Lyžařské vybavení - články - SNOW.cz

Atomic Bent: Freeski lyže s charakterem

Lyže z rodiny Bent jsou jako pastelky z penálu legendárního freeskiera Chrise Benchetlera, se kterými nakreslíte do sněhu originální umělecké dílo. Poprvé spatřily světlo světa před čtrnácti lety, ale Atomic Freeski Team tuto oceňovanou lyži každý rok posunul o kousek dál, a tak je letos k dispozici úplná kolekce freeride a freestyle lyží pro všech...

Soutěž o běžkařské ponožky Mico

Soutěžte s italskou značkou Mico o parádní běžkařské ponožky! Tato značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami a v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž česká reprezentace...

Nová, odlišná, stylová, funkční a bio. UYN jede na vlně

UYN® je poměrně nová značka sportovního oblečení z Itálie, přesto ji už stihl zaznamenat snad celý lyžařský svět. Původně začala se spodním funkčním prádlem, které i dnes, když už nabízí takřka kompletní portfolio lyžařských produktů, zůstává zlatým základem značky. Posledním trendem, na který se značka zaměřuje, jsou vysoce inovativní biomateriály...

Vyhlášení vítězů soutěže o vesty Sensor Coolmax Thermo

Sensor ve své neutuchající snaze vyrábět svoje funkční oblečení zodpovědně přichází s další novinkou v podání materiálu Coolmax Ecomade. Vlákno je vyrobeno z recyklovaných PET lahví a zmírňuje tak dopad na přírodu. Perfektně odvádí vlhkost od těla a zároveň hřeje, bude tak perfektním parťákem na skialpy, lyže nebo běžky. Vyrobeno s láskou v České r...

Vyhlášení vítězů soutěže o sjezdařské podkolenky Mico

Tato značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami a v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž česká reprezentace ve sjezdovém lyžování.

Recenze: Chytré stélky Carv změří vaše lyžování

Znáte chytré vložky, co měří vaše lyžování? Prý člověka dokonce učí lyžovat! Carv se to jmenuje. Podíval jsem se, jak to celé funguje, a taky si o nich promluvil s jedním lyžařským instruktorem.

Egoé: Analog slalom. Pocta legendám

Značek i produktů bylo méně, cyklus jejich inovací nebyl tak zběsilý. Bavíme se o lyžích, které patřily ke koloritu sjezdovek v 70. a 80. letech. Tedy v době, než přišly carvingy a do světa sportovních potřeb vtrhla počítačová grafika. Design lyží se v důsledku toho zásadně změnil. Stal se zbytečně dynamický, podle některých i hodně ukecaný. V každ...

BCA Float E2 – hi-tech ochrana do lavin

Kultovní značka z amerického Colorada, která dala světu první digitální lavinový vyhledávač, připravila pro sezónu 2022/23 naprosto novou kolekci lavinových batohů s elektřinou poháněným kompresorem namísto klasické cartridge se stlačeným plynem.

Jak se dělá skialpová bota Salomon

Nadpis je trochu zavádějící, protože nebude řeč o samotné výrobě skialpových bot, ale o tom, jak si je nechat vyrobit přesně na nohu. Od stélky až po skelet.

CZ SKI – ověřené skialpové vybavení

V CZ SKI prodáváme to, co sami používáme a dobře známe. Co se nám neosvědčilo, to vám neprodáme. Proto víme, že u nás najdete kvalitní skialpové vybavení s dobrým poměrem cena/výkon.

Vázání Fritschi Tecton 12: Na freeride i sjezdovku

Lehké hybridní vázání Fritschi Tecton s piny na špičce je určeno primárně na freetouring a freeride. Každý, kdo nosí lyžáky s inserty, na nich může plnohodnotně jezdit i po sjezdovce a po nalepení pásů stoupat na start své lajny.

Blizzard Zero G

Skialpinisté vědí, že cesta vede nahoru, nebývá krátká ani rovná a musí se většinou překonat nemalé převýšení. Na konci dlouhé cesty ale čeká sladká odměna – sjezd. Protože v Blizzardu myslí v první řadě jako lyžaři, lyže Zero G jsou navrženy tak, aby dávaly jistotu, že vynaložené úsilí bude náležitě odměněno.

Armada Locator - Lyže, se kterými se najdete

Superlehké lyže s neuvěřitelnými sjezdovými schopnostmi, takové jsou nové Locatory od Armada Skis. Armada vyrábí lyže pro pohyb ve volném terénu prakticky od svého založení. Letos tato americká značka přichází s novou freetouringovou kolekcí Locator.

Jakou výstroj a oděv pro skialpinisty?

Také vás okouzlil skialpinismus? Pokud ano, tak vám můžeme dát pár rad na začátek. Jestli jste ještě neměli tu čest, se seznámit s úžasným skialpinismem, tak na úplný začátek doporučujeme seznámení s tímto krásným sportem v doprovodu zkušených průvodců, kteří vám poradí jak vybírat terén, jakou zvolit výstroj i ochranné prvky a oděvy.

Dalbello Veloce: Nové spojení komfortu a rychlosti

Veloce znamená v italštině rychlý nebo rychle. Pro sezónu 2022/23 nese toto výmluvné označení i nová řada lyžařských bot Dalbello. Sedm modelů zaujme kombinací vysokého výkonu, přesného střihu a výjimečného pohodlí, přičemž každý jednotlivý model je dokonale přizpůsoben potřebám různých typů lyžařů.

Ortovox LiTRIC – nová technologie pro lavinový batoh

LiTRIC je elektronický, lehký, intuitivní, spolehlivý a flexibilní airbagový systém pro lavinové batohy, který se vyrábí v Bavorsku.

Ukažte mu utrpení. Je skialpový batoh Rab nezničitelný?

Patnáctkrát pevnější než ocel. Přitom váží nula nula nic. Zastaví dokonce i kulku. A na jednom jediném vlákně utáhnete auto. Snad tam nahoře v horách nebudete muset všechny přednosti materiálu Spectra® využít. Že by po vás třeba někdo vystřelil?

Poradíme vám, jak se dobře připravit na zimní lyžování

Není pochyb o tom, že kvalitní strava, dostatek tekutin, pravidelný spánek, odpočinek, to je základní stavební kámen pro jakékoliv sportování. Většina z nás ví, jak velmi životní styl ovlivňuje kvalitu lidského zdraví, ale přesto málo spíme, jíme ve spěchu a místo chůze jezdíme v autech a v jiných dopravních prostředcích.

Merino vlna jako základ - Oblékni se do těch nejlepších norských značek

Merino vlna je tím nejlepším, co si můžeš v zimě obléci. Dokonale tě uchrání před chladem, odvádí pot od těla, hřeje i mokrá a nebude ti zapáchat ani po několika dnech nošení, i když ji párkrát propotíš. Správným výběrem modelů a jejich správným vrstvením můžeš oblečení z merino vlny využít na jakoukoli aktivitu, ať už se jedná o sjezdové lyžování,...

Co vám pomůže při lyžování

Lyžování je fyzicky náročná aktivita, ke které potřebujete dostatek energie. Zásoby té rychlé, sacharidové, jsou ale v těle velmi omezené. Také je potřeba připravit organismus na sport a dopřát mu kvalitní regeneraci. S tím vším vám pomůže sportovní výživa a my prozradíme jak, i které produkty se vám během sezóny hodí.

Komerční tipy