

Aktuálně: o Velikonocích ještě výborné lyžování v Alpách

Ačkoliv na českých svazích už sezóna končí a lyžuje se na posledních několika sjezdovkách, v Alpách jsou velikonoční lyžařské podmínky díky chladnějšímu počasí stále - nebo spíš opět - výborné.

Sezóna 2022/23 v Jižním Tyrolsku ještě nekončí: ze zasněžených hor do rozkvetlých údolí

I když už země není zavalená sněhem, na lyže stále není pozdě. Nadcházející dny a týdny si navíc zima v Jižním Tyrolsku podává ruku s jarem, což vytváří nové možnosti trávení lyžařského dne.

Aktuálně: fantastické lyžařské podmínky o jarních prázdninách

Začátek února a jarních prázdnin nabídne lyžařům na horách doma i v zahraničí až kýčovitě dokonalé podmínky - čerstvý sníh, mráz a slunce.

Nejlepší světové lyžařky míří na Kronplatz. Sněhové podmínky jsou ideální

Královský kopec Kronplatz v Jižním Tyrolsku, nejoblíbenější destinace českých lyžařů v Itálii, je v plném provozu s ideálními sněhovými podmínkami a bez jakýchkoliv úsporných omezení. V minulém týdnu v horních pasážích napadlo 20 cm čerstvého sněhu a ještě připadne, teploty již zůstanou mrazivé. V Dolomitech je zkrátka lyžařská sezóna rozjetá parád...

Aktuálně: lyžuje se v silně jarní atmosféře, a to i v Alpách, média však líčí apokalypsu

Lyžařské podmínky v celé Evropě jsou od Vánoc náročné, řečeno eufemisticky. Zdaleka to však neznamená, že by se nikde nedalo - a dokonce i slušně - lyžovat, jak by se mohlo zdát z katastrofických zpráv v televizích či zpravodajských webech.

Lanovka na Monínci začne jezdit 16. prosince 2022, ceny skipasů budou dynamické

Monínecký areál zahájí zimní sezónu v pátek 16. prosince, a to jako obvykle večerním lyžováním od 18 – 21 hodin. Hlavní novinkou letošní sezóny je spolupráce s mezinárodním věrnostním programem Gopass, díky kterému si mohou lyžaři při nákupu online vybrat nejvýhodnější ceny skipasů a využít věrnostního programu, který platí v pěti zemích Evropy.

Aktuálně: velmi dobré lyžování na ledovcích a vydatné sněžení na obzoru

V příštích dnech se připomene blížící se zima. Sníh už zavítal do českých nížin, ale především vylepší lyžařské podmínky na ledovcích a vytvoří základ pro brzké zahájení sezóny ve výše položených horských střediscích Alp. Mrazivé teploty příštího týdne umožní také zasněžovat.

Ledovce zahajují sezónu a podmínky připomínají zimu

Po brutálně horkém létě zavítalo na alpské ledovce v září poměrně chladné počasí s častým sněžením, díky čemuž již většina z nich zahájila lyžařskou sezónu. Zimní atmosféru v příštích dnech vystřídá babí léto, podmínky k lyžování tak zůstanou přívětivé.

Kruté léto na ledovcích 2022: R.I.P. letní lyžování

Horké léto a málo sněhu během předchozí zimy decimují již tak chátrající ledovce, které tak do lyžařské sezóny nastoupí ve stavu, jako ještě nikdy předtím. Léto 2022 se také nejspíš do historie zapíše jako milník, kdy definitivně skončilo letní lyžování.

Aktuálně: v Česku začíná lyžařská sezóna 21/22

0

Na víkend se otevřou první lyžařské areály v Krkonoších, Jeseníkách, Krušných horách, na Šumavě nebo Králickém Sněžníku. Lyžuje se již také na Monínci ve středních Čechách.

Tipy SNOW tour: Monínec – už jedóóóóu!

Lyžařskou sezónu v Česku zahájil tradičně jako první skiareál Monínec, a to díky zasněžovacímu systému Snowfactory, který umožňuje zasněžování i v plusových teplotách. První letošní oblouky a svařáky si tu můžete dát nejen o víkendu, ale klidně i v týdnu na večerním lyžování.

Zpátky na lyže: Česká lyžařská sezóna začíná 19. listopadu na Monínci!

Už je to jisté. Monínec bude prvním domácím areálem, kde se roztočí vlek a načeše manšestr sjezdovky. Stane se tak již v pátek 19. listopadu!

Aktuálně: požehnaný říjen na ledovcích

Po teplém a slunečném září dorazila do Alp první větší nadílka sněhu a zima. Uplynulý víkend korunoval výborné sněhové podmínky fantastickým počasím s modrou oblohou a dalekou viditelností. Příští týden přinese do vyšších poloh další sníh, říjen tak bude na ledovcích zřejmě lyžařsky vydařený.

Sezóna 20/21: jarní lyžování ve Švýcarsku a v Rakousku

Čeští lyžaři si mohou jarní sezónu užít ve Švýcarsku a brzy i v Rakousku.

Komerční tipy