Lyžařské oblasti - články - SNOW.cz

Seiser Alm - lyžování na největší evropské náhorní plošině

Seiser Alm, ráj o rozloze 56 km² v nadmořské výšce 1 600 až 2 958 m, je největší horskou plošinou v Evropě a jednou z nejúchvatnějších alpských pastvin na světě. Dovolená na tomto místě zaručeně potěší sportovní nadšence i rodiny s dětmi a nabízí impozantní výhledy na nedaleké dolomitské vrcholy Schlern, Langkofel a Plattkofel, 300 dní slunce a vys...

Na českých horách začíná lyžařská sezóna 23/24 slibně již o prvním prosincovém víkendu

Horská střediska v ČR dokončují přípravy k zahájení lyžařské sezóny a již o nadcházejícím víkendu se rozjedou první areály. Počasí milovníkům zimy nebývale přeje, přírodní sníh a mrazy umožňují brzké otevření středisek. Již od poloviny listopadu se lyžuje na Monínci.

Kam na zimní dovolenou s dětmi? Schladming nezklame!

Uvažujete, kam letos vyrazíte na zimní dovolenou? Zkuste region Schladming-Dachstein ve Štýrsku. Apartmány Alpine Living v Haus/Schladming jsou sázkou na jistotu. Nabízejí luxusní ubytování přímo na sjezdovce, vyhřívanou lyžárnu i saunu. Učarují každému, kdo nechce ztrácet čas zbytečným přejížděním z místa na místo. Z apartmánů Alpine Living vyrazí...

Ve městě u jezera: Vzrušující lyžování v okolí města Lucern

Strávit lyžařskou dovolenou v apartmánu ve sněhem zasypaném středisku? To už dávno nemusí platit. Velmi zajímavou a zážitkovou (nejen) lyžařskou dovolenou si můžete užít i ve městě. Nejen že poznáte víc, můžete vybírat z různých středisek, ale i dalších aktivit v souladu s počasím. A také se můžete dělit třeba v případě, že manželka zrovna nemiluje...

Autem na hory? Nezapomeňte na dostatečné pojištění

Zimní období je pro milovníky lyžování nejkrásnějším časem v roce. Lyžuje se na horách u nás i v zahraničí. A jelikož se tam většina lidí dopravuje autem, a ne veřejnou dopravou, musí svůj vůz na cestu bezpečně připravit a rozhodně neodjíždět bez vhodného pojištění.

Aletschský ledovec - největší ledovec Alp

Alpy opakovaně zažívají etapy studené a teplejší, což ovlivňuje i život všeho v nich včetně dlouhověkých ledovců. Ty v průběhu svého vlastního času narůstají až nebezpečných rozměrů, stékají a drtí horninu, přetváří krajinu a děsí obyvatele údolí, aby později v obdobím teplejším ztrácely na síle a mocnosti a mizely. Nyní jsme v té poslední teplé fá...

Tipy SNOW tour: Zermatt – jiný svět pod Matterhornem

Švýcarské středisko Zermatt má tu nejhonosnější pověst, a skutečnost ji snad ještě předchází. Zimní pobyt tady vás sice vyjde možná dráž než exotická dovolená u moře, nicméně tahle švýcarská perla ležící u nohou majestátného Matterhornu by rozhodně neměla chybět na tzv. bucket listu žádného lyžaře.
2.12. se k provozu ledovce přidají také ostatní...

Gruzie – kočičí lyžování v zemi nikoho

Země, kde neplatí dopravní předpisy a místní se nebojí sahat holýma rukama na elektrické dráty. Země, kde se stoly prohýbají pod tunou jídla a podává se lahodné červené víno. Země, kde jsou chaty zasypané po střechu sněhem, kde se v horách pomazlíte s retrívrem s čumákem od krve, protože se v noci porval s vlkem, a kde zažijete prašanovou nirvánu n...

