Lyžařské oblasti - články - SNOW.cz

Trentino: Lyžovat od úsvitu do setmění

Kde jinde než v objetí Dolomit lyžovat od úsvitu do setmění? Nejen noční lyžování, ranní sklouznutí na čerstvě upraveném sněhu, ale také východ slunce při vydatné horské snídani nebo naopak západ z pohodlí vyhřáté sauny se nabízí při zimní dovolené v italské oblasti Trentino. Nebo je třeba libo strávit celou noc v ledovém paláci, vytesaném do ledov...

Zimní dovolená na horách, to je skvělá zábava i lyžování na Dolní Moravě

Horský resort Dolní Morava je místem, kde si na své přijdou lyžaři i pěší turisté. Souhra nabídky 10 km sjezdovek, zážitků i služeb dělá toto místo jedinečným. Pestrá nabídka ubytování přímo u sjezdovek potěší každého. Vše na jednom místě a pro celou rodinu, to je Dolní Morava.

Tipy SNOW tour 2022/23: Aletsch Arena – safari podél největšího alpského ledovce

Vidět největší ledovec Alp, který se jako mohutná ledovcová řeka vlní ve švýcarském kantonu Wallis, by mělo být na seznamu každého horala. Tahle podívaná je dosažitelná nejen po udržovaných zimních turistických trasách, ale také přímo z lyží, protože ledovec podélně lemuje lyžařské středisko Aletsch Arena se 100 km sjezdovek.

Branná: Pohodová atmosféra a stejné ceny jako loni

Branná v Jeseníkách je příjemné místo pro rodiny s dětmi, jehož tváří není žádný pohádkový maskot, ale sám majitel, přezdívaný Bandita. Malý areál nabízí příznivé ceny, malé děti mohou využít provázkový vlek dokonce zdarma.

Přemyslov: Rodinné lyžování na dohled Pradědu

Skiareál Přemyslov patří jednak k nejmodernějším střediskům v Jeseníkách, tak k nejvšestrannějším – je totiž vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak sportovnější lyžaře. Jeho modrá sjezdovka je navíc nejdelší osvětlenou tratí nejen v Jeseníkách, ale i na celé Moravě.

Schilthorn: vítejte ve světě agenta 007

Ostré a rozeklané vrcholky nad městečkem Mürren jako by někdo osadil vleky a lanovkami, a teprve pak jej vyvrásnil. Rozmanité terény, a především dechberoucí výhledy na švýcarské masivy, sahající nad 4 000 metrů výšky: z téměř třítisícového Schilthornu jsou vidět zasněžené vrcholky Mont Blancu, Pilatu, Eigeru nebo Mnicha. To vše a mnohem víc najdet...

Aletsch Arena: lyžování nad největší alpskou masou ledu

Největší alpský ledovec Aletsch se klikatí v proláklině mezi skiareály – na jeho východním konci leží rozsáhlá Aletsch Arena s možná nejpanoramatič­tějšími sjezdovkami v Alpách. Zároveň jde o klidnou destinaci s přívětivými terény, a přímo tak láká k rodinné rekreaci. Množství sněhu je zaručeno díky tomu, že místní hřeben je nejvyšší bariérou, která...

Skialpové túry na Králickém Sněžníku: Skútrovka a Dolnomoravská Podkova

Králický Sněžník a okolí Dolní Moravy nabízí příhodné terény pro zážitkový skialpinismus, při němž si můžete užít i sjezdy. V tomto článku představujeme dvě túry, kterými vás provede znalec místa a horský vůdce UIAGM, Pavel Žofka.

Nejlepší světové lyžařky míří na Kronplatz. Sněhové podmínky jsou ideální

Královský kopec Kronplatz v Jižním Tyrolsku, nejoblíbenější destinace českých lyžařů v Itálii, je v plném provozu s ideálními sněhovými podmínkami a bez jakýchkoliv úsporných omezení. V minulém týdnu v horních pasážích napadlo 20 cm čerstvého sněhu a ještě připadne, teploty již zůstanou mrazivé. V Dolomitech je zkrátka lyžařská sezóna rozjetá parád...

