Den na to se už od rána pilně lyžovalo (vlak přijel v 7:48). Davos tentokrát připravil stovce přítomných Čechů výrazně jarní počasí - představa lyžařské idyly v prašanu, kterou si lyžaři mohli navodit z jen týden staré minulosti, se tedy změnila ve hledání vhodného firnu. Na nový prašan se muselo čekat až do posledního dne, kdy jej nečekaně napadlo přes dvacet centimetrů. Prašanový dezert na závěr týdne tak byl tou nejsladší tečkou, jakou si mohli přítomní lyžaři vysnít.

A z jakých dalších menu se letošní Salomon SNOWfest skládal?

Nejvyhledávanějším programem byl bezesporu Salomon Freeride Coaching, jinak řečeno společné lyžování za přítomnosti osobností českého freeridu. Tváří programu byl Robin Kaleta, čerstvý Mistr ČR ve freeridu, ale i jeho protipól, aktuální mistryně freeridu ČR Simona Hrstková. Na místě byl i loňský mistr ČR ve freeridu David Knybel a další osobnosti v čele s Čechošvýcarem Tomem Eliasem, místním freeridovým expertem.

Nabitý týden zažili i absolventi programu Rock Point Skitour Week. Přestože první dvě túry museli předčasně ukončit a kvůli příliš nestabilnímu sněhu se otočit před vrcholem, v dalších dnech se obrátilo k dobrému.

Stabilním pilířem Salomon SNOWfestu je i lavinový kemp, tentokrát pojmenovaný Arva Avalanche Camp. Viktor Kořízek přes den trénoval a po nocích analyzoval lavinové nehody, přijel i Švýcar Manuel Genswein se svou věčně inspirující přednáškou a tréninkem záchrany oběti. Vrcholem programu byl závod o nejrychlejší lokalizaci dvou obětí, jehož vítěz si odnesl lavinový přístroj Arva od spol. www.skialpshop.cz.

Snad všechny návštěvníky pohltil FREESKI test, ve kterém se nahromadilo bezmála sto (!) párů lyží do volného terénu, případně na túry. Dominovaly značky Salomon a Scott, ale k vyzkoušení byly i ty nej modely od mnoha dalších. Skitourovou sekci zajistila značka G3. Novinkou pro letošek byla možnost vyzkoušet nové sjezdové boty řady Quest od Salomonu, horká novinka na sezonu 2010/11.

Chcete-li, nasajte atmosféru akce ve fotogalerii.Děkujeme partnerům:

Salomon


ČD – České dráhy

Arva

Rock Point

Scott