XTM, kterou v roce 2000 založil Peter Forras, v 80. letech lyžař světového poháru, nabízí termoprádlo z 260 gramové vlny za ceny v průměru až o 50 % nižší než konkurence.

Textilie vyrobené z vlny o 260 gramech jsou velmi jemné a přitom velmi hřejivé díky vysoké koncentraci vlny na metr čtvereční. Navíc, průměr vláken je velmi malý. Nemusíte se tedy obávat, že prádlo XTM, i když je stoprocentně vlněné, vás bude škrábat.

Merino triko nebo spodky, které nabízí XTM, je možné nosit jako základní vrstvu. Je to nejteplejší základní vrstva, kterou lze pořídit. Tričko, které má kontrastní švy a otvor pro palce, je možné použít také jako druhou vrstvu ve velmi chladném počasí.

Toto prádlo, zejména pak triko, lze nosit celoročně. V létě jej lze vzít jako jedinou vrstvu. Při běhání, jízdách na kole nebo jiných fyzických aktivitách venku jej lze nosit pod lehkou bundou na jaře nebo na podzim, a více vrstev již nepotřebujete.

Relativně velká tloušťka toho trika navíc vytváří dojem, že se vlastně nejedná o prádlo ale spíše o svetřík, proto je také možné používat XTM triko na každodenní nošení.

Vlna merino je výjimečně účinná při pohlcování potu, který odpařuje do vzduchu, a zabraňuje tak vzniku zápachu. Tuto vlastnost ocení snad každý.

XTM nabízí také lyžařské ponožky. Ventilace, kterou merino nabízí, umožňuje držet nohu v suchu a teple a zabraňuje vzniku zápachu a šíření bakterií.

Na trzích Evropských zemí na západ od nás je australská XTM, oficiální dodavatel australského olympijského lyžařského týmu, již čtvrtým rokem. Nejvíce se ujala v Norsku a na Islandu, což říká něco o kvalitě těchto produktů, protože v těchto zemích jsou ty nejtvrdší zimní podmínky a o merinu tam ví skoro každý.

Tady v Česku je k dostání druhou sezonu a to na www.xtm-shop.com/index.php/cs a v kamenném značkovém obchodě v Říčanech u Prahy, Masarykovo náměstí 6, hned vedle kostela.