Potěšení ve stopě

Běh na lyžích zimní zasněženou krajinou rakouského Štýrska je skutečnou idylou. Zatímco se vydáváte na běžkařskou trasu, vaše duše se zotavuje. Běžecké lyžování samozřejmě přináší řadu výhod i pro tělo.

Počasí 2022/23: zima se vrací a možná vydrží

V uplynulém týdnu se konečně opět ochladilo a nasněžilo ve vyšších polohách Alp. Nyní – v polovině ledna – se zima vrátí i do českých hor. Jestli to bude jen krátkodobá epizoda, nebo návrat ve velkém stylu, se bude rozhodovat v příštích dnech mj. ve stratosféře.

Turracher Höhe: geniální zimní ráj, kde se lyžaři rozmazlují

Díky své nadmořské výšce 1 763 m je Turracher Höhe jednou z nejjistějších lyžařských oblastí v Rakousku, kde se lyžuje jako v ráji od listopadu do května. Celkem 43 km sjezdovek až do 2 205 metrů nad mořem a množství atrakcí vám splní jakýkoliv zimní sen!

Trentino: 800 km sjezdovek pokryl čerstvý lednový sníh

Čerstvý sníh, slunce a prakticky všechny lanovky a sjezdovky v provozu lákají hned zkraje ledna lyžaře do Trentina! Přijeďte: čeká vás 800 km perfektně upravených sjezdovek, fantastická kulisa Dolomit a pohodová atmosféra Itálie.

Radstadt: všestranné hýčkání horami nedaleko Salcburku

Radstadt, staré město v horách, je díky své jedinečné poloze v horní části Ennstalu, jen 70 km jižně od města Salcburk, mezi masivem Dachsteinu a Radstadtskými Taury, jednoduše ze všech stran „hýčkáno horami“. Malé městečko s 5 000 obyvateli v srdci Salcburska okouzlí svou středověkou atmosférou a jedinečnou přírodní kulisou jako perfektní rekreačn...

Salamandra: Rodinný resort s luxusním hotelovým zázemím

V srdci Slovenska ve Štiavnických vrších si v resortu Salamandra užijí zimní dovolenou všichni, kdo ocení lyžování v dosahu špičkového čtyřhvězdičkového hotelu.

Kunčice: Příjemně promyšlený areál pod Sněžníkem

 V Kunčicích se můžete spolehnout na klidné lyžování s dostatkem prostoru, příjemné a návštěvnicky promyšlené prostředí a vstřícné ceny.

Aktuálně: lyžuje se v silně jarní atmosféře, a to i v Alpách, média však líčí apokalypsu

Lyžařské podmínky v celé Evropě jsou od Vánoc náročné, řečeno eufemisticky. Zdaleka to však neznamená, že by se nikde nedalo - a dokonce i slušně - lyžovat, jak by se mohlo zdát z katastrofických zpráv v televizích či zpravodajských webech.

Kuriozita: zazděný přístup k lanovce na Saslongu ve Val Gardeně

Italská Val Gardena je fantastickým lyžařským územím v srdci magických Dolomit, zároveň ale její popularita a úspěch vede tamní podnikatele k pocitu, že si mohou dovolit více, než je jinde obvyklé. Nejnovější kuriozitou je zamezení přestupu mezi lanovkami na slavném Saslongu.

7 důvodů pro skvělou lyžovačku na Slovensku aneb s Gopassem za zážitky

Slovensko je země, která v posledních letech dvakrát zorganizovala závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování a dala světu nejen absolutní vítězku Světového poháru 2021 a olympijskou vítězku Petru Vlhovou. A hlavně má atraktivní lyžařské terény ve svých nejpopulárnějších lyžařských střediscích ve Vysokých a Nízkých Tatrách. Zde je 7 důvodů, proč...

Bílá: všestranné lyžování pro závodníky i pro nejmenší

Areál v Bílé dominuje lyžařské nabídce Ostravska a celých Beskyd nejen díky své velikosti, ale hlavně všestranností, neboť se tu malí lyžaři mohou učit první obloučky a závodníci trénovat a měřit své schopnosti. A samozřejmě si tu zalyžují i běžní lyžaři a rodiny s dětmi. Novinkou je skipas, který umožňuje lyžovat v 7 areálech Beskyd a využít i mno...

Komerční tipy