Bylo totiž pouze otázkou času, kdy oblíbenost těchto akcí upoutá i některého z českých hráčů na trhu cestovního ruchu a lyžařského vybavení. Tak vznikl projekt cestovní kanceláře PUXtravel a brněnské speciálky na lyžování Trtík sport. Kromě dalších společných aktivit, jako například série workshopů o race ski, freeskiingu a vybavení, vzešel z této spolupráce i poměrně ojedinělý zájezd nabízející testování desítek modelů lyží v ceně.


Již zanedlouho, přesněji 25.–28. 11., tak budou moci čeští nadšenci vyrazit na skvělý ledovec Stubai a po tři dny hoblovat svahy nejnovějšími lyžemi od Elanu a Dynastaru. To však není na zájezdu to nejšťavnatější. Velkou výhodou je, že servisní stan bude postavený přímo na ledovci a veškeré lyže budou v permanentní péči profíků od Trtíka. Účastníci zájezdu tak budou mít jedinečnou příležitost testovat na míru seřízené lyže, budou moci prokonzultovat, jaká prkna jsou pro jejich jízdu nejvhodnější, a dostanou možnost projet se pod dohledem zkušených lyžařů. Dalším bonusem pak budou ještě večerní workshopy a diskuze o ježdění.


PUXtravel je zaběhnutá cestovní kancelář složená z mladého týmu aktivních jezdců. A možná právě proto si zakládá na neustálém inovování a mírném čeření hladiny ve stojatých vodách českých cestovek. Trtík sport je pak tradiční brněnská speciálka na lyžování a servis lyží a prken, která se řadí mezi českou špičku. Tato kombinace zní velmi slibně, takže nezbývá než doufat, že první listopadové testování lyží na ledovci Stubai bude začátkem nové, Čechy velmi oblíbené tradice.

Podrobnosti o akci najdete na stránkách Pux travelu