SNOW 57 time vychází ve čtvrtek 11. listopadu 2010
108 stranProlistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 57 Time naleznete 3× SKIPAS ZDARMA do středisek:

Anzere

Jungfrau

Saas-Fee
Více na www.skipas-zdarma.cz

Pár tipů z obsahu:

Velká bublina (ne)bezpečnosti

Bezpečnost je jedním z ohromných témat i byznysů dneška. Historicky vzato jde o záležitost prastarou, chránit se proti nebezpečím musel už pračlověk v jeskyni, ale dnes proniká do našich životů stále více. Toto povšechné konstatování ale samozřejmě rozvádět nebudu a zůstaneme u lyžování.
Kolik prostoru

Jakmile se hovor stočí na česká lyžařská střediska, objeví se konstatování „přeplněné sjezdovky“. Tato bolest dnes už mnohde převažuje nad letitým nářkem na fronty. Nové vleky a především lanovky hodně odpomohly od front i více než hodinových, ale dále zhoršily zaplněnost tratí. Mnohonásobky bývalých přepravních kapacit jsou vrženy na prostor, jenž se většinou zvětšil jen málo.
Autem na lyžařskou dovolenou

Cesta na hory je sama o sobě nebezpečnější než lyžování. Aby do cíle v pořádku dorazila posádka i se vším svým objemným vybavením, vyžaduje to odpočatého řidiče i dobře uložený náklad. Základní předpoklady, zčásti již zveřejněné na portálu SNOW.CZ, shrnují následující řádky.
České hory 2010 - opět boom lanovek

Snad každý patriot si vzpomíná na rekordní rok 2006, kdy bylo na českých horách uvedeno do provozu 14 nových lanovek. Po poněkud slabším období v posledních čtyřech letech je letošní rok opět bohatý na investice – nových lanovek se letos rozjede osm!
Slovensko - přehled novinek
Rakousko - přehled novinek
Štýrské novinky 2010/11
Německo - přehled novinek


Itálie - přehled novinek
Jižní Tyrolsko - projekty blízké budoucnosti

Všechny záměry jednotlivých lyžařských center v Jižním Tyrolsku jsou přehledně zakotveny v regionálním plánu lanovek, vleků a sjezdovek, který každých 10 let stvrzuje zemská vláda. Pakliže provozovatelé splní definované limity dané ochranou přírody a zajistí financování, mohou během pár let stavět nové lanovky a sjezdovky či stávající zařízení modernizovat. A postupný, ale neustálý rozvoj je s odstupem několika let velmi dobře vidět, což je jedním z důvodů, proč se sem hosté rádi vrací. I v příští dekádě čekají lyžaře v podobě nových sjezdovek či propojení současných areálů.
Švýcarsko - přehled novinek
Švýcarsko - kdysi a dnes

Už Cimrman zjistil, že se osobnosti nemění a že studiem třídní knihy se dá spolehlivě zjistit, jak se který z žáků bude probíjet životem v dospělosti. Shodný princip zachování základních aspektů napříč časem funguje i jinde, ostatně to je ona tradice, o kterou se mnozí opírají. Nejinak je to s lyžařskými středisky. To, jak si kdysi našlápla na cestu jménem lyžařský byznys, se dá dodnes vysledovat z jejich DNA. Co se týče švýcarských středisek, bude to studium hodně starých spisů.
Francie - přehled novinek
A mnoho dalšího najdete ve SNOW 57 time!


Předplatné časopisu s hodnotnými balíčky si můžete objednat ZDE.