Sice se zpožděním, ale o to rychleji se však stany test centra začaly plnit zájemci o testování některého z 60 přistavených modelů. Ano, čtete správně, počet modelů se shodoval s počtem lyží, to znamená, že se nám podařilo shromáždit jedinečnou kolekci parkových i freeridových lyží od 11 značek.

Podmínky nebyly úplně ideální, ráno byl sníh zmrzlý, ale postupně měkl a s přibývající vrstvou kaše na sjezdovce, která naopak širším lyžím nahrávala, rostl i zájem o testování. Nejdříve se zájmu těšily užší parkové lyže, ale postupně návštěvníci Ski Pec ztráceli ostych i před širšími čertovskými prkýnky. V poledne jsme již příchozí museli odmítat, jelikož depo zelo prázdnotou, všech 60 párů lyží bylo na kopci! Velmi solidní výkony předváděli i muži (a ženy) se šroubováky, DJ, barman i mistři grilu a hlavně MC Kumestrol, který do mikrofonu neúnavně chrlil pozvánky všem návštěvníkům Ski Pec, přesvědčoval je, že parkové a freeridové lyže nesmí nechat bez povšimnutí.
V průběhu dne se několik testérů nechalo přesvědčit i k absolvování krátkého freestylového kurzu pod vedením instruktorů Nové školy lyžování a ani ti nelitovali. Mohl-li jsem od šroubováku zaneprázdněným okem posoudit, někteří si tento rychlokurz střihli hned několikrát!

V neděli se vše opakovalo podle stejného scénáře, jen s tím rozdílem, že dav se pro lyže hrnul již od brzkého rána. Tentokrát jsme u test centra umístili i plastovou trubku, na které se rozjela celodenní jam session a exhibice těch, kteří vládnou freestylovým uměním a přišli si vyzkoušet, co které lyže umí.

Tolik krátká zpráva z FREESKItest Open v Peci pod Sněžkou. Nejdůležitější sdělení však je, že drtivá většina testujících vracela lyže s úsměvem na tváři a pochvalou na adresu jejich vlastností, někteří se dokonce zajímali o to, kde lze takové lyže koupit a dotazovali se, proč jsou v prodejnách i na sjezdovkách zatím vidět tak málo… protože je pro nás samotné tento stav záhadou, rozhodli jsme se, že se do příštího FREESKItest Open pokusíme nalézt odpovědi.

Značky lyží zastoupené na FREESKItest Open 2010:

4frnt

Apo

Armada

CoreUPT

G3

Line

Salomon

Scarabeus

Scott

Sporten

Zag


Děkujeme za pomoc a podporu těmto partnerům:

České Dráhy, Ski Pe, FREESKI, Freeskiing.cz, Ridentity, Nová škola lyžování, lyžařská škola Happy Hill, Acrobat Park, Freeride.cz/ski,