lyžařské vybavení - tématické články - SNOW.cz

Nové Suunto Ocean - potápěčský počítač a sportovní GPS hodinky v jednom pro dobrodružství pod i nad hladinou

Hodinky Suunto Ocean, vyrobené ve Finsku a využívající 100% obnovitelnou energii, jsou přizpůsobené aktivnímu životnímu stylu, od objevování podmořských hlubin až po zdolávání horských vrcholů. Tento přístroj s několika režimy potápění, bezdrátovou kontrolou tlaku v tlakové láhvi a bohatou sadou alarmů pro potápění a freediving; více než 95 výchozí...

Příchod umělohmotné skluznice

Bývá to až ta druhá myš, která si v pastičce smlsne na sýru: ačkoli za vynálezem revoluční polyetylénové skluznice stojí Rakušan Walter Kofler se svým materiálem Kofix, smetánku v podobě oborové slávy a silného byznysu slízl imitující švýcarský konkurent P-tex.

Slabé stránky skluzných vosků

Má důvod se pídit po slabinách skluzných vosků? Mají vůbec nějaké, a když, jaké to jsou? Odpověď zní dvakrát ano, ale bude to dlouhé a místy zamotané povídání – proto musíme postupovat pomalu a srozumitelně.

Carvingoví průkopníci II.: Hlasitý vliv Balkánu

Nástup carvingu do rekreačního lyžování polil živou vodou pozvolna uvadající odvětví možná v příslovečné hodině dvanácté. Jakkoli se vykrojené lyže na masovém trhu prosadily asi v polovině devadesátých let, motor carvingové evoluce běžel zažehnut už dlouho předtím. Ten správný vítr změn nakonec zavál z málokým čekaných končin.

Carvingoví průkopníci I.: Albert a ti před ním

Když se v roce 1993 objevily v lyžařských obchodech první radikálně krojené lyže, byly zjevením. Carvingové tvary, pomáhající lyžařům čistě vyjíždět krátké oblouky, se však do oboru plíživě prosazovaly celé století.

Ambasadorka Atomic radí: Co na skialpy?

Většinu svého volného času v zimě tráví na skialpových túrách uprostřed hor. Ambasadorka Atomic Gabriela Dostálová otestovala skialpové vybavení z řady Backland.

Recenze náramkového počítače Suunto Race: Monitor sportovního života

Náramkové počítače, nebo také sportovní hodinky, se dynamicky vyvíjí, takže i více než jednou do roka představují nové funkce a inovativní technologické prvky. V poslední době se do centra pozornosti inovátorů a vzápětí zákazníků dostal displej typu AMOLED, který přinesl zcela novou úroveň zobrazování informací. Tentýž typ displeje má i poslední to...

Recenze: lavinový vyhledávač Pieps Pro IPS odstíní rušení signálu

Anténa je dominantním znakem nového vyhledávače Pieps. Nutnost něco vyklopit pro zapnutí není nic nového, známe to od různých modelů napříč historií, ale vyklopit anténu už novinka je. A proč ne, když už mám něco vyklápět, ať to zlepší funkci – chytré. IPS v názvu pípáku znamená odstínění rušení signálu - ten u běžných vyhledávačů interferuje nejen...

Diamant postavený na lidech - ojedinělá skialpová a lyžařská speciálka M1 Project

Kdo občas jede po frekventované Strakonické ulici v Praze na Smíchově, nemůže si nevšimnout. Novotou svítící nablýskaná prodejna M1 project stahuje pozornost všech řidičů, kteří mají nějaký vztah k lyžím nebo ke kolům. Pozoruhodná je ale nejen zvenčí. Jaký je příběh nového klenotu mezi pražskými lyžařskými a skialpovými speciálkami?

Salomon ve Skiresortu

Značka Salomon je se Skiresortem Černá Hora – Pec neodmyslitelně spojena už několik let. Salomon zde ale nenajdete jen na billboardech a reklamních letácích, ale hlavně v půjčovnách a testcentrech.

Základy údržby stoupacích pásů

Stoupací pásy jsou jednou z nejnáchylnějších částí skialpinistické výbavy. Nedostatečná péče o ně může časem výrazně snížit jejich účinnost. Jak se starat o skialpinistické pásy?

