Akcička byla situována původně jako ryzí přehlídka freeskiingového umu, ale nakonec přes naše dobré vztahy s bratry na jednom prkýnku jsme i jim otevřeli tento závod. Na startovní listině se objevila jak stará dobrá jména jako např. Pepe Kalenský, Ondra Beneš či Maty Vránek, tak i noví progresivní jezdci, na které bude jistě v budoucnu připadat více té pozornosti od freeski komunity jako např. David Drahovzal či Honza Drbohlav. Snowboardovou scénu přijel representovat např. Martin Prouza či liberecká esa David Šuchman a Kuba Šimůnek. Celkový počet odvážlivců se uzavřel na 14 ku 17 ve prospěch lyžníků.

Nový obrázek
První várka z celkového množství 20 kubíků zmrzlé vody
Teď již k samotnému závodu. Nejprve se jela kvalifikace, kde každý borec měl 4 kvalifikační jízdy, počítaly se nejlepší dvě a vyšla z ní osmička gladiátorů odhodlaných se poprat ve finále o příčky nejvyšší. Standart lyžnické kvalifikace byl grind to switch up to fakie či grind 270 out. Prkýnkáři prominout, ale vzhledem ke své nevědomosti se budu zabývat pouze freeski sekcí závodů.

Nový obrázek
Nový obrázek
Mario Skála
Pepé Kalenský
Do finálka tak přes mocné uplácení a ovlivňování poroty postoupila klasická esa jako Pepe Kalenský, Ondra Beneš, Maty Vránek, Míra Stejskal či Pepe Kysičan i takzvaná freeski young blood Míša Špalek a Honza Balcar a největší showman Riči Skála aka disco bear. Závěrečné boje již probíhaly ve větším levelu než kvalifikace. Pepe Kalenský vystřihl 270 in switch up to switch up 270 out. Ondra Beneš a Míša Špalek kontrovali 270 in 270 out. Honza Balcar zkoušel switch 270 to switch bohužel neúspěšně stejně jako Maty Vránek s Mírou Stejskalem o 270 in. Pepe Kysičan dával switch grind tu switch up. Disco Riči bavil diváky svými roznožkami, vajíčky a stal se poprávu miss ( či missák) sympatie:-).

Nový obrázek
Mario Skála
Závěrečným dějstvím se však nechal vyhecovat Pepe Kalenský a zabil to při 270 in 360 switch up!!! První pokus vypadal téměř odjetě, ale další i přes mocné hecování od publika tak úspěšné nebylo, přesto si vyjel suverénně první místo. Druhý flek bral exjablonecký Míša Špalek a pomyslnou bronzovou medaily si vyjezdil Ondra Beneš.

Nový obrázek
Nový obrázek
Nový obrázek
Riči Skála
Kuba Šimůnek
Pepé Kalenský
Výsledky finále:

Freeski:
1.místo Pepe Kalenský
2.místo Míša Špalek
3.místo Ondra Beneš
4.místo Pepa Kysičan
5.místo Maty Vránek
6.místo Riči Skála
7.místo Honza Balcar
8.místo Míra Stejskal

SNB:
1.místo David Šuchman
2.místo Kuba Šimůnek
3.místo Martin Prouza
4.místo Jirka Chlum
5.místo Dan Pavlíček
6.místo Tomáš Prášek
7.místo Adam Řehák

Nový obrázek
Míra Stejskal
Závěrem jsem vyzpovídal freeski vítěze Pepeho Kalenskýho:

Milis:
Jak jsi se o akci dozvěděl?:-)
PepE:
Od tebe a taky jsem si přečetl článek a plakát na internetu.

Milis:
Překvapilo tě, že akce bude na sněhu?
PepE:
Docela jo, protože v srpnu kdy je pořád 30 a když není zrovna přes 30, tak jsou bouřky, tak mě to hodně překvapilo a o to víc jsem se na tuhle akci těšil.

Milis:

Ok ok.jak jsi byl spokojen s organizací akce? Nebylo zbytečně dlouhé čekáni? Dal bys jinou překážku či víc sněhu?:-)
PepE:
Organizace byla cajk a mně jako riderovi čekání ani nevadilo, aspoň jsme měli čas pokecat s klukama a probrat všechno možný od holek přes jídlo až po lyže. Taky jsem byl hodně rád, že jsme si mohli nechat závodní tričko, protože mam aspoň nějakou památku :-). Pro diváky to čekání asi mohlo být až příliš dlouhé, ale doufám že aspoň finále jim to vynahradilo, protože zde byly vidět docela dobré triky. S překážkou jsem byl spokojen, ze začátku jsem mšl menší obavy kvůli náskoku který se mi zdál pro lyžaře docela nízký, ovšem tzv. ácko které se vytvořilo se dalo posunout dolů i nahoru a tak jsme si ho s lyžařema dali o kus níž a super. Sněhu bylo až moc a trochu mi chybělo že se nevyhecovala ňáká pořádná sněhová kuličková bitka. I když jsme se snažili se stekloušem házet po ostatních nikdo po nás nazpátek neházel :-(

Milis :

ok takže akci hodnotíš jako úspěšně? Přesto mi řekni něco co by se mělo zlepšit.
PepE :
Určitě, bylo to supr. Dopadlo to líp než sem očekával. Jelikož jsem dva týdny před tím spadnul na ruku na bruslích a natáhnul jsem si vazy v loktu tak můj hlavní úkol byl nespadnout na to a zbytečně se nezrkavit. Sice jsem párkrát spadnul ale s rukou se nic nestalo a dokonce se mi povedlo vyhrát takže co víc sem si moh přát? Ke zlepšení toho moc nebylo, počasí vyšlo OK. Nevím co bych měl vytknout, akorát to že by mohli příště rideři mít svoje vlastní místa k sezení, vždycky když jsem si sehnal ňákou židli a odešel jsem jezdit tak mi ji někdo zased a to se stalo asi pětkrát... tak jsem nakonec v lyžákách stál :-D. Ale to je pouze maličkost.

Milis :

Dobrá takže příští rok dorazíš zas?:-)
PepE
Pokud nebudu někde cestovat po horách nebo nebudu mít ňáký zranění, který se teď se mnou pořád táhnou a nemůžu se jich zbavit, tak určo.

Milis :

Ok díky:-)
PepE :
Závěrem bych vám chtěl poděkovat za dobře zvládnutou akci a taky za to, že se snažíte psát reporty do všech možnejch médií, ať už internet tak i noviny (byl jsem docela nadchnutej když sem viděl zmínku o závodech v MF Dnes ). Protože si myslím, že je to dobrá cesta, takhle lidem přiblížit freeskiing, který v Čechách není zas tak znamým sportem, což je možná škoda . Doufám, že si z vás někdo veme příklad a podobnejch akcí bude jen přibývat. Největší dík.

Nový obrázek
rozhodčí četa, zleva Milis, Pepe, Zája, Pepe