Itálie

I na severní polokouli sněžilo a nejvíce sněhu spadlo v italském Val Senales, celkem 25 cm minulý týden a celkem tu mají jeden metr sněhu. V Cervinii hlásí 70 cm sněhu při teplotách kolem 5 stupňů nad nulou. Další otevřené italské středisko je Passo Stelvio.


Passo Stelvio

Rakousko

Ledovec Kitzsteinhorn nad Kaprunem byl, navzdory sněžení minulý týden, nucen dočasně zavřít a v Rakousku tak v provozu zůstavají tři areály. Největší Hintertux má v provozu tradičně nejvíce své kapacity (20 km sjezdovek a 9 vleků), navíc zde o víkendu nasněžilo několik centimetrů čerstvého sněhu. Otevřeno má i nejmenší rakouský ledovec Dachstein, jak pro sjezdovkáře, freestylisty (upraven Horsefeathers Superpark), tak pro běžkaře. Třetím rakouským resortem je Möltall s 9,5 km sjezdovek a 1,5 m sněhu, který plánuje provoz non-stop až do května příštího roku.

Hintertux Moeltal
Hintertux a Mölltal

Francie

Jen posledních pár týdnů zbývá z letní lyžařské sezóny ve Francii, kde jsou v současné době otevřeny pouze Tignes a Val d’Isere, plánující ukončení provozu koncem srpna. V případě Tignes jde pouze o dočasné uzavření, protože na půli září plánují znovuotevření a pro většinu podzimu to bude jediné místo ve Francii, kde se bude dát lyžovat. Nyní obě střediska disponují 60 až 100 cm sněhu a trochu čerstvého sněhu z minulého týdne jim vylepšilo podmínky po velmi teplém červenci.


Tignes

Švýcarsko

Pouze dva areály jsou otevřeny ve Švýcarsku, Saas-Fee a Zermatt. Protože leží vedle sebe, jejich příděl nového sněhu za poslední týden je shodný (4 cm). Saas-Fee má něco přes metr sněhu, 10 vleků a 9 km sjezdovek vč. snowparku.


Zermatt

Severní Amerika

Jedno jediné další místo na severní polokouli, kde je možné lyžování pod širým nebem, je Timberline v Oregonu.


Timberline (pro ty, kteří tam chtějí vyrazit: areál je otevřen pouze od 7.00 do 12.30 :-) )

Jižní Amerika

V chilském Portillu mají mezi 40 a 100 cm sněhu a za poslední týden připadlo pouze 9 cm nového. Na první pořádný příděl sněhu tuto sezónu tam teprve čekají. Chapa Verde a Valle Nevado hlásí kolem 50-70 cm sněhu. Podobný obrázek nabízí v argentinském Las Lenas, kde leží od půl metru do jednoho metru sněhu.

Austrálie a Nový Zéland

Nejvíce sněhu (v lyžařském středisku) v současné době leží v novozélandském středisku Mt. Hutt, kde ho za poslední týden napadlo téměř metr a půl a celkem se tam lyžuje na 2,4 metrech sněhu. V dalších novozélandských střediscích Coronet Peak a Treble Cone také silně sněžilo během posledního týdne, kde v prvním z nich napadlo 45 cm sněhu a celkem tam mají 110 cm a v druhém připadlo 15 cm čerstvého sněhu a leží u nich dohromady 160 cm. V areálech Mt. Ruapehu a Whakapapa se lyžuje na 90 cm a ve středisku Turoa na 150 cm sněhu. V Austrálii mají podmínky podobné jako na Novém Zélandu. Ve všech střediscích leží minimálně 60 cm sněhu a předpověď slibuje zlepšení. Falls Creek, Mt. Hotham, Thredbo i Mt. Buller hlásí ideální podmínky k lyžování a několik cm čerstvého sněhu.


Falls Creek


Coronet Peak


Mt. Hotham


Treble Cone


Whakapapa

Afrika

Středisko Afriski v africkém Lesothu hlásí slunečné dny, kdy sníh v odpoledních hodinách hodně měkne, ale přes noc je stále dostatečný mráz. Celkem tam leží 70 cm sněhu.Afriski