V šesti lidech spolu s veškerou výbavou lyžařskou, fotografickou i filmovou, (bez přehánění) namačkaní ve Volkswagenu Transporter jsme se nocí řítili po německých a rakouských dálnicích směr Brenner. Vzadu se mnou podřimovali lyžaři Martin a Tomáš Vrbičtí a Kačka Sobotková, volantu vládla další lyžující členka výpravy Bára Možná a ze sedadla spolujezdce ji navigoval kameraman Tomáš Galásek.

Tato vyvážená sestava se hned další den jala křižovat vyfoukané svahy, aby posléze pochopila, že při nepřízni počasí je nejlépe za bukem a zbývající dny strávila na „dětské“ lanovce Langenstein, nerušeně prášila a prášila po všechny tři zbývající dny.

Více než slova řeknou fotografie a film. Proto se pohodlně usaďte a podívejte se, kam stojí za to se vypravit za trochou toho prašanového povyražení…

Více fotek najdete ve FOTOGALERII.


Sulden nabízí 40 km sjezdových tratí a je součástí lyžařské oblasti Ortler Skiarena, která kromě něj zahrnuje dalších 14 resortů. Nejznámější v našich krajích, ledovec Val Senales, pravidelně zahajuje sezónu v září. Sulden se však nenechává zahanbit a lanovky se začínají točit koncem října. Brzkému začátku sezóny nahrává nadmořská výška přes 3 200 m. Tak vysoké hory obvykle nemívají nouzi o kvalitní sníh a Sulden není výjimkou.


Více informací:
www.ortlerskiarena.com
www.sulden.com
www.suedtirol.info

Cesta:
Z Prahy ve směru Plzeň - Rozvadov - Mnichov - Garmisch-Partenkirchen - Imst - Landech - Reschenpass. Vzdálenost 660 km.

Sezóna: 30.10.2010 - 08.05.2011
Cena denních skipasů:
Dospělí - 34,00 Euro
Děti - 20,00 Euro
Mládež./Senioři. - 31,00 Euro