lyžařské vybavení - tématické články - SNOW.cz

Vyrážíte na běžky či za turistikou? Nepodceňte dostatečné oblečení ani na jaře

Přestože první jarní den je již za námi a venku panuje teplejší počasí, sportovce stále lákají zasněžené hory. Čistá březnová obloha bezpochyby nabídne opravdu krásný zážitek doplněný o nezapomenutelné výhledy. Pokud však chcete využít jednu z posledních příležitostí vyrazit na běžky, lyže či jednoduše na ...

Jakou obuv zvolit na zimní turistiku?

Jak získat dobrou fyzickou kondici a duševní rovnováhu? Sportováním! Sport zpevňuje svaly, okysličuje mozek, čistí plíce a dodává energii. A sport v krásné zasněžené přírodě navíc regeneruje všechny smysly a zlepšuje náladu.

Salomon ski touring 2022/23: Skialpová kolekce Salomon pro příští zimu

Salomon není v oblasti skitouringu žádným nováčkem. Na lyžích této značky se ve skialpinismu i závodí a vybavení s označením MTN je dlouhodobě oblíbené i mezi ryzími freeridery. A byť se zima už dávno rozběhla a karty vypadají jako dávno rozdané, přichází Salomon se zcela novou skialpovou kolekcí, která bude hlavním tahákem sezóny 2022/23.

Kilpi – sladěné řady oděvů nejen pro skialp

Kilpi nabízí celou škálu sportovního oblečení, pro letošní sezónu ale představilo ucelenou skialpovou řadu, která pracuje koncepčně nejen s účelem a funkčností jednotlivých výrobků, ale i s barevností. Pro dámy tak najdeme celou skupinu produktů v kombinaci karmínově červené a černé, pánové mají adekvátní kusy zase ve smaragdově zelené v kombinaci ...

Birki - Z Jeseníku do Svěťáku

Tak by se dala stručně popsat cesta, na kterou se vydala jak česká značka holí, tak Marek Schromm s rodinou, kteří jsou se značkou Birki neodmyslitelně spjati. Jak spletitá pouť to doposud byla, se dozvíte v následujícím rozhovoru.

Alpsport: specialista na skialp

Kvalita a servis = odborný prodejce
Díky nemalé popularitě skialpinismu je dnes nabídka vybavení opravdu bohatá. Kdo už se nějakou dobu po kopcích pohybuje, tak se v ní relativně rychle zorientuje. V opačném případě to však může působit starosti co vybrat, a hlavně jak správně vybrat, když už do vybavení investujeme nemalé peníze. Níže naleznete ...

Jen a jen moje: design lyží na přání

Svět se vyvíjí a vytváří nové nabídky, na které láká nové typy poptávky. Tak třeba tak populární sdílení. Kol, koloběžek, lyží… Je to nový fenomén, ale pokud se trochu zahloubáme, zjistíme, že ne o všechno se chceme dělit – hlavně ne o to, co milujeme. My se podíváme na odvrácenou stranu tohoto fenoménu – na něco, co je naopak jen a jen pro mě.

Útěk z civilizace: „náš obchod je otisk našich slabostí a vášní“

Dokola slýcháme, jak je doba uspěchaná, jak je člověk ve vleku povinností, kariéry, vydělávání a splácení v kolotoči, z něhož se nedá vystoupit. Příklady ale ukazují, že to lze. Je to pouze o tom, najít odvahu a rozhodnout se.

Otestováno: K2 Disruption, kolekce lyží pro všechny sjezdaře

No dobře, pro téměř všechny, ale to už nepřeháním. K2 mám, možná jako mnoho čtenářů, zafixovanou jako freeski americkou značku, která do sjezdového lyžování až tak nepasuje. Že to není pravda, mi našeptaly už před několika lety ozkoušené modely Charger, Supercharger a Turbocharger. A na těchto modelech vystavěla kultovní K2 novou kapitolu své výrob...

