S 8000 kilometry sjezdovek jsou francouzské Alpy skutečným lyžařským rájem, kde se lyžuje až od výšky 3600 m n. m. a kde lyžařská střediska leží většinou ve výškách nad 1800 m n. m., která jim garantují kvalitní sněhovou pokrývku po celou zimu.
Moderní rezidence jsou postupně renovovány v tradičním savojském stylu a nabízejí nejen jednoduché a cenově výhodné ubytování, ale i komfortní a prostorné apartmány, bazény a relaxační centra atd.


Praktické info:

www.lyze-francie.com
http://cz.fran­ceguide.com
Na info.cz@franceguide.com

  • si vyžádejte ZDARMA mapu francouzských lyžařských středisek v češtině s vyobrazením v zimě uzavřených horských průsmyků
  • zaregistrujte se k odběru E-Newsletteru – elektronických novinek z Francie
Pár tipů na aktivity ve francouzských střediscích

Velké propojené oblasti

Alpe d´Huez

V Alpe d´Huez svítí slunce 300 dní v roce! Na jeden 6denní skipas můžete lyžovat i v nedalekém středisku Les 2 Alpes, s multifunkčním pasem VISALP si zajděte na koncert, do bazénu nebo do sauny či zahrajte squash a v areálu využijte i 2 snowparků, boardercrossu, nočního lyžování a navštivte překrásnou ledovou jeskyni ve 2700 m n.m.
www.alpedhuez.com

Les 2 Alpes

V Les 2 Alpes si můžete zahrát zdarma poker během Les 2 Alpes poker week (9.-14. 1. 2011), strávit noc v iglú nebo při úplňkových večerech (5x za zimu) zažít jedinečnou atmosféru - lyžování na ledovci, večeře v restauraci a pak jízda zpět do střediska za svitu měsíce.
www.les2alpes.com

Courchevel

Courchevel ve Třech údolích chrání děti na lanovkách magnetickým systémem Magnestick, nabízí lety balónem, seskoky padákem nebo paragliding. V ceně týdenního pobytu „Kultura a příroda“ dostanete za 24 EUR/os./den ubytování, vycházku na sněžnicích s průvodcem a komentovanou prohlídku střediska.
www.courchevel.com

Les Menuires

V Les Menuires garantují sněhovou pokrývku a rozšiřují nabídku parku pro freestylisty. Při rezervaci jarního pobytu do 1. února ceny začínají na 194 EUR/os/týden, týdenní vánoční rodinnou dovolenou pořídíte do 1000 EUR.
www.lesmenuires.com

Val Thorens

Ve Val Thorens lyžuje rodina se 2 dětmi až do 20 let za výhodné ceny (společný rodinný 6denní skipas za 596,5 EUR). A gurmánský pobyt (týdenní ubytování, 6denní skipas Val Thorens, ochutnávky a kuchařské kurzy) pořídíte od 205,5 EUR/os. Mimochodem - slavná lanovka Cime Caron má letos úplně nové kabiny!
www.valthorens.com

Les Arcs

V Les Arcs si můžete vyzkoušet život mongolských pastevců v jurtě na sněhu, speed-riding či ski-joering. Nově zde otevírají bobovací bráhu v délce 3km a nabízejí časně-ranní lyžování s horskou službou za úsvitu po „manšestru“.
www.lesarcs.com

Tignes

V Tignes už se na ledovci lyžuje, najdete tu novou kabinovou lanovku, která spojuje Tignes Les Boisses s Tignes Le Lac. Můžete vyzkoušet potápění pod led zdejšího jezera, tréningové zóny ARVA, diskotéku na ledu nebo vylepšený Swatch Snowpark.
www.tignes.net

Horské vesnice

Aussois

V Aussois si ve dnech od 15. do 19. 1. 2011 nenechte ujít velké závody psích spřežení s každoročně úspěšnou českou reprezentací. Zdejší atrakcí je Big Air Bag – skoky na lyžích do obřího nafukovacího koberce.
www.aussois.com

Le Grand Bornand

Le Grand Bornand je typická horská vesnice se starobylými chalupami, kde ještě dnes existuje 50 farem na výrobu sýra a žije tu 2000 obyvatel a 2000 krav. Lyžařská oblast však má příjemných 200 km sjezdovek a je ideální pro rodiny jak svým zázemím, terény, tak i cenami.
www.legrandbornand.com

Valloire

Valloire je jedno z mála středisek, kde provozují ski-joering, překvapí vás zdejší snowpark a rodinný skipas pro 2 dospělé a 2 děti letos pořídíte výhodněji - za 551 EUR.
www.valloire.net

La Rosière

Středisko La Rosière, které je součástí francouzsko-italské lyžařské oblasti, slaví 50 let své existence, akce probíhají po celou zimu. Najdete tu ideální podmínky pro zimní sport snowkite či ve Francii jinak nedostupný heliskiing.
www.larosiere.net

Val d´Isère

Val d´Isère Vás uchvátí atmosférou staré vesnice, pobyt si zpestřete večeří v iglú nebo návštěvou úplně nového sportovního centra a akvacentra Oxygen.
www.valdisere.com

Rodiny vítány

La Norma

Ve středisku La Norma, které je ideální pro rodiny s dětmi, postavili nové kluziště a bowling. Nabízejí i lezení po ledopádu, výuku telemarku nebo soutěže v modelování soch ze sněhu.
www.la-norma.com

Isola 2000

V jihofrancouzském středisku Isola 2000, které se nachází hodinu cesty do Nice, otevírají nový freestyle park a snowboardcross i nové relaxační centrum se saunou, párou, bazénem, vířivkou a masážemi.
www.isola2000.com

Les Orres

V Les Orres nevynechejte jízdu na originálním Orrian Expressu - boby na kolejích. Navíc zde mají po celém středisku Wifi připojení zdarma.
www.lesorres.com

Valmeinier

Ve Valmeinier si můžete vyzkoušet vyhlídkové lety na motorovém rogalu, vyjížďky se psím spřežením nebo diskotéku na kluzišti.
www.valmeinier.com

Termální lázně a lyžování v jednom

Serre Chevalier

V oblasti Serre Chevalier s 250 km sjezdovek využijte obrovské relaxační centrum s termální vodou v lázeňském městečku Monêtier-les-Bains a vyzkoušejte zdejší snowpark či noční lyžování.
www.serre-chevalier.com

Brides-les-Bains

V Brides-les-Bains, tradičním lázeňském městě v oblasti Tří Údolí, si můžete užívat relaxačních procedur ve velkém spa centru, přičemž pobyt při rezervaci na unikátním portále www.hotbrideski.com rezervujete za nejvýhodnější cenu přímo u ubytovatele.
www.brideski.com

Volné terény

Chamonix

Horské město Chamonix láká na množství nádherných volných terénů, pověstnou lanovku na Aiguille du Midi (3842 m n. m.) a freeride ve Vallée Blanche, výlety zubačkou či prohlídku ledové jeskyně.
www.chamonix.com

Více informací najdete na www.lyze-francie.com a http://cz.franceguide.com