SNOW 60 vychází ve čtvrtek 3. března 2011
108 stran


Prolistujte si celý časopis v elektronické podobě!


Ve SNOW 60 naleznete 2× SKIPAS ZDARMA do středisek:

Klínovec


Štrbské Pleso
Více na www.skipas-zdarma.czPár tipů z obsahu:

The best SNOW photographers


ISPO 2011 - ozvěny budoucí zimy

Co čeká lyžování v následující sezóně? Jaké jsou trendy v zimních sportech a co bude považováno za in? Na tyto a podobné otázky odpovědělo jako každý rok jarní ISPO, veletrh sportovního zboží, jaký jinde na světě nenajdete. Na co se tedy můžeme těšit?
Kdo budou české naděje pro Špindl

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně představuje pro naše závodnice výjimečnou příležitost předvést se před domácím publikem. Coby pořadatelská země máme k dispozici pro každou z disciplín celkem šest míst, která však mohou být obsazena pouze závodnicemi, jež jsou ve FIS žebříčku v dané disciplíně do 350. místa.
Oblouk? Pěkný… A co tělo?

Až dosud jsme se vždy zabývali jízdou, především v obloucích, a našimi správnými pohyby při ní. Pochopitelně, vždyť právě o technice jízdy a o věcech souvisejících tato dlouhá série článků je. Správné pohyby s vhodně zvolenou výzbrojí znamenají i dobrou jízdu.
Apu „řeže“ oblouky

S opičákem Apu jsme se v minulých dílech naučili pluhové oblouky, které jsme střídali s přechodem do paralelního postavení lyží. Nakonec jsme zvládli i oblouk paralelní. Dnes se s opičákem Apu zaměříme na základy carvingového oblouku.
Hautes Alpes - Pod ledovcem Glacier de la Noire

Západní Alpy kolem Mont Blanku jsou Mekkou pro freeridery a tato jejich pověst přitahuje každoročně tisíce nedšenců a příznivců širokých lyží z celé Evropy i světa. Ve vysokých horách ale člověk musí strávit určitý čas hledáním, aby se mohl bezpečně spustit z vysněných svahů. Nám se podařilo najít to, co jsme hledali, v 50° kuloáru na ledovci de la Noire díky freeski legendě – Glenu Plakeovi.
Lavinové vyhledávače

Lavinový vyhledávač, lidově zvaný pípák, je nedílnou součástí výbavy pro zasněžený volný terén. Nejdůležitější je samozřejmě umět s ním správně zacházet, především vyhledávat. Ale nejen to, před túrou se pípáky vždy kontrolují a způsob nošení také hraje roli…

Vybavení na ledovec a strmé svahy

Jistit se na laně při lyžařské túře po ledovci má rozhodně smysl, byť je to velmi často opomíjená činnost. Zcela neprávem, po lavinách má totiž na svědomí nejvíce neštěstí právě pád do ledovcové trhliny, přičemž následky bývají často fatální. Jak se správně vybavit na ledovcovou túru, se dozvíte v tomto textu.
Pitztal není jen ledovec

Mnohá vozidla sjedou v zimních měsících vedena směrovkami Pitztal sice na 60. kilometru z dálničního tahu Innsbruck–Arlberg, ale jejich posádkám samotné hluboké údolí, na jehož úplném konci se nabízí atraktivní ledovcový areál, jakoby nic neříkalo.
Od Churu k Andermattu

Oblast mezi švýcarským Churem a Andermattem je učebnicovým tajným tipem – jsou tu tři stovky kilometrů sjezdovek v jednom velkém a třech menších areálech, hory více než třítisícové, vzdálenost ze západních českých hranic pět a půl hodiny a českých lyžařů jako šafránu.
Génépi a Tartiflette a

Další pochoutky a tipy na výlety v posledním dílu seriálu Jany Vlkové.


A mnoho dalšího najdete ve SNOW 60!


Předplatné časopisu s hodnotnými balíčky si můžete objednat ZDE.