SNOWbiz - články - SNOW.cz

Horskostřediskové bikeparky: Mládí je budoucnost

Aplikace tradičních zimních strategií na letní výukové programy v bikeparku může být receptem na úspěch.

Gastroprovozy v areálech: Maximalizujte svůj interiér!

Ke vhodnému vybavení interiérů střediskových gastro provozoven je třeba aplikovat strategický a promyšlený přístup.

Cílený střediskový marketing

Jak shromažďovat, analyzovat a využívat vám známé údaje o zákaznících ke zdokonalení střediskového marketingu i zlepšení návštěvnických zážitků.

Hlášení střediskových nehod

Shrnutí osvědčených postupů, které nikdo nedělá rád: nahlašování provozních incidentů ve skiareálech.

Krizová komunikace: Co říkat a jak

Středisková komunikace po významných negativních událostech musí probíhat uvážlivě a s maximální opatrností.

Neštěstí chodí i po horách

Neformální úvahy o havarijních provozních instrukcích horského střediska, kdo by měl být vyškolen k jejich provádění a proč by se na ně nemělo prášit na policích.

Poptávka a nabídka na miskách vah

Přeplněnost skiareálu je problémem jak pro provozovatele, tak pro návštěvníky. Řešením je vytvořit rovnováhu v celém středisku.

Oborový lídr Vail Resorts bude provozovat švýcarskou Crans-Montanu

Společnost Vail Resorts (VR) právě vydala tiskovou zprávu, v níž oznamuje, že dokončila nákup horského střediska Crans-Montana ve Švýcarsku, svého druhého lyžařského střediska v Evropě. Od předchozího provozovatele, českého kontroverzního podnikatele Vítka, získala majoritní podíl. Na sociálních sítích mezi praktickými lyžaři zpráva spustila vlnu s...

Skialpinisté na amerických sjezdovkách: stejné problémy, více lidí

Praktické ukázky, jak se americká střediska potýkají se stále četnějším skialpinistickým pohybem svých návštěvníků do kopce.

Rusty Gregory: Je čas jít

Rusty Gregory, bývalý šéf společnosti Alterra, rekapituluje svou čtyřicetiletou kariéru ve vedení horských středisek a přemýšlí o nové generaci technologicky zběhlých oborových lídrů.

Američtí lyžaři se bouří

Návštěvnická přeplněnost a nedostatek pracovního personálu stále častěji kazí zákaznický zážitek na sněhu, zejména u těch největších oborových provozovatelů. To, jak se horským střediskům v takových poměrech daří kultivovat vztahy se zaměstnanci a zákazníky, může ovlivnit efektivitu jejich provozu i podíl na trhu.

Nové technologie údržby svahů: Chytré rolby

0

Digitální mapování a poziční sledování na bázi GPS umožňuje dostat sněhový management skiareálů na novou úroveň.

Těžká doba skiareálů? Jenže doby jiné nebývají

0

Na pozoruhodný kousek historie (i zlé časy zpětným pohledem vypadají romanticky) jsem narazil v pracovním archívu.

Nostalgie zašlých zim: Bejby nebude sedět v koutě

0

Ne náhodou minule zmiňovaný ver­montský Stowe byl v poválečných letech považován za středobod východoamerického lyžování. V roce 1948 bylo ve městě zaregistrováno 26 hotelů, z nichž 18 mělo na vývěsce nenápadný nápis „Restricted.“ Tajemné heslo znamenalo „omezená klientela,“ ještě jinými slovy, „Židé tu nejsou vítáni.“

Nejslavnější lyžařská lekce světa

0

S tím, jak rekreační lyžování začalo přitahovat mainstreamové publikum, dostalo se až na nejproslulejší jeviště i tištěné tituly své éry.

Nostalgie zašlých zim: Hunter, útočiště celebrit

0

Jedna z nejslavnějších lyžařských škol Ameriky přilákala v průběhu let na svahy svého domovského střediska Hunter Mountain tucty těch nejtřpytivějších celebrit světa showbyznysu, sportu i politiky. Za vším stojí pozoruhodný osud rakouského lyžujícího rytíře Karla Plattnera.

Pod bdělým dohledem

0

Stále více horských středisek spatřuje výhody ve využívání kamerových systémů.

Evoluce lyžařské přilby

0

Za poslední čtvrt století se používání přileb na rekreačních lyžařských svazích zvýšilo z 5 % (1995) na více než 80 % (2020). Současně během stejného období klesl počet vážných poranění hlavy při veškerém lyžování asi o 70 %. Každou zimu se v maloobchodní síti prodají miliony přileb, v řadě zemí je uzákoněna povinnost nosit lyžařskou přilbu v dětsk...

Král Killy

0

Jean-Claude Killy, ikonický lyžařský šampion. Tři zlaté olympijské medaile a dvě vítězství ve Světovém poháru z něj v šedesátých letech učinily mezinárodního lyžařského hrdinu, nad něhož v oboru nebylo. Killy byl také poměrně úspěšným automobilovým závodníkem a populární tváří z televize i světa filmu. Dokonce po něm byly pojmenovány Rolexky.

Nostalgie zašlých zim: Soused? Sok!

0

Zatímco americká střediska už od sedmdesátých let předváděla světu, jak pragmaticky, disciplinovaně a v plném počtu umí táhnout za jeden provaz, když jsou ve hře jejich společné zájmy stran pojištění proti odpovědnosti, v mnoha jiných ohledech stejný typ spolupráce jakoby rutinně selhával.

Komerční tipy