Začni se skialpinismem aneb co potřebuješ vědět do začátku?

Vytvořili jsme pro vás sérii článků ve spolupráci s ambasadorem značky Simond – horským vůdcem Standou Bartoškem. Standa se jakožto aspirant s akreditací UIAGM věnuje kurzům lezení, ferratám, ledolezení, který vám díky svým dlouholetým zkušenostem poradí zorientovat se v začátcích se skialpinismem. Dozvíte se rozdíly mezi disciplínami odvozené od s...

Nejkvalitnější servis = nejkvalitnější lyžování

Harfasport instaloval top automat – Wintersteiger Jupiter

I sebelepší a sebedražší lyže nebudou dobře fungovat, pokud nebudou mít kvalitně připravené hrany a skluznici. To je základní zákon sjezdaře. V dnešní perspektivě to znamená, že pokud chceme mít špičkově připravené lyže, musíme hledat servis se špičkovou mašinou. A tou vůbec nejmoder...

Atomic Backland Tour 2024: vyhrajte účast na unikátní akci

Setkání a společná túra všech, kdo u značky Atomic našli nebo hledají vybavení, vhodné pro pohyb v zimních horách, mimo sjezdovky. První ročník byl zalitý sluncem, druhý zase zavátý čerstvým sněhem – jaká asi bude Atomic Backland Tour 2024?

Budoucnost: Cirkulární ekonomika

Benedikt Böhm v rozhovoru o nové Dynafit Lifetime Guarantee
„Budoucnost není v konzumu, ale v kvalitě. Každý náš produkt musí být tak dobrý, abyste ho nepotřebovali vyměnit,“ říká generální ředitel Dynafitu Benedikt Böhm. Proto v roce 2019 představil Lifetime Guarantee, záruku platící daleko nad rámec dvouleté zákonné garance. Od letoška ji D...

Začni se skialpinismem aneb jakou zvolit výbavu?

V tomto článku vám s pomocí horského vůdce Standy Bartoška poradíme, co vše budete potřebovat na vaší výpravu. Dozvíte se, jaké vybavení je na pořádný skialpový výlet nezbytné a podle čeho si v začátcích vybírat.

Bystřice pod Hostýnem: Tam, kde se šije s úsměvem

Vítejte v Bystřici pod Hostýnem, kde se zrodila značka Sensor a s ní i přesvědčení, že funkční oblečení může být stejně pohodlné jako vaše oblíbené pyžamo. V této malebné části České republiky, kde hory mají oči a někdy i uši, se rodí oblečení, které vás přesvědčí, že oblékání na hory může být zábavné.

Crazy - Šílenec z Bormia

Příběh prodává. Tady máme jeden jako hrom, bude o Valerii Colturi. Narodila se v Bormiu, jako dítě běhala na lyžích. Je juniorskou mistryní Itálie. Ovšem lezlo jí na nervy v čem. Oblečení nesedělo, střihy byly nešikovné, materiály neprodyšné, barvy příšerné. Rozhodla se to zkusit sama. Ve dvaceti si otevřela první butik, víceméně pro přátele. Zákaz...

Nové barevné Suunto Race a nová sluchátka Suunto Sonic

Už loni v říjnu, když se představovaly nové hodinky Suunto Race, proběhlo jejich uvedení trh zároveň s novými sluchátky Suunto Wing. Podobně se i nyní představuje světu dvojice: barevné varianty Suunto Race a k tomu nová, jednodušší a levnější sluchátka Suunto Sonic.

Test backcountry lyží Madshus Panorama T50: Objev krásy zimní krajiny a vychutnej si svoje panoramata

Norská univerzální lyže zvládne nejen měnící se sněhové podmínky, ale i různý profil vašeho výletu. Ať už půjdete dlouhou štreku po horské náhorní plošině, budete stoupat do kopce, či zdolávat nástrahy sjezdu, tahle lyže bude vaším spolehlivým parťákem pro zimní putování. Jarní výlet s baťohem přes hřebeny Krkonoš? V plné pohodě i s trochou sjezdu....

Komerční tipy