První trait je Ice Age a začíná 2900 m n. m. mezi horní stanicí vleku Magnetköpfl a spodní stanicí lanovky Glacier shuttle. Začátek vede pod lany kabinkové lanovky Gipfelbahn a po prvním prudším svahu následuje plošší část, na kterou navazuje další prudší část zhruba v půlce celé trait. Zbytek trati vede podél červené sjezdovky č. 2 až do spodní stanice lanovky Sonnenkar.

Trasa měří celkem 2000 m s převýšením 600 m. Kvůli dvěm prudším částem může být tato trasa kvalifikována jako středně obtížná a dala by se brát jako ideální pro freeridery začátečníky.

Freeride Info Base

Aby měli všichni zájemci o lyžování mimo sjezdovky přesné a aktuální informace, byl v Alpine centru otevřen tzv. Freeride Info Base, kde jsou k dispozici všechny potřebné informace k bezpečnému freeridovému lyžování. Navíc mají všechny značené freeridové trasy na svém začátku tzv. Freeride Info Points, které přinesou aktuální informace o jednotlivé trase těsně před vjezdem do světa prašanu.

Jednu z možností, jak se naučit pohybovat v neupraveném terénu, nabízí i Pieps - lavinové cvičiště, ve kterém se naučíte jak správně používat světelná znamení, jak používat pípák (lavinový vyhledávač) nebo jak zacházet s oběťmi lavin.
Motto Kitzsteinhornu je totiž “Bezpečnost především”.

O trati si můžete prohlédnou toto video (v angličtině)Další trasy zde budou postupně přibývat.

Více informací o Freeride Paradise Kitzsteinhorn najdete na www.Snowpark.Kitzsteinhorn.at nebo na www.kitzsteinhorn.at.