Jeden skipas stačí

Czech Skipass pokračuje i v sezóně 2023/24. Projekt, který koordinuje Asociace horských středisek, spojuje jinak konkurenční české lyžařské areály a nabízí jednotný skipas pro 18 lyžařských středisek napříč Českem.

Soutěž o Czech Skipass 2023/24

Czech Skipass – unikátní celosezónní lyžařská permanentka, letos umožní lyžovat ve 18 největších lyžařských střediscích po celé České republice. Chcete taky takový skipas vlastnit? Vyhrajte ho s námi!

Aktuálně: Alpy jsou už zasypané sněhem - podmínky na ledovcích výborné, začátek sezóny může být skvostný

Sněhové podmínky v Alpách jsou v polovině listopadu nevídaně dobré - od Francie až po Rakousko jsou svahy zasypané a v nejvyšších polohách leží sněhu i víc než metr. Na ledovcích se lyžuje v prašanu a postupně se otevírají i mimoledovcová střediska, k tomu se intenzivně zasněžuje. Již začátkem prosince tak mohou být otevřené tisíce kilometrů sjezdo...

Aktuálně: všechny rakouské ledovce v provozu a slušný sněhový základ do blížící se sezóny

Teplý a suchý podzim přerušila na přelomu října a listopadu série tlakových níží s vydatnými srážkami, které zasypaly zejména vyšší alpské polohy vydatnou sněhovou nadílkou. Na ledovcích tak panují konečně slušné sněhové podmínky.

Kaunertal a Pitztal: lyžujte až o 30 % levněji při nákupu skipasu on-line!

Tyrolské ledovce v údolích Kaunertal a Pitztal jsou spolehlivým tipem pro všechny, kdo si chtějí zalyžovat na kvalitním sněhu bez front. A to až do pozdního jara!

Poznej Švýcarsko a vyhraj: pobyt v Engelbergu

V listopadové soutěži časopisu SNOW Poznej Švýcarsko a vyhraj můžete získat pobyt pro dva v Engelbergu, jednom ze sněhově nejbohatších lyžařských oblastí Alp!

Česko 23/24: investice do vylepšení a modernizace lyžařských středisek přesahují miliardu korun

Česká horská střediska před nadcházející zimní sezónou investují přes 1 miliardu Kč.

Počasí 2023/24: začátek listopadu zasype sněhem vyšší polohy Alp

Nejvyšší polohy Alp, zhruba nad 2 000 až 2 500 m n. m. se po nekonečném čekání dočkají první výraznější podzimní sněhové nadílky a ochlazení. Znamená to, že už se v Alpách usadí zima?

Ceny skipasů v Alpách 23/24: lyžuje se v přepočtu za 1 000 až 2 000 Kč na den

Inflace se nevyhýbá ani lyžování, spíš naopak. Ceníkové ceny skipasů určitě leckoho nemile překvapí, dá se však ušetřit nákupem v předstihu on-line a jsou také areály, kde se s cenami téměř zastavil čas. Kde se v sezóně 2023/24 bude lyžovat za více než 70 eur a kde naopak za méně než 50 eur na den?

Děti zdarma či úspora několik set euro. Rakouské hory lákají na výhodný předprodej skipasů

Do začátku lyžařské sezóny ještě pár týdnů zbývá, avšak boj o lyžaře dávno začal. V Rakousku spojilo síly několik vyhlášených a u českých lyžařů oblíbených skiareálů a už nyní nabízejí společné sezónní skipasy ve výhodném předprodeji, díky kterému zejména rodiny mohou ušetřit i několik tisíc korun.

Aktuálně: ledovce odkládají začátek sezóny anebo skýtají velmi omezené lyžování

Mizernější začátek podzimní sezóny asi ledovce dlouho nepamatují. Ještě v polovině října se dá v Rakousku jen velmi omezeně lyžovat na Hintertuxu, Pitztalu a Kaunertalu, ostatní ledovcové areály začátek sezóny odkládají. Nynější ochlazení snad pomůže podmínky postupně vylepšit.

Komerční tipy