Vyhlášení vítězů soutěže o lyžařské podkolenky MICO

Výrobce sportovního oblečení Mico není třeba nijak dlouze představovat. Tato italská značka s historií sahající až do roku 1970 si vydobyla renomé na trhu s funkčním sportovním spodním oblečením a ponožkami a v průběhu let se stala oficiálním partnerem mnoha evropských lyžařských reprezentací a sportovců. Ne náhodou tak výrobky Mico využívá rovněž ...

Musí to být krásná věc! Jak vznikají lyže Choc?

Lyžování se může zdát jako nepotřebná kratochvíle, ale přesto sytí a osvěžuje naši kulturu jako voda krajinu. Vedle mnoha pramínků rozprostřených po celé zemi najdeme v Česku dva hlavní vývěry: vedle Krkonoš a jejich okolí je to možná trochu překvapivě Vysočina.

Vybavte se na lyže jako mistři světa!

Život není zkratka, berte to obloukem! V Endorphin Republic zjistíte, jak vypadá lyžování, když se z něj stane skutečná vášeň. Prémiové sportovní prodejny totiž nabízí takové sjezdařské a skialpové vybavení a servis, díky kterým si naplno užijete každou jízdu. Místní prodejci jsou navíc sami zkušení spor...

Snowlab - Nejlepší servis v Praze

Skiservis SNOWLAB Flora je výjimečný otevřený koncept autorizovaného skiservisu kategorie MONTANA® Top Ski Servis Team*****, kde profesionálně vyškolení servismani spolu s nejmodernější technologií švýcarské firmy MONTANA® poskytnou vašim lyžím, běžkám a snowboardům tu nejkvalitnější a zároveň nejšetrnější péči.

Elan Voyager - skládací lyže. Že by nový trend?

Když se někde objeví něco skutečně nového, často to zákazníci mohou vnímat jako pouhou raritu. Ale jsou rarity, ze kterých se časem stává běžná funkční věc. Bude to i případ skládacích lyží?

RAB: Z garáže mezi elitu

Firma RAB je spojena již 40 let s horolezectvím. Od garážových začátků, kdy šil Rab Carrington spacáky sám, se posunula mezi klíčové hráče na poli outdoorového průmyslu. Svým osobitým stylem tvoří špičkové spacáky, stany, rukavice a outdoorové oblečení.

Dynafit System: Od hlavy až k patě

Skitouring je komplexní sport, při kterém musíte kombinovat několik různých disciplín: chůzi do kopce, běh i sjezd. Podle toho, kterou z nich preferujete a jaké jsou vaše schopnosti, byste měli pořizovat vybavení. Ideálně takové, které bude vašim potřebám vyhovovat od A do Z. Jenže, jak ho najít? Dynafit představuje řešení.

Salomon News 2022

I když doba covidová trochu přibrzdila vývoj i uvádění nových kolekcí na trh, francouzský výrobce nezahálel a svoji širokou nabídku oživil mnoha novinkami. Co je letos u Salomonu nového v oblasti lyžařských bot, helem a brýlí?

Helly Hansen - čtyři pilíře udržitelnosti

Výrobce outdoorového oblečení Helly Hansen od počátku souzní s životním prostředím – místo, aby se ho snažil změnit, snaží se s ním sžít. Od vzniku značky, kdy námořní kapitán Helly Juell Hansen začal vyrábět oblečení, uplynulo téměř 140 let. 140 let modernizace, inovací a zlepšování produktů, ale také 140 let, během kterých byla výroba optimalizov...

Revoshock: co se skrývá v nových lyžích Atomic

O nové technologii Revoshock už prolétlo několik titulků i ve Snow, ale zatím nikdo pořádně nevysvětlil, o co vlastně jde a proč lze Revoshock považovat za obrovský technologický krok. Tak pojďme rozlepit imaginární lyži s Revoschockem a podívat se pod topsheet.

Scott Superguide 88: lyže pro celodenní skitouring

Model Superguide 88 je určen na celodenní skitouring, ale i na krátké večerní vycházky. Oproti loňskému modelu doznal zásadních konstrukčních změn, které se velmi příznivě projevily zejména na jízdních vlastnostech a na výsledné hmotnosti. Lyže Superguide 88 váží v testované délce 170 cm pouhých 1270 gramů a s 86 milimetry na středu lyže patří v té...

Komerční tipy