Rakousko

Celkem pět ledovcových středisek má stále otevřeno. Nejzápadnější rakouský ledovec Kaunertal má otevřeny všechny vleky a koncem týdne očekává silné sněžení, které by mohlo navýšit současných 85–135 cm sněhu. Na sousedním Pitztalu s nejvýše položeným lyžařským bodem je situace podobná - tento víkend ale již ukončí dlouhou osmiměsíční sezónu, která začala v půlce září 2009. Na jednom z největších rakouských ledovcových areálů, Stubai, leží kolem 180 cm sněhu a v provozu je 18 sjezdovek a 16 vleků a lanovek. Dalšími otevřenými areály jsou Kitzsteinhorn a Hintertux.


Kaunertal


Pitztal


Hintertux a Kitzsteinhorn

Itálie

V Itálii je v současné době otevřen pouze jeden ledovcový areál, a to Presena nad Passo Tonale, který má kolem čtyř metrů sněhu a upravené dvě červené a dvě černé sjezdovky. V provozu by měl být do konce června. Cervinia sezónu ukončila minulý víkend a pro letní lyžování se bude areál otvírat až koncem června. Také další dva italské areály Passo Stelvio a Val Senales se připravují na letní sezónu a začátek letního lyžování chystají na poslední víkend v květnu (Passo Stelvio), resp. 12. června (Val Senales).Val senales a Cervinia


Passo tonale

Švýcarsko

Ve Švýcarsku se jezdí na třech místech. Na Titilisu nad Engelbergem, v Zermattu a také na Diavolezze nedaleko Svatého Mořice, která stále nabízí 1 000 m převýšení s 50 cm sněhu na vrcholu.


Zermatt a Diavolezza


Engelberg

Francie

Ve Francii již zimní sezóna definitivně skončila a všechny lyžařské areály jsou uzavřeny. Pouze v Tignes, ve Val d’Isere a v Les 2 Alpes se připravují na letní sezónu, kterou plánují rozjet během června.


Tignes


Les 2 Alpes

Severní Evropa

Také v Severní Evropě je několik otevřených areálů - v Norsku, Švédsku, Finsku, a dokonce ve Skotsku. Zajímavý zážitek nabízí díky polárnímu dni švédský Riksgransen - půlnoční lyžování. Další otevřená střediska jsou finská Ruka a norské Galdhøpiggen a Folgefonn. Středisko Cairngorm ve Skotsku bude v provozu do konce května, ale pouze o víkendech.


Ruka - Finsko


Galdhøpiggen - Norsko


Folgefonn - Norsko a Cairngorm - Skotsko